Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Reagálás esküvői meghívóra fórum

Reagálás esküvői meghívóra (beszélgetős fórum)

1 2 3
33. Angyalka11 (válaszként erre: 1. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:52

Szia.és ha nem hónapokkal előbb jelentkeztek be az anyakönyvvezetőhöz hanem kivárták a kötelező egy hónapot mert okuk van rá.vagy hirtelen jött ötlet :)szerintem sehol nincs megírva,hogy hónapokkal előbb szét kell küldeni egy meghívót.mi is a kötelező 30 napot vártuk ki és amikor már kiörültük magunkat akkor értesítettük násznépet. Szerintem túl érzékeny vagy. a gesztus a fontos.

Ne azt akard ,hogy más is úgy csinálja mint ahogy Te szeretnéd mert akkor tök egyformák lennénk.

A párodat nem írták rá...felhívnám megkérdezném kedvesen ,hogy véletlen .-e ha nem akkor mondanám ,ohgy sok boldogságot de akkor én sem megyek .persze nem sértődnék meg.

De te tudod :)))))

32. d'moni (válaszként erre: 26. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 25. 09:51
nem vagyunk rosszban, hanem a szülők nincsenek jóban, így az én szüleimet kikerülve csak az unokatestvéreket hívták meg, vili?
2011. máj. 25. 09:51
szerintem egyertelmu,hogy a paroddal mennel nekik is,ha tudjak hogy parod van.Lehet azert nem irtak ra az o nevet is.Szerintem ne huzd fel magadat.En lehet elmennek es ha latnam ,hogy levegonek neznek,csak illembol hivtak meg,akkor biztos,hogy utanna en is tavolsag tarto lennek.
30. Vigyorex6 (válaszként erre: 25. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:50
Ezt érzem az első pillanattól. Viszont ha mennél, akkor ezt tedd félre és intézd el. Ha meg nem, akkor kár ezen idegeskedni, hiszen ez nem nekik fáj, csak Te turbózod rajta magad. Lehet, h bennük nincs semmi rosszindulat, egyszerűen elvannak foglalva a saját életükkel, az esküvői készülődéssel.
29. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 25. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:50
Most házasok vagytok a pároddal vagy nem? Pontosan mi áll a meghívón?
28. d'moni (válaszként erre: 23. - Vigyorex6)
2011. máj. 25. 09:49
ez szép szöveg amit írtál :)
27. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:49
ez megérne egy megbeszélést, de csak ha már nyugodtabb vagy:)
26. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 22. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:49

De most te mit foglalkozol ezzel? Meghívtak vagy nem? És akkor mi van ha bejelentették? És akkor mit vártál, hogy egyből téged fog felhívni és közölni a jó hírt? Hát nem rosszban vagytok? Hagyd már!

Szerintem meg nem is velük van a baj, hanem veled. Ők küldtek meghívót, illik reagálni.

25. d'moni (válaszként erre: 21. - 6b006fc769)
2011. máj. 25. 09:47

-én szeretem őt, csak fura, hogy a páromat meg sem hívták, mert nincs a neve a meghívón

-nem is az időpont a lényeg, hanem a húzás-halasztás

-az biztos, hogy már jól felhúztam magam

2011. máj. 25. 09:47
Egy ismerosnek simman elkuldenem taviratban,hogy nem megyek,egy rokonnak inkabb telefonban tudatnam.
23. Vigyorex6 (válaszként erre: 17. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:46

Szerintem nem kell egy túlragozni és megírni nekik, hogy ezért meg azért...persze tudom, h sértett vagy.

Éppen elég annyi pl, hogy: Köszönjük szépen a meghívást, de a nagy napotokon sajnos nem tudunk részt venni. Innen a távolból kívánunk Nektek sok-sok boldogságban együtt töltött évet. ...vagy tudomisén...

22. d'moni (válaszként erre: 18. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 25. 09:45
úgy hallottam, hogy már karácsonykor bejelentették...
2011. máj. 25. 09:45

Azzal nem értek egyet, hogy az egy hónappal előbb már késő lenne.

Rossz érzés van benned az unokatesóddal kapcsolatban, így lehet, hogy torzabb az elképzelésed arról, hogy hogyan viszonyul hozzád. Lehet, hogy nyitni akar. Lehet, hogy csak az illendőség miatt hívott meg. Lehet, hogy ez jó alkalom lenne a dolgok tisztázására, lehet, hogy pont nem. Én telefonálnék, vagy írnék egy e-mail-t, hogy tisztán lássak, de ez én vagyok. Ha nem akarsz változtatni a kapocslatotokon akkor dísztávirat.

20. t.Ili (válaszként erre: 12. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:43
Inkább 2-3 hét a megfelelő.:)
2011. máj. 25. 09:43
Én egy sima telefonnal lerendezném. Nem hiszem, hogy ha ilyen a viszony köztetek, akkor a táviratot eltennének emlékbe.
18. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 14. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:42

lehet, hogy még nem tudták?

Mi januárban döntöttük el anno a májusi esküvőt. Igazából nem értem mi a bajod, hiszen nem vagytok jóban. Ők tettek egy kedves gesztust, mert meghívtak. Egyszerűen csak jelezd, hogy nem mentek. Ennyi.

17. d'moni (válaszként erre: 13. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 25. 09:42

igen értelek

ha azt mondanátok, hogy az őszintét írjam le, akkor azt mondom, hogy már kedvünk sincs elmenni, mert hónapok óta halljuk, hogy esküvő lesz, de ezt nem gondoltuk volna, hogy így ki leszünk kerülve és ez ettől még lehet szívből jövő meghívó, de varázsát vesztette

16. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:41
Általában ha mi meghívót kaptunk bármikor is, akkor 3-5 héttel előtte hozták.
2011. máj. 25. 09:41

Itt ahol en elek,azelott egy hettel kuldik a meghivot.Es akarhogy is de ha mar kuldtek meghivot akkor illik ertesitteni oket,hogy elmentek vagy sem.

Tedd fere a serelmeket es ertesitsd oket.

14. d'moni
2011. máj. 25. 09:39
és tavaly év végefele találkoztunk is és egy szóval sem említették, hogy mire készülnek
13. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 12. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:39

Nos teljesen igazat adok neked. Viszont a meghívókat nem kell hónapokkal előtte szétküldeni, szerintem. Mi sem tettük.

És egyértelmű, hogy nem mentek, hiszen már eldöntöttétek. Szerintem ezen nincs mit tovább tárgyalni. Viszont valamilyen formában illik jelezni, hogy nem kívántok rész venni. Ez már csak azért is fontos, hogy ne süllyedjetek az ők szintjükre.

12. d'moni (válaszként erre: 10. - Vigyorex6)
2011. máj. 25. 09:35

rosszul esett, hogy a párom nevét nem írták rá a meghívóra, ez tehát azt jelenti, hogy őt nem hívják meg.

ráadásul szerintem nem ilyenkor kellene meghívót küldeni, hanem hónapokkal hamarabb...

11. pethoevi (válaszként erre: 9. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:34
hát ezek alapján szerintem is a távirat a legjobb megoldás.Ha akarják,elteszik emlékbe,ha akarják,kidobják.Amúgy elképzelhető,h ha ilyen a viszony,akkor csak illendőségből hívtak meg,és reménykednek,h nem mentek el.Hm?Szerintem ne félj ettől.A távirat jó lesz.De esetleg fel hívhatod a napokban,h köszönitek,de nem tudtok elmenni,és 1-2 nappal előtte meg küldesz táviratot.:-)
10. Vigyorex6 (válaszként erre: 9. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:32

Sejtettem, hogy van itt más is... :)

De nem ez a lényeg a kérdés szempontjából, hanem az, hogy nem mentek. Bárhogyan is, de eljutott hozzátok a meghívó. Valamilyen formában reagáljatok rá és le is van tudva. A távirat is jó ha nem akarsz trécselni.

2011. máj. 25. 09:30

meg lenéznek minket, mert ők "elit"

ráadásul a páromat meg sem hívták, pedig már évek óta együtt vagyunk

szerintetek?

8. d'moni (válaszként erre: 7. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 25. 09:28
igen
7. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 5. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:25
magyarul az unokatestvéred.
6. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1. - D'moni)
2011. máj. 25. 09:25

Szerintem mindenképpen illik reagálni, hiszen ti is kaptatok meghívót. Annak idején mi is a rokonság többségének postán küldtük szét, vagy volt ahová édesanyám vitte el. Ennek ellenére voltak olyan kedves vendégek, akik nem reagáltak a meghívásra és már én hívtam fel őket, hogy ugyan eljönnek-e vagy nem, mert ugyebár a hely miatt nem mindegy.

Szóval akár telefonon, vagy dísztáviratban (amiben még gratulálni is tudsz), de illik reagálni.

2011. máj. 25. 09:22
Közeli rokon, anyukám testvérének a lánya, de a szüleink nincsenek jóban.
2011. máj. 25. 09:21
Ha nem hozzátartozó, vagy közeli ismerős. akkor küldjetek valamilyen szép táviratot, amiben leírjátok, hogy sajnáljátok, hogy ezen a szép napon nem tudtok velük lenni, de távolról is gondoltok rájuk, és stb....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook