Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Teljesen tönkretette a szervezetem a hajfesték! fórum

Segítség! Teljesen tönkretette a szervezetem a hajfesték! (beszélgetős fórum)


2019. dec. 24. 21:41
Samponmentes hajmosás, növényi hajmosó porok helyette, növényi hajfestő-, vagy színező por (Henna, Amla, Cassia (szőkéknek) stb.
2019. dec. 22. 19:17
Köszönöm szépen így már világos! :)
2019. dec. 21. 06:08
Én így tudom leírni:lehet a festék önmagában nem okoz,de akár a sampon amivel utána megmosták, együtt a kettő is kiválthatja.Nekem csináltak bőr allergia tesztet,a hátamon volt jó pár napig.Valahol meg van a papír mikre vagyok allergiás.Az évek alatt már megtanultam mit használhatok.A bevált sampon,balzsam,arckrém stb...
6. Oneday (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 20. 23:15
3x próbálkoztunk a fodrászommal ammóniamentes festékkel, minden festés után allergiás reakció lett a vége (én kértem, hogy újra azzal fessük). Amúgy is allergiás lehetek dolgokra,mert sokszor csalánkiütéseim vannak viszketéssel ,de a 3. ilyen festésnél (ezek nem egymás utáni hónapban voltak, direkt leálltunk vele, csak én akartam újra megnézni, hogy megint előjönne - e) lett a legrosszabb reakció. Az elsőknél "csak" a hajtöveknél viszketett és piros volt másnap, illetve harmadnap, az utolsónál 2 napig semmi, a 3. napon úgy keltem, hogy egy csík van kb az arcomon, azt hittem, elaludtam és a párna nyoma. Hát nem. Mert pár napig bizony az ott maradt és picit be is dagadt, valamint viszketett. Azóta köszönöm, maradok az ammóniás festéknél. Szerintem nem csak "rossz" dolgokra lehet az ember allergiás, ki tudja, a festék melyik összetevője a ludas. Egyébként meg mentes, de ki tudja mi van benne, ami helyettesíti az összetevőt...
2019. dec. 20. 22:04
volt olyan fodrásznő aki meghalt mivel sok festék anyagot ill egyéb anyagokat be lélegzett az évek alatt...
2019. dec. 20. 20:27
Igen a bőrteszt valóban ő ötlet de jelenleg úgy érzem soha többet az életben én festem a hajam... 2 nap szteroid injekció majd gyógyszerek .. elég volt :/ ezt a kereszt allergia dolgot nem igazán értem ahogy megfogalmaztad pedig nagyon kiváncsi vagyok rá .. le tudnád írni? :-) köszönöm
2019. dec. 20. 19:00
Bár a cipődben nem járok,volt hasonló gondom.Nekem más okozott allergiás reakciót, nem hajfesték. Keresztallergiám van.Nekem úgy magyarázta az orvos hogy alapból egy adott dolog nem okoz allergiát.Viszont ha valami olyan terméket használok vagy akár egy fajta gyógyszert beveszek egyidejűleg az már kiváltja az allergiát.Annyit tudnék tanácsolni( amit a hajfestékeknél is írnak amúgy) mielőtt festetnél csinálni kell bőrtesztet.Remélem tudtam segíteni.
2019. dec. 20. 18:45
Besokallt a szervezeted. Felejtsd el a festékeket. Örülj, hogy nem lett nagyobb baj.
2019. dec. 20. 18:08

Sziasztok Fodrászok/ Bőrgyógyászok/ Tapasztaltak..Hátha valaki járt már a cipőmben és tud segíteni. Évekig szőkére volt festve a hajam, semmi gond nem volt,majd visszabarnultam és sokkos hatás ért. A festés után ki

sebesedett a fejbőröm, nyirokcsomóim megduzzadtak, fülem hámlott stb.. természetesen rögtön utána elmentem bőrgyógyászhoz ahol egy allergia vizsgálat kapcsán kiderült hogy 4 keresztes PPD allergiam van. Hetekig konzultáltam az orvossal majd fodrásszal, majd boldogan hívott hogy megtalálta a terméket egy teljesen ammonia és PPD mentes hajfestéket. Befestettük szombaton és az eredmény döbbenetes volt: durvább allergiás rekaciom volt mint előtte. Az egészen biztos hogy míg élek le állok a hajfestèkkel de szeretném ha segitenètek megérteni hogy fordulhatott ez elő, hogy egy mentes festék durvább reakciót okoz mint egy sima? A haziorvosom MEH van győződve róla hogy ez kémiai égés nem allergia azért hámlik- a bőrgyógyászok azt mondjak mivel bizonyított a PPD ++++ emiatt egyértelműen kereszt reakciót váltott ki valami.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook