Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te hogy rendezted/rendeznéd be a lakásodat? fórum

Te hogy rendezted/rendeznéd be a lakásodat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. ec63a7fc29 (válaszként erre: 31. - F124753f33)
2007. júl. 14. 18:20
Gondolom, már átrendezted azóta. Milyen lett?
32. ec63a7fc29 (válaszként erre: 31. - F124753f33)
2007. jún. 2. 15:52

Szereted a meleg színeket is?


A plafont milyen színúre tervezed? fehér, vagy mint a fal?

2007. jún. 2. 14:11

Van egy kis garzonom, másfél szobás, abszolút puritánul van berendezve. Modern stílusú bútorok vannak, fekete színűek. Amúgy is a színekben a bordó és a fekete dominál.

Amúgy nem sokat foglalkoztam a berendezéssel, most már inkább azon töröm a fejemet, hogy a párom ész én közös lakásunkat hogy fogjuk berendezni. Az biztos, hogy mediterrán stílusú lesz meleg délies színekkel!

30. szika (válaszként erre: 28. - Asra)
2007. jún. 2. 13:40
dehogy voltál hosszú...én is az ilyen stílusú házakat szeretem, mármint berendezését tekintve. Még ugyan nincs saját fészünk, de mihelyst lesz, arra fogok törekedni, hogy szép lassan ilyenné formáljam. :D
29. ec63a7fc29 (válaszként erre: 27. - 8da8a563b7)
2007. jún. 2. 12:47

Én is erre vágyom legbelül. Egy klassz faház, ami célszerűen van berendezve.

Láttam már ilyent, csak bátorság kellene az összehozásához. Talán egyszer.

28. Asra
2007. jún. 1. 22:37

én a szép míves darabok és a modern egyvelegét szeretem.

ha minden jól megy legkésőbb jövőre kezdhetem közel nulláról egy ház berendezését. (közel nulla pénzből:)) egyenlőre úgy tűnik, hogy csak a kissé kopott fekete zongora és a felújításra váró fabetétes biedermeierre emlékeztető régies ülőgarnitura költözik. amit szeretnék hozzá: masszív fabútorok, régi tálaló, régi ágyak, finom, puha anyagok... egy "barlangot", amiben a sok modern formáju, de klasszikus anyaghasználatú dolog mellett öreg bútorok adják meg a kellemes hangulatot. (talán még esélyem is van rá, hogy mindent meglelek lomtalanításokon, vaterán... aztán már csak ügyeskedni kell, hogy rendbe legyen hozva:))

bocsi, hogy ilyen hosszú voltam:)

2007. jún. 1. 11:38
nekem az álmom egy faház, amiben minden burkolat fa, és a bútorok fenyőfából vannak. de ilyenem sose lesz.
2007. máj. 23. 21:28

Fenyőbútorokkal, de nem zsúfolnám tele. A nappaliban csak polc lenne, a ruhásszekrény a hálóban lenne.


Körkanapé a nappaliba...a hálóba NEM franciaágy.

2007. máj. 23. 20:03
Ha lenne pénzem rá sok uj dolgot vásárolnék, de ami van az is tetszik igyekeztem otthonosan,kényelmesen berendezni az otthonunkat és imádom a rendet és tisztaságot a szép függönyöket,apróbb dolgokat amik feldobják a lakást.Én imádok itthon lenni.
24. ec63a7fc29 (válaszként erre: 23. - Asra)
2007. máj. 22. 19:39
Oks, ha lesz időm...
23. Asra
2007. máj. 22. 13:19
lécci dobj:)
2007. máj. 22. 05:53

Szeretem a könyveket, a technikai vívmányokat, s szeretem, ha rend van körülöttem, Jól érzem magam tágas térben, de nagyon kockás a fejem, ha a rendrakásra gondolok.A terveimben elsődleges szempont a célszerűség. S mindenekelőtt a nyugalom, kényelem. A sok zöld növényt, amelyek nem foglalják el a teret, belesímulnak...


Ezért magam tervezem a környezetem bútorait, berendezési tárgyait. Sosem kapnék olyan méretű bútorokat, amiket eddig terveztem, s megvalósultak.


Imádok varrni, így ami anyaggal kezdődik, azt magam oldom meg. Nem vagyok lakberendező, de nagyon élvezem, amikor megvalósulni látom az ötleteimet. S másnak is tetszeni szokott...

Dobjak fel képeket?

2007. máj. 20. 23:47
A világos fenyőt szeretem a lakásban. Mivel kicsi az alapterület, én tervezem, s az asztalos kivitelezi. Egyéni stílusban...
2007. ápr. 27. 12:03

A lakás az számomra tipikus otthon.

Ahol jó lenni.

Úgy igyekeztünk a férjemmel a lakást kialakítani,hogy mindketten jól érezzük magunkat benne.

Legyen praktikus a kislányunk miatt.

És legyen mindenkinek egy hely ahol "elbújhat"ha kicsit egyedül létre és magányra vágyik.

2007. febr. 9. 23:58

én mindig mindent előre pontosan kitervelek, aztán totál más lesz:)

A barátom most költözött és együtt néztük a bútorokat neki. Azokat választotta, amiket én nagyon elleneztem, bár nem tudatosság volt a dolog mögött:). És most pedig bele vagyok szeretve a lakásába, annyira jól néz ki. Szintén minimalista stílus. Bár a bútorok olyan áron voltak, hogy mondhatnánk maximalistának is, de most már nem bánom egyiket sem.:) De a nyikorgó franciaágyat..:)

2007. febr. 7. 15:05
Én minimál stílusban szivem szerint, ehhez képest tele vagyok mindenféle csetreszekkel, szuvernírokkal, ilyen kütyü-olyan kütyü. De mindenhez valami emlék fűz és nincs szivem kidobni őket. Viszont a ruháimat, kegyetlenül selejtezem.
17. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 16. - Magdala)
2007. febr. 3. 21:40

A ferjem is szokta kerdezni, mi a francnak ennyi gyertya? Minek ez a sok olaj? Minek a fustolo, csak budositi a levegot. Mi meg nem ertjuk, miert hasznaljak a kedvenc polojukat evekig, es meg rongyosan sem engedik kidobni. Eszembe jutott egy tortenet. Baratunk meselte ferjemnek (termeszetesen nem nekem), mikor a felesegevel meismerkedtek, a neje allandoan szeretkezni akart. Most, 10 ev utan mar minimum 3 orat kell udvarolnia, gyertyakat vinnie es egetnie a szobajaba, pezsgot behuteni, aztan talan hajnal 3-ra a felesegenek kedve lesz, es hagyja hogy szeretkezzenek. Talan a mi ferjeink meg nem jutottak el ebbe a stadiumba ;))))

Nekem is van ilyen kedvenc targyam, amit o mar un, szerinte kidobhatnek, de en ragaszkodom hozza.

A masikat ugy is a kis hulyesegeivel szeretjuk.

16. Magdala (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 3. 20:45

Szentély -> mint nálunk; mindenhol gyertyák, füstőlök (bár a férjem szerint inkább hasonlít néha egy ravatalozóra).

A bememre tettem fel mutatóba egy igazi "szentélyes" ereklyét: imádom. Egy guggoló fáraó, a 2 tenyere mécses tartó.

Volt amikor egy átrendezősdi után csak a földön jutott neki hely, hát egyszer kétszer belerugott már a férjem hajnalonta; talán ezért nem szereti ő?

2007. febr. 3. 19:09
A lakas a templom, a szentej szamomra, toltodjek fel benne, adjon energiat,nem rongyrazasra akarom hasznalni.
14. tünde733 (válaszként erre: 13. - 4423e63349)
2007. febr. 3. 18:51
Kösziiiii:)))
13. 4423e63349 (válaszként erre: 12. - Tünde733)
2007. febr. 3. 18:49
Olyannyira otthonos a hazatok Tündem hogy en, aki sehol nem tudom jol erezni magam,olyan jol aludtam abban a par napban nalatok es olyan jol ereztem magam hogy szinte rossz volt visszajönni.
12. tünde733 (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 3. 18:46
:)))))én is igy vagyok vele!az emlitett sogorom full milliomos,bőr ülőgarnitura,kandalló,márvány oszlopok...stb.de ha mi is haza jövünk,én is megállok a nappali előtt és mindig mondom,hogy de szép házunk van!!!amink van,azt mindent saját magunk teremtettük elő!:)
2007. febr. 3. 18:38
Mi az IKEA-ban, gyorsan kellett berendezni a lakast, de mar eldontottuk, az ulot visszuk magunkkal, barhova is koltozunk. Itteni egyik baratunknak stilbutorai vannak es festmeny gyujtemenye a nappaliban, koztuk 1 Rembrandt onarckep is, megsem cserelnek veluk. Kieligultem annyival, hogy engedte, hogy megtapogassam a Rembrandtjat. A sajat olamat nem cserelnem masra. A sajat keszitesu dobozaimat, a harmoniat amit a szinekkel csaptam, ez en vagyok. Ferjem ha hazajon, sokszor mondja, hogy az otthoni illatot ha megerzi mikor benyit, megnyugszik, hogy hazaert. En is ezt erzem, mikor hazajovok. Ez az igazi otthon lenyege.
2007. febr. 3. 18:28
Én ezt egy osztrák használt cikkestől vettem.Apa is olyan jókat alszik rajta:)))
2007. febr. 3. 18:24
A mienk sem jott be senkinek, aki idaig latta, semleges vaszonbol van es a szine is olyan semmilyen, szurkes barma feher szegellyel, de hatalmas, es olyat alszok rajta, hogy sehol masutt. A legjobb benne, hogy a huzatot le lehet rola huzni, minden egyes reszerol, es ki lehet mosni. Persze, lattam en szebbeket is, csinosabb anyagbol, formasabbakat, de raneztem, es szerelem volt elso latasra.
8. tünde733 (válaszként erre: 7. - Magdala)
2007. febr. 3. 18:17
Mi is nagyon szeretjük a férjemmel,ez is olyan süppedős,puha!:))Ha átjön a sogorom mindig morog,hogy miért nem dobjátok már ki ezt a sz...:))))Szerinte vendégmarasztaló,mert alig bir fel állni belőle:)))
7. Magdala (válaszként erre: 6. - Tünde733)
2007. febr. 3. 18:13
Nekünk egy méregzöld nagy batár ülőgarnitúránk van és érdekes módon rajtunk kivül ez se tetszik senkinek. Én imádom! -> kényelmes, süppedős.
2007. febr. 3. 17:57
Nálunk épp ma volt ilyen bútor tologatós napom!:)Hogy fog örülni a férjem neki:)))Amugy én a nappalinkat szeretem a legjobban,aminek a szine,napsárga,dió szinű szekrénysor,fa dolgok a falon,és tele van nagy szobanövényekkel.ja,és egy mohazöld ülőgarnitura,amit rajtunk kivűl mindenki kényelmetlennek tart:))
2007. febr. 3. 17:32

En is szeretek allandoan tologatni mindent, mert akkor egy darabig olyan ujnak hat a kornyezet.

Egyekent szivem szerint ugy rendeznek be egyszer egy hazikot, amilyen a Gyurruk uraban a Bilbonak a haza :))) Egyszer laktam par hetet ilyenben Nemetorszagban, koros korul biodinamikus gazdalkodas folyt, bio teheneket tartottak az istallokban, a haz mellett legelok terultek el es termo foldek, egy nagyon oreg lo elt az udvari istalloban, a haz kornyeken meg hasonlo hazak alltak. Ez volt a paradicsom.

4. t.panti (válaszként erre: 3. - Magdala)
2007. febr. 3. 17:15
Ébn is így vagyok vele, a férjem és a gyerekeim frászt tudnak kapni ilyenkor. valamit mindig muszáj váloztatnom. Elkezdek pakolni, és amit nem tudok odébb tolni azt a férjem kénytelen megcsinálni ha azt akarja hogy minnél előbb rend legyen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook