Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rend a lakásban fórum

Rend a lakásban (beszélgetős fórum)


21. tixtina (válaszként erre: 19. - Globus)
2010. júl. 21. 17:13

Ismerős:))

A párom,az apám,az anyám,a nagyanyám-mind gyűjtögetők/voltak/

Majd jó lesz valamire,kár kidobni-alapon.

Lomtalanításkor kidobtak egy asztalt,hoztak be hármat helyette:()


Anyuék 90 négyzetméteren laktak,és egy ugyanekorra pince és padlás résszel.

Tele volt az egész ház pincétől a padlásig.

Hálószobájukban volt 6 szekrény,három ágy,három asztal,székek,fotelok.

Még jó,hogy nem volt tűz a lakásban.:DDD


Párom,ugyanezt csinálja.

Ezermesterkedik-javítgat-szerel és ehhez kellenek szerszámok,meg minden kacat,amiket én annak hívok.

Most a 33 nm-es garázsom van tele,meg a teraszon is gyűlnek a dolgok:O

20. aa35c27f5c (válaszként erre: 19. - Globus)
2010. júl. 21. 07:56
Hehe :D ÉN elképzeltem :D
19. globus (válaszként erre: 8. - Tixtina)
2010. júl. 21. 07:30
Képzeld el ugyanezt, gyűjtögetős mentalitás esetén, fele alapterületű lakásban, kb. 30 év alatt :))
18. tixtina (válaszként erre: 17. - 4c07880d46)
2010. júl. 20. 10:42

Barátnőm mosógépben mossa a plüss játékokat,kímélő programon.


Viszont szerintem a gőzölés kíméletesebb.

Kézi gőztisztítóval,alkalmanként.


Nálunk is porosodnak,gyerekek nem nagyon játszanak velük.Tele van az ágyneműtartónk és persze a játéktárolónk.

Keresztanyámtól,minden alkalomra kettőt-hármat kapnak,és hiába mondom,hogy ne vegye....

2010. júl. 20. 07:54
jaaaaaaaaaj ez ismerős! A plüssöktől ráz a hideg engem is, ha nincs 50-60 db, akkor egy se. Nehéz őket tisztán tartani, porosodnak, foglalják a helyet. Bár ebből mi kb.5-öt vettünk, a többi ajándék volt. Mindenki mindig azt vesz neki:-( Persze, azt a legegyszerűbb...
16. aa35c27f5c (válaszként erre: 14. - 4c07880d46)
2010. júl. 20. 07:18
Mintha rólam írnál :D Itthon zsákszámra állnak a kinőtt ruhák, mindegyik valamiért nemeladható :D Az első rugi, az első kocsicipő, stb...Játékok. Azokkal már nem bánok kesztyűs kézzel, a plüssöket már kimondottan utálom :D
15. 19a611dbe7 (válaszként erre: 14. - 4c07880d46)
2010. júl. 20. 06:55
Igen ismerős :):) Én találtam megoldást erre a problémára. Felrakom valamelyik aukciós oldalra és igy nem sajnálom annyira,mert pénzt is kapok értük és kidobni sem kell vagy árválkodniuk egy zsákban :)Ja és imádják fent a szép játékokat arra mindig van vevő!
2010. júl. 19. 22:34
Látom, a probléma ugyanaz mindenkinél...:-)))Igaz, selejtezni kell, de az ember úgy tud sajnálni egy ruhát, egy pulcsit, ami bár nagyon szép, de valamiért mégse szereti! Ismerős ez nektek? Cipők, kabátok...Dobjam őket egy zsákba? :-D Vagy egy-egy gyönyörű játék, amivel a lányom igaz, hogy 1 éve nem játszik, de mégis...annyira sajnálom...Na látjátok, ez velem a baj:-(
2010. júl. 19. 18:25
Ismerek olyat, aki minden nap, napjában többször is porszívózik :D Amikor ezt megtudtam, elgondolkodtam, hogy talán velem van a baj...Ha itthon vagyok, másról sem szól a napom, csak a gyerekek utáni pakolásról. Párom már megjegyezte, hogy azért vagyok sokszor ingerült, mert megállás nélkül szedem össze a gyerekek után a cuccokat. Na, erre már nincs energiám, de a látvány baromira zavar, és az is zavarna, ha bejelentkezés nélkül beesne valaki :D
2010. júl. 19. 18:20
Vannak olyan lakások ahol vannak gyerekek mégis pantyolat tiszta minden,nincs kupi..szerintem ez a mi hozzáállásunkban is keresendő:) Én nem vagyok az a mániás alkat,szeretem a tisztaságot magam körül, de a lakás van értem !!! Rendetlenség az nálunk is van (3 gyerek mellett) de amig ha valaki belép és játékokat lát szanaszéjjel addig nem kell parázni.A sok ruha meg miegymás valószinű nincs elrakva a helyére vagy nincs helye, nálam is előfordul,hogy a tiszta ruhákat csak leteszem a fotelba,hogy majd összehajtogatom aztán csak gyűlik,gyűlik. A lényeg szerintem: kosz ne legyen az egészséges rendetlenséggel ne foglalkozz annyit.Este összekell pakolni, illetve napközben ami nagyon útban van.Apró vicik-vackokat kikell dobni! Én is mindig elzsákolom,de nincs szívem kidobni.Aztán eltelik 1-2 hét és ujra bent látom a házban...persze a gyerköcök stukában visszahordják:) Hát ez van.
11. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. júl. 19. 17:43
Szia! Ugyanígy érzek. Mi tavaly költöztünk saját, kétszintes házba, és még most is úgy érzem, hogy tele vagyunk, mint a déli busz. Semminek nincs meg a helye. Eleinte gurulós tárolódobozokban voltak a játékok, de miután mindent folyton belehánytak, ezt is feladtam :\ Egyszerűen képtelenség a gyerekek mellett akárcsak szortírozva tartani a játékokat. A ruhákról nem is beszélek. Csajom a divatbemutatós korszakát éli...
2010. júl. 19. 08:32
sziasztok! Én azt alkalmazom a gyerekeknél, amit oviban, játék után elpakolni, ha nem, addig nem jöhetnek ki a szobából! Persze van, hogy egy két remekművet meghagyunk pl: torony , de később azt is szétszedjük és elpakoljuk!
2010. júl. 19. 06:47
én ha elunom a rumlit és a gyerek nem hajlandó összepakolni csak annyit mondok neki, hogy akkor most búcsúzz el a széthajigált játékoktól, mert többet nem látod őket!az eredmény ordítás és jön pakolni:)
8. tixtina (válaszként erre: 5. - 4c07880d46)
2010. júl. 18. 23:48

Pont így vagyok én is-sajnálom kidobni,de előbb-utóbb az lesz a vége.

Nálunk 120 négyzetméteren fut a ház-inkább a fiam szobájában,de másutt is szétpakol .

7 éves,és rettenetesen rendetlen-mindent szanaszét dobál a házban-és hiába mondjuk folyton neki-süket fülekre találunk.

Néha elegem lesz,és bezsákolok-kirakom a teraszra,aztán idővel kiválogatom:D)

7. Lady Blakeney (válaszként erre: 5. - 4c07880d46)
2010. júl. 18. 23:42
Én azt javaslom, hogy válogasd ki azokat a ruhákat, amiket egy ideje már nem vettetek fel /azokat később sem fogjátok, tapasztalatból mondom/, meg a kislány játékai közül is azokat amik már kevésbé érdeklik. Bele egy nagy zsákba, és irány vele a legközelebbi karitatív szervezet átvevőhelye. Így nem is kell kidobnom, mert még tényleg jó lesz valamire, mások örülni fognak neki. Egyben jót is cselekszel.
6. Sicike (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. júl. 18. 23:22

Hjaj,de ismerős.

Én is reggeltő estig pakolok.

"Amíg cseperedő gyermekek vannak a háznál,addig a takarítás olyan,mint hóesésben havat lapátolni."

5. 4c07880d46 (válaszként erre: 3. - Mazsi-drazsi)
2010. júl. 18. 23:13
Azt hiszem, a rendetlenséget az okozza, hogy semmit nem akarok kidobni("még jó lesz valamire"),gyűlnek-gyűlnek a dolgok, igen, a kislányom "vacakjai",turkálós ruhák, egyebek, a hely meg persze ugyanakkora...Igen, a selejtezés a legcélszerűbb...
2010. júl. 18. 23:09

én már rájöttem, hogy a rend látszatát az kelti, ha kevés dolog van egy adott helyen és/vagy tárolóban. a dugig tömött fiókok, felhalmozott polcok, egymás hegyén-hátán szorongó vállfák, cipők, roskadozó polcok mindig rendetlenséget sugallnak.

úgyhogy marad a selejtezés.

2010. júl. 18. 23:07

Gondolom kicsi helyen van sok-sok minden.

Ez nem egyszerű. A rend ott kezdődik szerintem, hogy mindennek van helye. És akkor csak az adott dolgot a helyére kell tenni.

Nem tudom hogy a gyermeked óta van a rendetlenség vagy más okozza. A gyerekek mellett szerintem a rend, mint fogalom is egy új alakot ölt. Már nem ugyanazt jelenti.

2. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. júl. 18. 23:01
Selejtezz ki! és vegyél tárolódobozokat.
2010. júl. 18. 23:00
Sziasztok! Adjatok nekem ötleteket,kérlek, hogy tarthatnék rendet a lakásban! Annyi játék(5 éves a lányom),ruha, és egyéb van a lakásban, hogy egyszerűen nem tudom őket úgy elhelyezni, hogy a rend látszatát keltse. Úgy érzem, egész nap pakolok, mégsincs az a békés, nyugtató REND! Ki hogyan oldja ezt meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook