Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te miért nem érzed jól magad a munkahelyeden? fórum

Te miért nem érzed jól magad a munkahelyeden? (beszélgetős fórum)


15. okina (válaszként erre: 9. - Miss Jane)
2013. júl. 31. 20:15
És mivel lehet Téged motiválni? :)
14. okina (válaszként erre: 2. - Timcsoka23)
2013. júl. 31. 20:13
Mi miatt vannak a konfliktusok?
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2013. júl. 27. 12:09
Amíg sikerül, addig jó...
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2013. júl. 27. 11:56
Ez így igaz, pont ezért nem ugrálok, csa próbálok igazodni a vezetők által teremtett feltételekhez.
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2013. júl. 27. 11:33

Sajnos a mai világban elég nehéz olyan helyet találni, ahol minden feltétel megfelel! :( De a remény hal meg utoljára!

Ha én nem jöttem volna el az előző helyemről, akkor megelőztem volna a reményt! :D

2013. júl. 27. 11:02

Én nagyon szeretem a kollégáimat és a munkámat is, de a főnökömet mostanság nem nagyon, bár őt is imádtam, amíg a kollégám volt, de amióta kinevezték mintha kicserélték volna. Az egyik kollégánk sokat netezet, ezért mindenkinél letiltotta, teszteket íratnak velünk, mondván, beleszámít a mozgóbérbe, de mozgóbért nem kapunk, illetve semmi motiváció nincs, még annyi sem, hogy köszi.

Statisztika alapján én dolgozok a legtöbbet, de ezt úgy hálálják meg, hogy mindig cseszegetnek. Nem értik meg, hogy azért szerepel mindenhol az én nevem, mert én egyedül annyit dolgozok, mint a másik 6 kollégám együtt. A fél év volt a vízválasztó, ismét nem díjaztak minket, így a munkamorálomon változtattam.

Minden nap megnézem, hogy mennyit dolgozott a legtöbbet dolgozó kolléga és nála kicsit többet dolgozok pl. darabszámra, ha ő 10-et megcsinált, akkor én 11-et, így nem lesz az, hogy sokkal többet dolgozok.

Amit nagyon utálok most magamban: nem segítek a kollégáknak. Sem az újnak, sem a régieknek. Lazán odanyomom, hogy nem tudom, kérdezd meg a főnököt. Persze ha én nem tudom, akkor a főnök sem tudja, mert őt én tanítottam annak idején. Nem zavarna ha nem tudná, ha emellett jó főnök lenne, még segítenék is neki, de az új stílusa miatt nem.

Most épp munkát keresek, emiatt is (önérzetem) és más miatt is. Főnök nem akarok lenni sehol.

A fizetésem nem rossz, de a minden napi sárbadöngölés miatt kevés.

Amióta itt dolgozok, most vettem ki először 2 hét szabit és nem érdekelt, hogy nyávog a főnök emiatt (nem fog haladni a munka...), illetve minden nap időben hazajövök.

2013. júl. 27. 10:39

Akkor próbálok pozitívan gondolkodni, leírom, hogy milyen helyen szeretnék dolgozni, a jelenlegi munkahelyem pont ennek az ellentéte (így a Fórum kérdést is megválaszoltam átvitt értelemben).


- nyugodt munkakörnyezet (kevesen egy irodában, vagy egyedül)


- korrekt főnök, aki figyelemmel kíséri a munkámat, elmondja elvárásait


- megbecsülés, némi dícséret, egyéb motivációs technikák


- végzettségnek, tudásnak, munkakörnek megfelelő bér (a szervezet egésze igazságos bértábla szerint kapjon)


- megfelelő információ áramlás


- megfizetett, és nem csak elvárt túlóra


- ki tudjam venni az időarányos szabadságaimat


- nincs hétvégi munkavégzés (kifizetlen)


- előre lépési lehetőség annak, aki folyamatosan képzi magát, szakmai szempontok alapján történjen a kiválasztás/kinevezés.


Röviden ennyi jutott eszembe, vannak köztük olyan elvárások, melyeket köteles lenne alkalmazni a munkáltató...

2013. júl. 27. 10:30
A közvetlen főnököm egy tuskó volt. Semmit sem értett a munkámhoz, csak ugatott. Két emberes melót csináltam egyedül, és amikor megpróbált még valamit a nyakamra sózni, akkor azt mertem mondani neki, hogy vagy döntse el melyiket csináljam, vagy adjon egy embert a kezem alá. Ekkor hörgött, hogy mit pofázok neki vissza. Ezt a stílust nem igen tűröm el, elmentem a még nagyobb főnökhöz, aki adott embert, és lecseszte a főnökömet, hogy ne akadályozzon már a munkámban, mert ha én elmaradok, akkor elmarad az egész részleg. Onnantól csak csesztetett. Amikor meg kiderült, hogy az IQ-ja meg valahol az enyém térdét porolgatja, teljesen bevadult. Rohadtul utálta, ha a nagy főnök az ő véleménye mellett az enyémet is kikérte, és ha ellentmondásos volt, akkor az enyémet fogadta el. De ez már a múlté. :) Jól otthagytam a céget.
7. forgatos (válaszként erre: 6. - B3edc666c5)
2013. júl. 27. 10:03
Igen. Bár nincs ingyen, dolgozni sokat kell.
6. b3edc666c5 (válaszként erre: 3. - Forgatos)
2013. júl. 27. 10:00
Létezik ilyen?
2013. júl. 27. 09:56
Mert nem azt nézik, hányszor annyit teljesítek, mint bármely más kollégám, hanem folyamatosan csesztetnek, mert a nem ritkán 1-2 órával túlteljesített gályázás után (8,5 óra a kötelező) egyszer-egyszer, amikor a munka megengedi eljövök 1-2 órával előbb.
4. forgatos (válaszként erre: 3. - Forgatos)
2013. júl. 27. 09:52
Tehát ilyen helyen érzem jól magam.
2013. júl. 27. 09:50

Összetett választ tudnék csak adni.

Jó ergonómiai környezet, korrekt munkáltató, normális kollégák, és folyamatos fejlődési lehetőségek. Dióhéjban ennyi.

2013. júl. 27. 09:45
Mert sok olyan személlyel vagyok körbevéve akit utálok, ha nem lenne vele a párom már rég felrobbantottam volna az egész irodát
2013. júl. 27. 09:43
Te miért nem érzed jól magad a munkahelyeden? Vagy ha most igen, akkor korábban miért nem érezted jól magadat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook