Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 15 éve nem ettem húst, most szeretném visszavezetni az étkezésembe, hogyan fogjak hozzá? fórum

15 éve nem ettem húst, most szeretném visszavezetni az étkezésembe, hogyan fogjak hozzá? (beszélgetős fórum)


1 2
23. ,zumba (válaszként erre: 21. - Alnisa)
2022. febr. 18. 16:11
Annyira tolják ezt az egyél zöldségfélét, gyümölcsöt, mintha ezek mindentől mentesek lennének.(hányszor figyelmeztet a hatóság, hogy vegyszer maradványok vannak ebben-abban) Mi magunknak termelünk amit csak tudunk,semmi vegyszert nem használunk, de még így is lehet,hogy levegőben keringő más által kiszórt szerből a rákerül valami.
22. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 14:38
Az, hogy vékony vagy és mozogsz nem sokat jelent. Illetve de, mégsem annyit amennyit az ember gondolná a betegségekkel szemben.
21. Alnisa (válaszként erre: 20. - Liliom10)
2022. febr. 18. 13:39

Megértem amit írsz, de ne gondold, hogy a növénytermesztésben nincsenek vegyszerek, növelők, génmódosítások.

Ha csak a miatt nem ennél húst semmi értelme nem lenne, hisz kb ugyan annyi káros anyag van a zöldségekben, mint a húsban.

A nagyüzemi állattartással én sem értek egyet, a kegyetlenkedések miatt.

Viszont ha eszel tejterméket akkor ugyan ott vagy, hisz fialtatják a tehenek, hogy legyen teje, a bojút meg levágják, szóval....

20. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 11:42

Teljesen nem tudok vegetáriánus lenni a családomban, de ritkán és alig eszem húst. Ha egyedül élnék, már régen nem ennék se húst, se semmilyen olyan élelmiszert, amihez az állatot meg kellett ölni. De nemcsak ezért, hanem mert a nagyüzemi állattartás miatt egészségtelen lett a hús. A feldolgozott húskészítményekről már ne is beszéljünk, mi mindent tesznek bele ! ( Az állatokat kezelik hormonokkal, antibiotikumokkal, nyugtatóval, esznek GMO-s takarmányt.)

Vettem fehérjeport ( csíráztatott barnarizsből ), ez nekem elég a tejtermékekkel, amikről nem tudok lemondani.( joghurt, túró, sajt)

Olvastam egy könyvet régebben, mindenkinek ajánlom !

" Mi a gond a húsevéssel ?"

[link]

Szóval én a helyedben nem szoknék vissza a húsra !:)

19. 8a5caeb182 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 09:43

Mindenképp boltban kezdeném, kikérném a pultból a csirkemellet, kifizetném, hazavinném, megsütném, rizzsel tálalnám, mind megenném.


Szívesen....

18. Greeneyed (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 17:15
Nem akartalak leszúrni, csak óvni attól, hogy esetleg fölöslegesen terheld magad az étrendi változtatásokkal. Remélem, egy alapos szakemberhez kerülsz, aki figyelembe veszi az egyéni preferenciáidat, és tudsz tőle kérdezni.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Greeneyed)
2022. febr. 17. 15:47
Természetesen nem saját kútfőből tervezem rendbenni magam de március 9-re kaptam időpontot az első orvoshoz addig pedig csak érdeklődhetek fórumokon,nem?
16. perdus
2022. febr. 17. 15:13

Egyetértek azokkal akik szerint az állati eredetű fehérjefogyasztás nincs hatással a szénhidrát és inzulin háztartásosa. Ergo nem a húsmentes táplálkozás miatt alakult ki az IR.

Mindettől függetlenül persze egyél húst, ha úgy gondolod szeretnéd visszavezetni az étrended, bajod nem lesz belőle. Kóstolgatni kell, mert te tudod eldönteni, hogy mi ízlik, mi esik jól.

Az IR-re visszatérve én jó endokrinológust és jó dietetikust javaslok. A dietetikus a húsfogyasztás kapcsán is tud segíteni, a te igényeidnek megfelelően tudjátok összeállítani az étrendedet és módosítani a jövőben, ha szükséges.

2022. febr. 17. 15:07
Egyet értek Mazsolykàval
14. mazsolyka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 14:17
Szia! Emiatt teljesen fölösleges húst enned. Olvasd el Joel Fuhrman: Vége a cukorbetegségnek, illetve Michael Greger: Hogyan ne halj meg vagy Garth Davis: Fehérjefüggőség orvosi szemmel című könyveket. Bármelyiket is olvasod, az abban leírtak megoldások a betegségeidre.
13. Greeneyed (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2022. febr. 17. 14:00

Valószínűleg túl magas az inzulinszintje, ezért túl alacsony a vércukorszintje, ami lehet a gyors felszívódású szénhidrátok miatt. Ha ezeket jó minőségű fehérjére cseréli, az segíthet, szvsz.

De szerintem a szakember (dietetikus) tanácsát érdemes követni, nem saját kűtfőből próbálkozni.

12. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 13:47
én gyerekkoromtól kezdve húsos vagyok,az édességeket utáltam.
2022. febr. 17. 13:36
Úgy, hogy hamm!
10. michelle.r (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 13:29
A Facebook-on keresd Lakatos Péter - Kortalanul csoportját és kérdezz tőle. Többet tud a táplálkozásról, mint a dietetikusok háromnegyed része.
9. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 13:28
Miből gondolod, hogy a hústól magasabb lesz a cukorértéked? Saját magamon is megtapasztaltam, hogy a magasan kilengő értékeket egy hét alatt helyre teszem csak húsevéssel - leánykori nevén carnivore étrenddel. Ha ennyire nem barátod a hús, nem biztos, hogy erőltetned kéne.
2022. febr. 17. 13:17

Én sem vagyok nagy húsevő, a húsfélék 90%-át nem eszem meg.

Szerintem olyan semlegesebb ízű húsokkal próbálkozz, mint pl. a csirkemell - a nagy húsevők közül sokan azért nem szeretik, amiért én igen, ti. nincs erős húsíze, és a fűszerezéssel lehet játszani.

7. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 12:38
Mit jelent nálad az egészséges étkezés? Mert az, hogy valaki nem eszik húst, az önmagában még nem jelenti azt, ha közben meg sok feldolgozott, mindenféle tartósítóval, ízfokozóval stb. összetevővel megpakolt ételeket eszik.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2022. febr. 17. 12:35
Tudom,hogy nincs köze de nem értem a kialakulásának az okát mert mindig is tudatosabban étkeztem mint mások,nem ettem állandóan rossz kajákat és megfordult a fejemben,hogy lehet a szervezetemnek mégis szüksége lenne húsra is
5. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 12:34
hát semmiképpen sem marhahússal.a lányom sem evett egy ideig húst,de mondta az orvos,hogy kéne.csirkével kezdte, de a disznóhústól sem fut világgá.
4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 12:30

Az IR-nek semmi köze a húsfogyasztáshoz.

Miket eszel?

Az IR-ben 3 óránként kell enni (nem degeszre enni magad).

Nem ehetsz cukrot, fehér lisztes dolgokat.


Ne ezért kezd húst enni, hanem, ha tényleg szeretnél, nincs köze hozzá!

3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 12:30
Hát szerintem mindenképpen valami könnyűvel, hallal vagy csirkével, és fokozatosan. Csak kis mennyiséget először, aztán meglátod hogy esik jól. A marhahússal várjál még. :D
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 12:28

Lehet hogy nem fog menni,,,legalábbis annyi nem amennyiért érdemes lenne egyáltalán.Talán 1 jó minőségű cukormentes fehérje shake könnyebb lenne:))

De ha mégis,,akkor kicsiben próbálgass,,pl 1 rakott káposzta vagy rakott zöldség kis darált csirkével észre sem nagyon vennéd ,,csak a fejed tudja:)

2022. febr. 17. 12:22
Most kerüljük légyszi,hogy csak edd meg és kész, próbáltam. 15 éve egy falatot sem ettem, most is csak azért gondolkodom rajta mert inzulinrezisztencia,pcos-t diagnosztizáltak nálam rossz a cukorértékem is( irreálisan alacsony). Már nem tudok mire gondolni,hogy miért rosszak az értékeim. Azthittem egészségesen eszem, vékony vagyok 50 kg és mozgok heti 4-5 alkalommal. Szóval lehet adnék egy esélyt a húsfogyasztásnak. De hogyan kezdjem el? És milyen hússal?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook