Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szilveszteri ételek fórum

Szilveszteri ételek (beszélgetős fórum)


2021. dec. 31. 06:32
lencsetál (lencse saláta), sajtos pogácsa, tarhonyás ételek, édesség bármi (mondjuk sütés nélküli)
2021. dec. 30. 09:35

Szoky konyhája.


[link]

2021. dec. 30. 07:34
Ú nagyon szépen köszönöm szuper ötletek:))
2021. dec. 30. 07:02
Bolti leveles tésztából sajtosrúd. Ennél egyszerűbb nincs
2021. dec. 30. 03:36
Idén az egyszerűség hívei vagyunk: sajtos pogácsa, mini szendvicsfalatkák, ecuadori Empanadas, anyukám kívánságára pedig mascarpones erdei gyümis rolád
21. fewin (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. dec. 30. 01:01
Le tudnád írni kicsit bővebben, hogy készíted a sütnivaló kolbászból a fasírtot?
2021. dec. 29. 20:45
Nálunk általában a hideget tálalunk Szilveszterre. Majonézes saláták, sültek. Előre elkészíthetőek és finomak.
19. jooeva (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 19:43

Ha gyorsat szeretnél, akkor hidegtál, sonkatekercs, kaszinótojás, saláták mellé. Mini fasírtgolyók, szendvicsek, mini pizzák....de akár egy stefánia vagdalt is jó ötlet.

Én szilveszterre mindig bőrös malachúst sütök római tálban, bepácol, be a sütőbe, 2-3-4 óra alatt omlós puhára sül/fő, utána szépen fel lehet szelni, szaftjából lehet mártást készíteni, mennek mellé a majonézes salik, de akár egy görög sali is.

Vékonyra szelt csirkemell csíkok bacon-ba tekerve és megsütve, ugyanezzel a módival lehet csirkemájat is bacon-ba tekerni, sütőben megsütni.

Leveles tészta elnyújt, tojással megken, reszelt sajttal megszól, bacon-csíkokat ráfektet, baconok között elvág a tészta, megteker, tojással leken, be a sütőbe. Isteni.

Édességnek én mindig képviselőfánkot sütök, mini verziót, amit az alján töltök meg krémmel. Rétes, bolti tésztából nem tart sokáig.

Sajtos rudacska nasinak.

Nézz szét a sütis naplómban, hátha találsz kedvedre valót.

18. Sütikee (válaszként erre: 17. - Libikóka)
2021. dec. 29. 19:24
Betettem ☺️
17. libikóka (válaszként erre: 16. - Sütikee)
2021. dec. 29. 18:34
Tedd be a receptekbe:))
16. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 18:12
Én sajtos rudat sütök, a legegyszerűbb, leggyorsabb és legfinomabb recept szerint. Ha valakit érdekel, szívesen leírom. Lesz baconbe tekert virslis leveles tészta is. Ma vettem bőrös lapockát csülökrésszel, azt sütöm meg, és persze lencsefőzelék.
15. Channa* (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2021. dec. 29. 17:55
Fincsi!😁
14. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. dec. 29. 17:45
1.-én nálunk is szigorúan lencsefőzelék malachús kombó.
2021. dec. 29. 17:38

Vendégvárás nélkül:

31.-én ebédre: sága borsó leves,

sertés szüzérme tejfölös,fokhagymás habarással, rizi-bizi, vagy főtt tészta. Közben még meg akarom sütni palacsinta tésztába forgatva a virslit. Ez jó lesz vacsorára.

Újév napjára: vettem sütnivaló kolbászt, kibontom a bőréből, átgyúrom fasírozottnak. Jó lesz a s.borsó főzelék!! mellé.

2.-ára a sütni való hurkát is kibontom a bőréből, átsütöm egy kis olajon, és hordós aprókáposzta-maradékkal lesz rakott káposzta :))

2021. dec. 29. 17:37

Én malachúst sütök.

Holnap bepácolom, 31-én csak bedobom a sütőbe és megsül magától.

A krumplit elkészítem majd napközben valamikor és a káposztát is.


Pogácsát nem sütök, mert azt állítólag éjfélig meg kell enni;)

1-én lencsefőzelék lesz a sült malachoz...

2021. dec. 29. 17:32

Én a hidegkonyhára szavazok.

Mi egy baráti társasággal ünnepeljük a szilvesztert. Most nálunk lesz.

Amit készítek: mini fasírt, baconba tekert szűzpecsenye, tatárbifsztek.

Majonézes kukorica, sopszka saláta, töltött tojás, kőrözött.

A süteményt és az italt a többiek hozzák.

10. libikóka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 17:27

Sütnék egy nagyobb kupac,,leveles tésztából(készen kapható)mindenfélével töltötteket pl.sajt ,sonka,bacon,sajtkrém,kolbász,pogácsa formában reszelt sajtal.Gyorsan kész,szeretik,változatosan lehet.


De egy sima hideg töltött karaj ,friss kenyéren salátákkal is jó lehet.

2021. dec. 29. 17:27
Apró fasírt golyó kiflikarikákon sajttal, uborkával, fogvájóval áttűzve.
8. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 17:24

Nem vagyok nagy szilveszteri bulizós, de ha nem akarsz a konyhában pepecselni 31-én este, akkor hidegtál. Csak előhúzod a hűtőből és tádámm :)

Nálunk volt már tatár beefsteak-től kezdve a fantás sütiig minden. Koktélvirsli, pogácsa, sajtos ropogtatós, mindenféle sör- és borkorcsolya, amit csak úgy fel lehet kapni a tálcáról.

Nem emlékszem csak 1 olyan szilveszterre, amikor rendesen, asztalnál ülve vacsoráztunk.

7. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 17:22

Baconba tekert datolya, nálunk nagy sikere volt korábban.

Sajtkockákra szőlőszemek, fogvájóra bökve - szintén tuti nyerő. Ugyanígy sajtkockákra dió, nyársa tűzve a fogpiszkálóra - ez is finom.

Franciasaláta, mindig nyerő.


Mondjuk ez csak akkor, ha nem kifejezetten ebédre várod a vendégeket, hanem délután vagy kora este.

2021. dec. 29. 17:21
magam vendége leszek,rántott hús,krumplisaláta
2021. dec. 29. 17:18
Igen az is jó:)
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2021. dec. 29. 17:18
mindegy lehet hideg meleg is :)
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 17:13
Vendégeknek szilveszterkor melegszendvicset szoktam adni.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 17:08
Hideg ételre gondolsz ,vagy meleg vacsira?
2021. dec. 29. 17:05

Sziasztok ki mit süt főz szilveszterkor ha vendégeket vár?


Most kicsit tanácstalan vagyok virsli lesz de az éjfélkor előtte most nem jut eszembe mit lehetne. nem fontos pont szilveszteri kaja csak valami finomság ami gyorsabban elkészíthető.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook