Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségnyújtás/ hogy is van? fórum

Segítségnyújtás/ hogy is van? (beszélgetős fórum)

123. hamyka
2012. ápr. 30. 14:32

látom megsem tudtok mukkani :D


én tudom hogy igenis jol látom a dolgokat,de ha merek szolni akkor már baj van, pénteken ahogy voltam a tanácsnál anya sírt könyörgött hogy ne adjam be sehova sem.... de így meg nekem a rossz, állandoan a 4 fal közt lenni.... értitek máár????

122. hamyka (válaszként erre: 121. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 14:24

sajnos áldozatot kell néha hozzni.....


De nem mindegy hogy milyen irányban...


Szerencsére nálunk nem gázpalackos rezso (vagy hogy hívják :D) van hanem vezetékes gáztüzhely!!


Amit írtál kedves kék irisz nem magamra ismertem rá hanem az egyik szomszédomra, ö nála is gázpalack van, nem rezson föz hanem gáztüzhelyen!!!


és mesélte hogy majdnem a levegöbe repült!!!!


elfelejtette hogy nyitva van a gáz,valahogy így monta és rá akart gyújtani és majdnem robbanos cigi lett belöle....

121. hamyka
2012. ápr. 30. 14:19

Azt nem tudom meséltem-e hogy kapott nemrég behívot az ooszitol,tudjátok orvosi bizottság!!


Most Május 8.-án kell menni-e Szegedre, és van mellé egy nyilatkozat,elég hosszu, nagyon felhuzta bennem a pumpát, kérdi ide a nevét kell irnia? mondom neki: írjad máár!!


Én nem tölthetem ki helyette, én segítettem neki kitölteni, meg én írtam neki össze hogy miket kell vinnie mert szerintem képes lenne arra is hogy valamit itthon hagy....


Jah,meg baromira izgulok a Május8.-átol rettegek,mert ha be is kisérem Szegedre a bizottsághoz, én nem mehetek be vele, ha be is engednének akkor meg nem lesz önálló, de nem fognak beengedni és lehet elszúrja az egészet....


nah kb erröl beszélek nektek már miota :D :D


csak lehet nem értetétek!!!!


a család segítö szerint köteles vagyok be kisérni, kereszt anyám szerint odatalál vagy valami ilyesmit mondott asszem.....


Nagyon nehéz hidjétek el.....


Még hogy én irányitom a n y u t, csak segítek neki egy kicsit..... ha meg nem segítek neki akkor totál elszurja az egészet....


és mindig én vagyok szídva :(


talán mostmár megértetek engem, hogy nagyon rossz ez így nekem....


A másik dolog:


Ha most mindenki ápolná anyukáját,apukáját vagy mit tudom én kiét, akkor szünjünk meg létezni?? mert ugye ha nincsenek emberek akkor élet sincs....// emberek csinálnak mindent....

120. hamyka
2012. ápr. 30. 13:56

Nem lehetek állandoan a nyakában hogy mikor lesz rosszul, mert akkor meg azért jelentenek fel mert korlátozom a mozgását....// nem is akarok a nyakán csüngeni...


felolvastam most neki amit írtál azt mondja:


ö nem ilyen, ö nem lesz ilyen....


az a baj tudod kedves kék irisz hogy mindenki öt védi, én ha merek szolni le vagyok ugatva,és ez nagyon szomoru :(


ha nem figyelek oda a számlákra azok sem lenének kifizetve...


majd a gondnokommal beszélek... a bíroságon ezt felejtetem el mondani,mert nagyon sok mindent kellett mondanom a bíroságon és ez a rész valahogy kimaradt.... lehet ezért megfognak büntetni hogy miért nem szoltam és miért hallgattam róla....


hidjétek el rossz itthon nap mint nap a 4 fal közt lenni....

119. hamyka (válaszként erre: 117. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 13:50

Értelek nagyon is!!


de akkor most adjam fel az életemet miatta??


Meg ha mind kettönket kivágnak a bizottságtol hogy tessék menni dolgozzni, az nem fog müködni hogy én ott álljak mellette....


senki nem ért meg engem :(


te talán megértesz engem kedves kék irisz!!

118. hamyka (válaszként erre: 117. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 13:44

Huu értelek!!


Nem semmi!!


hát, ilyen még nem fordult elö, már mondtam neki itthon hogy figyeljen oda micsinál!!!


Írtál neki cetlit? fuu nem semmi.... és mi van ha elhagya azt a cetlit??


Nehari amit most mondok de szerintem az ilyen embereknek otthonban lenne a helye mert állandoan nem lehet vele az ember...


tegyük fel engem kivágnak a bizottságtol mert a szívemmel nins baj dobog rendesen, az anyué is...


ha mind kettönket kivágnának akkor az nem fog müködni hogy a munkahelyén mellette álljak én meg nem dolgozok.....

117. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Hamyka)
2012. ápr. 30. 07:33

Hát ez nem így van. Nem csak kicsit kihagy az agya, hanem kiszámíthatatlanul hagy ki.


Mi ezért költöztünk össze anyósommal, ugyanis csak egy kicsit hagyott ki az agya, de csinált elég nagy gondokat magának.

Pl. gondolta megfürdik és kinyitotta a gázt a nem biztonsági záras gázkészüléken, egy kicsit hagyta, hogy jöjjön egy kis gáz, majd eszébe jutott, hogy nem törölgette le a polcokat és elment törölgetni, majd eközben eszébe jutott, hogy hoppá, nem gyújtottam meg a gázt és visszament a fürdőbe és meggyújtotta a gyufát. Nem lett semmi baja, de nagyot durrant a készülék. Majd a következő alkalommal elfelejtette, hogy már nem úgy tud mozogni, ahogy képzeli és felállt egy sámlira, ahonnan le is esett. Combnyak törése lett. Aztán a következő alkalommal a kádból esett ki, mert elfelejtette, hogy ő már nem tud úgy kiugrani a kádból, ahogy szokott. Darabokra tört a keze.

Aztán volt, hogy elfelejtette, hogy az unokájára vigyáz, aki akkor 5 éves volt és elment bevásárolni. És még sorolhatnám.

Amikor már együtt laktunk, akkor volt, hogy vasalni akart, be is dugta a vasalót, de letette a szőnyegre és ott hagyta. A szerencse az volt, hogy hőfokszabályzós volt a vasaló.

Van eszük, azzal nincs is gond, de sajnos elfelejtik mihez kezdtek hozzá és abból gond lehet.

Vagy volt olyan, hogy elment templomba, aztán nem talált haza. Úgy tudott hazajönni, hogy megmutatta a cetlit, amit írtam neki. Rajta volt a neve, lakcíme és telefonszám, amin minket értek el.

116. hamyka (válaszként erre: 115. - Zebracsikó)
2012. ápr. 30. 00:33

ígyvan!!


hivatásos gondnokom van!!

115. zebracsikó (válaszként erre: 113. - Igazság hol vagy?)
2012. ápr. 29. 23:52
nem az anyukája a gondnoka
114. zebracsikó (válaszként erre: 112. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 23:52
sajnálom
113. igazság hol vagy? (válaszként erre: 106. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 23:52
Ha anyukád agondnokod,akkor nem lehet olyan beteg mint ahogy Te írod.Nem kell attól félned,hogy olyet csinál amiért téged vonnak felelősségre.
112. hamyka (válaszként erre: 111. - Zebracsikó)
2012. ápr. 29. 23:48
dehogy megyek oda ha éhen halok inkább forduljak fel minthogy oda menjek :D
111. zebracsikó (válaszként erre: 105. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 23:47

Hamyka, nem tudok mást mondani, csak amit eddig:

Nektek mindkettőtöknek segítségre van szükségetek, Neked is van problémád, Anyukádnak is.

Te nem tudod rendesen ellátni, az ő állapota meg csak romlani fog.


Kérj segítséget és ne bíráld felül amit csinálnak!

110. hamyka (válaszként erre: 109. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 23:46

a faluban találkozott ezzel az emberkével állitólag..


sose tudom meg hogy mi az igazság...

109. hamyka (válaszként erre: 105. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 23:46
nem tudom mi igaz ebböl hogy fel ajánlották neki hogy ingyen hordhassa a kaját mivel nem voltam vele :D
108. zebracsikó (válaszként erre: 104. - Igazság hol vagy?)
2012. ápr. 29. 23:45
a gondnokságot már rég túltárgyaltuk.
107. zebracsikó (válaszként erre: 105. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 23:45
és az miért baj, hogy ingyen kapjátok a kaját?
106. hamyka (válaszként erre: 104. - Igazság hol vagy?)
2012. ápr. 29. 23:45
igen van gondnokom jelenleg anya álltal....
105. hamyka (válaszként erre: 103. - Zebracsikó)
2012. ápr. 29. 23:43

ejh...


Már megen a családsegítö szolgálat...


Megmondtam hogy azért utálom öket, mert luxusnak tartsák a kábeltévét/internetet...


illetve azota nem tudok velük zöld ágra vergödni miota anya találkozott azzal az emberkével aki fel ajánlotta neki hogy ingyen hordhassa a kaját... de a levélben ugy szerepel hogy önkéntesen kereste fel öket hogy nincs mit enni....

104. igazság hol vagy? (válaszként erre: 91. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 23:42
Nekem is műtötték a fülem,én is hangosan beszélek,de ezért nem visznek senkit zárt osztályra.Rendőr sem fenyegetett ezzel mikor szinte kiabálva beszéltem anyukámmal amikor nem használta a hallókészülékét.Szerintem Te is gondnokság alatt állsz,hozzászólásaidból gondolom.
103. zebracsikó (válaszként erre: 102. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 23:40
és fogadd el a családsegítő segítségét! Ők jobban tudják, mi kell Nektek, mint Ti magatok!
102. hamyka (válaszként erre: 101. - Zebracsikó)
2012. ápr. 29. 23:39

akkor oks :)


ne is legyen anya fekvöbeteg mert az még rosszabb....

101. zebracsikó (válaszként erre: 100. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 23:36
nem lesz bajod.
100. hamyka
2012. ápr. 29. 23:35

Nem értem mi bajotok velem, én csak segítséget kérek töletek ki hogy tudja :D


illetve nem akarok bajt....

99. hamyka (válaszként erre: 94. - Zebracsikó)
2012. ápr. 29. 23:34
le is vagyok jelenleg :D
98. timycat (válaszként erre: 90. - Zebracsikó)
2012. ápr. 29. 23:34
tyűha cifra szitu, ez még akár bűnösséget kizáró ok is lehet, feltéve hogy tényleg kóros elmeállapotú
97. hamyka (válaszként erre: 95. - Andi6020)
2012. ápr. 29. 23:33
miért mondjam le az internetet??
96. zebracsikó (válaszként erre: 94. - Zebracsikó)
2012. ápr. 29. 23:33

és a háziorvossal tényleg meg kéne beszélned, anyukádnak miben tud segíteni, elküldené vizsgálatokra, kaphatna gyógyszert.


Te szedsz valamit? Lítiumot?esetleg?

95. andi6020 (válaszként erre: 91. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 23:33
Hát nem is tudom, de első lépésben lemondanám az internet előfizetésedet.
94. zebracsikó (válaszként erre: 93. - Hamyka)
2012. ápr. 29. 23:32

Fragilis X kromoszóma


Akkor le kéne magad százalékoltatni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook