Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek a mellben észlelt csomó mindig rosszat jelent? fórum

Szerintetek a mellben észlelt csomó mindig rosszat jelent? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. máj. 28. 11:05
szerintem sürgesd meg a folyamatot, eü.főiskolára járok, idén volt mellműtöttek fizioterápiája óránk, ahol betegekkel is találkozhattunk. és nekik nagyon sok esetben mondtak "á semmi baj" diagnozist, aztán mégis volt baj. KOMOLYAN KELL VENNI
2009. ápr. 15. 14:20
Na voltam orvosnál. Emlőszűrésen. Doki semmi kórosat nem észlelt, viszont duzzadtabb mirigyállományt igen. Kaptam időpontot Mammográfiás Uh-ra. Június 25-re:(
29. lomé
2009. ápr. 8. 09:54
Sziasztok! Nekem tavaly távolítottak el egy csomót a mellemből, először tűbiopsziát csináltak, negatív lett: fibroadenóma (a mirigyek elbúrjánzása) Azt javasolták, hogy a mérete miatt ki kell venni. UH-n láttak még mellette egy másik csomót meg kb. 4 cisztát. A sebész mindent eltávolított és évente kell járnom UH-ra később mammográfiára. Mindenképpen menj orvoshoz!!! A jóindulatú daganatok általában mozognak a mellben, ezt az orvos már tapintásra megmondja, vagy a biopszia után a kenet színéből.
2009. ápr. 8. 08:27
ne idegeskedj, menj el mommográfiára. nekem is volt, izgultam, megnézték és azt mondták a tejmirigyekkel vagyunk tele, és azok dolgoznak most is, mindig. hol nagyobbak, hol kisebbek, de azért feltétlenül nézesd meg.
2009. ápr. 8. 08:01
NEM! ÉN már többször voltam szúráson is,de mindig negatív volt.Elvileg a stressz is okozza,sőt!!
2009. ápr. 8. 08:00

Egyáltalán nem mindig jelent rosszat.

De meg kell nézetni, nem érdemes halogatni, mert ha valami baj van az a jó, ha minél hamarabb elkezdik a terápiát

2009. ápr. 8. 07:57
nem,de minnél hamarabb megmutatod egy orvosnak,annál hamarabbtudod az eredményt.
2009. ápr. 8. 04:57
én mindenképp orvosnak mutatnám meg
2009. ápr. 7. 22:15

nővéremnek is volt, nagyon megijedt az egész család, ráadásul jó nagy volt, de jóindulatú.

Kiszedték neki, azóta rendben van.

Több mint 10 éve volt.

22. kobagabi (válaszként erre: 21. - Bnedora)
2009. ápr. 7. 21:22
Köszi:) Ezt fogom tenni:)
21. bnedora (válaszként erre: 2. - Kobagabi)
2009. ápr. 7. 21:15
Nőgyógyászhoz vagy az onkológiára menjél el mielőbb. Én most voltam mammográfián, és azt mondták, hogy míg élünk (nők) a hormonok mindig változnak, így mellünkben is a csomók. Mint már írták, nem minden csomó rosszindulatú, és nem is mindig csomó, amit érzünk. Hogy megnyugodj, menjél orvoshoz.
20. kobagabi (válaszként erre: 18. - Aeb750e196)
2009. ápr. 7. 21:11
Tudom, hogy nem játék, és el is fogok menni, de az ember rögtön azt gondolja, bizti megütötte. Én legalábbis ezt gondoltam, mert fájt, és volt már ilyen, de elmúlt. De tényleg el kell menjek dokihoz, mert most nem múlik, és remélem utána megnyugszom:)
2009. ápr. 7. 21:09
Akkor elmegyek a házidokihoz, aztán majd ő továbbküld, igaz?
2009. ápr. 7. 21:09
Nem feltétlenül rossz...állítólag meg lehet különböztetni a rossz csomót a jóindulatútól ( a jó független a többi szövettől, a rossz meg a többivel együtt mozog ). DE FELTÉTLENÜL MENJ DOKIHOZ!!!!!!!!!ez nem játék
2009. ápr. 7. 21:08

Jajj, köszi a válaszokat! Én már 2 hete stresszelem emiatt magam. Igaz most kell megjönnie, de eddig nem gondoltam, hogy összefüggés lehet a mensivel.

Én már 2,5 éve nem szoptatok, a kicsi fiam 3,5 éves. Attól még lehetnek a tejcsatornák bedurranva?

2009. ápr. 7. 21:07
nem biztos, hogy rosszat jelent, de menj orvoshoz, valszeg beutaló kell, nekem is volt ilyen, aztán ultrahangon is megnézték és nem volt semmi baj. Az is igaz előtte elestem és megütöttem magam.
2009. ápr. 7. 21:05
Nem feltétlen
2009. ápr. 7. 21:05
Ciszta is lehet.Nem szabad a legrosszabbra gondolnod,de mindenképpen menj el orvoshoz!!Az ilyesmi nem játék!
2009. ápr. 7. 21:05
Dehogy is!!Legtöbbször nem:)Nekem is volt ilyen,hogy csomót éreztem és fájt!A tejcsatornáim voltak bedurranva mensi után..De mindenképp meg kell nézetni!!Azért ne aggódd halálra magad!!
2009. ápr. 7. 21:04
Nekem sajnos már évek óta csomós a mellem.nem írom le a kálváriám,de a lényeg MENJ EL DOKIHOZ!!Különben nem feltétlen rossz dologról van szó.Mint írtam nekem is évek óta van,és már több doki is látta.Sőt túl vagyok a kislányom szoptatásán.És még mindig van a mellemben!
2009. ápr. 7. 21:04
Nem, de erdemes onkologussal megnezetni.
10. 223cf40dc0 (válaszként erre: 6. - A7a90ace89)
2009. ápr. 7. 21:04
de te legalább rendszeresen ellenőrizteted és így tudod, hogy minden rendben van - elsőre biztosan te is megijedtél picit, hogy mi lehet
9. 223cf40dc0 (válaszként erre: 2. - Kobagabi)
2009. ápr. 7. 21:03
kérdezd meg a körzeti orvosodat, hogy mit is kell tenni és hová kell menni - tudtommal ő az első, akinek látnia kell és aki kiadja a beutalót máshová, anélkül nem mehetsz sehová sem
8. 1f9774333a (válaszként erre: 2. - Kobagabi)
2009. ápr. 7. 21:02

Irány a nőgyógyász, a tovább küld ha kell...

s abszolute nem biztos, hogy ossz indulatú

7. 174a8f3706 (válaszként erre: 2. - Kobagabi)
2009. ápr. 7. 21:02
Mielőbb menj el orvoshoz!
2009. ápr. 7. 21:02

NEM!

Nekem hosszú évek óta van mind a kettőben kisebb csomó, évente nézik is, és semmi baj nincsen vele. Pedig 20 éve még orvosi vizsgálatok során mentem át, s minden negatív volt.

2009. ápr. 7. 21:02

Nem,de azonnal orvoshoz kell menni vele!!!!!!

Érintett volt benne családtagom :(:(

2009. ápr. 7. 21:02
jót biztosan nem - volt olyan ismerősöm, akinek az anyatej száradt be és okozott egy kis galibát csomóként ... kellemetlen :(
2009. ápr. 7. 21:01
Attól függ.Nekem menstruáció előtt mindig van,de mind a kettőben.Aztán utána elmúlik.
2009. ápr. 7. 21:01

2 hete fáj a jobb mellem, és csomót érzek benne. Először azt hittem megütöttem, mert eresebb, ill. kékesebb a csomó felett. De úgy érzem egyre nagyobb. Félek lépni bármerre.

Meg azt se tudom, ilyenkor hová kell menni először?! Tanácsok?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook