Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanács/megnyugtatás fórum

Tanács/megnyugtatás (beszélgetős fórum)


2022. nov. 11. 21:18

Szia. Először is gratulálok ☺️

Másodszor,nekem 2 gyermekem van. Egy lassan 8 éves kislány ,és egy 5 éves kisfiú. Ettem lazacot,kolbászt ,felvágottat. ( Ezeket a nagykönyv szerint nem lehet )és biztos ettem olyat is amiről nem is tudtam akkor ,hogy nem lehet. Természetesen odafigyeltem magunkra. Tehát ezt ne úgy értsd ,hogy nem figyeltem ,felelőtlenűl és hanyagul viselkedtem és mindent felzabáltam,ami csak a kezeim közé került 😅Nem. De voltak mèly pontok ( férjem falta a jobbnál jobb kis "disznóságokat, és én bele eszegettem,stb)"


Gyönyörű ,könnyű várandóságaim voltak.

És komplikáció mentes szép szülèseim. Semmi gond nem volt soha egyik gyereknél sem. Kis túlzással mondhatom ,hogy tökéletes volt.☺️

A környezetemben sem volt sehol ahol gond lett volna.

Mindenhol,mindenkinél szépen rendben megszülettek a babák.

Ezt csak azért írtam le neked, hogy lásd az élet szép oldalát meg!

Tudom sokkal könnyebb a dolgok negatív oldalát meglátni , illetve sajnos az hamarabb megmarad bennünk . De hidd el, amennyi rossz van ,annyi jó is,sőt sokkal több a pozitív, csak annak nincs akkora hírèrtèke. A híradó, csak a szart nyomják belénk. ( Régóta nem nézek ,nem hallgatok már )

Miért ? Mert az érdekesebb. Megnézik ,meghallgatják...Az megbotránkoztat. Nézettsége lesz.

De ez nem azt jelenti ,hogy ebből van a több. Csak ebből csinálnak hírt.

Millió és egy pozitív dologból meg sajnos nagyon keveset.


Órákig tudnék írni neked. Hogy nyugodj meg, semmi baj nem lesz. 💪


Egyébként is feleslegesen streszeled magad olyan dolog miatt ,ami meg sem történt. Inkább a jelenben légy ,érezd ,szeresd a pocakod, a benne kis fejlődő életét. Azt hogy most milyen csodàn mész keresztül. ❤️ Ebből táplálkozz. Ne engedd ,hogy a sok negatív dolog magával húzzon...

2022. nov. 8. 13:48

[link]


Őket nézegesd! Olyan szépek és aranyosak.

2022. nov. 8. 13:46

Ahogy mondani szokták, az a hír nem hír, hogy egy kutya megharapta a postást.

De ha véletlenül valahol ez egyetlen egyszer fordítva történik = a postás harap meg egy kutyát, még évek múlva is emlegetni fogják a hírekben, mert erre mindenki odafigyel. Ne foglalkozz vele!

8. gigi> (válaszként erre: 1. - Suuee)
2022. nov. 8. 04:47
Egyél ami jól esik. Elég lesz akkor az étkezésre figyelned ha meg születik a baba, és anya tejjel táplálod. A netet pedig maximum arra használd,hogy megnézd hol ,merre milyen cuki baba holmik vannak. Stressz mentes boldog baba várást kívánok!
2022. nov. 7. 22:13
Amikor én terhes voltam, még nem volt bekötve a net, sőt a TV sem, mert nem az volt a legfontosabb az új lakásba és még így is felidegesítettek a terhesgondozóban, meg védőnőtől hallott rémtörténetek! Tehát próbálj tudatosan szép történeteket olvasni, nézz szerelmes filmeket, természetfilmeket és gondolj rá, hogy mindezt a baba nyugalmáért teszed.
6. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Suuee)
2022. nov. 7. 20:18

Nem kell minden hülyeséget elolvasni, akkor is voltunk várandósak, amikor még nem volt internet.

Mégis itt vagyunk, semmi bajunk nem lett, egészséges gyerekek születtek.

2022. nov. 7. 20:17

Netezés helyett élvezd a várandósságot, sétálj nagyokat, egyél, ami jól esik és ne kombináld túl!

Beszélgess a barátnőiddel, a családtagokkal és zárd ki ezt a sok negatív dolgot a kis életedből.

Nyers dolgokat kerüld, ne egyél műkajákat, ha nem muszáj.

A füst tartósít, ahogy a só is....szerinted régen pl. a parasztasszonyok mit ettek?

Sózott-füstölt szalonnát, füstölt kolbászt, házi készítésű tejfölt-túrót.

És szültek 6-8 egészséges gyereket.

És nem volt net...max. mindenlében kétkanál szomszédasszony!

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Suuee)
2022. nov. 7. 20:15

Ha ennyire felkavar, tényleg ne nyiss meg ilyen oldalakat.

Étkezésnél gondolj arra, hogy régebben, amikor nem olvashattak ilyen-olyan oldalakat, megettek mindent. Mi a gond a lazaccal? Az északi népek gondolom eszik és semmibajuk a születési halandóság nem magasabb, mint nálunk.

Azt vallom, hogy jobb, ha a baba már a méhben találkozik az ételekkel, hogy később ne legyen allergiás "mindenre".

[link]

3. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Suuee)
2022. nov. 7. 20:14
Hidd el, nem olyan sűrű a tragédia, csak hát annak sokkal nagyobb a hírértéke, ezért nagyobb a visszhangja egy-egy ilyen esetnek. Ha minden rendben van, nagyon kicsi az esélye, hogy baj lesz.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Suuee)
2022. nov. 7. 20:14
Nyugodj meg, semmi bajod nem lesz tőle. Ha felizgatod magad ilyen marhaság miatt, az az ami ártalmas.
2022. nov. 7. 20:03
Sziasztok. Új vagyok a fórumozás világában, de mivel sokszor olyan elveszett és tanácstalan vagyok úgy döntöttem csatlakozom. Pár szó rólam 24 hetes kismama vagyok első babával, így minden új és kissé félelmetes is. Nekem a legnagyobb félelmem az ételekkel kapcsolatban van. Legutóbb pl véletlenül ettem egy falat füstölt lazacot ami a szendvicsben volt és persze az interneten olvasottak alapján csak még jobban megijedtem. Valójában az internet sokszor jobbam megijeszt. Nem akarok stresszelni élvezni szeretném a várandóságot, de úgy hogyan ha időről időre dobja fel az instagram a szomorú videokat,h pl 30 hetesen halva született a baba stb.😳 Lassan már inkább meg se nyitom az alkalmazást. Bocsánat ha kissé hosszúra nyúlt. Megköszönnék pár megnyugtató tanácsot.🙈

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook