Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerinted csuklótörést azonnal észrevenni külső jelekből? (pl.duzzanat, lila foltok) fórum

Szerinted csuklótörést azonnal észrevenni külső jelekből? (pl.duzzanat, lila foltok) (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 2. 14:32

a hugomnak pár napja volt tesi ´prán balesete....ráesett a csuklójára,megröntgenezték neki,negatív lett,de mégis bedagad,és fáj neki....

Hajszálrepedést kimutat a röntgen?

2012. máj. 3. 12:52
Nem,nem egyértelmű.Nekem most elsején törött el a csuklóm,de nem tudtam hogy eltört.Másodikán bementem a balesetire megnézetni,a röntgen megállapította a törést,de magam és a doki sem tudta....Mivel nem volt oly mértékű a duzzanat,és nem volt bevérzés sem látható.Pedig olyan vékony a csuklóm ... :)
2008. aug. 20. 08:36
Sziasztok! Az én törésem egyértelmű volt. Jobb oldali orsócsont törés, darabos, 45 fokos elmozdulással. A kézfejem lefittyedt és úgy maradt! Zsibbadt kegyetlenül, de az első 5-10 percben nem fájt, nem dagadt. A törés után 12 nappal műteni kellett, merrt elbillent a törött csontvég! Azóta sem tökéletes. Szerintem minden komolyabb esés után érdemes röntgenre menni, mert ha véletlenül úgy mozdulnak a törött végek, ideget is becsíphet, ami bénuláshoz vezet! Szerintem ennyit megér! :)))
2008. aug. 13. 14:06
nem! Öcsém pár éve ráeseett a csuklójára és csak nagyon fájt neki,de se nem dagadt be, nem is lilult... nem is ment rögötn orvoshoz gondolta h csak huzodás...aztán 3-4nap mulva mégis elment és kiderült h törés.
2008. aug. 13. 12:42
Nekem karácsony előtt tört el a jobb csuklóm, rögtön bedagadt, és nagyon fájt. Mozdítani se bírtam. Ja, és éppen a temetőben voltam egyedül autóval. A jobb kezemmel még slusszkulcsot sem tudtam bedugni. Bal kézzel kellett mindent csinálnom. Kormányozni, sebességet váltani... stb. A kórházig elmentem. Begipszelték.
2008. jún. 20. 21:58
Én még jobbat tudok: két napig se nem dagadt, se nem fájt.A harmadik napon elkezdett lilulni és bedagadni. A röntgen derítette ki, hogy eltört!!
2008. jún. 20. 07:45

napok alatt azért nem forr úgy össze.

és most eltörött? vagy még nem tudod?

Hátha mégsem törött el.

2008. jún. 20. 07:17
És most meg már a falba tudnám verni a fejemet, hogy hittem a háziorvosnak, és nem erőltettem előbb a röntgent. Irtó szar érzés, nem kivánom senkinek!!!!!! Nagyon bízom benne hogy az elmúlt napokban (a gipsz nélküliekben)nem forrt úgy össze hogy ne legyen jó.....
11. Inesse
2008. jún. 19. 23:46
Szerintem sem feltétlenül venni észre. Főleg, ha csak kicsit tört el. Én abból éreztem, hogy valami nem oké, hogy nagyon gyenge volt a kezem, a cipőm nem bírtam kifűzni és fájt.
2008. jún. 19. 22:24
Nekem nem vették észre 2 hétig az orvosok sem.
9. vipa
2008. jún. 19. 19:27
Igaz,kislány voltam mikor elmozdult sing és orsócsont törésem volt-van.A szüleim azt mondták hogy nem látszott semmi a kezemen.Akkor.
2008. jún. 19. 19:25
Nem. Gyakori, hogy későn vesszük észre a rosszul összefort (NEM használaton kívüli) csontokat.
2008. jún. 19. 19:19
Biztos, hogy nem tudod megállapítani. Pl. Anyosom ablak tisztitás közben leeset és bevágta a csuklóját, különösebben nem volt gond, mozgatta és csak kicsit duzzadt meg, mégis törés volt. Másik alkalommal, szintén Ő buszról szált le és kicsuklott a bokája, úgy gondolta hogy ficam két napig járkált vele mikor elmentünk hozzá és el vittük az orvoshoz, két helyen volt eltörve. Nem semmi.
2008. jún. 19. 19:07
Szerintem igen.
2008. jún. 19. 18:49
nem. Fóleg, ha csak repedés van.
2008. jún. 19. 18:42
Csak külső jelekből, röntgen nélkül nem! Ficamnak is azonosak a külső jegyei.
2008. jún. 19. 18:38
Ha azt gondolod hogy igen, akkor bizony te is épp olyan tévhitben éltél mint én. Kisfiam elesett, beütötte a kezét. Futás a háziorvoshoz, aki hazaküldött azzal, hogy semmi baj... A kéz mozog, nem duzzadt, és nincsenek rajta kék-zöld foltok. Ez volt egy hete. A fájdalom nem szűnt meg, és kértem egy beutalót röntgenre. Bár a doki nem értett egyet velem (szerinte túlreagálom :)) Szóval a diagnózis: orsó csont törés, és persze gipsz.
2008. jún. 19. 18:37
Igen, egyértelmű. Forró lesz él lil aés nem tudod mozgatni.
2008. jún. 19. 18:36
Szerinted csuklótörést azonnal észrevenni külső jelekből? (pl.duzzanat, lila foltok)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook