Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Penész a szekrény mögött fórum

Penész a szekrény mögött (beszélgetős fórum)


16. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 15. 12:19
Nincs jó hírem: nálunk is előrébb kellett húzni, hiába próbáltunk meg mindent, párátlanító gép, kendő, hipó, szavó csak ideig óráig segített.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Janszi)
nov. 15. 11:33

A szőnyegpadlós, vagy PVC-vel borított helyiségekben már nem raknak szegőlécet, csak műa. szalaggal zárják le a fal-padlószint találkozását.

Egyébként igazad van: ha a fal is eleve nyirkos, és a fűtés-szellőztetés sem igazán jó, akkor lehet akármekkora a szekrény és a fal közötti távolság.

14. janszi (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
nov. 15. 11:25
Ilyen most is van,de hideg falon semmit nem szellőzik 10 centin se.De minek is szellőzne,ha a levegő páratartalma kicsapódik a falon...Ameddig nem dohos penész,addig takarítható :( Am a szekrények teletömve ruhával szintén elválik a bútor hátlapja,ami nekifeszül a falnak,annyi a ruháknak is :( Mai bútorok nem arról híresek,hogy anyagból volnának,h a szoba közepén is jól meglenne.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Katt2)
nov. 15. 09:40
Ezért volt jó régebben a parkettás szobákban a szegőléc. Akkor megmaradt az a kb. 3-5 cm távolság.
12. katt2 (válaszként erre: 10. - Libikóka)
nov. 14. 14:14
Attól, hogy lábakon áll, ugyanúgy nem szabad a falra rátolni, mert akkor hogyan szellőzne ki?
11. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Katt2)
nov. 14. 09:44
az anyáméknak ilyen volt,de mikor mi vettük,szekrénysor volt a divat,nehéz,mint a nyavalya.ha a teteje a fejemre esne,ott is maradnék.
10. libikóka (válaszként erre: 8. - Katt2)
nov. 14. 09:40
De sajnos igen épp ezt írtam,,a 2.-ban,csak nem említettem hogy polc volt.
9. katt2 (válaszként erre: 6. - Tumbo2)
nov. 14. 09:38
Igazából az a jó szekrény ( ilyen szempontból ) ami lábakon áll. Akkor bemegy a levegő a padlóról, felül kijön, tehát átszellőzik.
8. katt2 (válaszként erre: 7. - Libikóka)
nov. 14. 09:36
Ott jár a levegő, nem is fog penészedni.
7. libikóka (válaszként erre: 6. - Tumbo2)
nov. 14. 09:34
Nekem ezek nyitott könyvespolcok voltak,,de hideg falon,,meg nem fordult a fejemben hogy így is penészedhet.
6. tumbo2 (válaszként erre: 2. - Libikóka)
nov. 14. 09:29
nálunk a szekrény és a fal között kb,25 centi a távolság.a sógornőmnél le kellett bontani a szekrényt ,mert mögötte tiszta penész volt a fal.
nov. 14. 09:19

Érdemes lenne megnézni a külső falat is.


Mi úgy jártunk, hogy a légkondik kifolyócsövét 2 szobánál a falra irányították, azaz a kicsöpögő víz folyamatosan áztatta a falat és 2 falunk bepenészedett és bútor sem volt a falak előtt.


A férjem ettől függetlenül vezette el a csöveket, utólag jöttünk rá, hogy emiatt penészedett be a két falunk egy része, de azzal megoldódott, hogy nem ázott folyamatosan.

4. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 09:10
Fogsz 2...4 db 10x10x5 cm-es deszkát, vagy palló darabot. Ezeket felcsavarozod a falra. Ezek lesznek a távtartók. Utána nekitolod a szekrényt és ezekhez a fadarabokhoz csavarozod hozzá a szekrényt, nagyobbacska facsavarral ( pozdorjacsavar ). Ha egy sarokban van a szekrény, akkor mindkét falon megcsinálhatod ugyanezt.
3. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 09:02
Semmit így. Vagy melegebbre fűteni a lakást, többet szellőztetni. De mivel hideg a fal és rátolod a szekrényt, így mindig penészes lesz.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 08:08

Sajnos tényleg nem kellene szorosan tenni a falhoz.

Nekem csak egyszer lett így penészes,,lemostam és teljes száradás után csak lazán tettem vissza ,,azóta egyszer sem.

Találjatok ki valamit,,mert amúgy a szekrények nem szoktak feldőlni.

nov. 14. 07:58

Sziasztok!

Tegnap vettük észre, hogy bepenészedett a fal a szekrény mögött. Feleségem ma lemossa hipóval, mindent megtisztít, de mit kellene még tenni, hogy megelőzzük, hogy újra kialakuljon? Járt már így valaki? A szekrényt muszáj lesz visszaraknunk és fel is kell feküdnie a falra, mert oda szoktuk rögzíteni, nehogy feldőljön. Kicsi gyerekeink vannak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook