Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sértettből lehetek-e vádlott? fórum

Sértettből lehetek-e vádlott? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - 80ASIQ)
2023. márc. 1. 10:24
Nem tiltott a hangfelvétel amennyiben bűncselekmény gyanúja áll fent! Nyilván csakis bizonyításra lehet felhasználni,és az arra illetékesnek kiadni. Tehát csak akkor von maga után polgári perre esetleg lehetőséget a felhasznált ellen,ha azt nyilvánosságra hozzák vagy interneten megosztják. Büntető eljárás kizárt ellene!
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - 71ddaa07fa)
2023. márc. 1. 10:20

Nos kíváncsi lennék rád,ha a 3 éves gyermeked mellől rángatnának ki egy alsóneműben és gumibottal vernének combon,úgy hogy a kisgyermeked ordít közben!

Ma jött meg az idézésem hogy tanúként kívánnak meghallgatni hivatali hatalommal való visszaélés miatt,amely immár a katonai ügyészségnél folyik az elkövetők ellen!

Az írásod téged minősít,én megnyugodtam te meg tapsolj örömödben hogy ilyen szépen leoltottál!

34. 80ASIQ (válaszként erre: 32. - 71ddaa07fa)
2023. márc. 1. 09:03
Érdekes vélemény. :D Magánvélemény. Elvileg senkit sem szabad verni, bármilyen is a stílusa. De, hogy mi a gyakorlat, azt nem tudom...
33. 80ASIQ (válaszként erre: 18. - Panna.33)
2023. márc. 1. 09:02

A kioltásban én sem hiszek. Csak kérdés, ki jár rosszabbul.

Egyszer voltam én is kihallgatáson a rendőrségnél tanúként. Nagy betűkkel ki volt írva a falra, hogy hangfelvétel készítése tilos! Biztosan ennek is megvan a maga oka...

2023. febr. 26. 19:34
Amilyen a stílusod nem csodálom, hogy elvertek a rendőrök. Anélkül, hogy ismernélek is, azt mondom megérdemelted.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2023. febr. 26. 19:12
Amiért mások a terhességükról vagy a hüvely gombáiról! Ott is vagy igen vagy nem a válasz!mindegy is már tudom a kielégítő választ
30. andi6020 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 26. 18:21
Ha ennyire biztosan tudod, hogy a feltett kérdésedre NEM a válasz, akkor miért indítottad a fórumot?
29. timycat (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 26. 15:23
Oké ha te mondod. 😉
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 26. 14:15
Ha-ha igazán nagyon vicces! Sajnálatos hogy itt tart a Világ! További szép napot!
27. 71ddaa07fa (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 26. 14:04

Hajrá Mari néni!


( Egy kis biztatás.)

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 26. 14:01
Szerintem arról nyitok fórumot amiről akarok! Kellett volna egy kis biztatás,de megtaláltam a válaszokat a megfelelő jogi oldalakon. Nem döntöttem el,csak ép érveket és jogi válaszokat kaptam a kérdésemre. Igaz felesleges volt erről fórumot nyitnom!
2023. febr. 26. 13:56

Úgy látom minden válaszért kár.

Eldöntötted, hogy nem lehetsz vádlott, mert nem hibáztál.


De akkor miért eme fórum?

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Timycat)
2023. febr. 26. 13:18
Semmilyen törvény nem tiltja a hangfelvételt,4 év után csak tudnám ha ezzel vádolnának engem! Az Ombudsman kéri is a bizonyítékokat,jelen esetben pont megfelelő volt a hangfelvétel!
23. timycat (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 26. 11:12

A panasz miatt valóban nem. De amivel a panaszodat bizonyítod, jelen esetben a hozzájárulás nélkül készített hangfelvétel már más tészta.


Hozzájárulás nélkül készített kép-, hangfelvétel felhasználásához, figyelembevételéhez nem tudom most éppen mi a bírósági álláspont.

Amikor még én nézegettem ilyen eseteket, ott mérlegelésnek volt helye. Akkor nem minősült visszaélésnek, ha arra jogos magánérdekből, közérdekből került sor, közvetlenül fenyegető, már bekövetkezett jogsértés bizonyítása céljából. Azonban itt jön a mérlegelés, a felvétel készítése vagy felhasználása nem okozhat nagyobb sérelmet mint a bizonyítani kívánt jogsértés.

Büntetőügyekben más a mérlegelés mint polgári ügyben.

2023. febr. 26. 10:22
"A bejelentést mindaddig jóhiszeműnek kell feltételezni, amíg az állam meg nem bizonyosodott ennek ellenkezőjéről, akárcsak az ártatlanság vélelménél. Nincs joga az államnak büntetőeljárást indítani, házkutatást tartani, amíg a bejelentés tartalmáról előbb meg nem győződött. Aki ellen mégis anélkül lépnek fel, hogy a rosszhiszeműsége bizonyítást nyert volna, jogosult a jogorvoslatra."
2023. febr. 26. 10:18

"Rosszhiszemű bejelentés miatt eljárás indulhat a bejelentő ellen, és nem illeti meg a bejelentővédelem. Ugyanakkor az ártatlanság vélelméből következően egy bejelentés jóhiszeműségét mindaddig feltételezni kell, míg ellenkezője nem bizonyított. Ebből következően a bejelentés alapos kivizsgálásának lezárta előtt tett bármilyen hátrányos intézkedés a közérdekű bejelentővel szemben jogellenesnek minősül."


Ombudsman honlapjáról!

2023. febr. 26. 09:39

" Nem. A panaszost és a közérdekű bejelentőt panasza, illetve bejelentése miatt hátrány nem érheti. "


A Bíróság honlapjáról másoltam be!

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2023. febr. 26. 08:37
Igen,valamilyen szinten az van. Tettem egy panaszt hivatali hatalommal visszaélés gyanúja miatt ismeretlen tettesek ellen,az eljárásról felvételem volt,amit beküldtem az Ombudsman Úrnak,annyit tudok hogy elrendelte a nyomozást az ügyben. Nem kaptam róla még értesítést,csak azt tudom hogy egy tanút akarnak kihallgatni ez ügyben. Családtag,Ő is részese volt a panasznak.
18. Panna.33 (válaszként erre: 17. - 80ASIQ)
2023. febr. 25. 21:55
Elméletileg mindegyik jogsértő megkapja a cselekménye miatti büntetést. Nyilván megfelelően bizonyítottnak kell lennie. Nincs olyan, hogy kioltja egymást a két jogsértés.
17. 80ASIQ
2023. febr. 25. 21:50

Tényleg csak tudatlanul szólok ehhez hozzá. Nem tudom, milyen szituációban készült a hangfelvétel. Esetleg nem mondhatják-e azt, hogy a felvétel hamisítvány? Például kihallgatáson eleve tilos hangfelvételt készíteni. De ha mégis... Vajon ezt hogyan bírálják el? Szabálysértés vagy nem tudom mi, tiltott hangfelvételkészítés miatt vagy rendőri erőszak alkalmazásának bűncselekménye(?). Összevetik a kettőt és mindkét fél megkapja a magáét avagy csak a sértettet vagy csak a rendőröket büntetik? Egy ügyvédtől kérnék inkább véleményt, bár azok sem egyformák. Szóval: egy JÓ ügyvédtől!

Sajnálom, hogy lényegében nem mondtam semmit...

16. Panna.33 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 20:15
Az erkölcsi bizonyítványba az kerülhet bele, ha kihallgatnak gyanúsítottként, az nem, ha a hatóság fontolgatja, hogy bevon gyanúsítottként egy ügybe.
15. andi6020 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 19:47
Üldözési mániád van?
14. Ildi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 19:10
Símán lehetsz.
13. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 12. - Bichi)
2023. febr. 25. 18:26
Én is ezt gondolom.
12. Bichi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 17:55
A "kizárt" szót semmilyen jogi ügyben nem merném alkalmazni...
2023. febr. 25. 17:32

Az "állampolgári jogait" sok esetben az ember feldughatja saját magának.

A jog is az "erősebb kutya...." elvén működik sok esetben.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 25. 17:03
Ebben igazad van,bár nem tudom miben árthatnának ebben? Ugyan mire lehet felhasználni egy jogilag sértett áldozat írását? Nekem csak annyi a fontos,hogy ne tudják ellenem fordítani,de elvileg kizárt az alaptörvény alapján. Állampolgári jogaim alapján megillet a panasz benyújtása,az hogy ebből mi vár a rendőrökre az már nem az én problémám!
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 16:35
A helyedben nem írnék erről fórumot, sosem tudhatod ki olvassa, mire használják fel. De nyilván magánügyed mit teszel.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 25. 16:27
Nagyon elbeszélünk egymás mellett,én nyomozati szakról írok,az erkölcsiben benne van a folyamatban lévő ügy is,bár arról csak tudnék,de azért lekértem. Ítélet a rendőrök ellen lehet csak,mivel fizikailag bántalmaztak és erről hangfelvételem van. Nem gondolom hogy ellenem fordíthatják mivel alaptörvény ellenes a fizikai bántalmazás és ezt én bizonyítani tudtam azt hogy milyen módon azt nem vethetik a szememre. Ítélet annak a 3 nyomozónak jár akik vallattak és bántalmaztak.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 14:42
Amíg nincs ítélet, felesleges lekérned.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook