Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség, a férjem külföldön akar dolgozni! fórum

Segítség, a férjem külföldön akar dolgozni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
29. ce53b9ff5e (válaszként erre: 12. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 13:26
mi is kijöttünk,lanyom5hós volt,amikor ez törtent.Es együtt a csalad,ferjem sokat dolgozik,de hozza mentem ,nem a szüleimhez.minden kezdet nehez,de en a helyedben mennek vele.
28. agis (válaszként erre: 17. - Cb82b220ce)
2010. febr. 11. 13:23

Bár nálunk nem volt gyerek- az én pasim is elment külföldre...én meg nem vertem magam a földhöz. Ennyi.


A lehetőségeket el lehet egy pillanat alatt rontani...soha nem jön vissza.


Ha meg nekik könnyebb az élet szegényen de minden este együtt, akkor legyen az. Más nem dönthet helyette...ezer pozitív és száz negatív példa van az ehhez hasonló történetekre.


Ha jobb életet akarnak (nyugodtabbat-anyagi szempontból) azért igenis tenni kell. Azok a férfiak, akik vezető beosztásban dolgoznak minden nap (sokszor hétvégén is távol vannak) reggel 9 és este 10 között, azok mennyit látják a gyereket? Szinte semmit, legfeljebb hétvégén, ha nincs munka. Az anyukának könnyebb (bár nem tudom mivel-a ffi soha nincs otthon csak hazaesik és ennyi) mert a férfi legalább mellette alszik....

27. Angyalbaba (válaszként erre: 1. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 13:22
Én is elengedném az én párom, mert ebben a mai világban lehet ez az egyetlen esély hogy talpon tudjatok maradni! Ha igazán szeretitek egymást nincs mitől félni és a gyerek még pici nem fog emlékezni rá hogy apu nem volt ott mikor az első lépést megtette és nem hallotta az első szavát!
26. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 21. - 01c8755c79)
2010. febr. 11. 13:22

Nem :-)

10 eve elek kulfoldon, bar en magamtol jottem ki egyedul.


Svajcban peldaul 1 evig kell dolgoznod es meg kell hogy legyen a 2. evre a munkavallalasi engedelyed ahhoz, hogy kihozhasd a csaladod.


Egy brutto 4000 frankos atlagfizetesbol ha egy ember meghuzza magat akkor boven tud sporolni es segiteni a csaladot. Ugyanakkor 1 keresovel ez az osszeg mar eppenhogy eleg egy 3 tagu csalad visszafogott megelhetesehez.


Nem mindegy azert melyik orszagba es milyen munkakorbe menne a ferje.

25. a376eeda54 (válaszként erre: 20. - Napra_forgó)
2010. febr. 11. 13:21
:)
24. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 1. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 13:21
Szia! Nalunk féleves volt mano mikor Apa kijott ide.. 8 honapig voltunk nelkule, ugyhogy 3szor volt 4 napot otthon... aztan kijottunk mi is ide. nem volt konnyu, de meg lehet oldani es ami fontos ki lehet birni!
2010. febr. 11. 13:20
Hagyd,hogy menjen...sőt,támogasd.Valószínűleg értetek teszi.Régebben mi is így jártunk,a párom 2-3 hetente járt haza(nekem is soknak tűnt,a fiúnk akkor volt 1 éves),most kiment írbe,nyáron látjuk legközelebb.
22. bancsa1981 (válaszként erre: 11. - Agis)
2010. febr. 11. 13:20

Nem tudod az előzményeket, anélkül ne ítélj meg senkit! Volt egy időszak (közel egy év), amikor csak én dolgoztam, a férjemnek nem ment a vállalkozás, de a járulékokat ki kellett fizetni. Akkor még nem volt gyerek, függetlenek voltunk. én mentem volna, ő nem akarta itt hagyni a rokonokat. Akkor azt mondtam vele maradok jóban-rosszban. Szerintem most rajta a sor. Mások is küszködnek, gyakran egy fizetésből. Nálunk ez nem áll fenn. Mindketten keresünk, csak nem tudunk félretenni.

Egészségesek vagyunk, szeretjük egymást, nekem ez a legfontosabb.

21. 01c8755c79 (válaszként erre: 16. - 0bd7c96a65)
2010. febr. 11. 13:20
... lehet. Sőt az is lehet, hogy pesszimista vagy, de én mennék hasonló helyzetben. Kicsi babával otthon lenni, fogadnék meg 1-2 gyereket nap közbenre és már pénzt is kerestem. Annak idején (amikor érintett voltam) olvastam a másik hasonló fórumot is... és bizony ott olyan is volt, hogy egyszer csak kiderült, hogy a pasinak ott is lett családja... és ide is hazajárt. És úgy derült ki, hogy szépen vasalt ruhák voltak a kofferban, amikor hazajött.
20. Napra_forgó (válaszként erre: 15. - A376eeda54)
2010. febr. 11. 13:19

Nálunk pont ugyanígy volt.

Akkor három hónapja voltunk együtt, mikor neki felajánlottak egy állást.

De azt mondta, ha én nem akarom, akkor ő is marad.

Kijöttünk ketten. Azóta összeházasodtunk, és nagyon boldogok vagyunk.

2010. febr. 11. 13:19
Mi kijöttünk a férjemhez, nem könnyű ez sem, de még rosszabb külön élni. Így legalább látja a lányát cseperedni. Ha van rá lehetőségetek menjetek együtt. Nem csak Neked lesz rossz, ha nem lesztek együtt, de Neki is rossz lesz nélkületek. Ha van rá lehetőség együtt kell tartani a családot. Nagyon megéri!
18. a376eeda54 (válaszként erre: 11. - Agis)
2010. febr. 11. 13:19
nah mindegy...nem vitazom..
17. cb82b220ce (válaszként erre: 11. - Agis)
2010. febr. 11. 13:18
Valószínüleg nem voltál ilyen helyzetben ha ilyen könnyen tudsz így nyilatkozni erről.
16. 0bd7c96a65 (válaszként erre: 6. - 01c8755c79)
2010. febr. 11. 13:16

Ez a "menjetek vele" azert nem biztos, hogy mukodne. Altalaban a jobban fizeto kulfoldi munkaknal a megelhetes is dragabb. Ha a ferje kimegy lakhat egy 1 szobas, olcso kis lakasban de ha mar gyerekkel egyutt kimennek lehet, hogy a teljes fizetes elmegy megelhetesre.


Mellesleg par orszagban a csaladot 1 ev letoltott munkaido utan engedik csak ki. Ugyanis mig a munkahelyen 1-3 honap a probaido addig az orszagban 12 honap.

2010. febr. 11. 13:16

en külfödön elek 3eve..

baratom munkalehetöseget kapott,adossag volt renesen

ö azt mondta ha en nem megyek vele akkor ö se megy ki,nem akart magyarorszagon hagyni..sok volt az adossag (milliok..),a nyelvet en nem beszeltem, ö perfectül beszelte..bevallatam es kijöttünk együtt,3ev utan adossag 0 a nyelv is ramragadt..es megerte :)


bancsa1981 nem tudnal kimenni vele?

2010. febr. 11. 13:16

ami azt illeti, edesapam eppen kint van, es ugye felesege van, gyerekekkel. neki mar nagy gyerekei vannak, de... tudnod kell, hogy 3 lany gyerek mellol szinten igy ment ki mikor mi kicsik voltunk, alig par evesek. mert kikellett mennie, nem volt penz, es latod, feltudtak epiteni egy hatalmas hazat, hitel nelkul, es ugyanugy szerettuk aput,szeretjuk a mai napig is, mintha velunk lett volna. tudod ez nem ugy zajlik, hogy a gyermeketek arra fog emlekezni, hogy nem volt velem apa. arra fog emlekezni, hogy amikor apa hazajott hozott nekem sok szepet :D

en tudom, felnott fejjel csak ezekre emlekszem az egeszbol :) evekig volt kint, nem csak ket evet. hidd el sokkal jobb lesz ez hosszu tavon :) neaggodj, nem kell felni semmitol, eleint persze rosz lesz, de aztan te is erezni fogod, hogy van penz, mert o megkeresi. es megtudod adni a gyereknek amit szeretnel. kesobb haz, auto, ahogy te is irtad. :) ertheto, hogy felsz, ez vegulis egy nagy lepes/dontes :)

sok sok sikert!! :)

2010. febr. 11. 13:15
Ilyen lehetőség nálunk is lenne, de mindig arra jutunk,hogy ezeket az éveket a gyerekek életében nem lehet később bepótolni. Így inkább küszködünk egy kicsit, de azt együtt tesszük, és a gyerekeknek is itt van az apjuk.
12. bancsa1981 (válaszként erre: 2. - 785c64a729)
2010. febr. 11. 13:15
A kislányom 5 hónapos, nagyon kicsi. Nem akarom hogy idegen környezetben nevelkedjen, messze a rokonoktól, barátoktól. A férjem egész nap dolgozna, mikor milyen műszakban, félek, hogy befordulnék egyedül a kicsivel.
11. agis (válaszként erre: 4. - A376eeda54)
2010. febr. 11. 13:15
Szerintem meg az. Mert neki szüksége van rá. Persze. Ha a férfin önbecsülésének van szüksége arra, hogy új területen érjen el sikereket? Akár külföldön is...mindezt úgy, hogy a család érdekében teszi, a nő igenis önző...Ha megveti a lábát kint előbb-utóbb kiviszi maga után a családot is.....
10. 2a033963fa (válaszként erre: 3. - Agis)
2010. febr. 11. 13:14

Miért lenne önző????


Mert félti?Mert szüksége van rá?Mert apát akar a gyerekének?

Én nem engedném a férjemet,csak akkor ha mehetnék én is vele.És nem kell rögtön féltékenységre gondolni,de ha a férjem= életem párja,akkor vegyen is részt benne.

9. 785c64a729 (válaszként erre: 3. - Agis)
2010. febr. 11. 13:14
dehogy önző, kettejüknek van gyereke, jó esetben nem magának szülte, szerintem jogosak a félelmei. és bizony első babaánál elkél a segítség...
2010. febr. 11. 13:13
Sajnos a férfiak annyira önfejűek tudnak lenni,ha tiltod annál inkább is menni fog.Ha megbízol benne akkor engedd el!Én biztosan elengedném,ha 1-2 évről van szó akkor is.Bár mi nem tudhatjuk,mennyire őszinte és erős a kapcsolatotok.Mennyit bír ki?Ezt csak te tudhatod.A neten is tarthatnátok a kapcsolatot.Ha a környezetben nincs olyan ember aki segítene átvészelni ezt az időt,akkor én rám számíthatsz!;)
2010. febr. 11. 13:12

Miért nem mentek Ti is?

Szerintem úgy mindenképp jobb, mint csak havonta találkozni.

6. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 13:12
Menjetek vele... különben egyszer csak azt veszed észre, hogy hazajön és idegen lesz. (Az én volt párom is dolgozott külföldön.)
5. cb82b220ce (válaszként erre: 1. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 13:11

Biztos nehéz lesz de az nagy szerencse hogy havonta haza tudna járni.Vannak akik évente 1-2szer látják egymást.

Ha nem akartok itt nyomorogni akkor menjen,gyűjtsön pénzt bár én annak a híve vagyok ha az egyik megy akkor menjen a másik.Én ha kimennék dolgozni külföldre már vissza se jönnék,nem értem mi értelme visszajönni.

4. a376eeda54 (válaszként erre: 3. - Agis)
2010. febr. 11. 13:10
szerintem nem önzö..
3. agis (válaszként erre: 1. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 13:09

Önző vagy.



Ha menni akar, el fog menni, nincs az az Isten ami itthon tartja. Már volt ilyen topik, hogy elengedje e a nő férjét vagy sem. Felnőtt, önálló emberről van szó, ha úgy látja, könnyebb neki kint boldogulni menjen.


Mitől félsz?

2. 785c64a729 (válaszként erre: 1. - Bancsa1981)
2010. febr. 11. 13:08
Miért nem mész vele? Mármint mentek?
2010. febr. 11. 13:07

Válság van, nincs mit tenni. Az ember örül, ha van munkahelye, és ki tudja fizetni a számlákat. Az, hogy gyereket nevelünk, hatalmas felelősség. Szeretnénk mindent megadni neki: szép ruhákat, játékokat, stb. Jó lenne saját lakás is, saját autó, nyaralás,ami manapság luxus...


A férjem a fejébe vette, hogy kimegy külföldre dolgozni-hívták: van hely, és jó pénz. 1-2 évet lehúz, havonta hazajár, más is kibírja, nekünk miért ne menne? Lehetne saját lakásunk (és ami nagy szó: hitel nélkül)...

Nem akarom, hogy a gyerekem első lépéseit ne lássa, első szavát ne hallja. Nem akarom hogy apa nélkül teljenek az első évei, ráadásul ekkor van rá a legnagyobb szükségem nekem is.

Anyukák, akik hasonló cipőben jártok, várom a tapasztalatokat!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook