Sushi (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Sushi

1 2 3
2010. jan. 28. 16:16
köszi a cikket, így inkább tényleg nekiállok majd magam készíteni valamit. igaz, akkor max az egy-két féle halból lesz minden.
2009. dec. 2. 11:22
Ja igen, még valami.. Nem tudna ajánlani valaki egy jó kínai élelmiszer boltot? Én Bp. 16. kerületi vagyok, eddig a II. kerületben a Kapy (vagy Kapi, nem emlékszem) u.-nál vettem, azzal meg is vagyok elégedve, de elég ritkán járok arra, és ha közelebb találtam rizst vagy bármilyen speciális élelmiszert, azzal mind megszívtam eddig...
2009. dec. 2. 11:14
Astaroth, még Zoard válasza előtt annyit, hogy a sushi egy gyűjtő fogalom, nem csak ez az "egyszerű feltekerős változat" amit egyébként makinak hívnak :) tartozik bele, hanem minden hasonló jellegű étel, amit pl. Zoard képei közt lehet is látni..
2009. dec. 2. 00:58

Kedves Zoard!


Olvastam a cikket és bevallom őszintén kíváncsivá tett. Keszthelyen az egyetemnek van egy Japán Klubja, ahol mindenfélével foglalkozunk, ami japán. Tesszük ezt úgy, hogy van egy általános iskola (Életfa Japán Általános Iskola), ami -igaz ebben nem vagyok biztos, hogy hogyan- de valami japán-magyar koprodukció és japán tanárok is dolgoznak ott, akik a klubunknak is rendszeres vendégei. Az egyik tanárnő: Mina készített nekünk sushi-t, kétféle verziót: az egyikben hal volt, a másikban tojás.

Nekem nagyon ízlett mind a kettő, de főleg a halas verzió, mert amúgy is rajongok a halételekért. Viszont ezek után elgondolkoztam, hogy milyennek is kellene lennie egy "rendes sushinak"...

Mert néztem a konyhában, hogy hogyan készül, és nekem ennyi maradt meg belőle, hogy Mina sensei jól összefőzte a rizst (természetesen pálcikával :D), majd szépen szétterítette ezeken az alga lapokon, beleraktuk a halat vagy a főtt tojást, feltekercseltük és felszeltük. Ez így igencsak egyszerűnek tűnik, de az írásodból arra a következtetésre jutottam, hogy ennél bizonyára sokkal bonyolultabb/körülményesebb (ahogy Japánban elég sok minden).

Valamint kíváncsi lennék még más japán ételekre is... Nagyon hálás lennék, ha írnál egy kis ízelítőt/kedvcsinálót a japán konyhához! :)

39. Bcicus (válaszként erre: 38. - Ancsi86)
2009. szept. 15. 20:25
A sushit eredetileg szója szószba kel tenni pici, a szójaszószba elötte bel kell keverni egy kis wasabit (izlés szerint, ha picit rkasz nem csíp annyira, nem közvetlenül a sushira ragd és mellé vagy utána szoktak enni gyömbér, hogy ne csípjen annyira. Én mondjuk a gyömbért annyir anem szeretem, de szója szósz nélkül nem is igazi sushi. Mi most voltunk pár napja, kínaiba készültünk, de zárva volt, így elmentünk sushizni.
2009. szept. 15. 18:23

Egyébként ti hogy (illetve mivel) szoktátok enni a sushit?


Én pl. szeretem jóóól beáztatni szója szószba, a tetejére egy csipet gyömbér, ha épp jó kedvem van, egy kis wasabit is (bár általában attól aztán másodpercekig kapkodom a levegőt) :)


De pl. anyukám utálja a szójaszószt, szerinte elrontja, mások szerint meg a gyömbér olyan, mint a szappan.... :)

2009. szept. 14. 10:15

Sziasztok!

Örülök, hogy van véleményetek! Bcicus úgy néz ki tudja mitől döglik a hal :) a 32. hozzászólást meg kell erősítenem maximálisam! Egy kérés! ha mód van rá és lehetőség, ide a falra ne írjátok ki a vendéglátó egység nevét, nehogy ebből probléma legyen! Kézcsók hölgyeim!


Z.

36. Bcicus (válaszként erre: 35. - Ancsi86)
2009. szept. 9. 08:45
Ok. Este megírom, mert én nem tudom fejből a neveket, csak a párom. Majd megkérdezem.
35. Ancsi86 (válaszként erre: 33. - Bcicus)
2009. szept. 8. 21:56

Én csak ezt ismerem, nem mertem kísérletezni. Az I love sushi-ban gondolkodtam még, de elkedvetlenített az Auchan-ba kitett teljesen száraz és kitudja hány napos kajájuk...


Szóval akkor várom a jó budapesti étterem ajánlókat.. :))

2009. szept. 8. 11:49

Sziasztok!

Nemrég végre nekünk is sikerült eljutni egy japán éttrembe. Azon kívül, hogy nagyon finom (és garantáltan friss) volt az étel, hatalmas élmény is volt :) Eddig pl. még egy étteremben sem próbált a szakács egy hatalmas kés segítségévle egy darab omlettet a számba lõni :)) Mi végül nem csak sushit ettünk, hanem egy egész menüt választottunk, a férjem hússal én pedig hallal. Nagyon jó volt, biztosan elmegyünk majd még.

33. Bcicus (válaszként erre: 32. - Ancsi86)
2009. szept. 8. 10:11
Nem akarlak bántani, de ott nagyon vasak kaják vannak, mert nem frissek. Azt a párom meg nem eszi, csak a frissen direkt neki az orra elött készítettet, mert az az igazi, én ajánlanék valami rendes sushi éttermet neked inkább. De te tudod, ha neked bejött akkor persze ok, de ha van lehtőséged menny egy igaziba.
32. Ancsi86 (válaszként erre: 31. - Bcicus)
2009. szept. 8. 10:06

Nekem is most lesz a születésnapom, és én is azt kértem, hogy menjünk el ebbe a running sushi-ba, ahol jönnek futószalagon a finomabbnál finomabb dolgok... :)


Az egy élmény! :)

31. Bcicus
2009. szept. 7. 11:00

A párom imádja a sushit, csinálni is szokott (szerencsére ritkán, mert én nem nagyon szeretem:))

Igazi japán szakembertől tanulta, hogy hogy kell. SZülinapján mindig sushi étterembe megyünk. Embertelen mennyiséget képes megenni belőle, még a japán pincérek is csak néznek. Én egyet kettőt eszem, annyi nekem elég belőle. Egyébként nagyon egészséges kaja, akinek izlik csak ajánlani tudom, hogy gyakran egyen.

30. zoard001 (válaszként erre: 28. - Ancsi86)
2009. szept. 7. 10:51

Kedves Ancsi!


Örülök a lelkesedésednek, de asszem a Metro projekt nem a legalkamasabb a minőségi halak beszerzéséhez hidd el nekem. Tény, hogy az otthoni "szusi"-záshos nem feltétlen érdemes a minőséget venni, hiszen azt meg is kell fizetni. Ha komolyan érdekel a sushi készítés adj meg te is egy e-mail címet privátban.

29. zoard001 (válaszként erre: 27. - Inesse)
2009. szept. 7. 10:48
Szia! Őszinte leszek, igazán jó minőségű halat nem nagyon kapsz nálunk. Az éttermek(Japán) külön beszállítókkal hozatják pl a lzacot, tonhalat. De ha adsz privátban egy e-mail címet adhatok néhány hasznos tanácsot. Publikusan nem teszek ilyet :)
2009. szept. 1. 18:34

Én a biztonság kedvéért csak olyan tengeri herkentyűket veszek (ebbe a halat is beleértem), amivel nekem semmi dolgom, csak kibontom a zacskóból, és összevágom.


A metro-ba pl. nagyon szép választék van ilyenekből.

Én tőkehal húst, lazacot, és ilyen heringféléket szoktam venni a halak közül.

27. Inesse
2009. aug. 31. 20:11

Sziasztok!


Nagyon szép sushikat láttam az adatlapjaitokon. :) Én is szeretnék sushit készíteni nemsokára, de egyelőre csak zöldségessel próbálkozok, mert halat nem tudom hol lehet venni.


Nem ismertek olyan helyet, ahol friss halat lehet beszerezni? Legjobb lenne Pesten vagy környékén.

Köszi előre is :)

26. Ancsi86 (válaszként erre: 23. - Zoard001)
2009. aug. 30. 19:55

Kedves zoard001!


Nagyon szépek a "munkáid", gratulálok! :)

Én is nagy sushi rajongó vagyok, pedig érdekes, amikor először ettem, fájt tőle a hasam, és nem is ízlett különösebben. Meg is fogadtam, hogy nem eszem többet. (A minőségével pedig nem volt baj)

Aztán másodszorra is rendeltünk, gondoltam kap még egy esélyt a dolog, azóta azt mondom, ha ezen kéne élnem életem végéig, önként dalolva vállalnám.. :))


Gyakran lepem meg a párom vele, hogy vacsorára sushit kap, igaz én nem merek kísérletezni olyan állatokkal, amiknek az elkészítésével nem vagyok tisztában, inkább zöldségeket, liba/kacsamájat, kaviárt, füstölt lazacot, garnélát, különféle pácolt halakat és surimit szoktam használni. De nekünk ez is elég széles repertoár :)


Azért kezdtem házilag ügyködni, mert úgy érzem, a sushi éttermek megint csak a jó öreg magyar lehúzásról híresek. Nem tudom hogy pl. a Szépvölgyi úti Wasabi milyennek számít, de miután én is vásárlom az alapanyagokat, szerintem igencsak pofátlan hasznuk van az ételen. Persze azért évente 1-2x élmény elmenni és olyan környezetben enni, de mindig nem engedhetjük meg, így viszont 3-4 ezer ft-ból egy egész családnak gyártok...


A képeim közt nekem is van sushi-s :)

2009. máj. 17. 10:04
Elolvastam a cikked és a hozzászólásokat. Igaz, még én sem ettem sushit, de érdekesnek találtam. Kár, hogy nincs több bejegyzésed, szívesen olvasnék mást is a japán ételekről. Elnézve a fotókat az adatlapodon is látszik, hogy mennyire más világ, mint mondjuk a tradicionális magyar/bármilyen más európai konyha.
2009. márc. 12. 20:40

Azt szeretném megtudni hogy hogyan lehetne megkóstolni az alkotásaidat?Akkor étteremben nem vagy elérhető, csak fogadásokon? És a fogadás alatt mit lehet érteni, hány főnél érdemes elvállalnod? És ha kimész, akár házhoz, akkor ott a helyszínen készited el a finomságokat?

Bocs a sok kérdésért, de a férjem nem hagy békén amíg ezeket meg nem tudom:D

23. zoard001 (válaszként erre: 18. - Bébinyuszi)
2009. márc. 12. 09:30
A Mc-i az Igen! Erről csak egy dolog - köszi, hogy eszembe juttadtad -, ami nagyüzemben, futószalagon készül az nem kehet jó minőségű!!! Ezek az éttermek nem a minőségi ételek eladása miatt jöttek létre. Az igazán jó éttermek tradíciókkal bírnak. Pl óbudán van pár családi vállalkozás ami kinőtte magát és híres étterem lett, ráadásul 30-50 év múlva is ugyanazt a minőséget adja. A tömegáruk eladását költséges marketinggel adják el, igaz nagyon komoly profitot termelve. Én nem ebben hiszek, bár nekem is pénzért adják a tejet az ABC-ben. Amit jól látsz, az emberek nem nőttek fel a dologhoz. Nem csak fehérvárott, de még az ország többi részén sem(akár Bp). Jó reklám, jó megjelenés, és a siker gyakorlatilag garantált. Nekem a kreációim hordják a reklámot ezt nem restellem kimondani. Az éttermekből is azért jöttem el, mert nem voltam hajlandó alacsony minőségű áruval dolgozni. A jó minőséggel hoztuk a profitot, de atulaj többet akart. Magánügye. Az emberek megfizetik a minőséget, csak nem szabad utána sem trükközni. hirtelen ennyi..:) Köszi mégegyszer a gondolatébresztőt.
22. zoard001 (válaszként erre: 15. - Kaaskopje)
2009. márc. 12. 09:11

Menüsort azért nem publikálok, de ízelitőt mindenképpen tudok adni :)

az elkészítése sok gyakorlást igényel, de nem mondom, hogy ne próbáld ki. A rizsen nagyon sok múlik! Én abszolút tonhal(maguro) párti vagyok, a polip(tako), a lazac(sake), az angolna (unagi) is a kedvenceim közé tartoznak. Tudod mi a legérdekesebb..? Még nem ültem le asztalhoz úgy, hogy egy jó japán menüt végig ennék... Ettem már étteremben, de nem úgy, nem olyan formában ahogy igazán szeretném. / amit csinálok sosem én eszem meg :( nem hagynak belőle :) /

21. zoard001 (válaszként erre: 17. - Kaaskopje)
2009. márc. 12. 09:02

Szakács vagy hobbi?

A legjobb kérdést tetted fel! A válaszom: hobbiszakács :) na ez azért ennyire nem egyszerű, de dolgoztam japán éttermekben. Csak hát én a magam ura szeretnék lenni... Ezért a saját utamat járom. Mivel szeretem csinálni nem érzem munkának, de van mikor sokat kell dolgozni. Köszönöm az érdeklődésedet, örülök, hogy tetszik a munkám!

20. zoard001 (válaszként erre: 19. - D26dcc4363)
2009. márc. 12. 08:47
természetesen vegában is létezik sushi. az ősidőkben szinte vegák voltak a felkelő nap országában a halat is ették de nem ilyen formában. A marha, sertés húsok valamikor a portugál hódítók hatására kzdtek "meghonosodni" japánban. / a tempura sem original japan cucc / szóval vega lehet, elterjedt az avokado, a siitake gomba, a spárga, uborka, pácolt retek, tamago(spec.tojás)... igazából csak a fantáziádon múlik mit teszel pl a tekercsbe :)
19. d26dcc4363 (válaszként erre: 14. - Zoard001)
2009. márc. 11. 19:28
Vegásan is el lehet készíteni? Ha igen, hogyan?
18. Bébinyuszi (válaszként erre: 14. - Zoard001)
2009. márc. 11. 18:48

Itt a városkánkban még nem volt ilyen jellegű étterem, kínaival már próbálkoztak páran de azok nagyon gagyik voltak. Hamar be is zárt mind. Nem merném bizton állítani hogy itt bejönne-e egy jó japán étterem. Igaz a mi baráti körünkben sokan vannak akik vevők lennének rá de az emberek többsége még nem nőtt ehhez fel:( (Bezzeg a 3. Mc Donalts-ot most nyitották meg, mert az megy)

Megnéztem a képeket. Ezek a kreációk gyönyörűek!!! Nem sokára megjön a férjem, meg is mutatom neki, fájdítom kicsit a szivét!

17. kaaskopje (válaszként erre: 13. - Zoard001)
2009. márc. 11. 15:23
Hú, ezek gyönyörüek! Engem bármi érdekel, amit te csinálsz, legyen az hideg, meleg... :)) Egyébként szakács vagy vagy csak hobbi szinten üzöd a dolgot?
16. kaaskopje (válaszként erre: 9. - Zoard001)
2009. márc. 11. 15:17
De kedves vagy :) Köszönjük!
15. kaaskopje (válaszként erre: 8. - Zoard001)
2009. márc. 11. 15:16

Szia!


Egy barátnõm nagyon dicséri ezt a bizonyos éttermet, remélem én sem fogok csalódni benne. Még nem voltunk, jövõ hónapra tervezzük, fizetés utánra :))

A menüsor jöhet. Szívesen kipróbálnám a sushi elkészítését :) Szerinted milyen halból a legfinomabb? A sashimit is szereted? Férjem azért rajong nagyon.

14. zoard001 (válaszként erre: 12. - Bébinyuszi)
2009. márc. 10. 22:49

Bébinyuszi!


Nyissunk egy japán éttermet fehérvárott?

Szerinted volna rá igény? :)


Üdvözlettel:


Zoard

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook