Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szőrhullás fórum

Szőrhullás (beszélgetős fórum)


14. russodebby (válaszként erre: 13. - Bodu)
2011. júl. 6. 14:58
Köszönöm a tanácsokat! Meg is fogadom! Az tény,hogy az étvágyával nincs gond, egy fél elefántot is meg tudna enni. :)
13. Bodu (válaszként erre: 12. - Russodebby)
2011. júl. 6. 14:47

Nézd,nem kioktatni akartalak.Azzal és úgy eteted a kutyád ahogyan és amivel szeretnéd.

Ha a kutya előtt áll a kaja,rossz evő lesz.Pont.

Kölyök előtt 30 percig ott lehet hagyni a tálat(áztatott táppal lehetőleg),utána elvenni.Következő etetésnél újra elé,megint el.

De már ezen túl vagytok,és a szőre hullik,nem az étvágya rossz..:-)))Mindenesetre fűszerrel-sóval,tartósítószerekkel(májkrém,nitrites cuccok)csínján,ha hosszú éveket szeretnél egészséges kutyával tölteni.

2011. júl. 6. 14:25
Nem csak házi kosztot kap,a tápjához keverek hozzá,mert a sima tápot nem eszi meg. Nincs elkényeztetve, kiskora óta nem eszi meg üresen. Volt,hogy 3 napig nem evett a tápjából (pár szemet) és semmi mást nem kapott. És több félét próbáltunk.
11. sundance (válaszként erre: 10. - Bodu)
2011. júl. 6. 14:10

Hát ebben egyetértek! Kizárólag házi koszt a kutyának nem tesz jót. De azért nem kell túlzásokba esni, az sem jó, ha csak tápot kap. Az én kutyám szokott rizst, sárgarépát, sajtot kapni. Mindig jó minőségű táppal keverem össze. Előfordul, hogy lepotyog egy kis rántott hús, sült hús... Semmi baja nem lesz tőle. Persze a főtt hús hetente akár többször is, nagyon bejön neki.

Az élesztőt még eddig nem hallottam, de biztosan jó, ki fogom próbálni! Köszi a tippet! :)

Időnként szoktam neki lenolajat adni, kúraszerűen, nagyon szép fényes lesz tőle a szőre.

10. Bodu
2011. júl. 6. 13:47

A házi koszt nem jó a kutyáknak.A növényi fehérjét nem tudja megemészteini,ráadásul a fűszerek sem nekik valók.A só nagyon komoly vese-problémákhoz vezethet.

Az állandóan a kutya előtt álló táp=rossz evő kutya.

Te tudod.

2011. júl. 6. 13:28

Vegyesen kap kaját, de inkább a házi koszt. Tápja az mindig van neki,ha akarja megeszi,ha nem akkor nem.

Amúgy nem is látható rajta,hogy ennyire hullik a szőre,mert van "bundája".

8. Bodu
2011. júl. 6. 13:22

Az jó,hogy az allergiát kizárták.

Egy dolgot viszont tudni kell:a lakásban tartott kutyák(macskák)az állandó(benti)hőmérséklet miatt nem tudják az évente egyébként kétszer bekövetkező,természetes vedlési ciklust betartani,ezért szerencsétlenek állandóan vedlenek.

Hasznos lehet még a természetes élesztő adagolása(belekevered a kajájába),tök felesleges a drága tablettákat megvenni.Kiveszed a hűtőből,egy kicsit csípsz belőle és valahogy beadod neki(általában nem szeretik magában,de összegyúrva valamivel nem probléma).

Teljesen nem tudod megszüntetni,de javíthasz kicsit a dolgon.

7. kukla (válaszként erre: 5. - Russodebby)
2011. júl. 6. 13:18
Ha nem élősködő akkor valószínűleg valamilyen vitamin hiánya van a kutyusnak...Házi koszton él vagy rendes kutya kaját szoktatok neki venni?
2011. júl. 6. 13:13

Lehetséges,hogy vitaminhiány!!!!Kérdezz rá az állatorvosnál milyen módon változtass az étrendjén!

Sok szerencsét és jóbullástneki!:)

2011. júl. 6. 13:04

Nem allergiás szerencsére. A doki azt mondta,hogy ez természetes. De ahogy olvastam mindkét fajta "leírását" ennyire nem írták a szőrhullást.

Olvastam a Megaderm-ről, az szőr és bőr "ápoló", azt lehet megpróbálom.

2011. júl. 6. 13:04
Szerintem is mindenképpen jobb, ha látja állatorvos. 3 lapát szőr naponta, az nagyon durva!
2011. júl. 6. 13:04
Szia! Nekem magyar vizslám van és neki is hullott a szőre, valamilyen atka volt a bőrében, de az állatorvos háromszor adott neki injekciós kúrát és meggyógyult.
2011. júl. 6. 13:02
Először is vidd el orvoshoz. Lehet allergiája valamire. Ezt talán az orvos tudja megállapítani.
2011. júl. 6. 12:59

Sziasztok!

Van egy mopsz-franciabulldog kutyusom, lassan egy éves. Nagyon hullajtja a szőrét, naponta legalább 3 lapát szőrt söpörök össze. Van valakinek valami ötlete,hogy mit lehetne ez ellen tenni?

Előre is köszönöm.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook