Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Róma vagy Velence? fórum

Róma vagy Velence? (beszélgetős fórum)


2017. febr. 17. 13:00
Ebben a sorrendben :)
20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Mr.az)
2017. febr. 17. 09:01
Ez jó ötlet, mindkettő. Mestre is és a Vatikán is. De Rómával akkor is várnék jövőre. Egy év alatt azért már sikerülhet valamit felmutatni várostisztaság terén.
19. mr.az
2017. febr. 17. 01:54

Olvasva az elsö bejegyzés elsö mondatät sokat nem tudhatsz a két värosrol mert ha lenne infod tudnäd hogy mit keresel.

Mind a két värost lätni kell egyszer,Velence az romantikus de ha toll és madär allergiäd van nem biztos hogy bejön. A väros biztos hogy dräga de az élményért érdemes fizetni. Mi anno a bejäratnäl lévö hangulatos värosban szälltunk meg,Mestre-ben. Autoval mentünk Velencébe.


Romäban a Vatikän területén van egy "ägy-reggelivel" szälläslehetöség ami azt jelenti hogy 10-en vagy annäl többen is alhattok egy szobäban de ez tuti olcso. Nem szükséges a katolikus hit! Lehet hogy koszos a väros,nekem arra hivta fel a figyelmet egy olasz kollégäm hogy a közbiztonsäg ott és délebbre mär annyira nem jo. Akkor mär inkäbb szicilia.

2017. febr. 15. 14:45
RÓMA
17. Vessla
2017. febr. 15. 14:44
Róma.
2017. febr. 15. 11:57
Róma!!!!!!!!!
15. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Szomoruliza)
2017. febr. 15. 09:47

Velence nagyon drága, eleve Veneto az olaszoknál egy drága és gazdag régió (azért is drága ugye mert gazdagok, tehát nekik nem az), plusz nem tud terjeszkedni, ettől is még drágábbá válik. Ha kicsit lejjebb mész Emilia Romagna-ba (Rimini, Riccione) ott igaz, semmi látnivaló nincs, csak diszkók,éttermek, strandok, mégis nagyon családbarát és pénztàrcabarát szállás szempontjából.


Róma most rettenetesen koszos és tele van patkányokkal, plusz a közlekedés is lassú,az egész város nagyon le van pukkanva. Az új polgármester nyár óta azon van, hogy rendbetegye, de nem nagyon sikerül neki, szóval mdenhol csak a szemét, a múzeumok sokszor zárva, a közlekedés rossz.


Lehet, hogy nyárig még történik valami. A helyedben mindkettőt megnézném az életben legalább egyszer, de Rómába nem az idén mennék, hanem inkább várj egy évet, addig talán sikerül megtisztítani a várost (az idén nyàron választások is lesznek, duplán megéri megvárni, hogy egy szebb Rómát láthass). Így, ha most kérdezel, az idén Velencébe mennék, mert bár ott is az utóbbi időben a turisták nagyon lepusztították a várost, de ők legalább dolgoznak is ezen, hogy vége legyen, és tiszta legyen.


Látnivaló bőven van mindkét helyen, de Velencében talán nyitva is találod.


Ja, ez is, Velence ugye büdi a víz miatt, de abszolút a turisták azok, akik mindenhol nekiállnak zabálni és eldobálják az ezzel járó szemetet, mostantól ezért bírság is jár és nem is lehet nyilvánosan enni vagy műemlékeknél. Óvni kell ezeket a kincseket. Tehát az idén már egy tisztább Velencét találsz, de mindenkori legkoszosabb Ròmát, döntsd el te, hogy vársz jövő nyárig Rómával vagy bevállalod!:)

2017. febr. 15. 09:40

1. Róma

2. Velence

13. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Szomoruliza)
2017. febr. 15. 07:03
Ha választani kéne akkor Róma :) és nem az árak miatt. De Rómát tényleg látni kell :)
2017. febr. 14. 23:08
Amugy meg ha sokallod velencet ugy is lehet hogy kornyezo varosbol bevonatoztok minden nap, bar az ido rovodsege miatt mondjuk nem.biztos h szerencses. De ha roma kulvarosaban vagy nem annyira jo helyen vam a szallas ott is elmegy vele ennyi ido
2017. febr. 14. 23:06
Attol.is fugg kivel es mi a cel:) romantikazni en tuti velencebe mennek:) mindket helyem voltsm mar 4-5x..velencenek van egy kulonleges hangulata, roma tortenelmi es nagy...ja es romahoz 3 nap keves sztem.
2017. febr. 14. 22:40
Róma! Én végigjárnám azokat a helyeket amiket oly sokszor végigjártam Ezio-val ^^
9. ca6d69295a (válaszként erre: 8. - Pengő Gyöngyi)
2017. febr. 14. 22:16
két hete én is megnéztem,sajna csalódás volt :( persze a könyvhöz képest..
8. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 7. - Ca6d69295a)
2017. febr. 14. 22:14

Dehát az tök félelmetes :)

Mondjuk én filmen láttam.

2017. febr. 14. 22:03

Mikor olvastam az Inferno-t és benne a Velencéről szóló sorokat,akkor azt kívántam,bárcsak eljutnék oda.

Így a válaszom Velence :)

2017. febr. 14. 21:25
Róma <3
2017. febr. 14. 21:18
Róma.
2017. febr. 14. 21:16
Róma. És nem az árak miatt ;)
2017. febr. 14. 21:10
Róma.
2. kisj
2017. febr. 14. 20:32

Csakis Róma.

(én Velencét nem szeretem)

2017. febr. 14. 20:31

Sziasztok!

Aki ismeri vagy járt már Olaszország van,tudna segíteni,hogy melyik városba érdemes nyaralást tervezni 3-4 napra?

Mi az oka,hogy Velencébe n dupla,sőt 3x annyiba kerül egy sima, egyszerű szállás,mint Rómában? Ti melyik helyre mennének? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook