Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gondjaink vannak a párkapcsolatomban az alkohol miatt. Mit lehet tenni? fórum

Gondjaink vannak a párkapcsolatomban az alkohol miatt. Mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


21. Mézes-Krémes (válaszként erre: 19. - Fidel)
2021. jún. 18. 07:54

Szerinted vedelni normális dolog? Ha egy kapcsolat szar, akkor meg kell beszélni és oldani a problémákat, hogy jobb legyen. Ehhez két ember kell. Egy vedelő alkoholistával ezt nem lehet megtenni.

Ha nem lehet megoldani, mert a nő egy hibbant tyúk, és jobb sorsra vagy érdemes, akkor lépj ki a szarból, és élj egy jobb életet! Vagy a vedelés lenne a jobb sors, szerinted? Esetleg alkoholista vagy, azért látod így?


Tudod, én lehet, hogy egy hibbant tyúk vagyok, de érdemlek egy olyan társat, aki nem vedel. És soha az életben nem viselném el magam mellett. Akkor lehet élni egyedül, és vedelgetni egyedül. 🙂 Vagy keresni olyat, aki tűri. Én biztosan nem.

Amúgy nekem is volt számos szar kapcsolatom meg egyéb problémám az életben, és valahogy soha nem vedeltem. Jéééé, mik vannak.


Igazából a függőség egy olyan dolog, aminek a felelősségét soha sem keresheted másban, csak magadban! Csak szólok.

20. Amaunet (válaszként erre: 1. - Barb12)
2021. jún. 18. 03:01

Mióta albérletbe költöztetek? Miért költöztetek albérletbe?

Olyan jó a jövedelmetek, hogy könnyedén kifizetitek az albérletet?


"A barátom iszik azóta hogy albérletbe költőztünk"

"Van a párom tol egy másféléves kislányom"

Egy emberről beszélsz? Mert manapság nem lehet ezt tudni.

19. fidel
2021. jún. 18. 01:43
Fogadok,hogy arra nem gondolnak a hibbant tyúkok,hogy miattuk és bánatukban vedelnek a valamikori,- jobb sorsra érdemes hülyegyerekek! :)
18. Mézes-Krémes (válaszként erre: 17. - NomNom)
2021. jún. 17. 14:55

Dettó, csak itt mi megyünk "házhoz" az élményért. És igen, úgy ahogy mondod, jellemző a du. 2-3 körüli lefekvés, bár nem mindig esik meg. Aztán felkel és kezdi az elejéről. Hétköznap munka után hazaérve 1 órán belül mata részeg már, és ehhez kb. fél-1 liter töményet hajt le. Persze amennyire csak tudja titokban, de az évek alatt volt lehetőségem megfigyelni a szokásokat.


Ha bejelentjük hogy megyünk akkor némileg jobb a helyzet, de ha véletlenül tesszük, akkor had ne mondjam.


Nekem fogalmam sincsen, hogy mit lehet tenni ez ellen, vagy lehet-e bármit?

17. NomNom (válaszként erre: 14. - Mézes-Krémes)
2021. jún. 17. 14:32

Nálunk is van ilyen a családban. Illetve már nem tartja velünk a kapcsolatot úgyhogy csak halljuk mi van...

A végtelenségig tagadja, olyat megcsinál h elmegy az anyját meglátogatni és kijár a kocsihoz 10 percenként, mindig meghúzni az üveget. Sokadik alkalomra már persze részegen megy vissza. Szóval így jöttek rá. Aztán du 2-3 körül már részegen kifekszik nála és ez a családi látogatás. 😥

16. Mézes-Krémes (válaszként erre: 15. - Df1e1c376c)
2021. jún. 17. 14:13
Most ezt nem értem. Engem szeretsz? Vagy mit hallottál? Most mi vaaann? :)
15. df1e1c376c (válaszként erre: 14. - Mézes-Krémes)
2021. jún. 17. 14:09

Mivel mostanában nem olvastam, hallottam pont ugyanazt.


De azért szeretlek a magam módján

14. Mézes-Krémes (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2021. jún. 17. 14:05

Hát, ő is rettenetes, tudnék mit mesélni. :)

Szerintem az, hogy te ezt így elismered, kimondod, az már önmagában egy fél siker. Pláne, hogy figyelsz a családodra, és nem akarod őket kicsinálni ezzel. Gondolom nagyon nagy belső munka kellhet ahhoz, hogy egyáltalán elfogadd és belásd amiben vagy. Na, nálunk még ez is hiányzik, teljesen tabusítva van a téma, és ő mint érdekesség, szidja is az alkoholistákat, nem is ritkán.


Szóval a fél siker megvan, már csak harcolnod kell, és nemet mondani a piára. Hiszen egy életed van. Ne add fel. És jól írod, tényleg felér egy öngyilkossággal. A "rokon" állapotát elnézve nem is csak képletesen, hanem szó szerint is. Lefogadom, hogy nincsen neki már túl sok éve hátra sajnos. :(

13. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - Mézes-Krémes)
2021. jún. 17. 13:56
Én rettenetes vagyok részegen, és memiriavesztesem is van.
12. Mézes-Krémes (válaszként erre: 11. - Df1e1c376c)
2021. jún. 17. 13:37
Nagyon szorítok, biztosan irtó nehéz lehet. Én hozzátartozóként élem meg, anyukámnak a párja iszik, de nem kisiskolás módon. Ráadásul nem is a jó fej részeg típus. Hát premier nézzük végig a zuhanórepülést, és szóvá tenni nem lehet, tabuként van kezelve.
11. df1e1c376c (válaszként erre: 9. - Mézes-Krémes)
2021. jún. 17. 13:32

Köszönöm.


Nekem van a világon a legjobb apukám, szóval muszáj megcsinálni.

10. df1e1c376c (válaszként erre: 9. - Mézes-Krémes)
2021. jún. 17. 13:31

Nem szar az életem. Megint nem veszhetem szét.



Ez kicsit olyan, mint az öngyilkosság. Mindig a másikra kell gondolni.

9. Mézes-Krémes (válaszként erre: 8. - Df1e1c376c)
2021. jún. 17. 13:23
Remélem, hogy nem adod fel, és le tudod győzni! Sok erőt kívánok hozzá, ne add fel!
8. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Barb12)
2021. jún. 17. 12:58

Alkoholista vagyok. Tobbszor is feladtam.


Nem o lenne a legrosszabb az AA-soknal.


Ha valaki javulni akar, azt latod, ha meg igerget, az egy szaralak.

2021. jún. 17. 11:54

Szia!

Mit jelent, hogy iszik? Mert ez takarhat napi 1 sört is, meg mata részegséget is.

Egyébként úgy tudom, hogy anyától nagyon ritkán, és nagyon indokolt esetben veszik el a gyereket. Szerintem ezen nem kell aggódnod. Nem kérdés, hogy veled marad. A kérdés, hogy van-e hová mennetek, van-e segítség?

2021. jún. 17. 11:20
A te háttered milyen? Gyedet kapsz vagy gyest? Van munkahelyed, ahová vissza tudsz menni? Ha elhagyod a párod, van hol laknod?
5. aszeszmegesz (válaszként erre: 1. - Barb12)
2021. jún. 17. 11:17

Szia.

Vedd fel a kapcsolatot a helyi (járási) gyámüggyel, esetleg szükség lehet egy gyermekelhelyezési ügyekben jártas ügyvédre is. E kettő nélkül aligha fog menni a dolog. A gyámügy ezért van, hogy segítsen pont ilyen esetekben. Mindenképpen hozzájuk fordulj először. Aztán majd ők megmondják, merre tovább.


Sok sikert!


Üdvözlettel:

A.

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Barb12)
2021. jún. 17. 11:16

Van különbség az "iszik" és az alkoholista között,de vékony a jég,,,,,,,,

Gyermek marad nálad.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Barb12)
2021. jún. 17. 11:09
Veled marad. Nem te iszol. Meg amúgy is.
2021. jún. 17. 11:07

Nem a férjed, a lányod automatikusan veled marad. Nem tudom van e apasági nyilatkozat? Az apa láthatást kaphat, persze az alkoholizmus lehet kizáró ok, ha papír van róla.

Kérdés, hogy ha külön mentek le tudod-e tartani mind a kettőtöket? Tud e a családod segíteni?

2021. jún. 17. 10:53

Jó napot kívánok!

Segítséget szeretnék kérni.

A barátom iszik azóta hogy albérletbe költőztünk, most párhete monthatni mindennapi.

Voltak kisebb nagyobb balhék a pia miatt. Van a párom tol egy másféléves kislányom. Nem tudom hogy mit tegyek ha valaki tudna segíteni hogy ilyenkor mit lehet csinálni hogy velem maradhasón a lányom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook