Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pucabibi fórum

Pucabibi (beszélgetős fórum)


2009. aug. 13. 10:52

Helló!


Kicsi fiam szombatra került elfogadható kedélyállapotba.Vasárnap pedig örömmel mondta,hogy Anya,nem fáj a puca!

A seb is begyógyult.Jót tett a kamillás ülőfürdő meg a körömvirág krém.

Bár ha hozzá akarunk nyúlni,hogy a bőrt felhúzzuk,bizony sírásba tör ki,de ez legyen a legnagyobb bajunk.

14. Szkatica30 (válaszként erre: 12. - 81f46d06d3)
2009. aug. 7. 07:58

Lindus30!Igazad van,napról napra könnyebb.Ma reggel már nem üvöltött pisilés közben csak a végén.Már ez is nagy szó!

Valahogy a reggeli "macerát" is jobban bírta,mintha este csináltuk volna.Nem kellett lefogni,elég volt átölelni szorosan.(Na meg beígértem a bátor legénynek egy Kinder szeletet!)

Estére meg marad a kamillás ülőfürdő.

13. Szkatica30 (válaszként erre: 11. - Mkjudit)
2009. aug. 7. 07:54
Kedd óta Én is azt gondolom,hogy várhattunk volna vele.Lehet,hogy magától rendeződött volna.
12. 81f46d06d3 (válaszként erre: 11. - Mkjudit)
2009. aug. 6. 20:13
Júj, sajnálom nagyon :(
2009. aug. 6. 19:21
Az en kisfiamnak 3 evesen huzta fel a doki. Neki epp csak annyi lyuk volt rajta, hogy a pisi kicsorgott. A dokino azt mondta, hogy 3 eves koraig kell ennek kialakulnia. Sajnos neki nem alakult sehova, ezert az orvos kis kanalszeru dologgal alanyult a bor ala es keszen volt. Neki mindig visszatapad valamennyire ezert idonkent fel kell tepnem. Most mar 6 eves, nem akarja egyaltalan engedni., de muszaly.:-(((((((((((((( szornyuuuuuuuuuuuuuuuuu !!!
10. 81f46d06d3 (válaszként erre: 9. - Szkatica30)
2009. aug. 6. 16:47
Hát, azt el is várom! :D Remélem, hamar túljut rajta a lurkó!
2009. aug. 6. 16:46
Ha elmúlik neki,jelentkezem.
8. 81f46d06d3 (válaszként erre: 7. - Szkatica30)
2009. aug. 6. 16:08
Egy hét és rendben lesz! :D
7. Szkatica30 (válaszként erre: 6. - 81f46d06d3)
2009. aug. 6. 15:58
Mennyi idő telt el nálatok a beavatkozás után,hogy nem fájt neki,ha csináltátok?
6. 81f46d06d3 (válaszként erre: 5. - Szkatica30)
2009. aug. 6. 14:36

Van, amikor hiába tornáztatják az anyukák... :( Az én fiamnak olyan szűk volt a bőr a kukóján, hogy ki sem látszott a makkja és nem is tudtam neki picit sem felhúzni. Amikor a doki felhúzta, lila volt a kukija, nem kapott elég vért.

Nekem csak annyi a jótanácsom már, hogy mindennap húzd rajta fel a bőr, elég egyszer, de akkor aztán nagyon alaposan. Én például már áttértem most az esti, fürdés utáni "műveletre", és előtte beolajozom a kezem, így könnyebb. De persze nálunk már nem gond. 13 hónapos a fiam és a kádban már húzkodja is magának :) Persze még nem jól, de már tudja, hogy csinálni kell.

A szívem nekem is megszakadt, de muszáj... Remélem, nem lesz gond! Kitartás!

5. Szkatica30 (válaszként erre: 4. - 81f46d06d3)
2009. aug. 6. 14:32

Ez nagyon jó ötlet!Kipróbálom én is,mert ma már biztosan nem nyúlok hozzá,majd csak reggel. Mondták azt is,hogy valamilyen hámosító krémmel kenjük be.Most a déli alvás előtt Sudocrémmel lekezeltem és várom a csodát.Egy hét???

A szívem szakad meg érte!

Azt hiszem ezentúl mindenhol népszerűsítem majd,hogy minél hamarabb kezdje el minden anyuka a bőr tornáztatását.Ne a gyermekünk kárán tanuljunk!

4. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1. - Szkatica30)
2009. aug. 6. 12:26
Még valami... Én megfordítottam az időt, nem este húztam fel neki a bőrt, hanem reggel. Azt szerettem volna elérni, hogy pont elalvás előtt ne érje az a nagy fájdalom, ne érezzen félelmet, ne legyen még elevenebb a seb éjszakára. Nappal mégiscsak könnyebb dajkálni, vígasztalni, éjjel fontos a jó pihenés.
3. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1. - Szkatica30)
2009. aug. 6. 12:24

Ha felhúzták a bőrt, akkor kialakulhatott egy fájdalmas seb, ami sajnos természetes. Az én kisfiamnak 8 hónapos korában húzták fel a kukiján a bőrt, nem lett sebes, de mondta az orvos, hogy nagyon sok ilyen beavatkozást csinált már és gyakran vérzik is a babák kukija... És a fájdalom is természetes. Amikor húzták fel a bőr, a fiam őrjöngött és utána egy hétig tudtuk, mikor pisil... :=( Még éjjel is. Nekünk reggel csinálták meg, aznap délelőtt nem pisilt.

Csinálj neki kamillás ülőfürdőt és játsz vele sokáig benne, akkor könnyebb a pisilés. És akkor is húzd fel neki mindennap egyszer a bőr teljesen, ha nagyon sír. Nálunk a férjem és a nagyfiam kimentek az udvarra, hogy ne hallják... de muszáj, visszatapadhat és akkor újra szenvedni fog. Este adjál neki fájdalomcsillapítót (Panadol vagy Germicid-C kúp, ez utóbbi fájdalmat is csillapít és némi minimális nyugtatót is tartalmaz, ezért főként jó este).

Egy hétig bírjátok ki... minden nappal kicsit jobb. Kaptatok krémet is? Krémmel vagy babaolaj használatával könnyebb felhúzni... Kitartást!

2. doxikri (válaszként erre: 1. - Szkatica30)
2009. aug. 6. 11:45
Gyorsan vidd vissza a dokihoz, ez egyáltalán nem normális!!
2009. aug. 6. 11:30

A két és fél éves kisfiamnak kedden tépték fel a bőrt,mert le volt tapadva.Aznap nem volt szabad hozzányúlni,de tegnap este már kellett.Amikor felhúztuk a bőrt,a makkján 3mm átmérőjű vörös foltot találtunk és üvölt a fájdalomtól.Ez természetes?

Ráadásul az én szobatiszta kisfiam újra csak a pelenkába kakil ,a pisit meg alig akarja kiengedni.

Járt már így valaki?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook