Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeptembertől kötelező meditáció és relaxáció oktatás fórum

Szeptembertől kötelező meditáció és relaxáció oktatás (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. ápr. 12. 07:56
Csak helyeslem, egész életben alkalmazható megoldás a stressz kezelésére!!! szerintem fontosabb lesz az élet megélésének szempontjából mint bármilyen más ismeret, és valószínű a tanulási, elsajátítási képességeket is javítja.
20. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 1. - Mirtuszvirág)
2013. ápr. 12. 07:52
Semmi bajuk nem lesz tole; stresszoldas, ellazulas, elcsendesedes, megnyugvas.
2013. ápr. 12. 07:48

7-Először is, a meditáció nem a szülői tiszteletre tanít, azt családon belül kell elrendezni...

17-ez nagyon jó ....

Amúgy a medítáció az ellazulás, befelé figyelés..Én nagyon régóta csinálom....

Valóban fontos, h hozzáértő tanítsa meg nekik..mert kárukra biztos nem válik..

18. 204b0f6e6a (válaszként erre: 1. - Mirtuszvirág)
2013. ápr. 12. 07:24
Ez nagyon jó lehet ,ha megfelelő hozzáértő ember kezébe kerülnek a gyerekek.Mert csodákat lehet elérni vele.A gond az,hogy a családok egy része már otthon hülyeségnek, plusz tehernek fogja gondolni.Holott pont az ellenkezőjét lehet elérni vele.
2013. ápr. 12. 07:23

Hurrá!

Kevesebb tömbfutás, meg "kidobózás". Nagyon úgysem csinálnak mást.


Mégis csak nyugisabb ha 60 gyerek (ugyanis 2 osztály használja egy időben a tesiretmet) egyszerre meditál, mintha rohangálna.

2013. ápr. 12. 07:22
Én most is használom a meditációt, amikor már nagyo fel vannak pörögve a gyerekek. Lefekszenek a szőnyegre, és egy kitalált mesét mondok. pl. fekszel a varázsszőnyegen, és a szőnyeg egyre magasabbra, magasabbra száll. Útközben találkozol egy gólyával, stb, majd magasabbra repül, érzed ahogy a Nap melegíti az arcodat, kezedet, lábadat, és itt már a gyerek koncentrál a testére. A végén visszatérünk a Földre. Nagyon szeretik.
2013. ápr. 12. 07:03
2013. ápr. 12. 07:00

A dadogás-terápiának is része a relaxáció.


Szerintem sok felületes szülő azt hiszi, ez valami ezotérikus blabla, és a gyerek mindenféle hókuszpókuszt tanul majd meg, közben pedig csak a saját teste! szabályozásáról, légzésről, izomtónus beállításáról, kis befelé figyelésről, harmónikus tónusba kerülésről van szó.

13. bernibebe (válaszként erre: 5. - 17aadc1082)
2013. ápr. 12. 06:56

Csak az utolsó mondatodra reagálva igenis megtanítják őket olvasni és a többi finiségre is ahogy fogalmaztad, csak az nem mindegy, hogy a gyerek mennyire akarja is ezt gyakorolni a tanórán kívül és a szülő ott van e e háttérben és kéri a gyerektől akár az olvasást vagy számolást otthon vagy sem. Van e ideje a saját gyerekére és gyakorol vele vagy érdekli e egyáltalán. Sajnos rengeteg a gyerek a tanár nem mindig tud 3-4 órát is rászánni arra hogy mindenkinek flottul menjen mindenki ehhez a szülőknek is hozzá kell tenni. De ugye ezt sokan elfelejtik mert a hülye tanár majd foglalkozik az iskolában a gyerekkel, azért van ott, én meg letojom otthon. A szülők felfogásán kellene változtatni sok esetben.

Egyébként biztosan lesz haszna és ha működni fog hosszú távon biztosan jó lesz.

2013. ápr. 12. 06:54

Nekünk mindig volt 10 perc relaxáció (nem meditáció!) a testnevelés óra végén a gimiben. Pedig az már van vagy ...szóval régen.

A tornatanárunk saját ötlettől vezérelve iktatta be a tanmenetébe. Mi nem, hogy ellenkeztünk volna, hanem egyre szívesebben vettük. Ha a tornaórát más tartotta, akkor a végére kierőszakoltuk magunknak, hogy hadd csinálhassuk meg mi az óra végi relaxációt.

2013. ápr. 12. 06:28
Szerintem mindenképpen hasznos lesz.Én örültem volna gyerekkoromban ilyennek.Szerintem vannak befogadóbb gyerekek,ez figyelemzavarost viszont nem lehet megtanítani meditálni.Tapasztalat.
2013. ápr. 12. 06:25

Ne keverjétek össze a meditációt/relaxációt az ezotérikus tanokkal!!!


Ezek a gyakorlatok nagyon hasznosak lesznek! Hosszútávon meg főleg!

9. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - 17aadc1082)
2013. ápr. 12. 06:10
Nem plusz óra, hanem a megévő órában kötelező tananyag. Te kötelező szabadfoglalkozást javasolnál? :o)
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Mirtuszvirág)
2013. ápr. 12. 06:07

Ha nem hülye a gyerek, vagy bojkottálja az órát, nyilván meg tudja tanulni.

Miért ne lenne hasznos? :o)

7. Hmkati (válaszként erre: 6. - 17aadc1082)
2013. ápr. 12. 05:49

Jól mondod!

amúgy szerintem annyi haszna lesz, mint az erkölcstannak, semmi. Csak az idősek hisznek utóbbi hasznában, hogy jobban tisztelik őket, szüleiket, tanáraikat általa.

Csak egy plusz tevékenység lesz.

6. 17aadc1082 (válaszként erre: 5. - 17aadc1082)
2013. ápr. 12. 02:07
Nem mellesleg, minden gyerek baromi hatásosan relaxál, és meditál órán, csak rászólnak, hogy figyeljen!
2013. ápr. 12. 02:04

Legközelebb a jóslás, majd ördögűzés lesz kötelező...


A gondolat nem rossz egyébként. Csak kezd kissé sok lenni már a kötelező dolog.


Egyébként pedig, milyen meditációs technikát fognak oktatni a testnevelés tanárok? Csak mert van belőle egy raklappal.

Nem mellesleg, nem hiszem el, hogy egy gyorstalpalón meg lehet tanulni azt, hogy hogy tanítsa valaki. Sokan évekig tanulják!


Ezt most találtam: "Bagdy Emőke azt is mondta, hogy nem a keleti kultúrából ismert eljárásokra kell gondolni, létezik "keresztény meditáció", --- ez tök jó! És mi van, ha speciel a gyerek már csinálja a budhistát?


Komolyan hihetetlen.. kár, hogy olvasni, meg a többi finiségre nem tanítják meg őket.

4. Lara1984 (válaszként erre: 3. - Lara1984)
2013. ápr. 12. 01:56

Helyesbítek: a felsöoktatásban nyilvánvalóan nem. :-) De az óvodától egészen a középiskoláig?

Nem tudom hová tenni ezt az infót... Egyáltalán mi ennek a háttere? Hogyan és miért indult ezt a kezdeményezés?

2013. ápr. 12. 01:51

Igencsak csodálkozom azon, hogy ezt kötelezövé tették...

Általánosan érvényes az ország egész területén, az összes állami oktatási intézményben?

2. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Mirtuszvirág)
2013. ápr. 12. 00:21
Szerintem képesek lesznek megtanulni és a hasznukra válik.
2013. ápr. 12. 00:08

Szeptembertől kötelező testnevelés órán tanítani a relaxációt és meditációt. Alsó tagozatban játékkal, zenével, mozgással kezdik meg az oktatást, a felsősöknek már komolyabb technikákat tanítanak. A középiskolákban heti fél órában folytatják a relaxáció és meditáció elsajátítását. A cél olyan relaxációs alapokat megtanítani a gyerekeknek, mint a feszültségoldás, testtudat, önkontrol és befelé figyelés.


A tanárok 60 órában ismerkedtek meg ezzel és tanulták meg tovább adni tudásukat. A tanterv kidolgozásában pszichológusok segítettek.


Szerintetek hasznára válik majd ez a gyerekeknek? Képesek lesznek megtanulni? Igaz egyre többeket érdekel ez a téma, de nem nyüzsögnek körülöttem azok a családok, akik naponta, vagy akár hetente relaxálnának. Esetleg ők lesznek az a generáció, akik miatt ebben az országban is természetes lesz például a napi meditáció?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook