Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség kellene, egy esettanulmányt kell készítenem csütörtökre, amiből vizsgajegyet fogok kapni, de azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá? fórum

Segítség kellene, egy esettanulmányt kell készítenem csütörtökre, amiből vizsgajegyet fogok kapni, de azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá? (tudásbázis kérdés)

2009. dec. 9. 15:24
Jajj most segítsen valaki holnap a határidő:DD
2009. dec. 1. 17:20
Most szóltak,hogy jövőhét csütörtökre kell, szóval addig még van időm:)
19. Pegasus0629 (válaszként erre: 18. - Pegasus0629)
2009. dec. 1. 16:58
Jav: Szerintem:)
18. Pegasus0629 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2009. dec. 1. 16:58
Persze, szeritem nagyon jó amit írtál:)
2009. dec. 1. 16:38
Remélem, azért van benne valami hasznos is, nem csak a szándék... :)
16. Pegasus0629 (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2009. dec. 1. 16:21
Köszi szépen, kedves Tőled hogy segítettél:)
2009. dec. 1. 16:17
Ja, igen, a polcokat a bejárat falával merőlegesen helyezném el, így a hátsó pultnál álló eladó be tud nézni a sorok közé is, a pulton belül mozogva.
2009. dec. 1. 16:16
Ha jártál az órákra, a véleménymből már el tudsz indulni... A nem vagyok szakmabeli annyit jelent, hogy van kereskedő-boltvezetőim, meg dolgoztam eladóként, de ugye a szervezés az más dolog. A berendezés adott volt a boltban, ahol dolgoztam, mert egységes arculat volt/van az egész országban.
2009. dec. 1. 16:13

Fú, a többire csak ömlesztve van véleményem:

Alapvetően polcos elrendezést javasolnék, kb. 140-150 magas polcokkal középen, magasabbakkal a falak mentén. Az apróságokat, mint pl. a tabletták, meg ilyesmik, úgy helyezném el, hogy legyenek elolvashatók a polcon a dobozaik, viszont az eladó adja kézbe magát a terméket, mikor a vásárló a vásárlási szándékát jelzi. A bejárattal szembeni falon alakítanék ki egy pultot, ahol ezt el lehetne intézni, oda állítanék 1 eladót, esetleg mehetnének oda a kisebb készülékek is. A második ember lenne a mozgó, ő a bolt többi részén segítene a vásárlóknak, esetleg beállhatna a pultba is szükség esetén. A harmadik eladó pedig a kasszás, amit a bejáratnál helyeznék el.

12. Pegasus0629 (válaszként erre: 11. - 89b99f816e)
2009. dec. 1. 16:08
Igen megpróbálok még keresgélni, de addig is várom hátha nagy szerencsémre idetoppan egy ebben jártas ember:)
11. 89b99f816e (válaszként erre: 3. - Pegasus0629)
2009. dec. 1. 16:07
1-2 kérdésre az interneten kellene választ keresned, biztos találsz. A többi meg a te fantáziádon múlik, hogy képzeled el..
10. Pegasus0629 (válaszként erre: 7. - Simijako)
2009. dec. 1. 16:06
Sajnos nincs könyv, se jegyzet...
2009. dec. 1. 16:04

Megpróbálok kicsit segíteni, bár lehet, nem sokra mész velem, mert nem vagyok szakmabeli...

1. A fokozatokról halovány lila gőzöm sincs, de mivel vannak könyvek és készülékek (amiknek ugye van doboza), szerintem erősen tűzveszélyes a hely. A kérdés második része teljes sötétség számomra, a szabályozást kell figyelembe venned.

2009. dec. 1. 16:02

Mit akarsz, ezt szerintem nem nehéz megírni. Én az előbb szenvedtem ki magamból egy sajtótöri házidolgozatot, és még egy médiaszemélyiség elemzése hátravan.

Hajrá! :)

2009. dec. 1. 16:02
Hát ebben én nem vagyok jártas...csak van valami könyvetek ahhoz a tantárgyhoz, amiből a feladatot kaptátok.
6. kisstoth (válaszként erre: 3. - Pegasus0629)
2009. dec. 1. 16:02
Szerintem nézz szét hasonló profilú és nagyságú üzletben. Ott biztosan minden meg van tervezve. Aztán irány a tanulmány. Kiszínezhetd, kibővítheted. Ha több helyre elmégy annál jobb.
2009. dec. 1. 16:00
Ja, már látom :)
2009. dec. 1. 16:00
Mi a téma?
2009. dec. 1. 16:00

A feladat a következő:

Cellu Litisz fogyókúrás termékek boltját szeretne nyitni. A választékban szerepelnek gyógynövények, táplálékkiegészítők és más fogyókúrás készítmények, a fogyást és regenerálódástsegítő készülékek, valamint az ehhez kapcsolodó szakkönyvek. A 30 négyzetméteres üzlet egy 10 emeletes panelház aljában kap helyet. Az üzlet alapvetően önkiszogáló rendszerben működik, de a gépeket hagyományos módon értékesítik. Az ellenérék rendezése minden termék esetében a kijárat előtt elhelyezett pénztárnál történik. A tulajdonos mellett 2 fő dolgozik a boltban.

Kérdések: 1. Nézzen utána,milyen tűzveszélyességi fokozatba tartozik az üzlet! Kötelező-e automata tűzoltórendszert kialakítani?

2. Tegyen javaslatot az üzlet berendezésére, a termékek elhelyezésére!

3. Milyen módon osztaná be a munkát a 3 fő között , hogy minél kisebb lehetőség legyen a lopásra?

4. Melyik tanult vagyonvédelmi megoldást javasolná az üzletnek?

5. Hogyan védené a kisméretű készülékeket, gépeket?

2009. dec. 1. 16:00
Mi a téma?
2009. dec. 1. 15:59
Segítség kellene, mert egy esettanulmányt kell készítenem csütörtökre, amiből vizsgajegyet fogok kapni, de azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook