Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek 34 évesen már ez a jövőkép felejtős? fórum

Szerintetek 34 évesen már ez a jövőkép felejtős? (beszélgetős fórum)


30. Csillagszem38 (válaszként erre: 27. - 23f06ac886)
2022. aug. 27. 16:30
Milyen okos, rafkos volt ez az ismid! 👌👌
29. Csillagszem38 (válaszként erre: 12. - Charlize)
2022. aug. 27. 16:29
Basszuskulcs, nagyon sajnálom:( milyen sorsok vannak 😳 ez még akkor "jobb", ha eltitkolják eloled, hogy meddő 😞 nemrég hallottam egy ilyet sztorit
28. Haver80 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 25. 13:12
Kedves kérdező, ha gondolod szívesen leírom privátban egy pár ismerősöm történetét akik egyedül állók voltak, és belefogott baba projektbe, mi lett velük, hogyan élték meg. Utánna lehet könnyebben tudsz dönteni, hogy bele vágj vagy ne.
27. 23f06ac886 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 28. 01:09

Van egy ismerősöm, aki ugyan ebben életszakasz emonciónális válságban volt. Fél év alatt, mondhatni az első szembe jövő lehetőségbe beleugrott, amit pár három évvel később meg is bánt. Addigra találkozott egy olyan személlyel, akivel szivesebben alapított volna családot.

Egy másik ismerősöm esetében, ebben a plusz három éves korában, vagyis harminchat-harminhét éves korában lett először terhes. Azóta mondhatni, hogy a legharmonikusabb kapcsolatban van, amit ismerhetek.


Amit konzvekvenciaként ki akarok hozni, hogy most vagy egy olyan korban amikor az értékitéleted változik. Amikor már eddig szerzett tapasztalataid alapján építed fel a terveidet. Ezt az emonciónális változást nagyon sok pszichológiai szakirodalom is megemlíti.

Készítsél egy terv listát, aminek nem gyerek vállalás a központi eleme, mert azzal csak passzív stresszbe hajszlod magad. Készíst egy fejlesztési tervet, hogy eljársz kondi terembe, vagy hogy beiratkozol egy rövidebb suliba. Ha intezíebbek lesznek szockultúrális kapcsolódásaid, akkor nagyobb lesz az esélyed is egy társ megtalálására.


Egy rövid sztorit még hozzá tennék. Egy közvetett ismerős például azért ment el építészmérnöki egyetemre, hogy pasik között legyen. Aztán be is jött neki. Az egyik sráccal kölcsönösen segíteték egymást a tanulásban, aminek a végére a diploma után egy szép család lett a vége. Ami érdekes lehet a számodra, hogy a harmincon túl voltak mind a ketten.

2022. febr. 21. 15:02

Ha gyereket akarsz, vágj bele donorral minél hamarabb. Párt 45 évesen is találhatsz, gyereket reálisan kb 40-42 éves korodig szülhetsz saját sejtböl.És sajnos nem evidens, hogy Veled amúgy minden rendben, és nem kell évekig várni a babára.


Örökbefogadni Magyarországon kb lehetetlen egyedülállóként, és jóval nehezebb út, mint a saját véred nevelni.


Ezt a 3 év feletti dolgot nem igazán értem, nem kötelezö 3 évig otthon lenni, söt, legkésöbb 1,5 - 2 éves kortól kellene is a gyereknek a közösség.

25. Csillagszem38 (válaszként erre: 23. - Cc7a88f96d)
2022. febr. 21. 14:10
Miért?:)
2022. febr. 21. 10:39

Még mindig jobb minthogy fiatalon lett volna valakid,pikk pakk 1-2gyerek aztán szétválni..

Én hiszem azt,hogy minden okkal történik.Neked is kialakul hidd el

23. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 10:37
Én mai fejjel azt mondom,hogy 30fölött a legjobb gyereket szülni.Nem vagy elkésve
22. LionQueen🦁 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 10:34

Szerintem nagyon kevés embernek alakul úgy az élete, ahogyan azt eltervezte.

Ha tudod egyedül is biztosítani a gyerek számára a jólétet és lenne segítséged én nem vetném el a helyedben azt, hogy férfi nélkül vállald. Nem ördögtől való dolog. Később, gyerekkel is megismerheted a nagy Ő-t.

Amúgy nem vagy öreg, a kivárás is jó opció. A korod miatt ne ess kétségbe.

Volt már párod?

21. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 10:29
Még ne engedj el semmit.
20. jooeva
2022. febr. 21. 10:17
* 15 évet élt- helyesen.
19. jooeva
2022. febr. 21. 10:15
Barátnőmet hozom példának. Most 43 éves. 15 élt egy igen rossz kapcsolatban, 2 gyerekük született. Döntött, albérletbe ment a 2 gyerekkel, új életet kezdett, rátalált az igazi nagy szerelem 2 éve, már házasok és most várják a második közös babájukat. 43 éves. Sose add fel!
18. vigyefene (válaszként erre: 17. - Cicamica3)
2022. febr. 21. 09:59
Igy van. Ma sokkal később házasodnak mint szüleink idejében, akik azt szokták mondani, hogy ember tervez, isten végez.
2022. febr. 21. 09:54
Nem akartam elhinni amit írtál.Miért lenne felejtős? Az életben többnyire nem úgy alakulnak a dolgok ahogy "betervezzük".Nagyon fiatal vagy még,semmi nem késő: sem a gyermek téma,sem azt ,hogy párt találj magadnak.Először is a pesszimizmusod legyen felejtős.
16. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 09:48
A gyerektémát elengedném a helyedben. Összejöhet, de engedd el. Inkább párkapcsolatot keress.
15. 621bb5db60 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 09:43
Egy csomó ismerősöm van, aki ebben a szituban volt, mint te, aztán végül 1-2 éven belül mindnek lett férje és gyereke is. Én 32 évesen szültem, pedig már 7 éve együtt voltam a most már férjemmel. 2017-ben, 5 év után elegem lett és eldöntöttem, h ha decemberig nem kéri meg a kezem, lelépek, mert nem haladunk semerre és én sem leszek fiatalabb. Erre pár hét múlva (anélkül, h bármit is mondtam volna neki), megkérte a kezem. Esküvő, aztán gyerek. De kész tervem volt arra az esetre is, ha végül nem maradunk együtt és nem találok mást. A terv az volt, h lefagyasztatom a petesejtjeimet, h ha netán sokáig tartana, míg új párt találok és kifutnék az időből, még akkor is lehessen saját gyerekünk. Végül erre nem volt szükség. De lehet, h így is le kéne fagyasztatnom párat, hátha ránk jön 40 felett, h megint babázni akarunk.
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 09:40
Te mit gondolsz? Eddig miért nem sikerült férfit találnod?
13. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 08:56

1, Semmiről nem vagy még lekésve.

2, Szerintem is inkább elsősorban párt keress magadnak, azért nem árt ha van...

3, Ha semmiképp nem jön össze... egy volt osztálytársam már válás után, 30-as éveli közepén egyéjszakás kalandból vállalt egy babát, egyedül neveli, de a szülei tudtak segíteni, amikor még pici volt. Most már kamasz.

12. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 08:40

34,5 évesen férjhez mentem. Kiderült, hogy a férjem gyakorlatilag meddő. 7 év saját sejtes lombikozás után az első spermadonoros lombikkal sikerült a kisfiam, aki már 4 éves. Férjem a terhességem legelején lelépett. Köszönöm szépen, néha nehéz, de teljesen jól vagyunk. Semmit sem bántam meg azon kívül, hogy megismertem a volt férjemet, mert úgy éltem meg, hogy elvette az éveimet a semmiért. De már ezen is túl vagyok.


Tulajdonképpen nélküle is végigcsinálhattam volna ezt az utat 35 évesen és akkor nem 42 évesen kellett volna szülnöm. Sokkal egyszerűbb lett volna.

A környezetem tud mindent, senkitől nem kapok negatívat, sőt!


Persze azért még ne add fel, adj még 1-2 évet, hátha megtalálod az igazit. Nyilván ideálisabb lenne a hagyományos úton menni végig, kistesóval...

11. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2022. febr. 21. 08:25
Elvileg egyedülállóként fogadhat örökbe, de gyakorlatilag elég kevés esélye van rá. Magyarország védi a gyerekek családhoz való jogát vagy mi a frász...
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 08:19
Amúgy nálam szinte így volt, de én nem terveztem előre. 18 évesen ismerkedtünk meg, 21 és 28 éves koromban szültem.
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 08:16
Reális gondolat. Nem vagy már fiatal, hogy a rózsaszín álmokban élj.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2022. febr. 21. 08:16

Vagyis: egyedülállóként inkább örökbefogadás, és 3 évesnél kicsit idősebb, hogy a munkádat (fizetésedet) meg tudd tartani.

Ha idővel megtalálod a párodat, és valóban szeret, elfogad majd a gyermekkel együtt, és akkor még nyugodtan lehet közös babátok is.

7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 08:10

Ha már mindenképpen szeretnél gyermeket, akkor inkább az örökbefogadás tartom jobbnak, amennyiben egyedülálló vagy.

Gondolj bele, nem csak olyankor lennél egyedül, amikor minden oké, de ha a gyermek beteg lesz, vagy éppen te leszel beteg.

És nem mellékes az sem, hogy miből fogtok élni ketten a babával!!! 3 éves koráig! Az a gyes, gyed, akármi max. pelusra lesz elég.

Nem elég világra hozni, valamennyire biztos anyagi háttér is kell ahhoz, hogy biztosítani tudj neki mindent.

2022. febr. 21. 08:09
Bocs te nem vagy öreg...elirtam
2022. febr. 21. 08:09

Nekem is ilyen tervem volt. Igaz nekem sikerült is bár nem egészen úgy ahogy elterveztem de nem lényeg.

Nem vagyok még öreg simán sikerülhet a "terved" csak kicsit később.

De semmiképp sem egyedül.

Esetleg az is lehet a leendő párodnak már lesz gyereke erre számíts azért.

Sok sikert, sikerülni fog

4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 08:01
Fiatal vagy, nem késtél még le semmiről. Bizonyára dolgozol. Semmilyen párkapcsolatod nem volt? Ezt már elkezdhetnéd keresgélni. Nem fehér paripás lovag személyében, a valóság sokkal prózaibb. Akivel le tudod élni a hétköznapokat, ő lesz tökéletes. Többi magától jön.
2022. febr. 21. 07:40
Nem szabad a naiv fiatalkori tervekhez foggal-körömmel ragaszkodni, jól teszed, ha elengeded. A donor dolgot százszor meggondolnám, inkább 40 után örökbefogadnék ha már mindent megterveztem, átgondoltam. És igaza van Timycatnek, nagyon nagy felelősség. Szerintem ahogy a korábbi, ez a terv is naiv.
2. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 07:34

Nem felejtős szerintem. Ne mondj le arról, hogy neked lehet még férjed, természetes úton gyereked.


Én saját bőrömön tapasztalom, hogy tervezetten egyedül gyereket vállalni iszonyatos nagy felelősség, ha ne adj Isten történik veled bármi, vagy közbe jön valami egészségügyi gubanc egy férj/pár segítsége neked és a gyerek számára nélkülözhetetlen. Gondolom vannak szüleid, de nekik is van saját életük, ők is csak idősödnek.

2022. febr. 21. 07:28

Régen volt a fejemben egy terv: 20-as éveim elején találkozni az igazival, házasság. Max 25 évesen az első gyerek, 28 évesen a második. E szerint már 2 nagyobbacska gyerekemnek kellene lennie.


34 vagyok és párom sincs. Amikor betöltöttem a 30-at, azóta engedem el a dolgokat. A házasságot, a 2 gyereket, most meg már a kapcsolatot is. A mesterséges úton gondolkodom donorral. Ha jövőre, a 35.szülinapomig nem lesz kapcsolatom.


Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook