Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szatinálás..... fórum

Szatinálás..... (tudásbázis kérdés)


21. Icus
2012. okt. 31. 07:08
Én azt olvastam, hogy porcelán ragasztóval kell ráragasztani a szalvétát, mert az kiégethető, utána lehet szanitálni. Lehet az volt a gond, hogy te vizesbázisú ragasztót használtál:(
20. fdóri
2009. dec. 6. 19:54
Megcsináltam a tányérokat, de elfelejtettem lefotózni...már becsomagoltam, majd ha anyuék karácsonykor kicsomizzák, akkor felteszem:)
19. fdóri
2009. nov. 20. 20:42
OK! Majd felteszem.
18. tavaszilány (válaszként erre: 17. - Fdóri)
2009. nov. 19. 13:13
Nincs mit :)). Majd írd meg, hogy sikerült, és képet is szívesen látnék a műről :)
17. fdóri
2009. nov. 19. 12:27
Nagyon köszönöm:) Megyek az IKEA-ba ahogy a férjem hazaért:))
16. tavaszilány (válaszként erre: 15. - Tavaszilány)
2009. nov. 19. 12:04
Az arany színű sablonnal van, most készítek épp még1et, a folyamatról rakom a képeket a naplómba.
15. tavaszilány (válaszként erre: 14. - Fdóri)
2009. nov. 19. 12:03
Igen. Az epres és a sütis igy készült. Vizes ragasztóval. Mikor megszáradt, a minta hátulját fehér akrilfestékkel. Vigyázni kell, hogy a szalvétán túl ne menjen a festék (mint nekem a zöld tányérnál),mert akkor nem lesz szép. Amikor az akril megszáradt, mehet a szatináló..
14. fdóri
2009. nov. 19. 12:01
Köszöünöm. Akkor az epreket+a többi mintát dekupázzsal raktad rá? Vizes ragasztólakkal?
13. tavaszilány (válaszként erre: 12. - Tavaszilány)
2009. nov. 19. 11:42

Szatinálás


Eszközök:

Szatináló festék

Kis szivacs-pamacs

Üveg tárgy

Öntapadós tapéta v. kontúr üvegmatrica-festék


Elkészítés:

Az üveget jól el kell mosni, zsírtalanítani, száritani. A tapétából kivágom a sablon-mintát, annyit, amennyit a tárgyra szeretnék tenni.Ráragasztom (ha tányér, akkor természetesen a hátuljára). A kis szivacs-pamacsot belemártom a szatinálófestékbe és "ráütögetem" a tányérra v. pohárra. A sablont-miután körbefestékeztem-azonnal le kell húzni! Legjobb, ha egy tű segítségével alányúlunk és úgy választjuk le, így a festék nem sérül. Miután megszáradt a festék, sütőben ki kell sütni (ennek az utasítása, hogy hány fokon, hány percig, rajta szokott lenni a festék tubusán). Így nem jön le a festék a mosogatáskor sem.


Ötletek:

-Dekupázzsal kiegészíthető

-a szatináló festék bármilyen színű akrilfestékkel szinezhető

-ha vékony vonalakat szerenénk rajzolni, akkor kontúr üvegmatrica-festékkel megrajzoljuk, amikor az megszáradt, lehet szatinálni. Itt is rögtön le kell húzni a kontúrvonalat!

12. tavaszilány (válaszként erre: 11. - Fdóri)
2009. nov. 19. 11:27

Szia!

A tányért az IKEA-ban vettem, gőzöm sincs, mi a neve, egy teljesen sima, egyszerű üvegtányér, semmi minta nincs rajta és hegyekben áll. Azt hiszem 149 Ft. volt.

Szatinálófestéket hobbiboltban kapsz, több féle van, mindjárt lefotózom az enyémeket és az eszközt is, amivel fel lehet vinni a tányérra.Felteszem a naplómba,ott megnézheted. Aztán leírom, hogy kell csinálni, nagyon könnyű és gyors!

11. fdóri
2009. nov. 19. 11:03
Sziasztok. Pontosan hogyan is kell ezt csinálni? Nagyon tetszik, szívesen csinálnék mindenkinek karácsonyra egy-egy személyre szólót. Miket és hol kell venni hozzá. Olvastam a naplódban hogy IKEA-s tányér, nade melyik? Köszönöm ha leírjátok, vagy adtok egy linket:))
10. tavaszilány (válaszként erre: 9. - Tavaszilány)
2009. nov. 13. 20:30
Egyébként igen, elég ideig és elég hőfokon volt égetve, megnéztem. De írta, hogy teljes száradás után, és lehet, hogy nem száradt meg teljesen.
9. tavaszilány (válaszként erre: 8. - 1366d1807f)
2009. nov. 13. 20:28
A vizet bírta, csak a meleg péksüti szedte le....Lehet, hogy nem volt teljesen száraz még a festék a sütés előtt? Csak erre tudok gondolni...köszi a segítséget :))
8. 1366d1807f (válaszként erre: 6. - Tavaszilány)
2009. nov. 13. 19:52

Biztos, hogy olyan volt a festék, ami kiégetésre megköt? Olvasd el az üvegen. Elég ideig és elég hőfokon égetted?


Én is csináltam már, de nem tányért, hanem vázát. Csak száraz virág van benne, úgyhogy nem tudom, hogy lejönne-e, ha víz érné. Majd kipróbálom.

7. tavaszilány (válaszként erre: 6. - Tavaszilány)
2009. nov. 13. 19:50
Mit nem csináltam jól? Ez volt a második ilyen munkám...és Karácsonyra ilyet akartam Anyunak készíteni, de most megrettentem, hogy valamit elszúrtam. De mit?
6. tavaszilány (válaszként erre: 5. - 1366d1807f)
2009. nov. 13. 19:48
Készítettem egy tányért, kiégettem, ahogy kell...azóta párszor használtuk, mosogattuk, minden rendben volt. Ma rátettem egy meleg péksütit, és a festék gyakorlatilag "leolvadt" róla....miért?
2009. nov. 13. 19:46
Mit szeretnél tudni róla?
2009. nov. 13. 19:45
Ez egy dekortechnika, üveget lehet vele szépen dísziteni....kérdésem lenne, gondoltam, hátha valaki ért hozzá
2009. nov. 13. 19:43
miiii???
2009. nov. 13. 19:37
Jártas valaki ebben a témában?
2009. nov. 13. 19:36
Szatinálás.....

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook