Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pató Pál fórum

Pató Pál (beszélgetős fórum)

2011. ápr. 4. 10:37
Ja, és a tk-ben is vannak feladatok, amiket be lehet építeni az órába.
11. Gerencsi (válaszként erre: 10. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 4. 10:31
Nagyon szépen köszönöm, már ez is nagy segítség! :)
10. c130f7eb3b (válaszként erre: 9. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 4. 10:12

Még valami:

- verselése - ritmus érzékeltetése

- mondatfajták szerepe

- rímek

Ez így már egy órába bele se fér. A személyes tapasztalatokon alapuló beszélgetés nagyon fontos, mert ők is ismernek ilyen embereket (lehet, hogy ők maguk azok). Az irodalmat csak úgy lehet megszerettetni, ha életközelbe hozzuk, hogy lássák, a költők ugyanolyan emberek, mint mi, csak szebben tudják megfogalmazni a mondanivalójukat.

A közmondás- és szólásgyűjtés is jó ötlet volt egy előző hozzászólótól. Ezek közül kiválaszthattok egyet címnek, és kaphatják fogalmazás-leckének.

2011. ápr. 4. 09:43

- vers bemutatása

- megbeszélés: miről szól, milyen költői eszközökkel fejezi ki a mondanivalót

- vers üzenete

- refrén szerepe

- vers hangvétele

- irónia - gúny közti különbség: erről lehet beszélgetni

- jellemábrázolás módja: környezetrajz, beszéd: erről megint csak van mit beszélgetni: példák a saját életükből

- köznevesült tulajdonnevek: patópálok, háryjánosok, hűbelebalázsok stb. + lecke: gyűjtés- helyesírásuk

- Pató Pál szobra (neten fönn van) - hogyan ábrázol a művész? _ pl. testtartás, metakomm.

- félbehagyott mondatok: ... szerepe az irodalomban

- van egy könyv: Petőfi versek képekben: azt is érdemes felkutatni, mert ez a vers is benne van

- rajzos feladatok a verssel kapcsolatban

- felolvasási gyakorlatok - hangsúly, hanglejtés, hangerő, refrén akár együtt mondva


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ez nem óravázlat, csak ötletek hozzá.

8. Gerencsi (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2011. ápr. 3. 21:59
Egyébként nem holnapra kell, de azért elég sürgős lenne.
7. Gerencsi (válaszként erre: 6. - 50b5748a9e)
2011. ápr. 3. 21:58
Pató Pálról sajnos semmi...
2011. ápr. 3. 19:03
Van egy olyan oldal, hogy: [link] Itt se találtál olyat, hogy műelemzés?
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. ápr. 3. 19:03

szia :)


remélem holnapra kell ?:DDDD

4. 421d0fb05f (válaszként erre: 3. - Várhegyi Márton)
2011. ápr. 3. 19:02
:)
3. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. ápr. 3. 19:01
Ráérünk arra még...
2011. ápr. 3. 18:52

Hú, azt én is tanítottam anno, amikor "kis tanár néni" voltam, de nincs nálam az óratervem. :( Kicsit moralizáló óra volt, erre emlékszem. P.P. jellemét próbáltuk leírni, hogy mi mindent hagy veszni a nemtörődömség és a lustaság miatt. Gyűjtöttünk szólásokat, közmondásokat hozzá (pl. "Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra!"). Versszakról versszakra haladva kibogarásztuk a költői eszközöket... Basszus, ha otthon lennék, simán be tudnám szkennelni Neked, mert jó óra volt, jelest kaptam rá. :(

Azért sok sikert az órához!

2011. ápr. 3. 18:44
Sziasztok! Petőfitől a Pató Pál Úr című vers ELEMZÉSÉRE lenne szükségem óratervezethez. A Neten a versen kívül semmi sincs. Vagy csak én nem találtam? Tudna nekem valaki segíteni?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook