Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szemétdíj BP fórum

Szemétdíj BP (beszélgetős fórum)

2009. okt. 28. 20:45
Köszönöm a hozzászólásokat.
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - Cel)
2009. okt. 28. 20:29
Hát valszeg az lesz. Bár egy másik fórumon már kaptam hideget-meleget, hogy márpedig úgy igazságos, ha személyre van szabva :) Nyilván. Csak még mindig nem értem, hogy ha a szolgáltató fix árat szab (gondolom kukaméret és ürítés szerint), akkor miért van így? Na, mindegy.
6. cel (válaszként erre: 5. - 57aa4ea1e8)
2009. okt. 28. 20:20

A legegyszerűbb ha a barátnőd felhívja telefonon, vagy személyesen megkeresi a szolgáltatót és megkérdezi, hogy miért annyi a számlája, amennyi?

A szolgáltató is tévedhet.

5. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Cel)
2009. okt. 28. 20:09
Hát így gondoltam én is. De a barátnőmtől mégis 3X1000 Ft-ot kérnek.
4. cel (válaszként erre: 1. - 57aa4ea1e8)
2009. okt. 28. 20:08

A hulladékkezelési díj megállapítása egy protokoll alapján történik. Adott településen (előző időszak adataiból) meghatározzák az egy fő által, egy adott időszak(egy nap) alatt megtermelt hulladék mennyiségét, (liter/fő/nap) ebből már számítható, a havi mennyiség, ezt a mennyiséget szorozzák fel a lakásban élők számával, és az ürítés gyakoriságával és a

bonyolult költségszámításokkal kiszámolt literenkénti árral (liter/Ft). Így jön ki az egy háztartásra jutó hulladékkezelési díj.

Ez így nagyon le van egyszerűsítve, de követi a protokollt.

3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - 480a1bea09)
2009. okt. 28. 19:55

Hát ez is klassz. De ez még valahol érthető, mert "elvileg" nagyobb lakásban többen laknak. Elvileg.

De milyen jogon kérdi meg, hogy hányan laknak a lakásban???? Semmi köze hozzá!

2009. okt. 28. 19:52
Nálunk m2 alapján számolják ki a szemét "termelést"... na már most, hogy függ össze a lakás nagysága és a keletkezett szemét mennyisége???
2009. okt. 28. 19:46

Budapestiek hozzászólását várom, illetve mindenkiét, aki kicsit is konyít a témához.


Arra lennék kíváncsi, hogy hallott-e már valaki olyat, hogy egy társasházban a szemétdíjat úgy számolják, hogy fejenként? Tehát konkrétan, ahányan élnek a lakásban, annyiszor 1000Ft.

Nekem ez nem tűnik normális dolognak, még az életben nem hallottam ilyet!

És egyébként is! Nincs is joguk megkérdezni, hogy hányan élnek a lakásban. Ami saját tulajdonú, tehát nem albérlet, és nem önkormányzati bérlakás.


Hallott már valaki ilyenről?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook