Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szeretitek a fokhagymát? Tudjátok mennyi jó hatással van az egészségre? fórum

Szeretitek a fokhagymát? Tudjátok mennyi jó hatással van az egészségre? (beszélgetős fórum)


1 2
7. Emosz (válaszként erre: 4. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 20. 07:40

Én is nagyon szeretem. Kapszulába naponta fogyasztom. Hétvégén pedig fokhagymát fokhagymával eszünk. (a Párom is imádja)

Ha a betegség szélén állunk akkor egy evőkanálba négybe vágok egy gerezdet, ráöntök egy kis mézet.

Hatások: a méz és a fokhagyma együtt antibiotikus hatással bír, másrészt a méz bevonatot képez a fokhagymán, így a benne lévő illó olajok csak a gyomorban szabadulnak fel, így nem leszek tőle büdös. Sorozatos mandulagyulladásból gyógyítottam ki magam ezzel.

2008. jan. 19. 13:34
Igen én is imádom mindennap ennék de ha estére eszem fáj a gyomrom tőle és nehezen alszom el,ezért naponta beveszek egy first-ös fokhagyma kapszulát nagyon jó .Hétvégén pedig eszem ha tehetem bármivel,sőt a vasárnapi húslevesbe is rakok 2-3 gerezdet és alig várom ,hogy megfőljön a leves zöldségekkel együtt
2008. jan. 19. 13:34
imádom.amit én tudok róla,hogy vértisztító.és hogy jó féreghajtó. :)és jó vámpírűző! :)))
2008. jan. 19. 13:23

Imádom.

Amikor gáz van felsőlégutakban, mindig eszek néhány gerezdet. Vajaskenyér + rászeletelve a fokhagyma. Nekem nem büdös. Aki meg nem szereti, kerüljön el.


Az ókorban az aranynál is drágább volt. Vajon miért?

2008. jan. 19. 12:19
Nagyon szeretem.
2008. jan. 19. 08:23
Egyelőre annyit hogy imádjuk mind,az sem baj ha büdi kicsit:)))
2008. jan. 19. 08:21
Várom a hozzászólásokat a fokhagyma egészségre gyakorolt kedvező hatásairól.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook