Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TÁMOP-os nyelvoktatás! fórum

TÁMOP-os nyelvoktatás! (beszélgetős fórum)


27. csincsinlány (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2013. nov. 22. 19:44
Én egy fél évvel ezelőtt vettem részt angol kezdő tanfolyamon. Nagyon jó volt. Szuper tanárral és jól felépített tananyaggal. A részvételt tényleg szigorúan veszik, de hát szinte ingyen van, ennyi erőfeszítést bőven megér. Mindenkinek csak ajánlom.
2013. nov. 22. 19:24
Nem hinném, hogy gond, de kérdezz rá.
2013. nov. 22. 18:58
És szerintetek úgy is jelentkezhetem, hogy nem ott élek ahol az állandó lakcímem van? Tehát más a tartózkodási helyem.
2013. nov. 22. 18:12
Na és egyszer azért maradt el 1 alkalom mert a tanár rosszul volt. Lepapiroztuk a tanfolyamot és 1 alkalommal tovább tartott, tehát hivatalosan nem tartott tovább.
2013. nov. 22. 18:10
Igen, azt nálunk is mondták hogy novemberben lesznek ellenőrzések. De ez a tanfolyam 5-dikén véget ért és nem volt ellenőrzés. Én mondjuk tudtam mire vállalkozom, egyszer betegen is elmentem. De egyszer szabi alatt nem buszoztam be a városba.
22. Zebra25 (válaszként erre: 19. - Pálmax)
2013. nov. 22. 18:07

Akkor nálatok tényleg lazaság volt, viszont nálunk ez nem megy. Sőt, volt, hogy ellenőrzés volt.

Az a 10% bizony nem olyan sok. Főleg ha azt számolom, hogy télen, mínusz 20 fokban lehet nem fogok tudni oda jutni sehogy sem, betegséggel is kell számolni. Semmi féle orvosi igazolást nem fogadnak el.

2013. nov. 22. 17:55
és persze senki nem bukott meg.
2013. nov. 22. 17:54
Sőt nálunk 1 valaki a vizsgán sem volt ott. Két nap múlva írta meg.
2013. nov. 22. 17:53
Eleve ha elolvasod a feltételeket, láthatod hogy 10 %-ot lehet hiányozni hivatalosan. De nálunk sokszor volt "csalás". Más aláírt a hiányzó helyett, másik csoportból hívtak embert a hiányzó helyére a fényképhez. Elég lazán kezelték ezt. Itt úgysem adnak államilag elismert nyelvvizsgát. Úgy csinálták hogy mindenkinek jó legyen.
2013. nov. 22. 17:41

Igen, ez így van. Szigorúan ott kell lenni. Itt minden szünet után fényképezik a csoportot, hogy ott vannak e még.


Azonban ez az utolsó ilyen, mert augusztusig van csak ez a fajta támogatott nyelvtanulás. Érdemes beszállni, de csak azoknak, akik tényleg akarják.

17. Zebra25 (válaszként erre: 15. - Secret!)
2013. nov. 22. 16:23

Szerintem az a baj, hogy az van, ha nem jársz végig, akkor ki kell fizetni a tanfolyam összegét. Én is járok heti 2x és a csoport nagy része teljesen kétségbe esett, mert nem bírja meló mellett és abba hagyná, de fél, hogy kifizettetik velük a tanfolyam árát. Heti 2x kell menni, fél éven keresztül.

Én érettségiztem angolból és a tanfolyam első harmada nagyon uncsi volt számomra, mert semmi újat nem tanultam, de ugye muszáj volt járni. De az utolsó felében azért tanulok én is új dolgokat.

Mondjuk én középfokú nyelvvizsgára hajtok, de ez nem lesz elég hozzá, biztos kell még magántanár vizsga előtt.

16. Sibetti (válaszként erre: 15. - Secret!)
2013. nov. 22. 14:30
Szerintem alapvetően az a baj ezzel, hogy nincs hírdetve! Én is tök véletlenül találtam rá.
15. secret! (válaszként erre: 13. - Sibetti)
2013. nov. 22. 14:21
Szerintem csak alapfok indul mindenhol, ahhoz pedig aki középfokú vizsgát csinált, uncsi lesz. Néhány csoport nem indul itt sem, érdeklődő hiányában, én biztos ott lennék, nem értem az embereket itthon, ilyenre ugarni kellene. Ha ingyen van, már az sem kell?
2013. nov. 22. 11:57
Én decemberben kezdem az angolt :)
13. Sibetti (válaszként erre: 11. - Secret!)
2013. nov. 22. 11:56

Igen, értelek!

Én úgy vagyok középfokon, hogy még középsuliban csináltam a nyelvvizsgát aztán 11 éve hozzás se szagoltam a némethez. Jó, ha az alapfok alját elérem szerintem.

2013. nov. 22. 11:35

Én is járok.

Akinek van középfokú, annak tényleg felesleges.


Haladó is indul, de kevés helyen érdeklődés hiányában.

2013. nov. 22. 11:28

Nagyon jó dolog, ingyen kapni, amiért máskor súlyos százezreket fizetsz nagyon jó. Bármikor kellhet a nyelv. A párom most jár német kezdőre. Szigorú, dehát tanulni megy oda az ember. Német és angol van ezen a részen. Nekem ezek megvannak, jó volna olasz, spanyol, vagy bármi más, én is járnék feltétlenül.


Aki középfokot csinált, vagy beszélt, annak nem ajánlom, hiszen ide a nulla vagy alig tudásúak járnak, az ő tempójuk és szintjük más.

10. spinneli (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2013. nov. 22. 11:17

Én jelentkeztem, sajnos a szintfelmérőm jobbra sikerült, mint vártam, így lemaradtam róla.

:(

9. Icus
2013. nov. 22. 11:16
Az öcsém most jár, ő javasolta nekem is. Én most jelentkeztem, a következőre, ha indul. Mert ugye ez nem biztos, nekünk a cégünk szervezésében van. Ők intéznek mindent. Akik eddig voltak, nagyon dicsérik. Nálunk a KATEDRA nyelviskola nyerte el.
2013. nov. 22. 11:06
Sajnos nem mindig működik.
2013. nov. 22. 10:43

Köszönöm, hogy írtatok!

Ez a regisztrációs felület nem mindig működik?

2013. nov. 22. 10:35
Szia.Én már részt vettem ilyenen.Nekem nagyon tetszett.Iszonyatosan jó tanárunk volt.Rengeteget tanultam.
5. Sibetti (válaszként erre: 4. - Encifinci)
2013. nov. 22. 10:19

Igen, augusztus végéig tart (meg amíg van pénz).

ÉN is szeretnék jelentkezni csak nem működik a regisztrációs felületük. :(

4. encifinci (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2013. nov. 22. 10:04
több embert is tudok aki részt vett,elég szigorúan nézik pl a hiányzásokat,én is jelentkeznék csak sajnos mi felénk nem indul:( és úgy tudom nyáron be is fejeződik ez a támogatás így érdemes kihasználni
3. Sibetti (válaszként erre: 2. - 3f5c7e70e6)
2013. nov. 22. 10:00
Köszönöm,hogy megírtad. Én is azért szeretném ezt megpályázni, hogy a valamikori középfokú német nyelvtudásomat (amit 11 éve nem használtam) leporoljam. Gondolom, arra jó lenne.
2013. nov. 22. 09:44

A férjem részt vesz egy ilyen oktatáson. A munkahelyén.


Én megmondom őszintén, hogy...a férjem elmondása szerint rendes oktatás folyik az órákon. A tanár komolyan veszi a feladatát, de ez persze nem biztos, hogy minden helyen és minden tanárnál így van.

Megnéztem a könyvüket, munkafüzetüket, stb. és megvallom, hogy nem túl nagy anyagot kapnak oktatásra. Ez egy alapfok szerintem, vagy még annál is kevesebb. Jobban a szavakra fekszik rá, egy igeidőt vesznek és némiplusz kisebb nyelvtant, mint pl. a birtoklás kifejezése.

Én azt mondom, hogy alapnak és szóismeretnek jó, de nem ad nagy intervallumú tudást (az én angoltudásommal nézve).


Egyébként meg ingyenes, tehát ki kell használni!!

2013. nov. 22. 09:25

Sziasztok!


Vesz most valaki részt TÁMOP-os nyelvoktatáson? Mi a vélemenyétek róla?


Köszi!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook