Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rutinvizsga fórum

Rutinvizsga (beszélgetős fórum)

1 2
32. katus3 (válaszként erre: 30. - Tixtina)
2010. okt. 18. 15:00
Hogy hívták a nőt? Csak a keresztneve érdekelne.
31. katus3 (válaszként erre: 30. - Tixtina)
2010. okt. 18. 14:59
Jéé,sorstársak vagyunk.:-)
2010. okt. 17. 23:30

Tudom,milyen egy idegbeteg oktatót kifogni.sajnos volt részem benne.

Jogsi megszerzése után 10 évvel vettem pár órát.

Egy 50 körüli nőnél kezdtem.Káromkodott,üvöltött,és rángatta a kezemet a kuplungon.Elküldtem melegebb helyre:))

Aztán váltottam:D-egy srácot találtam-párja nincs,birka türelme végtelen.20 órát vettem,azóta vezetek-bátran,magabiztosan.

Sajnos már nem oktat-elment jósolni -kártyát vet a tévében:O

2010. okt. 17. 23:22

Sziasztok !



Koszi a sok hozzaszolast..Hat meg is ijedtem kicsit :/

Az biztos, hogy az oktatom voltrossz, levaltottam mar. Sokat vacilaltam, mert nem tudtam eldonteni hogy en vagyok tul erzekeny e vagy tenyleg bunko..Masodik nap mar szolt, hogy nagyon izgulok, szedjek valerianat :( pedig neki kellett volna,..Nem tudnek szazezreket kiadni, marcsak azert sem mert kulfoldon elek, ezert jottem csak haza, meg ugye meg is kell ellni, ugymond munkanelkui vagyok itt, parom kuldi haza apenzt..Burkuska sok sikert a vizsgahoz, ird majd meg!! Igen valoban nehez ugy tanulni ha az ember retteg az oktatotol..en masodik nap ugy voltam, gyomoridegem volt, enni nem birtam, igy nem lehet tanulni, ha pluszban felni kell az oktatotol..gyakolrolni nem tudok sajna, mert nincs kivel,eleg nehez a helyzetem. kertem a rego oktatomat, hogy vegyuk at elmeletben a feladatokat, jegyzetelnek, nekem az nagy konnyebbseg lenne, fejben is keszulni ra, de nem engedte...:(

28. katus3
2010. okt. 17. 14:00
Sziasztok! Én is azt mondom,hogy gyakorlás kérdése az egész. Én jogsi megszerzése után (19 voltam,utáltam az egészet,alig vártam,hogy túl legyek rajta) 8 évig nem mertem vezetni,mert nem tudtam! Irtó béna voltam, mindenhová gyalog jártam.:-/ Tavaly felhívtam a régi oktatómat,akit imádok,egy tünemény nő, és vettem 6 pótórát. Ezután beültem a kocsinkba,először 3 hétig a férjemmel mentem,azóta egyedül. Minden nap vezettem.Ma már simán elmegyek bárhová kocsival,imádok vezetni. Most tudom,mi hiányzott az életemből 8 évig. Kell a gyakorlás,anélkül megette a fene az egészet.
27. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2010. okt. 17. 13:29
Valóban kevés a 9 óra annak aki mindent az alapoktól kezd. Én is pótórákat vettem, pedig tündér aranyos oktatóm volt. És így is csak azért sikerült, mert a lejtőn megállást húztam, a többit szerintem elcsesztem volna :)
26. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - Re87)
2010. okt. 17. 13:28
az ilyen ne menjen oktatónak. amúgy meg ha mindig ezt csinálja, és mindig otthagyják a tanítványok, tulajdonképpen a végén bezárhatja a boltot.
2010. okt. 17. 13:25

Nekem szerencsém volt oktatóval, vizsgabiztosokkal, akciókkal, így a jogsim kb. 120 ezerbe jött ki. A rutinon a kötelező 9 után még lehet, hogy kb. ugyanennyit vettem, de az oktatónak az volt az alapelve, hogy inkább vegyek több órát, mint hogy elmenjek vizsgázni, megbukjak, fizessem be még egyszer a vizsgadíjat, plusz a kötelező pluszórákat. Csak akkor "engedett" vizsgázni, amikor már a sima órán sem voltak hibák, vagy csak nagyon picik.

Teljesen a nulláról kezdtem, és többen is javasolták, hogy hetente 2-3 alkalom minimum legyen. Amikor több nap szünet volt, az egyből érződött legközelebb.

Gondolni sem merek arra, hogy fogok vezetni, ha lesz kocsink, pedig nagyon élveztem, amikor az oktatóval voltam. Ja, és én kikötöttem, hogy nőt kérek, nem akarok félreértésekbe bonyolódni, valószínű volt, hogy nem kér más szolgáltatást. :)

24. Re87 (válaszként erre: 21. - 07c4794583)
2010. okt. 17. 13:19
Kell a gyakorlás,de cseszheted,ha az oktató úgy bestresszel,hogy remegve ülsz be az autóba még akkor is,ha épp nem vizsgázol...
23. 111e183830 (válaszként erre: 22. - Weberkitti)
2010. okt. 17. 13:18
ott a pont
2010. okt. 17. 13:07

Hát nem tudom. Én mindenből elsőre mentem át, leszámítva a kreszt, de azóta megtanultam! :D

Szóval, sztem ha vkinek nem megy a rutin, és a forgalom, mégis megkapja a jogsit...na inkább ne találkozzak vele a forgalomban. Nem vettem soha egy plusz órát sem, és nem vezettem előtte sem. Az oktatóm nem kiabált velem, nem volt semmi bajunk egymással. Igaz már a nevét sem tudom, mert igazából az augusztusi kresz után decemberbe kipostázták a jogsim. Szóval nem hiszem hogy ilyen sokat kéne kiadni egy jogsiért, vagy be kéne látni, hogy ez nem nekünk való, és azt a pénzt buszjegyre, vagy taxira kéne költeni!

2010. okt. 17. 13:03

de azért tegyük hozzá, a rutin egyetlen kulcsa a gyakorlás, én pl horrorisztikusan béna voltam, szlalomnál simán kidöntögettem a bójákat még az ötödik alkalommal is. ma meg már egy vadidegen kocsinál is érzem, hol a vége, eleje. 1 centire meg tudok állni bármitől, és egy mozdulattal parkolok.


gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!


ha kell, üres telken, tapasztalt ismerőssel, szokni az autót, próbálgatni a pedálokat, kanyarodást. már egy pár alkalom után jobban megy.

2010. okt. 17. 13:02

jesszus!

én nem mondom,hogy az alap óraszámmal profi sofőrt lehet nevelni,de azért jó néhány embernek sikerül a vizsga(én se vettem anno 1 plusz órát sem)

ha bunkó az oktató vagy más miatt nem vagy elégedett,le kell váltani

te fizetsz kemény pénzeket,ő egy szolgáltatást nyújt-miért kellene neked meghunyászkodni???

2010. okt. 17. 13:01
Mint írtam,nekem is jó az oktatóm,de én bénázok egy feladatnál:(
18. Burkuska (válaszként erre: 14. - Re87)
2010. okt. 17. 13:00
Nem kevés pénz!
2010. okt. 17. 12:59

nekem nagyon kedves, türelmes oktatóm volt, szerintem nem törvényszerű, hogy egy oktató bunkó legyen


ha meg nem tetszik az illető, váltani kell, hiszen ez egy szolgáltatás, amiért fizet az ember. nem is keveset...

16. Felhoo
2010. okt. 17. 12:58

Sziasztok!

Nekem nagyon rendes oktatóm volt!

Sosem kiabált velem! Kb 6 plussz órát vettem a városi vezetésen és mindenből sikerült elsőre átmennem. Aki Pécsen tanul vezetni annak csak ajánlani tudom! Priviben megírom a nevét és h hol dolgozik;)

2010. okt. 17. 12:57

sziasztok


sajnos tényleg nem 1 olcsó mulatság

én is, hol hülye oktatót, hol hülye vizsgahelyzetet vagy vizsgabiztost fogtam ki


egy biztos: nem szabad abbahagyni vagy szünetet tartani, mert annál rosszabb!!!

14. Re87 (válaszként erre: 12. - Burkuska)
2010. okt. 17. 12:51
Nem akartam,de az okát már én sem tudom.Jó nagy hülye voltam az biztos.Az én jogsim is 300e körül volt....
13. Burkuska (válaszként erre: 11. - A2880)
2010. okt. 17. 12:48
300.000???Anyám. Ne riogass!
12. Burkuska (válaszként erre: 10. - Re87)
2010. okt. 17. 12:48
Nem mertél váltani egyébként?
11. A2880
2010. okt. 17. 12:45
Nekem minden ismerősömmel ordibált az oktatója,velem is,én egyszer félre húzódtam és én is elkezdtem ordítani vele,hogy én nem vagyok vevő erre,biztosan tanítják ezt az oktatóknak,hogy így kiabáljanak.Én is rengeteg plusz órát vettem rutinnál és forgalomnál is,300 ezerbe került a jogsim,mindenből elsőre átmentem,sok-sok pénz,sok-sok gyakorlás,de így legalább elmerek indulni bárhová.
10. Re87 (válaszként erre: 9. - Burkuska)
2010. okt. 17. 12:44
Nem,vidéken.A többi lánynak,akik velem együtt vizsgáztak már a szüleik,meg a testvéreik is ehhez az oktatóhoz jártak,így őket nem volt pofája lehúzni.Elég rosszul jártam vele...
9. Burkuska (válaszként erre: 8. - Re87)
2010. okt. 17. 12:43
Jézusom! Ez hol volt????Budapest? Váltanod kellett volna! Agyam eldobom,hogy milyen emberek vannak!
8. Re87
2010. okt. 17. 12:33

Ja,rutinon úgy buktatott meg,hogy a lábát a kuplung alá rakta,így nem tudtam 2-esbe váltani és felgyorsulni.Erre sajnos csak később jöttem rá.Az aktuális csoportból én nem voltam egyedül csókos és rólam tudta lehúzni a legtöbb pénzt.

Forgalomban először azért buktattak meg,mert egy srác szabálytalanul akart előzni és majdnem belém jött.Ezt később beismerte barátnőmnek,hogy nem az én hibám volt,nem kellett volna megbuknom.

Több mint negyed millióba került a jogsim a parasztja miatt,meg meg mert idióta voltam és nem akartam váltani.

2010. okt. 17. 12:26

Halihó!


Én csütörtökön megyek vizsgázni rutinból. Nagyon félek,mondhatni rettegek! Az oktatómmal nincs gond,de sajnos az a 9 óra vezetés az semmi. Legalábbis nekem. Már a 8.plusz óránál tartok és még veszek 5-öt csütörtökig.

Ja,és az "órák" 45 percesek...egy alkalom másfél óra,ami nagyon hamar eltelik!

Bátran ajánlom az oktatómat ha valaki ír privit!

6. fd73be4c06 (válaszként erre: 3. - Re87)
2010. okt. 17. 12:21
milyen kedves oktatód lehetett...?! ha nekem ilyet mondott volna, biztos kapott volna egy medvepuszit!
5. 03755e6896 (válaszként erre: 3. - Re87)
2010. okt. 17. 12:21
Ez durva!
4. 03755e6896 (válaszként erre: 1. - Carmen23)
2010. okt. 17. 12:20
Én egyáltalán még csak azt sem tudtam,hol a fék és a gáz. Olyan rendes oktatót fogtam,ki,hogy a negyedik óra után már meg tudtam csinálni az összes feladatot hibátlanul. Természetesen sikerült levizsgáznom. Most a városin vezetek,még hiányzik 5 alkalom,de szerintem ahoz képest,hogy soha nem vezettem ,ez is jól megy. Mindenképp egy jó oktató kell,mert anélkül sajnos nem megy :)
3. Re87
2010. okt. 17. 12:18
Én is ott rontottam el,hogy nem váltottam oktatót.Másfél éve van jogsim,egy kezemen meg tudnám számolni hányszor vezettem azóta.Nekem megmondta,hogy ott fogok megdögleni a kocsiban,ha szerencsém lesz,akkor nem lesz ott velem senki más...
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook