Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szabadság és tanulás fórum

Szabadság és tanulás (beszélgetős fórum)

2011. dec. 16. 15:10

2-3 évvel ezelőtt járt még fizetés nélküli szabadság ilyen esetekre. Ha jól emlékszem törvényben is megvan határozva, hogy hány nap fizetés nélküli szabadságot kell biztosítsanak bizonyos vizsgák előtt.

Egyébként nálam kb. 1 év volt, amikor éltem a fizetés nélkülivel. Utána már csak néhány órára mentem be, nekem elég volt a könyvekből tanulnom. Csináltuk azt is, hogy mindenki elment egy órára és a jegyzetét megosztotta másokkal.

16. babszibobó (válaszként erre: 15. - Lilimami)
2011. dec. 15. 20:39
Igen, nagy valószínűséggel...
15. Lilimami (válaszként erre: 14. - Babszibobó)
2011. dec. 15. 20:37
Akkor fenyegetőzött :)
14. babszibobó (válaszként erre: 13. - Lilimami)
2011. dec. 15. 20:30

Hivatalosan nem teheti, hogy nem ad aláírást, vagy nem jelenhetsz meg vizsgán...


Eger:-)

13. Lilimami (válaszként erre: 11. - Babszibobó)
2011. dec. 15. 20:28

Hova jársz?

Na igen, ezt sokan csak így tudják megoldani, munka mellett egyszerűen lehetetlen máshogy...

De most komolyan...levelezőn tényleg töredéke hangzik el az anyagnak, nagy része önszorgalom, megadják a szakirodalmat, esetleg jegyzeteket, aztán tanulj. Ergó nem is várhatják el, hogy ott legyen mindig az ember, mert sokra nem megy vele, csak annyi, hogy ismeri majd a követelményeket.


Nekünk általában volt névsor, de igazából az csak azért, hogy a tanulmányin lássák, hogy a tanár leadta az órát. Viszont volt olyan oktató, akinél legalább 2 konzin ( a 3-ból ) ott kellett lenni, merthogy ellenkező esetben nem ad aláírást (aztán lehet, hogy csak fenyegetőzés..)

12. Lilimami (válaszként erre: 10. - 144c55a9ca)
2011. dec. 15. 20:22

Nálunk akkor minden jó volt, mert teljesen rendben működött az infoáramlás a listán, volt, aki be sem járt órákra.

Ugyanakkor szerintem rengetegen vannak, akik levelezősök, nincs plusz szabijuk sulira, és gazdasági képzésre járnak, mégis megcsinálják.

A gazd matek, meg egyéb számolásos dolgok csak döcögnek sokaknak, az tény, de ha bent van minden konzultáción az ember, akkor sem feltétlenül fogja érteni a dolgokat, mert levelezőn egyszerűen nincs rá idő, hogy rendesen megértessék.

11. babszibobó (válaszként erre: 9. - Lilimami)
2011. dec. 15. 20:19

Nálunk kizárólag csakis a Gyakorlaton van Névsor, Konzultáción/Előadáson nincs.

Ebben a félévben 10 alkalom volt ebből 3 kötelező...szerencsére figyelnek arra, hogy a Gyakorlat Szombatra essen (ebben e félévben 1 gyakom volt Pénteki nap.)

Az Én szakom a seggelő közé tartozik inkább...nagyrészt a konzikon csak megismerjük a tanárt, hogy miből tanuljunk, hol találjuk, mi a követelmény és lesz e előre hozott vizsga...3 óra van egy Tantárgy egyszeri Konzijára így sokat nem is várhatunk, képtelenség is lenne.

Hozzáteszem, hogy azok a tárgyak mint a matek, fizika, közgé és hasonlók egész naposak voltak.

Van közös email címünk aminek mindenki tudja a jelszavát, valamint FB csoportunk, ahol folyamatos a tájékoztatás...

A legtöbb csoptársam dolgozik, sokszor nem tudnak eljönni, de mindig van valaki aki megosztja a követelményt és az infokat...

10. 144c55a9ca (válaszként erre: 9. - Lilimami)
2011. dec. 15. 20:06

Hát, most előástam a régi emlékeket.


Ahova én jártam nappalira, ott a levelezősöknek is ebben a munkarendben ment a konz.

2 hetente csüt-péntek-szom.


Szívtak, mint a torkosborzok, ez tény, mert besűrítve adtak le szigorlatos tárgyakat...


Tehát, ha nem támogat a munkahelyed, nem tudsz mást csinálni, mint elővenni a sunyi jófej énedet, és kuncsorogsz az anyagokért.


A levelezőlista az általában nem a legtutibb. Sok a téves rémhír rajta, stb. :-)


Nyilvánvalóan ezt meg tudod csinálni egy olyan szakon, ahova kell egy jó segg, amivel leülsz tanulni.

DE! Egy közgáz-püt-os szakon nem elég ha tanulsz, ott érteni is kell, az meg másképp nem megy, mint, hogy ott csücsülsz az első sorban :-)

9. Lilimami (válaszként erre: 4. - 144c55a9ca)
2011. dec. 15. 20:00

Nyilván, más út nem járható :)

Nálunk ez úgy volt amúgy, hogy volt egy levelezőlista a szaknak, itt minden infót, anyagot meg tudtunk osztani. Ezen a szakon amúgy sem volt sok konzi, egy félévben 3 alkalom (csüt, péntek , szomb), és nem mindig jártam be persze.

Viszont vannak olyan szakok némely képzésen, amin jó, ha bent vagy, mert amúgy lehet, hogy nem értenéd meg, illetve van olyan oktató is, aki elvárja, hogy az ember ott legyen mindig, és névsor ugyebár van általában...

Ezért érdekelne sok tapasztalat, ki, hogyan csinálja..

Szeretnék még valamit tanulni, ezért lehet, hogy jelentkezem egy újabb egyetemre, csak a szabik miatt nem tudom, hogy abszolválni tudnám-e..

8. syria (válaszként erre: 2. - Lilimami)
2011. dec. 15. 19:58
Jóban kell lenni a főnökkel, hogy elnézzen némi kis mulasztást a melóból.
7. 144c55a9ca (válaszként erre: 6. - Fildus)
2011. dec. 15. 19:56
:-)
6. fildus (válaszként erre: 4. - 144c55a9ca)
2011. dec. 15. 19:53
Ez is egy jó ötlet, megszerezni az ott elhangzott anyagokat :)
2011. dec. 15. 19:53

Ja, és honnan ismered fel a strébert??


Zsíros a haja :-D

4. 144c55a9ca (válaszként erre: 2. - Lilimami)
2011. dec. 15. 19:52

Én azt írom le, hogy én, hogy csinálnám!


Elmennék három konzultációra. Elsőre, utolsóra, meg úgy a közepe felé.


Összebarátkoznék a legstréberebb emberrel, hogy nagyon jó jegyzeteim legyenek.


Közben látástól mikulásig tanulnék.



Nem voltam levelezős, de ha a céged/munkahelyed nem finanszírozza, így nem támogat ebben, így ez az egyetlen, ami szerintem járható út.

2011. dec. 15. 19:51
Elvileg nem minden konzultáció kötelező, de ajánlott. Én a kötelező gyakorlatokra vettem ki szabikat, egyébként nekem mindig munka után volt a suli, illetve szombatonként.
2011. dec. 15. 19:46
Az érdekelne, hogy ki, hogy oldja meg munka mellett a levelezőn való tanulást? Értem én ezalatt azt, hogy van az embernek huszon x nap szabadsága egy évre, de a konzultációkra be kell valahogy járni, ami jócskán elvesz a szabiból, ha egyáltalán elég rá (és akkor még nyaralás nem is volt).
2011. dec. 15. 19:44
Szabadság és tanulás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook