Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet réteslapból jó rétest sütni? fórum

Hogy lehet réteslapból jó rétest sütni? (tudásbázis kérdés)


2022. szept. 24. 22:34
A tejföl-olaj keverék bevált, nagyon jól sikerült a rétesem, köszönöm szépen mindenkinek!:)
14. globus (válaszként erre: 13. - Mimóza07)
2022. szept. 24. 15:54

Rákerestem. Ez is a rántásos változat, de biztosan finom.

Én réteslapból úgy készítem, hogy megnedvesített konyharuhára terítek 2 lapot. Bekenem olajos tejföllel, rászórom a tölteléket. Közben alulról kicsit megszittyósodik a nedvességtől, de tényleg ne vizes legyen, csak nedves. Ugyanúgy fel lehet gurítani tekercsbe, mint nagyanyám változatát, mert felpuhul a tészta.

Amíg ezzel bajlódok, a többi várakozó rétestésztát letakarom, mert pillanatok alatt zörgősre tud száradni.

2022. szept. 24. 12:05
Van olyan amihez réteslap se kell. De azt nem tudom milyen, nem ettem még. Vasi rétesnek hívják.
12. ddroti
2022. szept. 24. 11:45
Te magad is készítheted a tésztáját, nem bonyolult. Egy pohár tejfölhöz sót és kb. 15dkg lisztet teszel, annyit, hogy elég puha legyen. Összegyúrod, majd pihenteted. Egy kis lábasban 1 púpos kanál zsírt vagy margarint forrósítasz, és annyi lisztet teszel hozzá, hogy jó híg, világos rántást kapj. Elnyújtod a tésztát szögletesre, jó vékonyra. A meleg rántást rákened és feltekered. 4 felé vágod, egyenként sikálod őket. Mehet beléjük a töltelék. Ez nem olyan hártyavékony, mint a bolti, de nagyon finom.
2022. szept. 23. 19:36

A tejfölös olaj nálam is a lapok közé,,3lap megy egy rúdhoz.

A túrósba tojáshabot teszek.

2022. szept. 23. 19:18

én is úgy csinálom, hogy tejfölös olajjal összeragasztok kettő lapot.

erre jön a töltelék , feltekerem és a tetejét szintén tejfölös olajjal kenem be.

9. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2022. szept. 23. 18:53
A bolti rétest nem nyújtom ki. ...ha a töltelék hígabb, zsemlemorzsát szórok alá.
8. Sütikee (válaszként erre: 7. - Loretta16)
2022. szept. 23. 18:52
Káposztásat nem szoktam csinálni, mert nem szeretjük, de én a meggyesnél is tejfölös olajjal kenem meg a lapokat és a tetejét. Így nem száraz.
2022. szept. 23. 18:43
A káposzta alá kell tejföl?
6. Sütikee (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2022. szept. 23. 17:53
Tojássárgája kiszárítja a túrót, legalábbis tapasztalatom szerint. Én túrótöltelekbe sosem teszek. Tejföllel szoktam csinálni, úgy krémes.
2022. szept. 23. 17:51
Szia! Én úgy csinálom, hogy tejfölös olajjal lenekem a lapokat, minden másodikat, ráteszem a tölteléket, és két lapot feltekerek (két szélét behajtom, így nem folyik ki). Tehát hat lapból lesz három tekercs. Tepsire teszem, majd tejfölös olajjal jól lekenem a rudakat is. Nem szárad ki sose. A túrót pedig hígabbra készítem, túró, cukor, citromhéj, vaníliás cukor, tejföl. Így nem lesz száraz, hanem jó krémes.
4. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2022. szept. 23. 17:41

Szia! A tetejét le kell kenni olajjal vagy ha az édeset csináljuk, cukros tejföllel. A túrótöltelékbe mehet tojássárgája, reszelt citrom, vaníliás cukor, mazsola. A káposztásat érdemesebb zsíron dinsztelni, de tehetsz bele egy kis zsemlemorzsát ha sok a zsír.


Nekem a tökös-mákos a kedvencem. 🥰

3. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2022. szept. 23. 17:31
De jó kérdés :) Én is kíváncsian várom a válaszokat,nekem sem sikerül :-)
2. ambivalencia (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2022. szept. 23. 17:31
Szia! Bevallom, én bolti leveles tésztából csinálom.
2022. szept. 23. 16:45
Sziasztok! Valahogy nem sikerül igazán sosem a rétesem, bolti lappal próbáltam eddig. A túrós túl száraz lett, míg a káposztásba, amikor beleharaptunk, folyt belőle az olaj/zsír. Ízre mindkettő finom lett. Segítenétek nekem, hogy tudnám ezeket kiküszöbölni? Ti hogy szoktátok ezeket csinálni? Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook