Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te lenézed a takaritókat? fórum

Te lenézed a takaritókat? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
76. caffi
2010. márc. 24. 15:53
Nem!...régen takarításos cégnél dolgoztam....az ott dolgozóknál becsületesebb embereket nem láttam....és ha tetszik ha nem,bizalmi állás,de sajna nincsenek megfizetve....
2010. márc. 24. 15:49
nem...........egy közösségnek a lelke a takarító...ezt ugy értem,hogyha ők nem lennének,akkor mindent megenne a kosz...nem nézem le őket,sőőőőőőőőőőőt,minden elismerésem az övék...
2010. márc. 24. 14:29

Az egyik volt tanárom azt mondta, hogy sokkal több haszna van a takarítóknak, kukásoknak, mint a Kossuth-díjas művészeknek.


Elég sarkított fogalmazás, de lényegében igaza van, mert ki szeretne mocsokban élni, ha nem lenne takarítás?

73. MelisUK (válaszként erre: 71. - Jk)
2010. márc. 24. 14:26

Ugye hogy ugye? És a gyerekek extra gonoszak tudnak ám lenni, úgyhogy szerintem egy iskolai takarítónak nincs vmi jó dolga. Meg az ebédeltetős néniknek sem feltétlenül.


Ténlyeg nem volt semmi amit csináltam, reggel 5-kor keltem, 6-ra mentem dolgozni, délután 5-kor végeztem, plusz még hétvégén is dolgoztam. De valahogy igyekeztem kárpótolni azt, hogy előtte 5 hónapig nem volt csak néha-néha valami részmunkaidős állásom, pincérkedtem péntek-szombatonként, néha füvet nyírni jártam, de ezek minimális munkák voltak, szóval mondhatni 5 hónap munka nélkül munkanélküli segély nélkül.

Azóta találtam egy teljes munkaidős állást, ahol értékelik a munkám és az egyetemi végzettségem, így szépen haladok végre felfelé a ranglétrán.

2010. márc. 24. 14:21
Egyáltalán nem nézem le őket! Nem az alapján döntök ismeretségekről, hogy ki mivel foglalkozik. Nem is értem az olyanokat, akiknek ha mondod mivel foglalkozol, és az nem olyan hú de nívós, akkor alábbhagy a lelkesedésük, meg az érdeklődésük irántad. Na ezt nagyon nem bírom!
71. Jk (válaszként erre: 67. - MelisUK)
2010. márc. 24. 13:47
gyerekként az anyukám is mindig azzal fenyegetet mikor nem tanultam, hogy wc-s néni leszek vagy takaritó a suliban. gyerekként gáznak tűnt a takaritás mint meló. de felnőtt fejjel egyáltalán nem nézem le. ugy ahogy az utcaseprőt sem. dolgozik mint bárki más. amúgy én is takaritottam külföldön ahol egyébként babysitter voltam néhány hónapig, nem feltétlenül a megélhetésért hanem szivességből. és ugy gondolom amit te csinálsz vagy csináltál az nem semmi. le a kalappal.
2010. márc. 24. 11:27
Nem nézem le...
69. MelisUK (válaszként erre: 67. - MelisUK)
2010. márc. 24. 11:22
Azért elárulom, hogy dolgoztam hotelban takarítónőként, nem csak az ágyneműk áthúzásáról és a padló tisztán tartásáról van szó ilyen elitebb helyen sem, mint egy hotel. Sőt, mivel kellet a pénz, hajnalok hajnalán képes voltam elmenni egy nőhöz és vasalni neki még a hotelban kezdésem előtt, majd ugye onnan mentem a hotelba, azután pedig egy swarovski kristályokat áruló boltban voltam eladó. 3 munka egyidőben, vasalni hétfőtől péntekig jártam, szintúgy a boltban is hétköznapokon voltam eladó, a hotelba pedig heti hét napot jártam.
2010. márc. 24. 11:15
Az idiótákat nézem le.Tökmindegy hogy gyárigazgató,vagy takarító(nő). Az vagy,ahogy az emberekkel bánsz.
2010. márc. 24. 11:15

Emlékszem, hogy még általános iskolában a tanárok mindig mondták nekünk, hogy köszönni kell a takarító néniknek. Volt egy iskolás társunk, akinek az anyja épp az egyik takarító néni volt a suliban. Szerintem kivétel nélkül szinte minden gyerek lenézte a takarítói állást. Ennek az oka szerintem az lehetett, hogy mindig minden új tanárnál, új évfolyamon el kellett mondani, hogy ki kicsoda és kinek mivel foglalkoznak a szülei. Minden nyári szünet után el kellett mesélni, sőt még sokszor fogalmazást is kellett írni róla, hogy hogy telt a szünidő, ki hova ment nyaralni. Az volt a menő, aki sok helyen nyaralt, vagy aki külföldön nyaralt, ugyanígy az volt a "menő", akinek a szülei vmi "normális" munkát végeztek, nem azok, akiknek az anyja háztartásbeli vagy takarítónő.

Az a véleményem, hogy abba nevelnek bele, hogy lenézzük az ilyen jellegű munkát, a szüleink is folyton a jobb jegyek és a jobb iskolák felé terelgetnek, hogy ne takarítók és egyéb fizikai munkát végzők legyünk, úgyhogy szerintem teljesen érthető, hogy miért lett feltéve az itt indított kérdés. Igenis abba leszünk belenevelve, hogy lenézzük az ilyen munkákat. Aztán mikor felnövünk és rájövünk, hogy nem is olyan fenékig tejfel az élet és örülünk, ha egyáltalán van munkánk, mindegy, hogy milyen, akkor elgondolkozunk azon, hogy mit is néztünk le azelőtt.


Nem Magyarországon élek, nálunk pl az, ha valaki iskolákban wc-s néniként dolgozik, az egy tök jó állás, hiszen az iskola kb úgy néz ki, hogy két hónap suli, két hét szünet, ami természetesen fizetett szünet a takarítóknak is, no meg 6 hét nyári szünet, ami szintén fizetett szünet, plusz nem is keresnek egyáltalán rosszul, nem minimálbért kereső nők a wc-s nénik. Persze a munkát egyikük se szereti, viszont mégis örülnek neki, hogy ez a munkájuk, mert pénzt hoz a házhoz és sok fizetett szabadidőt, a wc-s néni minden iskolai szünidőben otthon lehet a gyerekével, míg pl én, aki xy cégnél manager asszisztensként dolgozok, kifejezetten nem mehetek szabira iskolai szünidőben, karácsonykor, szilveszterkor, stb... És lehet, hogy kb hasonló az órabérünk... Elgondolkodtató.

Ja, és persze én sem a szakmámban dolgozom, eredetileg gimnáziumi tanár vagyok. :D

66. manul
2010. márc. 24. 11:13
Egy nagyon okos ember egyszer azt mondta nekem,hogy amikor a kasszánál fizetsz,senki sem fogja megkérdezni Tőled,hogy mivel kerested meg ezt a pénzt!
65. Suesue
2010. márc. 24. 11:12

Nem.

Valamiből meg kell élni.

Mindenki szokott takarítani. :)

2010. márc. 24. 11:11
Természetesen nem. mivel másabb Ő, mint bárki más, vagy én?
2010. márc. 24. 11:06
Nem.Miért nézném le?
2010. márc. 24. 11:05
aki tisztességes munkával keresi meg a betevőjét,miért nézném le.elég primitívek ,azok,akik lenézik azt,aki utánuk takarítja a mocskot!
2010. márc. 24. 10:55

Nemhogy nem nézem le őket, de minden tiszteletem az övék!

Mert teljesen más a saját családom után budit pucolni, mint mondjuk egy nagy boltban, ahová olyan "okos" emberek is járnak, akik direkt a szemetes mellé dobálják a becsomagolatlan cuccot, meg a fekáliát felkenik a falra, pedig 4 tekercs papír van szemmagasságban...

A lányomat is erre tanítom, mert ha ők nem lennének, meg nem lennének utcaseprők, meg szemétszállítók, akkor megenné a mocsok az emberiséget!!!

(Másik dolog, hogy fele annyi munkájuk se lenne, ha mindenki betartaná a társadalmi szabályokat - bár akkor is szükség lenne rájuk!!!)

2010. márc. 24. 10:52
NEM!!!! Sőt, ha tisztességesen végzik a munkájukat, minden elismerésem!
59. agis (válaszként erre: 34. - Bucóka20)
2010. márc. 24. 10:49
Már előfordult, hogy nem vállalatam el egy munkát mert úgy éreztem, hogy nem tudok vele azonosulni. Hogy nevén nevezzem a gyereket: többre tartottam magam annál, hogy ezt vagy azt csináljak.
58. manul
2010. márc. 24. 10:47
A munka nem szégyen!Akármilyen is!
2010. márc. 24. 10:45
NEM!!!!
56. 1aa92abc3d (válaszként erre: 53. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 24. 10:35
hát nem egyszerű. bocs. a nem szó lemaradt
55. Bucóka20 (válaszként erre: 53. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 24. 10:35

Így van.

Majd lesz más vállalkozás.:)

2010. márc. 24. 10:32
Becsülendő a munkájuk. Sose néztem le őket...sőt :)
53. 1aa92abc3d (válaszként erre: 50. - Bucóka20)
2010. márc. 24. 10:30
értem.hát egyszerű.és az egyéni vállakozás sok pénz sajna evvan :)
52. SF
2010. márc. 24. 10:30

Én diplomával is jártam takarítani szakmunkásékhoz. És akkor mi van?

Ez is csak egy munka, amit el kell végezni valakinek, ráadásul itt még telik is az idő, nem úgy, mint egy irodában.

2010. márc. 24. 10:28

Szerintem senkit nem kell lenezni...de ha meg is valaki ugy gondolja hogy aaa O csak egy takaritto,akkor annak aszt kivanom hogy csinalnna o vegig mind aszt amit takaritasnak neveznek.

Ha ok nincsenek akkor hogy varjuk hogy tisztasag legyen?

A takarito is munkas es nagyon fontos feladatta van!!!

50. Bucóka20 (válaszként erre: 49. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 24. 10:27

Fehérneműs volt 10 évig (végülis anyué volt,de mi ketten éltünk,szóval közös..:O)

Miért szünt meg?!Öhmm.. 2 ok miatt; az egyik,hogy már nem volt valami forgalmas,sőt...

A másik pedig,hogy meghalt mamám és az ő nevén volt a bolt...

Anno anya felajánlotta,hogy átadja nekem,de áru kell bele és nem kevés.Nem volt pénzem,miből lett volna?! Így mesgzünt,végkiárusítás..és ennyi.

49. 1aa92abc3d (válaszként erre: 46. - Bucóka20)
2010. márc. 24. 10:24
és milyen boltotok volt?miért szűnt meg?
48. 1aa92abc3d (válaszként erre: 46. - Bucóka20)
2010. márc. 24. 10:22

tudom, látod összevissza zavarlak :DDDD


sz'al én arra gondoltam hogy vidéken egy bolti eladó még elitnek számít pont arra felé (borsod szabolcs hajdúbihar)úgyhogy ne szégyelld. szégyellje magát az aki a segélyért kuncsorog és dolgozhatna.:P éééértedddd? :)))

47. Gaby76
2010. márc. 24. 10:20
Senkit sem szabad lenézni. Mi sem vagyunk tökéletesek
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook