Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tegnap azt vettem észre, hogy piros a kisfiam kukaca, és mára megdagadt, és váladékos. Valakinek van ötlete miért? fórum

Tegnap azt vettem észre, hogy piros a kisfiam kukaca, és mára megdagadt, és váladékos. Valakinek van ötlete miért? (beszélgetős fórum)


1 2
33. 2c2de63135 (válaszként erre: 32. - Anitah)
2010. febr. 4. 22:24
szia! barátnőm épp most mondta tegnap(neki 6hós a kisfia), hogy nekik már 2hónapos korától a doki a tanácsadáson visszahúzza a bőrt, és minden rendben van vele. NA erre csak azt tudom mondani, ezek szerint minden dokinak más a véleménye a témáról, én csak azt írtam le, amit nekem mondtak a mi dokiaink. itt is írták egypáran, hogy már kezdettektől csinálták és nem lett baj. Viszont, ha utána olvasol a neten, akkor szinte csak olyan cikket találsz, ami azt az álláspontot támasztja alá, amit a mi orvosaink mondtak. (na és akkor most legyen "okos" az ember, örülnék, ha a dokiknak legalább 1 véleményük lenne nem? miért egy egyszerű "halandónak" (most ezt úgy értem én nem orvosit végeztem, úgy gondolom ezt talán nekik kellene tudni) kell kitalálnia, mivel is tesz jót?:)))
32. Anitah (válaszként erre: 22. - 2c2de63135)
2010. febr. 4. 07:49
Köszi, sokat segítettél! :))
31. Anitah (válaszként erre: 25. - Ágnestestvér)
2010. febr. 4. 07:49

Sziasztok!


Örömmel olvasom hogy minden rendben van a kukcival, legalább Te is megnyugodhatsz! :))

Névnapi torta nálunk is volt (gyümölcs), mert a férjem is Balázs. :)

30. Tonettó (válaszként erre: 29. - Adryca)
2010. febr. 4. 07:45
Remélem nem :)
29. Adryca
2010. febr. 4. 07:43
Olyan durva dolgokat írtatok. Ugye ezen nem törvényszerűen esik át minden kisfiú?
28. Tonettó (válaszként erre: 25. - Ágnestestvér)
2010. febr. 4. 07:42
Örülök, remélem hamar rendbe jön a kukaca! :)
2010. febr. 3. 21:48
igen hál' istennek!
2010. febr. 3. 21:46
Akkor megúsztátok, szegénykét nem kínozták meg:) Reméljük rendbe jön.
2010. febr. 3. 21:34

nah voltunk a sebészeten. azt mondta a doki, hogy egy kis gyulladás írt vmi krémet, meg azt mondta tegyek rá kamillás borogatást és úgy a pelenkát. ennyi. nem huzigálta a bőrt, nem is takarította ki alatta semmi.

Ennek örömére csináltam névnapi tortát :D :D

24. Tonettó (válaszként erre: 14. - Anitah)
2010. febr. 3. 11:15
Én, ha megint fiam születik, születésétől fogva húzogatni fogom, nem hallgatok senkire. Ezzel nem hinném, hogy ártok, de elkerülhető esetleg a későbbi kellemetlenség...
2010. febr. 3. 10:27
Sziasztok! 2 fiam van 6-3 évesek! Pár hónaposa a doki le fejtette a bőrt.....na ami alatta volt.....????????!!!!!!!!!!!!!!!!!Ez nem fájt nekik (csak nézelődtek)És semmi problémánk nincs!!!Így tuti nem kell műteni!!!!
22. 2c2de63135 (válaszként erre: 14. - Anitah)
2010. febr. 3. 09:34

sziasztok! nekem 2 kisfiam is van(az egyik októberben volt 3éves, a másik most 1,5éves..) a kicsi sajnos úgy született, hogy szülés közben megcsavarodott az egyik heréje, így 3 hetesen már meg is műtötték, kivették. Pécsett lakunk, itt országisan elismert gyereksebészek vannak, nem ritka, hogy sopronból és még nagyon messziről ide hozzák a gyerekeket, mert tényleg annyira jó dokik. A mi sebészünk szerint 1 éves korig tilos visszahúzni a bőrt a kukacon, mert élettanilag össze van nőve a fityma a makkal. Ha huzogatják előbb, akkor berepedések keletkeznek a bőr alatt, ami hegesedik(lehet ezt észre sem vesszük), és ettől alakul ki igazi fitymaszűkület. DE pl sokan helytelenül összekeverik a fitymaszűkületet a sejtes letapadással, pl nekünk a nagyobbiknak ez van, az úgy néz ki, hogy a bőrt szépen lehet húzni, de nem jön le a makkról, csak azt a lyukat látod, ahol pisil és még kb a környékét 2-3mm-en, szóval látszik, hogy a bőr oda van tapasztva. NA meg is mutattuk ezt is a sebésznek, és mondta 3 éves kora előtt semmiképp sem nyúlnak hozzá, amúgy ez tök jó dolog is, mert ezáltal semmilyen kórokozó nem tud bejutni és nem fog begyulladni a kukaca. és így is volt, viszont a mai napig nem oldódott semmit. Kb 1 hete észrevettem, hogy piros egy kicsit, megnéztük és mintha be lett volna gyulladva, tettem rá sudokrémet, másnapra simán eltűnt, de a 2 szélén megindult a bőr! (mármint ott kicsit most elengedte a makkot).

Amúgy valaki írta, hogy a bőr alatt keletkezik ilyen faggyús anyag, ez így van, és az szokott néha begyulladni, ha sokszor begyullad, csak ebben az esetben nyúlnak hozzá a kukacához, felfejtik a bőrt, és azt mondják, ilyenkor még a pisilés is fáj pár napig, elég rossz lesz.

a másik kisfiamnál meg az a gond, hogy gyönyörűen lejön a fityma a makkról, de nagyon nehezen lehet visszahúzni, viszont muszáj, mert nem szabad úgyhagyni, elszorítaná a kukacát, ráadásul az alsó részen még nem megy vissza, ott össze van nőve a makkal. (meg vagyok áldva velük..).

szóval akinek nincs problémája ne bántsa a kukacát minimum 1 éves koráig, utána is csak finoman(nem fog 1-2 nap alatt megoldódni a helyzet), de ha begyulladt, minél előbb lássa orvos, nehogy nagyon begyulladjon, akkor még fájdalmasabb a gyereknek a kezelés, vagy a megoldás.

de, ha pl a neten a keresőbe beírjátok, hogy fitymaszűkület, vagy sejtes letapadás egy csomó cikket lehet találni, amit neves gyerek urulógusok, sebészek írnak (és nem a házi gyerekorvos okoskodása!!! mert azok közül ahány, annyi félét mond!!!), és képek is vannak, melyik hogyan néz ki.

sok sikert! és jobbulást a gyerekeknek!

21. a699eceb28 (válaszként erre: 20. - A699eceb28)
2010. febr. 3. 09:20

én egy dolgot nem engedtem hogy hátra húzzák neki


ha elég türelmes az ember és mindig húzogatja és krémezi pár év alatt szépen hátra lehet húzni


más ha csak le van tapadva és más a fityma szűkület

20. a699eceb28 (válaszként erre: 18. - Ágnestestvér)
2010. febr. 3. 09:18

sziasztok


mindig kéne huzogatni az első fiamnál sokat jártunk a sebészetre szerintem a másodiknál is


ha be van gyulladva rögtön kell szaladni a sebészetre

minél tovább húzod annál jobban be gyullad


nekem azt mondta a sebész minden nap kéne krémezni és huzogatni


van hozzá krém ezt sebész írja föl puhítja a a fitymát

19. Re87 (válaszként erre: 1. - Ágnestestvér)
2010. febr. 3. 09:14

Szia!

Ha van otthon Tetran kenőcsöd kenegesd vele pár napig,ha nem múlik vidd el orvoshoz.

2010. febr. 3. 09:08
És én eddig nem is nagyon huzigáltam a bőr. De úgy megijedtem. És így most még jobban megvagyok. Bár most húzza a lóbőrt, és majd csak akkor megyünk dokihoz ha fölébred. Az még vagy fél óra.
2010. febr. 3. 09:06

nekem is azt mondta a doki hogy 1 éves koráig hanyagoljam a húzást. Másik azt mondta, hogy ugye fürdés után próbálkozunk a fölhúzással. na mondom de jó.

Az én kis szerelmem éjszaka sem alszik. A foga miatt már kint van neki 8 és jön a 9-ik is. Meg hát hamar elkezdett járni (10 hósan) és azt olvastam hogy éjszaka visszaálmodja az elmúlt nap történéseit és azért sem alszik. Se kúp se krém se semmi nem segít neki, ha alvásról van szó, csak a cici.

16. Bébinyuszi (válaszként erre: 14. - Anitah)
2010. febr. 3. 09:05

ez sajnos alkati kérdés, nálunk az volt a baj hogy a dokink fél éves korában felhúzta, de mint utólag kiderült nem teljesen , csak félig. Ezért én is csak addig tudtam fürdésnél felhúzni neki, és alatta elkezdett begyulladni a pangó váladék, és csak azt vettem észre hogy dagad be a kukija. Mire a dokihoz értünk ömlött belőle a genny. Nem volt más választása, fel kellett neki teljesen tépni- vagy mehettünk volna a gyermeksebészetre:(

Utólag én úgy tudom az lett volna a jó ha nem is lett volna felhúzva egyáltalán 3-4 éves koráig. Legalábbis az a tapasztalat hogy azoknál a gyerekeknék ahol nem eröltetik ezta felhúzást, kevesebb az ilyen jellegű probléma.

2010. febr. 3. 08:57

Egyébbként nagyon édes a kisfiad:)

Minnél gyorsabban legyetek túl rajta, ebben a korban még gyorsan elfelejti.

Én akkor éjszakára még adtam neki Viburcol kúpot is hogy tudjon aludni, mert nagyon zaklatott volt a megrázkodtatás miatt, és éjjel is minden pisinél felsírt2-3 napig:(

14. Anitah
2010. febr. 3. 08:57

Egyébként mikortól kell a babáknak felhúzni a bőrt fürdés közben? Mert a doki ezt mondja, a védőnő azt, nem tudja az ember kinek higgyen. :S

A kisfiam most négy hónapos.

Anno a nagyobbiknak 1 éves koráig nem nyúltam hozzá, később fitymaszűkülete is lett. Ezért kérdezem, mert nem akarok a Kicsivel is így járni.

2010. febr. 3. 08:52
igen megyünk majd az ügyeletre.... nagyon csúnyán piros és duzzadt
2010. febr. 3. 08:38

Szia!

A kisfiamnak ugyan ez volt karácsony környékén, rohantunk vele a magándokihoz. Nem akarlak megijeszteni, de azonnal vidd el, fel kell húzni a fitymát teljesen és ki kell tisztítania, mert be van gyulladva. Szegénykének nagyon fog fájni- legalábbis nekünk így volt. Írtak rá tetrán kenőcsöt, és útána még 2-3 napig minden egyes pisilésnél ordítás volt mert annyira fájt neki:( Utána minden este fürdes után neked fel kell neki húzni, kitisztítani kamillával, kitörölni rendesen, és bekrémezni. hát ez sem lesz egy leányálom kb 1 hétig:( Ha feltettem a pelenkázóra már remegett... de kb egy hét alatt szépen rendbe jött, azóta gyönyörüen fel lehet neki húzni, észre sem veszi.

Úgyhogy gyorsan doki- ki kell neki tisztítani!

2010. febr. 3. 08:25

köszönöm a névnapi köszöntést :D

és köszi a tippeket!

10. dovima (válaszként erre: 1. - Ágnestestvér)
2010. febr. 3. 08:22

Szia!

Nálunk is volt ilyen helyzet,és neomagnol tablettát kaptunk abba kellett belelógatni a pöcsit,és 2 nap alatt helyre jött,olyan lila szine lett a víznek,de ez fertőtleniti.

2010. febr. 3. 08:19
Szerintem gyakran mosogasd tiszta vízzel vagy kamillával és orvosnak mutasd meg. Nincs letapadva a fitymája? Mert az én fiamé (15 hós) le van, és a doki mondta, hogy alatta felgyűlik faggyús váladék, ami néha be tud gyulladni, és akkor bizony fel kell szedni a letapadt bőrt, és ki kell tisztítani.
2010. febr. 3. 08:19
Boldog névnapot a kisfiadnak! Nagyon szép a kis legény! :))
7. Anitah (válaszként erre: 5. - Ágnestestvér)
2010. febr. 3. 08:17

Majd írd meg délután mit mondott a doki!

Mielőbbi gyógyulást! :)

2010. febr. 3. 08:16
Addig mregpróbálhatod kihült kamilla teába áztatni.
2010. febr. 3. 08:11
igen én is ilyesmire gondoltam, hogy piszkálta és hát a keze meg ugye nem makulátlanul tiszta... a doki meg csak du rendel.
4. Anitah (válaszként erre: 1. - Ágnestestvér)
2010. febr. 3. 08:09
Szia! Ilyenkorra fedezik fel hogy nekik olyan is van, gondolom piszkálta magának és begyulladt. Anno nekem is ugyanígy volt a nagyobbik fiammal. Vidd el mindenképpen a gyerek orvoshoz és mutasd meg neki, ír majd rá kenőcsöt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook