Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted normális-e fórumokon vadidegenekkel társalogni? fórum

Szerinted normális-e fórumokon vadidegenekkel társalogni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. júliusi (válaszként erre: 39. - 56abea278d)
2011. okt. 24. 08:10
ÓHH, KÖszi:)))
39. 56abea278d (válaszként erre: 38. - Júliusi)
2011. okt. 23. 10:42
Akkor minden jogod megvan a hoxázáshoz :)
38. júliusi (válaszként erre: 37. - 56abea278d)
2011. okt. 23. 10:39
Azért én köszönök a szomszédoknak:)
37. 56abea278d (válaszként erre: 1. - Sárkány74)
2011. okt. 23. 10:32
A kérdés jogos, és én is gondolkoztam már ezen. Az szerintem is furcsa, hogyha valaki a lépcsőházban nem köszön senkinek vagy a szomszédjának itt meg mindenkivel jópofázik. De aki a valós életben is közlékeny és barátkozó, azoknál semmi furcsát nem látok abban ,hogy itt is társalog.
2011. okt. 23. 09:55

Nem tudom,nekem könnyebb idegenekkel megbeszélni dolgokat.

Volt olyan magánéleti gondom, amikor a részletekbe nem avattam be csak a testvéremet,de a kolléganőim közül is csak pár tudta nagy vonalakban.

Nagyobb családban pedig van,aki a mai napig nem tudja mi történt...

Valahogy itt ,ismeretlenül könnyebb megnyílnom, mert nem vagyok egy beszédes, nyitott típus.

Sőt nagyon idegesít, ha valaki kitálalja,kikiabálja a legbensőbb ,intim dolgait...

A fórum más!

Hála Istennek,nagyon kevés "beszólogatóssal" találkoztam a Hoxán..

Ezért is szeretek itt lenni..

35. githaj
2011. okt. 23. 09:47
Miért ne lenne az?
2011. okt. 11. 21:29
egyrészt csak eleinte idegenek, másrészt a normális szomszédokkal simán trécselünk, harmadrészt a szoros magánszférámat nem tárom ki azzal, hogy véleményt mondok/ hozzászólok valamihez.
2011. okt. 11. 21:21
Szerintem normális.
2011. okt. 11. 19:15
Igen,normális Végűlis -
2011. okt. 11. 19:02

Miért ne lenne normális???

Amúgyis mindenki idegen az első napon:DDD

2011. okt. 11. 16:30

Bennem fel s4em merült,hogy nem normális!:)

Én az ismerkedés minden formáját szeretem,a személyest éppen úgy,mint az "arctalant"!

Arról nem is beszélve,hogy akit ismersz(szomszéd,barát,rokon...stb),annak sokszor már előre tudod a válaszát,a reakcióját egy dologgal kapcsolatban.Itt azért még tudnak meglepetéseket okozni az emberek!:)

2011. okt. 11. 15:27

normális


a szomszédaimmal is szoktam,mondjuk nem sokat:D

28. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Sárkány74)
2011. okt. 11. 14:48

nos, lassuk csak: egyik szomszed meg epitkezik, szokoevente egyszer latom, azt sem tudom, hogy hivjak.

Masik szomszed egy tunderi 23 eves srac, nem problemas eset, hagyja, hogy parkoljunk a telken, ha vendeg jon hozzank, meg hazahozza a macskat, ha elkoborol :) Viszont nem hiszem, hogy alkalmas vitapartner lenne pl. a menstruacios problemak kitargyalasara :D


Komolyra forditva a szot: a barati tarsasagom az elmult evekben szanaszet spriccelt a kontinens minden tajara, ugyhogy meg veluk is neten tartom a kapcsolatot. Masreszt egy 300.000 felhasznalot szamlalo (najo, valojaban joval kevesebb, aki aktiv, de akkor is) portalon nagyobb valoszinuseggel talalsz olyan embert, aki jaratos a problemadban, es tud segiteni, valamint hasonlo az erdeklodesi korotok, igy jol eltarsalogtok.


A harmadik ok meg, hogy a forum "praktikus". Itt megtehetem, hogy ket kajakavaras kozt irok par sort, vagy 5 percet pihentetem a kezem vasalas kozben, es kozben elolvasom, mi ujsag, nem vagyok a gephez kotve, ugralhatok fel-le szabadon. A szomszeddal ezt aligha tehetem meg :)


Summa summarum, semmi koze az anonimitashoz. Az en esetemben legalabbis, no.

27. pteri
2011. okt. 11. 11:25
Igen normális. Én a szomszédokkal is beszélgetek. Azt viszont sose szerettem, ha a szomszéd akkor állít be, amikor pont dolgom van, vagy aludnék, a számítógépet meg akkor kapcsolom be, amikor én ráérek. A barátaimmal is megbeszélem pl.a dolgaimat, de van amiben nem tudnak segíteni, itt a neten viszont sokan vannak, ha van kérdésem, a sok közül valaki csak válaszol.
26. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Sárkány74)
2011. okt. 11. 09:16

Én beszélgetek,átjárunk egymáshoz a szomszédaimmal!Segítünk egymásnak túlélni a nehéz helyzeteket,vagy bármiben számíthatunk egymásra!Az egyikkel közös programokat csinálunk,pedig már 54 éves(nő)!Én soha nem megyek el úgy előttük,hogy ne kérdezném meg,kell-e valami a boltból,vagy jól van-e,stb...Én nagyon közvetlen ember vagyok,jók a kapcsolataim az emberekkel!:-)


Hogy a kérdésedre is válaszoljak,ezer oka van amiért az emberek itt beszélik meg a mindennapi problémáikat:-sok ember nem nyílik meg a való életben,bizalmatlan,így arc,név,és következmények(pletyka) nélkül könnyebb kitárulkozni!Szerintem már sokan vagyunk itt úgy,hogy nem idegenként tekintünk egy-egy emberre,hanem barátként,és nem csak virtuálisan,hanem élőben is találkozgatunk,telefonon tartjuk a kapcsolatot,stb....:)))

2011. okt. 11. 08:54
igen normális dolog, viszont pirviben nagyon meg kell gondolni kinek válaszolsz
24. f923976760 (válaszként erre: 1. - Sárkány74)
2011. okt. 11. 06:20
Én nem tudom rá a VÁLASZT,viszont az a véleményem,hogy sok szomszéd(nekünk ezidáig 5 család) meg sem érdemli hogy foglalkozzanak velük az emberek mert nem éppen a jó oldalukat mutatták meg... a fórumon pedig sok kedves ember megfordul aki talán pont azért szereti ezt a módot mert itt másfajta emberek találhatóak meg mint a kinti életben.Én személyszerint pont azért jövök fel mert itt könnyebb ismerkedni,beszélgetni.A való életben nehezebben nyitnak egymásfelé az emberek.Persze mindig vannak kivételek,de az nem én vagyok. :)
23. zoknis kacsa (válaszként erre: 1. - Sárkány74)
2011. okt. 11. 06:03

ha elmondanám a szomszéd néniket a gondjaimat, az egész falu tudná másnapra:)

Ez olyan nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek...


De a jónapot nem marad el:)

2011. okt. 11. 06:02
persze:)
2011. okt. 11. 01:51
Én például sokkal őszintébben tudom leírni az érzéseimet így ismeretlenül:ha szomorú vagyok,akkor nagyon jól esik kiönteni a szívem,ha meg boldog,azt is jó érzés leírni.Talán ez azért van,mert nincs igazán olyan ember most aki ténylegesen figyelne rám.Ha figyel is,akkor meg felületesen.Illetve vannak olyan dolgaim,amit nem szívesen mondanék el senkinek a környezetemben.
20. jstefan (válaszként erre: 1. - Sárkány74)
2011. okt. 10. 23:30
Nagyon is normális dolog a látszólag idegenekkel, a HOXA közösségével a problémákat megbeszélni.Itt nincsenek következményei a kérdéseidnek, itt mindenki egyenlő eséllyel kérdezhet ,és kaphat választ,segítséget ismeretlenül.Nagyon sokféle képzettséggel,és élettapasztalattal rendelkezik ez a több mint 300ezer ember a világ minden részéről .A szomszéddal nem beszélhetsz meg szinte semmit mert akkor a lakókörnyezetedben mindenki tudna rólad olyat is amit nem szeretnél.A lehetőség itt is megvan hogy bárkivel találkozhatsz, barátkozhatsz.Ezért nagyon fontos hogy van ez a közösséget alkotó honlap.A számítógéppel végzett munka közben kikapcsolódásként nagyon jó benézni a Hoxára, és jóleső érzés segítséget nyújtani annak akinek valamilyen problémája van, a sok válasz, vagy vélemény alapján könnyebb eldönteni a kérdezőnek hogy melyik a helyes döntés,és ez már öröm hogy segíthettünk valakinek, lehet hogy pont a szomszédodnak.
19. invisible (válaszként erre: 18. - Sárkány74)
2011. okt. 10. 23:21
Ezt nevezik emberiségnek :D
2011. okt. 10. 23:13
Fontos a személyes kapcsolat és mégis mi emberek sok fontos dolgot nem beszélünk meg a párunkkal vagy akár a barátainkkal eltitkolunk olyan dolgokat amiket szégyenlünk és egy másik "jobbik" Énünket mutatjuk nem a valóságot. Mindenki titkol magáról vagy másokról valamit.
17. 9242a6388c (válaszként erre: 5. - Sárkány74)
2011. okt. 10. 23:13
ezeket a hátrányok közé sorolom...
2011. okt. 10. 23:09

Gondolom itt nem konkrétan a szomszédra van kihegyezve a téma,hanem az lenne a kérdés,hogy miért könnyebb egy fórumon megbeszélni a problémákat stb,mint személyesen egy másik embertársunkkal(?)


Több szempontból is jó a fórumozás.

Van olyan kérdés(em) amire pl. a szomszéd lehet nem tudná a választ vagy nem szívesen beszélne róla.


Itt meg mindenki ahhoz a témához szól hozzá,amihez kedve van esetlegesen ért is hozzá.



De a személyes kapcsolat igencsak fontos!

2011. okt. 10. 23:04
Szerintem meg azért könnyebb ITT beszélgetni, mert arctalan lehetsz. Ha bármi olyat írsz ami esetleg nem igaz senki nem kéri tőled számon vagy pont leírod az igazságot mert nem bántasz meg vele másokat.
14. invisible (válaszként erre: 10. - Sárkány74)
2011. okt. 10. 23:04
Sok a szomszédtól is függ ha nem csüng :))) de ha nem valami társalgós akkor nem is lehet vele beszélgetni sajna .Nem igaz???
2011. okt. 10. 23:04
Nem személyes. Plusz: ha ír az ember, meg tudja gondolni akár ötször is, hogy mit írjon. Beszélgetés közben erre nincs lehetőség :) (de a személyes beszélgetés szerintem akkor is fontos)
12. Hné80
2011. okt. 10. 23:04
Hiába pedofil vagy gyilkos nagy valószínűséggel nem fogok randizni egyik beszélgetőtársammal sem:D (szomszéddal sem)
11. Bucóka20 (válaszként erre: 9. - 54840f0fce)
2011. okt. 10. 23:03
Nekem ez magas.:D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook