Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szed valaki közületek Frontint? fórum

Szed valaki közületek Frontint? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. márc. 4. 22:03
En sok sok évvel ezelőtt szedtem halal eset miatt, nagy nehezen sikerült lerakni. Most egy egy szemét néha beszedek mert újra elojottek az extraim sokkal durvábban és nem tudok már mit kezdeni magammal. Sokszor este, ejjel hajnalba jön a dobbanas és muszáj bevegyek mert iszonyat félek. Jovoheten megyek pszichiatehez de pszichológushoz már járok egy honapja. Jó nagyon de úgy érzem ezen nem tud segíteni kb senki sem. Aki nem tudja milyen az ha napi 50-100 szor beut a sziv stb az nem tudja ezt elkepzelni milyen iszonyatos. Sajnos. Én sem akarom szedni mert félek hogy ujra raszokok...
34. 8d00a82c06 (válaszként erre: 32. - Levarosbukta)
2023. márc. 4. 19:32

Nagy nehezen leszoktam róla.

Pár èvère rá meghalt èdesanyám.

Fellőtte a felhőbe a doki nekem is.

Megálltam. Nem váltottam ki.

33. Regin_a (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 4. 19:27

Nem is arra van hogy megoldjon bármi problémát. Arra van hogy a lelki feszültséget lazitsa, csökkentse a stresszt

Én "adalékanyaggal" szedem esténként és csodálatosan elaltat, aztán hajnalban még egy felet és döglődök majdnem délig

Ha környezetében ilyen-olyan van hívja a lelkisegélyt

A anyádat azt!

Pszichiátriára ha krizishelyzetben odamész kötelességük felvenni, de legalább keriteni egy pszichologus/pszchiátert

Szerinted foglalkoztak velem? Nem!

2023. márc. 4. 13:00
Egyszer felírta a házidoki mert olyan élethelyzetben voltam hogy szükség volt valami nyugatóra. De mindig csak akkor vettem be ha éjjel nem tudtam aludni. Nappal soha. Van hogy félévig sem nyúlok érte. Csak és kizárólag ha már 2 napja virgolódok az alvással. Az meg kb. évente egyszer vagy kétszer fordul elő. Fogalmam sincs hogy lehet rászokni, de nem is akarom tudni.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2023. márc. 4. 10:45

Ideig óráig egy mankó, de véglegesen nem oldja meg a problémát.


Köszönöm a bíztatást!

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 4. 10:41

Ha ezzel megoldódik a problémád, ezzel tudsz tovább lépni, egy mankó, érzed jobb lett, akkor nincs miről beszélni, de akkor sem, ha maradt a gyógyszer mellett minden a régi.


Az biztos, akarattal mindenről letudsz jönni fokozatosan!


Remélem, az életed jobbá válik!

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2023. márc. 4. 10:30
Betegség miatt megváltozott élethelyzet és ez miatt leromlott életminőség amit nehéz feldolgozni. Emiatt kezdtem el szedni.
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Bc84e599b2)
2023. márc. 4. 10:25
Nem próbáltál fokozatosan lejönni róla, hogy a szervezed szokja, mindig kevesebb adagra van szüksége?
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 4. 10:20

Mindenkinél más, nincs 2 egyforma ember. A remegés nagyon durva tünet már, de lehetnek pánikrohamaid, erősebb szívdobogás érzés, légszomj és 1001 tünet.

DE, amennyiben okosan teszed le, napokig mindig csökkentve az adagot x mennyiséggel az adagot,akkor le tudod tenni, tünetmentesen, mindig rajtunk áll, mennyire vagyunk erősek, elszántak.

Azt is neked kell tudni eldönteni, kell-e egyáltalán a gyógyszer, megoldódik-e valami tőle?

Az fix, a párkapcsolatod nem, lakás, pénzhelyzet sem, de lehet ki tudsz menni az utcára, ismerkedhetsz, munkahelyed lehet stb.

Erre mondom, ön dönt, iszik, vagy vezet! Megkérdezhetsz erről 1001 embert, de mindenkinek más problémára adják, más élethelyzetben, a tiédhez semmi köze.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Alessandro)
2023. márc. 4. 10:06

Kb. olyan ez a hozzászólásod, mintha covidos tüdőgyulladásra ajánlanék kamillateát, lófact nem ér rá.

Tehát hagyjuk ezt a szakemberre, mindenki egyedi esetet produkál.

Ha valaki azon rugózik rászokik, vagy sem, az még nem élte át a poklok, poklát. Ennyi.

Ha szükséged van rá abban a pillanatban, mint fuldokló a szalmaszálban, meg fogsz kapaszkodni.

2023. márc. 4. 10:04

1. Milyen típusú gyógyszer a Frontin és milyen betegségek esetén alkalmazható?


A Frontin tabletta hatóanyaga, az alprazolám, egy triazolo-benzodiazepin típusú vegyület, ami szorongásoldó, nyugtató-altató, izomlazító és görcsgátló hatással rendelkezik.


A Frontin a következő betegségek esetén alkalmazható:


A Frontin tabletta a szorongás rövid távú tüneti kezelésére javallott felnőtteknél.

A Frontin tabletta csak abban az esetben javallott, ha a betegség súlyos, az Ön életvitelét nagymértékben károsítja, vagy rendkívüli stresszt okoz az Ön számára

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Bc84e599b2)
2023. márc. 4. 09:50
Milyen elvonási tünetei lehetnek?
23. globus (válaszként erre: 19. - *lime*)
2023. márc. 4. 09:40

Segítek :) Azért, mert ha 30 szemest írnak fel azzal, hogy este 1, vagy szükség esetén, akkor mindig megy a nyígás, hogy a 100 db-ost írja, mert olcsóbb. Azt viszont úgy adja ki a patikus, ha 3x1 van ráírva. Hiába mondja el az orvos, hogy úgy szedje, ahogyan eddig, innentől páciens oldalán van a játékszer... vagy ráírja, hogy 1x1, de 3 havi ellátás, ugyanúgy elfogy, mint a 30.

Egyetlen megoldás lenne: jogszabályilag nem írhatna fel semennyit.

Ezeket a szereket pszichiáter ellenőrzése alá kellene vonni, de ki szeretne pszichiáterhez menni, kör bezárult.

22. tien (válaszként erre: 21. - Alessandro)
2023. márc. 4. 09:32

Igazad van,de mit csináljon a klinikai depressziós ,a szorongással is társult depresszió ,a bipoláris stb...


Annak adhatsz Valeriannát és társait.


Nyilván ne szedjük enyhe tünetekre ,lehangoltság , szomorúság.

De ha kell ,akkor kell punktum!


Mondom úgy ,hogy utálom a szire szóra felírt antidepresszáns adó nem kompetens dokikat.

21. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 4. 08:21

Már több ilyen Frontinos fórum nyílt eddig és mindig megírtam, hogy a Frontin, a Rivolit, a Xanax és a társaik, mind szintetikus (vegyi) nyugtatók, altatók.

Ezek helyett inkább természetes alapú (gyógynövényes) gyógyszereket szedjetek, ha kell, mert igaz, hogy gyengébb hatásúak, de azoknál nem alakul ki a rászokás veszélye, mint a szintetikus nyugtatóknál.

20. bc84e599b2 (válaszként erre: 9. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 4. 07:45
Antidepresszáns,nyugtató,enyhe görcsoldó hatása is van az izmokra. Sajnos nekem alvás problémára írták fel először,azóta nem tudom lerakni,mert iszonyat az elvonási tünet :(
19. *lime* (válaszként erre: 17. - Lill777)
2023. márc. 3. 23:29

Igy van. Nem is értem, hogy az orvosok miért úgy írják fel, hogy "kötelezően" szedd be x időpontokban. Én is bekapok 1-1 nyugtatót ha nagyon szükségem van rá, de ennyi. Nem szedem állandóan, mint valami vitamint. Ha nem kell, mindek??

Ha valaki így szedi és tudja hogy hol a határ, akkor nem feltétlenül válik függővé. Én ugyan mást szedek, nem Frontint, de közöm nincs a függőséghez.

18. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 3. 21:27

Rá se gondolj!

Soha hozzá nem nyúlnék, semmi sem lehet ilyan rossz!

2023. márc. 3. 21:25

Brutál addiktív, semmiképp ne szedd kúraszerűen.


Én időnként bekapok egy-egy szemet (a 0,25-ösből), ha valami nehéz helyzet beüt, akkor tényleg sokat segít. De ki kell hagyni időt az adagok között.


Ha két-három héten át folyamatosan szeded, már jelentkezni fog a hozzászokás, nem fog hatni, és rákényszerülsz, hogy egyre nagyobb dózist szedj. Aztán teljesen ráfüggsz, és kegyetlen dolog lejönni róla.

16. csontsovány (válaszként erre: 15. - Bozsu55)
2023. márc. 3. 20:37
3 × 1 et szedtem. De csak a gyengét ( 0.5 mg). Kórházban állították le...
15. bozsu55 (válaszként erre: 13. - Csontsovány)
2023. márc. 3. 19:33

Azért a Rivotril kicsit keményebb mint a frontin.

Én sosem szedtem.

14. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 3. 19:32

Kinek hogy reagál a szervezete.

Régóta felírták,reggel, este.A reggelit kb két éve elhagytam,öt napja az esti sem szedem.Semmit nem tapasztaltam.

2023. márc. 3. 17:23
Rivotrilt szedtem( olyan mint a frontin) ha rám hallgatsz nem kezded el szedni ...
12. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 11. - 8d00a82c06)
2023. márc. 3. 17:20

aham...


na, ilyenek nincs...-)

11. 8d00a82c06 (válaszként erre: 9. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 3. 17:19
Nyugi bogyó.
10. Bichi
2023. márc. 3. 17:16
úgy látom a Frontin fórumon nagyon népszerűek mostanában. Egymás után nyílnak...
9. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 5. - Bc84e599b2)
2023. márc. 3. 17:16

De mi az a Fontin?

Azt mire írjál fel?

életemben nem hallottam róla.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Globus)
2023. márc. 3. 16:41
Az Alprazolám okozza a függőséget gondolom. Az összetevője.
7. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 3. 16:38
Ne szokjál rá, mert sokaknak már a 100 szemes nem elég egy hónapra...
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bc84e599b2)
2023. márc. 3. 16:29
Sajnálom nagyon. :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook