Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szempillára ricinusolaj fórum

Szempillára ricinusolaj (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jún. 19. 13:56

nekem azt mondták, hogy túzott mértékben vakságot okozhat..szóval tökre nem értem, mert minden welapon tök mást írnak róla.. először meg is lepődtem mikor mondták, hogy ez szimpla hashajtó :| meg nekem azt mondták, hogy kellemetlen szaga van.. meg, hogy kb 1 hétig mosni kell, pl. hogy a hajból kijöjjön a kellemetlen szaga hajmosás után.. az a baj, hogy én túlzásba vittem a szempillaspirálozást így eléggé hullik a szempillám, meg nagyon rövid pilláim lettek.. régen nekem is olyan volt, mintha műszempilláim lennének.. mára meg picik :|


Én nem tudom mennyire hatásos ez a ricinusolaj, szerintetek? a hozzászólások eléggé megoszlanak.. :|

2011. jan. 21. 10:02
ennek nem lehet mellékhatása, ugye?
36. zsuzso100 (válaszként erre: 34. - Tímejka)
2010. nov. 14. 22:18
Köszi...holnap újabb próba! :)
35. Humor Helga (válaszként erre: 32. - Tímejka)
2010. nov. 14. 17:06

Nekem időszakaim vannak.. van h sminkelek, van h nem...nem tudom h mitől függ :D


Már egész hozzászoktam a ricinus olajhoz, és talán szebbek lettek a pilláim :)

34. Tímejka (válaszként erre: 33. - Zsuzso100)
2010. nov. 8. 15:38

Én a vattakorongot bőven szoktam bevizezni (szinte folyik a víz belőle) és arra teszek egy kicsi ricinusolajat. Ezzel bedörzsölöm a szemeimet, majd ismét víz alá tartom a korongot, akkor már azzal mosom, és ha szükség van rá, akkor ismét egy kis ricinusolaj.

Én akkor tapasztaltam a szemre ragadást, amikor alig volt vizes a vattakorong.

33. zsuzso100 (válaszként erre: 30. - Tímejka)
2010. nov. 8. 09:48
Nekem valahogy nem jött be....vagy sok lett az olaj vagy nem tudom. Bevizeztem a korongot, rátettem a flakon tetejére, megfordítottam és olyan sűrű lett, hogy inkább ráragadt, mint lehozta volna. Talán elég egy leheletnyi?
32. Tímejka (válaszként erre: 31. - Humor Helga)
2010. nov. 7. 08:35

:) Tegnap este, amikor bekentem a szemem a ricinusolajjal és kijöttem a fürdőszobából, az én párom is azt kérdezte, hogy sírtam? :)


Én lehet áttérek a ricinusolajra, mint sminklemosó. Veszíteni nem fogok vele, mert még az ára is nagyon jó, aztán majd' meglátom, hogy mire képes.

A sminkelést meg - sajnos? - nem tudom abbahagyni. Mindig úgy megyek dolgozni, hogy kifestem a szemeimet.

31. Humor Helga (válaszként erre: 30. - Tímejka)
2010. nov. 6. 21:04

még semmi, de minden este úgy csillog a szemem :)))


Ha nőni meg "dúsulni" nem is fog legalább ápolom :)


Én mostanában nem sminkelek uh nálam az most nem nagyon játszik de lehet ha újra elkezdem akkor majd én is azzal fogom lemosni:)

30. Tímejka (válaszként erre: 29. - Humor Helga)
2010. nov. 6. 19:32

Szia!

Tegnap este már ricinusolajjal mostam le a szemfestékemet. Kicsit be kellett vizeznem a vattakorongot és úgy tettem rá kis ricinusolajat. Elég könnyen lejött. Ráadásul nagyon olcsón vettem. Valszeg a jövőben is ezzel fogom lemosni a szemfestékemet. Nemcsak hogy olcsóbb, de még egészségesebb is a többi szemfestéklemosóval szemben. :) Egyelőre más tapasztalataim nincsenek, de majd jelentkezem, ha lesznek. :) Nálad valami észrevétel?

29. Humor Helga (válaszként erre: 28. - Tímejka)
2010. nov. 5. 20:47

wow, ezt nem hallottam...


na vettél? :)) milyen?


Én már ma is rákentem..érdekes érzés... de nem rossz...

28. Tímejka (válaszként erre: 27. - Humor Helga)
2010. nov. 4. 20:12
Ok-s :) Egyébként olvastam, hogy szemfestéklemosóként is jól funkcionál. Akár össze lehet keverni olívaolajjal is. Úgy dupla vitamin a szempilláknak!
27. Humor Helga (válaszként erre: 26. - Tímejka)
2010. nov. 4. 20:05

akkor szinte egyszerre kezdjük el használni :)))))


majd írj h neked hat-e :)

26. Tímejka (válaszként erre: 25. - Humor Helga)
2010. nov. 4. 19:51
Szia! A 9. hozzászólót olvasva szerintem érdemesebb hűtőben tárolni. Holnap én is veszek egyébként, kedvet kaptam, hogy kipróbáljam. :)
2010. nov. 4. 19:38

Sziasztok!

Ma kezdtem el használni a ricinusolajat... és az lenne a kérdésem h hűtőbe tároljam vagy jó lesz neki a fürdőben is?

24. Nashuaa (válaszként erre: 20. - Cupkatie)
2010. aug. 26. 01:18
Köszi a választ. Tovább folytattam a kutatást utána, és én is ezt olvastam, hogy kifejezetten használják is szem problémákra. De köszönöm a megerősitést:)
2010. aug. 18. 16:57
Sziasztok ! annak a csajnak a tvben tuti h műszempillája volt én is láttam... kozmetikus nagyon profi szálas műszempillát is tud csinálni és a maga módján nagyon természetesnek hat. én szempilla erősítőt használok olyan mint a spirál nagyon ritkám festem a szempilláim mondjuk ez is lehet a titok :) amik hajra körömre vannak vitaminok sztem azok szempillára is jók lehetnek d enicsn tapasztalatom:)
2010. aug. 18. 16:21

Sziasztok!

Én 3 hete használom a ricinus olajat a szempilláimra és látványosan nőttek... csak az a baj h a fehér része nő így csak akkor lehet igazán látni, amikor kivan festve..:) De nagyon boldog vagyok h most szép hosszúak..:D:)

21. cupkatie (válaszként erre: 17. - G.Erika01)
2010. aug. 13. 14:45
A fixáló hairspay-t mosás után kell rátenni. A ricinusolajat csak hajmosás előtt szabad!
20. cupkatie (válaszként erre: 19. - Nashuaa)
2010. aug. 13. 14:42
Ha túl sok kerül a szemedbe akkor egy picit homályosan láthatsz. De amúgy nem okoz gondot, szembe is szokták cseppenteni árpa kezelésére vagy a szemvörösség eltüntetésére!:)
2010. júl. 28. 13:37

Sziasztok!

Nagyon sok helyen olvastam a szempillára, hajra,szemráncokra való pozitiv hatásáról, igy én is vettem. Két napja használom. Majd kiderül mi lesz belőle.Igazándiból az érdekelne,hogy vajon ha szembe kerül okoz e gondot.Persze nem kenem bele,de alváskor könnyezik az ember, ki tudja, belemosódik egy kevés meg ilyenek. Tud valaki valamit erről?Hogy árt-e vagy sem. Köszi előre is:)

2010. júl. 27. 18:16
Én is el kezdtem kenni ricinussal. Néhány hét alatt nagyon szép lett, de utána mintha visszafejlődött volna, azóta is kenem, de nem indult be újra a növekedés. Miért lehet ez?
2010. ápr. 19. 10:40

Sziasztok! Tudom nem pontosan ide tartozó kérdésem van, de kapcsolódó.

A hajra/szempillára/ nagyon jó a ricinusolaj, úgy mint az olívaolaj, és a jojobaolaj. A problémám az, hogy vettem egy hajgöndörítő-fixáló hajspray-t a fodrászkellékesnél, de sajnos a hajamat elnehezíti, és sprőd, száraz tapintásúvá tette. Mit gondoltok arról, hogy a 3.000,- Ft-os cuccot tönkretenném vagy javítanám azzal, ha a fenti (ricinus,olíva,jojoba) olajak valamiféle kombinációját hozzákeverném? Esetleg más ötlet?

2010. ápr. 18. 18:17
Pár évig használtam, mert nagyon száraz volt a lakásunk levegője és kiszáradtak a szempilláim, reggel csak úgy peregtek le. Kétnaponta este fülpiszkálóra tettem egy keveset és azzal átkentem a szempilláimat. Reggelre sosem volt maradék és a száraz-érzés, a reggeli szempilla-hullás is megszűnt. Javasolták szemránc.kezelésként is, de az nem jött be.
2010. ápr. 18. 15:56
Nekem is dúsabbá tette és hoszabbá is a ricinus a szempilláimat. Én minden este bekenem mivel káros hatása ígyse úgyse lesz, néha hagyok kis pihenőt, Reggel langyos vízzel szoktam lemosni.
14. Violetv (válaszként erre: 8. - SDitti)
2010. febr. 3. 15:31
Gyógyszertárban.
13. levendul (válaszként erre: 11. - Cirmanella)
2008. aug. 21. 12:50
Én csak papírzsepivel letörlöm a maradékot reggel, aztán langyos vízzel megmosom az arcom. Én is spirálozok és teljesen rendben van így. Bár a hozzáértők azt mondják, "zsírtalanítani" kell a pillákat festés előtt, hogy tartós legyen, de nekem így is ugyanolyan tartós.
2008. júl. 31. 14:24

Én is láttam a lányt a Két testőrben!:-)

Először azt hittem,műszempillája van.Mert én ekkora pillákat csak mesterségesen láttam.

Tényleg Yndre a műszempillát már próbáltad?

Hallottam egy újfajtáról ami nagyon természetesnek hat.

2008. júl. 31. 14:20

Sziasztok!

Én is vettem tegnap ricinus olajat!

Valaki meg tudná mondani pontosan,hogy kell használni?

Estére bekentem vele a szempilláimat,meg a körmömet.

Reggel letörölgettem a pilláimat vattakorongal.

Vagy vízzel kéne megmosni?Mert szeretném spriálozni is a szememet...

2008. júl. 14. 10:59

Ezt épp most olvastam a ricinusolajról:

[link]

Ebben azt írják, hogy rendszeres használata hosszabbítja és dúsítja a szempillákat/szemöldököt. Sajnos nekem nem vált be ilyen szempontból, de hátha Ti több sikerrel jártok. Végül is nem egyformán reagálunk a dolgokra.

9. levendul (válaszként erre: 8. - SDitti)
2008. júl. 14. 10:46

Bármelyik patikában lehet venni 1-2 száz forintért. Érdemes a legkisebb kiszerelésben (fél deci) kérni, mert sokáig elég és ha sokáig tárolod, megavasodik, még hűtőben is.

És nem napi rendszerességgel kenem vele a szempilláimat, hanem hetente néhány alaklommal, most már több mint egy éve. Változást nem vettem észre, de mivel naponta festem a pilláimat, úgy gondoltam, nem árt egy kis ápolás.

Amúgy én is láttam azt a lányt a Két testőr című magazinműsorban, és nem gondolom, hogy a ricinusolajtól vannak olyan gyönyörű, hatalmas szempillái. Szerintem ez adottság kérdése, és vele kegyes volt a természet, ennyi. Lehet, hogy tényleg használja a ricinusolajat, de kizártnak tartom, hogy attól nőtt volna meg ilyen hatalmasra. Ez csak egy megragadó üzenete a műsornak: nézz minket és fantasztikus szépségápolási trükkökel gazdagodsz.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook