Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Saul fia fórum

Saul fia (beszélgetős fórum)


1 2
55. l.luiselotte (válaszként erre: 53. - Channa*)
2016. szept. 25. 11:50

a Sorstalanságban kimondottan sovány foglyok voltak.

Jót mosolyogtam Hangyássün észrevételén, de sem 2015 júniusában a moziban. sem most nem zavartak az enyhén túlsúlyos zs...k, a film értékéből vagy élvezhetőségéből nem volt le semmit az a pár plusz kg.( és a Sorstalanság sem a sovány szereplők volt klasszisokkal jobb film )

2016. szept. 25. 11:47
nálunk meg szinte nem is volt hallható a magyar hangja, csak a német, pedig jó a TV. Szerencse, hogy felíratos volt a szöveg nagy része.
2016. szept. 25. 10:16

Én megnéztem.

Egy ilyen történetre nem lehet olyat mondani, hogy jó vagy nem jó. A rossz, hogy tudjuk megtörtént...

Az Oszkárt nem értem...

A film egyszer megnézhető, roppant nyomasztó, és úm. érdekes megközelítése az akkor történteknek, bár szerintem nincs az a szülő, aki a megmutatott lelkiállapottal tudná ezt az eseményt végig csinálni.

Igen, túl jó fizikai állapotban voltak a rabok, de ugye nem tudhatjuk, hogy mikor kerültek be a táborba, azaz mennyi ideje voltak ott azok, akik takarítottak....

2016. szept. 25. 09:07
Nem bírnám megnézni.
2016. szept. 25. 08:59

tavaly ilyenkor még +an nyilatkoztam a filmről.

Másodszor már nem volt olyan nagy élmény, a sok gettőjelenet és hamueltaakritás után el akarttam zárni,d e végül is végignéztem. ( káűr volt, 1x is elég lett volna ) Nagyon n yomasztó volt, nem is értem, hogy miért kaphatott Oszkár dijat.

Sőt a kifejezetten jó külsejű R Gézát is teljesen elcsúfitották, talán ez volt a legszörnyűbb.


És az véleményváltoztatás miatti méltó büntetésem : hulla vagyok, mert egész éjjel a Saullal álmodtam, ahogy vitte a fiát.

50. Hangyászsün (válaszként erre: 44. - Mazsinka)
2016. szept. 16. 15:45
A közepesnél jobb, több anakronizmussal és kövér, de legalábbis jó húsban levő fogollyal. Polanski csodálatos Zongoristájához és a zseniális, tehetségét OTT, nem pedig hollywoodi smoncákban bizonyító Adrien Brody alakításához képest sehol sincs, de szerencséjére feltehetően ez lehetett a mezőny legjobbja.
49. l.luiselotte (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2016. szept. 16. 15:30

irigy vagyok, nem az a baj, hogy a saul megy reklám nélkül, hanem hogy a BK és a SZULI nézhetetlen a sok reklám miatt.

Tudod, a kettős mérce ...

48. zebracsikó (válaszként erre: 46. - L.luiselotte)
2016. szept. 16. 15:28
nem értem. Miért baj. hogy reklám nélkül adják?
2016. szept. 16. 15:21
lx már láttam, de már el is felejtettem, azért olyan mély nyomot nem hagyott bennem.
2016. szept. 16. 15:16

mglátjátok,hogy jó lesz. Egyszer meg lehet nézni m indenkinek vagy lefalábbis háttérzajnak.

Én inkább azon vagyok felháborodva, hogy reklám nélkül adják, - mire fel ? - amikor a retekklub nézői rengeteget szenvednek a reklámoktól. én pl ezért morzsolódtam le a Szulejmánról, de néha már a BK II. részét sem vagyok képes kivárni.

2016. szept. 16. 14:37
Sejtettem, hogy inkább művészfilm. Ettől függetlenül kíváncsi vagyok. Ha nem túlságosan elvont, akkor még talán tetszeni is fog. Viszont ha olyan, amit csak az ért meg, aki alkotta, akkor biztos csalódás lesz. Hát majd meglátjuk.
2016. szept. 16. 14:11

Én már láttam, és egyáltalán nem tetszett, untatott, nem kicsit. Így félúton otthagytam.


Pedig eléggé felvilágosult vagyok, nem szemellenzős, szeretem a jó filmeket és ezt a témát is.

2016. szept. 15. 23:40

[link]


szeptember 24-én, szombat este RTL klub

2016. febr. 25. 13:33

Amint lesz rá lehetôség, meg fogom nézni; ahogy tettem a Schindler listájával, A napfény ízével, az Exodusszal is.

Sajnos a téma ideológiája ma is aktuális.

41. ina87
2016. febr. 25. 12:51
nem szolom le a filmet nyilvàn lehet mondani valoja,mèg nem làtam ès lehet h megsem fogom nèzni.nagyon sok màr az ami e fajta törtènetel foglalkozik rendben megtörtènt dolgokrol szol csak màr anyi fèle fajta el beszèlès van rola h mi h törtènt h ez màr nem is igazàn arrol szol h mivolt akkor hanem h valemejik rendező kitalàl egyelbeszèlèst ès megrendezik csak h ami megtörtènt azt mindegyik film ugyan ugy mesèli el max a szerplök vàltoznak ès talàn a forgatokönyv csak h a nèzö hamàr nèz törtènelmi filmet akk màr eltudja ès bele tudja magàt kèpzelni a törtènetben,azt meg nemtudom h mèg filmet ilyen kategoriàban mièrt rendeznek.na igen gondolom h mièrt...de amit le irtam nem a film ellen szol
40. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 37. - Időjós)
2016. febr. 24. 22:12
"Márpedig hivatalosan, a gázkamrák léte, nem valós." ???
2016. febr. 24. 21:57
Barátom, beszéljünk valami másról, csak ne a szexrôl! Ok, de mirôl? Mondjuk a zenérôl. Rendben. Csináltad már zongorán??
2016. febr. 24. 21:11
adatlapomon fenn van, megnézheti bárki
2016. febr. 24. 20:49
Még nem láttam a filmet, és a tartalmába is, éppenhogy csak beleolvastam, viszont nyilvánvalóan nem lehet más a film, mint siker, hisz az örökké divatos (elnézést a kifejezésért, de így van) témát dolgozza fel, a maga szemszögéből. Az pedig, hogy még magyar is, ad neki egy külön pikantériát. Viszont a mai napig tárgyalt gázkamrák valaha volt létéről, tárgyalások folynak, tehát nem bizonyított. Innentől kezdve, szerintem a film abszolút hiteltelen, még akkor is, ha egy fiktív történetet dolgoz fel, hisz az alapjait valós történelmi eseményre helyezte. Márpedig hivatalosan, a gázkamrák léte, nem valós.
36. töprengő (válaszként erre: 35. - Júliusi)
2015. jún. 30. 06:18
Tuti másképp fogod látni. Jópár filmet láttam többször is. És biza mindig volt benne olyan rész ami " új ". Mert valamiért átsiklunk / átsiklottam felette.
35. júliusi (válaszként erre: 33. - Tavaszilány)
2015. jún. 29. 05:19

Nekem pont az a homályos rész nem tetszett,persze, igen, nem lehetett látni a halottakat, de nekem zavaró volt.Valamint az a sok hangeffekt, nem tudom tv ben is ilyen lesz e majd nézni, hallani...én hiányolom belőle a jó zenei aláfestést ,mint pl. a Sorstalanságban..



Kicsit vontatott volt valóban.


Ha lesz a tv ben azért még 1x megnézem,hátha másképp látom...

34. túrógombócka (válaszként erre: 29. - Kisj)
2015. jún. 28. 18:10

de, nézek Híradót. de attól még a haláltáborok témája is kiakaszt, meg sztem sok mindenkit még.


azt hiszem, kihagyom ezt a filmet, a technikai dolgok engem nem annyira érdekelnek, inkább az érdekes történeteket kedvelem.

2015. jún. 28. 17:23

A Saul fia inkább érdekes, mint jó film. Nem hat annyira az érzelmekre, mint A csíkos pizsamás fiú vagy a Sindler listája. Én inkább művészfilmnek nevezném.

Egész más megközelítésből mutatja be a koncentrációs tábor életét.

Nekem pl tetszett az a megoldás,hogy a háttérben zajló események mindig el vannak homályosítva. Vagyis látod a halottakat, de mégsem érzékeled direktben, valahogy így kevésbé borzalmas.

Néhol nekem is kissé vontatott volt a történet.

32. a6b039cd8a (válaszként erre: 28. - Kisj)
2015. jún. 27. 21:31
Tessék?
31. l.luiselotte (válaszként erre: 30. - Fincsi5)
2015. jún. 27. 19:56

Igen a csikos pizsamás engem is kiboritott. Még mindig rossz érzés fog el, ha rágondolok, pedig leglább 4-5 éve, hogy láttam, és nem birnám újra megnézni.


A Saul alapjában véve tetszett, de néhol egy picit vontatottnak éreztem, nem éreztem azt, amit a Schindlernél, vagy a csikos pizsamásnál..

2015. jún. 27. 19:42

Fájdalmasan jó film, de nem feltételen megríkató.


n ezen nem bőgtem de a "csíkos pizsamás fiú"-n igen.

Még friss, nem tudom megmagyarázni, de ha megérett bennem, visszatérek rá.

29. kisj (válaszként erre: 22. - Túrógombócka)
2015. jún. 27. 17:51

érző és gyngéd lelked van

Mondd, nem halgatsz Te soha tv-híradót??

28. kisj (válaszként erre: 9. - A6b039cd8a)
2015. jún. 27. 17:45
Nemtudsz te semmit havas jon:D
27. kisj
2015. jún. 27. 17:39

Ha "szembejönne" velem a film, akkor megnézném. Egyébként nem.

Bár kíváncsi lennék rá, hogy mitől jobb az 1/1-es kameraállás az összes többi filmtől, amik ezt a témát feldolgozták.

Személyes élményem, hogy anyósom elmesélte, hogy csak azért nem került a haáltáborba,mert amikor besororozták a menetoszlolpban a VII.kerületben, úgy gondolta, hogy akkor ő most lelép az első adandó alkalommal. Be is lépett egy kapualjba.

Ezért születhetett meg a férjem.

26. l.luiselotte (válaszként erre: 24. - Túrógombócka)
2015. jún. 27. 15:30

Tulajdonképpen nekem is tetszett, de kicsit megviselt.( és a veszekedés előtte, hogy nem jött el velem senki a moziba )

A Sch.listája nem viselt meg, az nagyon jó volt, sokszor láttam, imádtam benne a sire B. Kingsleyt,a L. Neelsont sose szerettem, de a saul fiában nem volt ilyen karizmatikus szereplő.( érezhető volt, hogy magyar film , számomra ismeretlen szinészekkel )

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook