Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Özvegyek fórum

Özvegyek (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. dfe0f5c485 (válaszként erre: 27. - 021a029148)
2009. aug. 18. 11:33
nem panaszkodom én rájuk egy percig sem. aranyos jó gyerekek,nekem az hiányzik, hogy nem olyan közvetlenek, inkább egy kicsit távolság tartók.azt szeretném ha bizalmasabbak lennének. szeretnék a barátjuk is lenni, nem csak az anyjuk. és nem fogod elhinni, de nekünk van ilyen fánk. janikám ( őt vesztettem el) ültette, a baleset előtt pár hónappal. azt a fát csak úgy emlegetjük,hogy "az a janika fája" a közös program nem nagyon jön össze, mert olyan össze- vissza dolgozunk mi is, hogy még az is ritka, mikor mind otthon vagyunk, hogy egyáltalán együtt tudjunk ebédelni, vagy vacsizni.
29. écsanya (válaszként erre: 26. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 18. 11:27

Én is csak azt tudom mondani, hogy örülj a gyerekeidnek (nekem is mindenki ezt mondja) Könnyű ezt mondani, de azok a fránya érzések. Mi 4-en alkottunk egy egészet, ez megbomlott. Valakinek üres a helye az asztalnál, este üres a szoba, az ágy, az együtt bejár helyeken egyedül vánszorgok. Talán azért élem én meg nehezebben mert 17 éves korom óta együtt voltunk. Nekem mindenben Ő volt az első és az egyetlen és ez nem is lesz másképp, örökre egyedül leszek, szerintem idővel inkább egyre rosszabb lesz. Egy óra alatt teljesen megváltozott az életem, minden szép elmúlt és már semmisem fontos ami az volt, már nincsenek álmaim, terveim, csak az, hogy a gyermekeim egyszer tényleg boldogok legyenek, szép családjuk legyen, akkor már nyugodtan mehetek az édesapjukhoz.


Egyáltalán nem ítélem el azokat, akik újra találnak párt, de én nem tudom elképzelni azt, hogy más lépjen annak az EMBERNEK a helyébe akivel egymás gondolatát is tudtuk aki a fiaim édesapja. (Pedig ismerősök közül sokan célozgatnak rá nyíltan vagy burkoltan, hogy nagyon fiatal vagy még, persze ők nem érzik amit én nekik van párjuk, így könnyű mondani) Nagyon bonyolult dolgok ezek.

Ne haragudj, hogy siránkoztam egy sort mérges is vagyok magamra, hisz ettől nem lesz jobb.


A Te fájdalmad is hasonló és talán még hatalmasabb az enyémnél, mert a szülőt még úgy ahogy elfogadja az ember, mert ez a természet rendje, de a párját és a gyermekét elveszteni valakinek az valami borzalom.

28. 021a029148 (válaszként erre: 23. - Écsanya)
2009. aug. 18. 11:24

Biztos, hogy más érzés, ha az ember a párját, ne adj Isten, a gyerekét veszíti el, mintha a szülőjét.

Biztos, hogy az egy olyan veszteség, ami teljesen megváltoztatja az embert.

Barátnőm Apukája akkor halt meg, amikor 17 évesek voltunk, és az Anyukája totál kikészült. Éveken keresztül csak mint egy "zombi" létezett, nem tudta feldolgozni. Aztán tizenvalahány évre rá megismerkedett egy férfival, aki enyhíteni tudta ezt az űrt, mert újra lett társa a mindennapokban. És értelme e további életének, akiért volt értelme felkelni reggel.

27. 021a029148 (válaszként erre: 24. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 18. 11:13

Szerintem a fiatalok nagy része így viselkedik ezekben az években, és ez természetes. Csak a szülők ezt olyan nehezen élik meg.

Nekik most elsősorban a saját korosztályukkal és az életkorukban jelentkező problémákkal kell megvívniuk, nem az élet nagy, megoldhatatlan kérdéseivel. Az is eljön majd, később.


Láttam a múltkor egy műsort, amiben az volt, hogy meghalt az apa. A gyerekek még elég kicsik voltak, és hár rajtuk is kijött a veszteség, csak épp nem gyász, hanem kezelhetetlenség formájában. Ebben próbáltak segíteni a családnak (családterapeuta vagy valami hasonló), és azt találta ki, hogy a kerbe a család közösen ültessen egy kis fát, ami az apát jelképezi. Nekem annyira tetszett az ötlet, annyira meleg érzést sugallt, nem úgy, mint egy temetőben, hanem egy kis fa, mint az életük része, ott ahol a család lakik. Ahová bármelyik családtag kimehet akár egyedül is, akár éjszaka, bármikor.


Én a saját tapasztalatomból azt gondolom, hogy talán az a legjobb, ha mindenképp szerveztek közös programokat is, csak a család. Lehet az a vasárnapi ebéd is akár, csak a szűk család együtt legyen, és akkor lehet beszélgetni is, előbb-utóbb jön ez magától is, de nem szabad erőltetni.

Nálunk az is baj volt, hogy valahogy hagyták szétesni a családot. Tesóm sosem volt otthon, Anyu is össze-vissza dolgozott, Apu főzőtt, és a végén már nekem is nyűg volt, hogy együtt legyen a család. Csak bevonultam a szobámba "Hagyjatok most" szöveggel, és szépen eltávolodtunk egymástól.És Apum is szépen elmagányosodott a családon belül.

26. dfe0f5c485 (válaszként erre: 23. - Écsanya)
2009. aug. 18. 10:59
minden egyes szavaddal egyet értek, pontosan ugyan ezeket érzem én is.
25. dfe0f5c485 (válaszként erre: 21. - Écsanya)
2009. aug. 18. 10:55
én is abban bízom, hogy egyszer még találkozunk. öt hete volt egy műtétem, mindenki kérdezte,hogy félek -e? teljes nyugalommal kérdeztem, hogy mitől félnék, mi tőrténhet? ha nem ébredek fel többet, akkor hamarabb találkozom a fiammal. és így is gondoltam. de felébredtem. biztos azért mert még a másik kettőnek szükségűk van rám, még ha ezt ügyesen titkolják is.
24. dfe0f5c485 (válaszként erre: 18. - 021a029148)
2009. aug. 18. 10:44
szóval azt mondod, hogy ez teljesen természetes, hogy így viselkednek? biztos,hogy nekik is hiányzik a bátyjuk, csak nem beszélnek az érzéseikről. a férjem is mindig azt sérelmezi, hogy neki nem mondanak el semmit. mondjuk nem is sokat van itthon. napi 16-18 órát dolgozik. alig találkoznak.érdekes, hogy mennek, tombolnak, haverok, barátnők, itthon meg olyan zárkózottak.
23. écsanya (válaszként erre: 22. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 18. 10:40
Keserves mindennap, pedig tudom az eszemmel a gyerekeimnek nagyon kellene örülnöm, sőt őket kellene vigasztalnom, mert nekik is nehéz, hogy ilyen korán elvesztették édesapjukat. Nekem is fájdalmas volt amikor az édesapám meghalt, de akkor ott volt velem a Férjem, mindezt tudom, de nem így érzem, egyébként a gyerekeim sok örömet nyújtanak, de nincs meg az a felhőtlen boldogság, mert az ugrik be ha apátok ezt látná, ha itt lenne velünk és már vége is ezzel a gondolattal az örömnek. Örök életemben szenvedni fogok
22. dfe0f5c485 (válaszként erre: 17. - Écsanya)
2009. aug. 18. 10:34
köszönöm szépen.én is sokszor úgy vagyok,mikor valamelyik, hazajön, nyílik az ajtó, egy pillanatra azt hiszem hogy ő jött haza. persze rögtön beugrik, hogy sajnos nem.sokszor annyira érzem a jelenlétét, hogy olyan, mintha csak nem lenne itthon. én is sokszor kérdezem magamtól, hogy vajon mit követtem el, miért kellett ezt nekem megérni? mostmár minden nap ilyen keservesen tellik amíg csak élek?
2009. aug. 18. 10:31

Igen ez az egy remény van, hogy talán a halállal nincs vége mindennek. Csak addig nagyon nehéz a mindennapokat élni, egyedül társ nélkül. Próbálok én is úgy gondolkodni, hogy biztos majd egyszer még találkozunk, van mikor (ritkábban) sikerül, de mindig előjön az az értelmetlen "ha" szócska


Ha itt lenne velem....


Azt gondoltuk még, hogy sok-sok dolgunk van együtt terveztünk az életünket, legalább még annyi évet szerettünk volna, mint ami már mögöttünk volt, ezért nehéz mindent egyedül csinálni amit a Férjemmel tettem, óriási a hiányérzetem és sajnos nem tudok örülni igazán azoknak a dolgoknak amik egyébként örömmel töltenének el, együtt tudnék de úgy érzem hogy most már minden mindegy. Ha belegondolok így leélni az életemet (akár pár évet is) borzalmas és a fiaimnak is rossz lehet, hogy az addig vidám családi légkört felváltotta egy folyton szomorú kedvetlen hangulat. (A férjem nagyon vidám volt nagyon sokat bohóckodott a fiúkkal és velem) Nem is tudom, hogy mikor nevettem, egyszerűen nem megy, nem tudok az lenni soha már aki voltam. Ezért is kérdeztem, hogy hogyan élik mások a mindennapokat?

2009. aug. 18. 09:40

Én nem úgy próbálom felfogni, hogy a sors büntet. Mert ha körülnézek a környezetemben, majdnem mindenkinek van hasonló problémája, mindenki gyászol valakit.

Mondjuk azóta, hogy én is megtapasztaltam a halált (és sajnos nehezen tudom elfogadni, mert nem tudom, hogy utána mi lehet), én úgy vagyok vele, hogy bármikor meghalhat az ember, nem lehet kiszámítani. Én is bármikor meghalhatok. Szóval épp ezért valahogy úgy kellene élni, hogy az ember ne szalasszon el semmit megélni vagy elmondani másoknak.

Talán az könnyítené meg ennek az egésznek az elfogadását, ha az embert már gyerekkorában felkészítenék valahogy erre. De sajnos a mi kultúránkban a halált nem az élet részeként tekintik, mint pl. a természeti népeknél. Ők nem is így élik meg, mint mi európaiak, hanem minden nép a maga hite szerint.

Talán a hit, az lenne ami segítene. A hit, hogy mi van utána, és a halállal nem fejeződik be minden.

19. écsanya (válaszként erre: 11. - 021a029148)
2009. aug. 18. 08:13

Sajnos tényleg nem tudjuk megváltoztatni a sorsunkat, de vajon miért így lett minden ahogy lett, miért velünk történik mindez. Biztos valamit elkövettem amiért most egy életen át bűnhődök, csak az a baj, hogy nemcsak én, hanem a gyerekeim élete is megváltozott, Őket miért bünteti a sors, vagy a férjem szüleit is büntette ezzel, hogy meghalt a Fiuk (rá hét hónapjára apósom is meghalt).

Miért, miért folyton ez jár a fejemben meg az, hogy mi nem így terveztük rengeteg mindent meg kellett volna beszélnünk még, nagyon nehéz most és hogyan tovább, nem tudom. Olyan bonyolult lett minden. Csak a sors tudja talán

18. 021a029148 (válaszként erre: 16. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 18. 08:09

Nem, félreértettél. Akkor voltam gyerek, vagy inkább tini, amikor azt mondta, hogy majd nevessünk, ha Őt temetik.

6 éve halt meg, én akkor 29 voltam.


Szerintem örülj, hogy ők legalább tudnak felhőtlenül élni, és örülni mindennek. Attól még nekik is veszteség és ugyanúgy fáj, biztos vagyok benne. De az ő dolguk akkor is az, hogy a saját életükre készüljenek, és ezeket a tök jó éveket igenis úgy töltsék, ahogy azt egy ilyen korúnak kell. Pár év és nagy valószínűséggel ők is belesüppednek a felnőttek szokásos életébe.

Természetes, hogy mi felnőttek nem tudjuk ezt olyan szemmel nézni, mint ők, de ez nem is baj.

Amikor én tizenéves voltam, én is mentem (amennyire engedtek), én is szerettem volna más lenni, mint a szüleim. Ez teljesen természetes érzés, hisz ilyenkor próbálgatjuk, keressük magunkat és alakul ki a felnőtt személyiségünk. És attól nekik ugyanúgy vannak érzéseik, bánataik, szorongásaik, gyászuk, csak nem biztos, hogy a szülőkkel osztják meg.

Nekem Apum mindig azt mondta, hogy elzárkózom előle, mert akkoriban nem neki meséltem el a dolgaimat, mint régen. Aztán elmúltak ezek az évek, és újra tudtunk beszélgetni, de már mint 2 felnőtt ember. Furcsa ezt így visszanézve látni. :)

Szóval lényeg, hogy sosem fogjuk egykönnyen megérteni a gyerekeket, mert a szürke kis életünk mindennapjaiban elfelejtjük, hogy mi milyenek voltunk.

17. écsanya (válaszként erre: 8. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 18. 08:04

Fogadd őszinte együttérzésemet!


Én is ezt kérdezem, mennyi idő múlva érzek másképp, minden percben RÁ gondolok, hallom a hangját, tudom hogy mit szokott mondani, látom magam előtt,nem tudom elképzelni, hogy egyszercsak majd ne így érezzek, pedig már 15 hónapot Nélküle éltem, nem is tudom, hogyan telt el ez az idő

16. dfe0f5c485 (válaszként erre: 15. - 021a029148)
2009. aug. 18. 07:35
jó reggelt!akkor te még nagyon fiatal vagy ha még akkor gyerek voltál mikor apud meghalt. azt hiszem akkor te jobban megértenéd a gyerekeimet mint én, mert én néha kiakadok azon, ahogy viselkednek. nem tudom hogy a gyerekek hogy élik ezt meg. lehet, hogy magukba fojtják? mert a fiam állandóan buli, haverok, a lányom meg a barátnők. vagy ő megy, persze mindig megbeszéljük, hova? meddig maradhat? vagy a barátnők jönnek.
2009. aug. 17. 20:54

Sokáig én is így éreztem, és Anyum is. De abban is biztos vagyok, hogy Apukám sem örülne annak, ha látná, hogy mindenki boldogtalan, azért mert Ő nincs köztünk. Emlékszem régen (amikor még nyoma sem volt a halálos betegségnek), egyszer azt mondta: Ő azt szeretné, ha majd az Ő temetésén nem sírnának, hanem nevetnének. És ez sokszor eszembe jut, pedig akkor még gyerek voltam.

Inkább próbálom azokat a pillanatokat keresni, amiken Ő is nevetne velünk. És ez olyan jó, ilyenkor mindenki örömmel beszél Apuról, mintha még mindig itt lenne, és ez olyan megnyugtató.

14. dfe0f5c485 (válaszként erre: 13. - 021a029148)
2009. aug. 17. 20:15
de jó hogy beszélgetünk. tényleg azért nem tudok semminek örülni, mert lelkiismeret furdalásom van ha valamin véletlen nevetek.nagyon szeretek róla beszélni, és szoktunk is.
13. 021a029148 (válaszként erre: 12. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 17. 19:58

Az, ha a többiekre figyelsz, és próbálod jól érezni magad a körülményekhez képest, nem azt jelenti, hogy "megcsalod" az emlékét. Attól még ugyanúgy emlékezhetsz és szeretheted. Én így próbálom elfogadni.


Szoktatok beszélgetni a családdal Róla, és ezekről a dolgokról? Sokat segíthet, ha az ember tudja, a másik hogyan érez vagy gondolkodik.

2009. aug. 17. 19:55
persze. van férjem van 21 éves fiam 15 éves lányom. nekik se könnyű, de úgy látom hogy ők már jobban beletörődtek. vagy talán elfogadták, nem tudom.
11. 021a029148 (válaszként erre: 10. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 17. 19:10

Nem tudod megváltoztatni a sorsot. :(

Persze az biztos sokkal nehezebb, ha az ember a gyermekét veszíti el, az valahogy ellentétes mindennel! Van melletted valaki otthon, vagy egyedül vagy?

10. dfe0f5c485 (válaszként erre: 9. - 021a029148)
2009. aug. 17. 19:04
és hogy lehet ezt elfogadni? persze mikor dolgozom próbálok másra gondolni,mert az ember nem bőghet egész nap, de ha hazaérek a munkából akkor már magam alatt vagyok.az egész lakásban minden rá emlékeztet,és úgy fáj a szívem hogy nem jön haza többet.
2009. aug. 17. 18:50
Nem tudom, ki hogy van ezzel, de nekem nem annyira segített az idő. Persze van, amikor könnyebb, mert el vagyok foglalva, de annyiszor eszembe jut, és ilyenkor nagyon fáj. Ettől függetlenül élem az életemet, és elfogadni, hogy így hozta a sors, és nem is mondanám azt, hogy gyászolok. Egyszerűen csak emlékezek Rá, nem akarom, hogy elhalványuljon a kép, ezért igyekszem a jó dolgokra gondolni Vele kapcsolatban. Nem akarok azokra az utolsó napokra gondolni, ilyenkor mindig úgy összeszorul a szívem.
2009. aug. 17. 18:18
én a fiamat veszítettem el másfél éve.22 éves volt. nagyon nehéz elviselni még most is. állandóan érzem a hiányát. a hangját mintha még mindig hallanám. mindenki azt mondja, hogy majd az idő. de mennyi idő?
2009. aug. 17. 14:36
Nagyon nehéz feladat,hogy másokra is és magadra is tekintettel légy, főként, hogy ilyenkor az embernek a szíve és nem az esze diktál.
6. 021a029148 (válaszként erre: 5. - Écsanya)
2009. aug. 17. 14:26

Köszönöm.

Sztem arra kell vigyázni ilyen esetben, legalábbis nálunk ez lett volna jó, hogy mindenki valahogy egyensúlyban legyen a gyászban, hogy mindenki fájdalma és szorongása felszínre tudjon kerülni, és ugyanolyan fontos legyen a másik számára. Nehogy kíméletből az ember magába zárja, mert csak annál nehezebb.

5. écsanya (válaszként erre: 4. - 021a029148)
2009. aug. 17. 14:13
Részvétem Neked is. Biztos nagyon fáj még most is anyukádnak, csak előtted nem mutatja, Téged akar kímélni.
4. 021a029148 (válaszként erre: 3. - Écsanya)
2009. aug. 17. 14:03

Mi 5 éve vesztettük el Apukámat. Anyukám akkor annyira összezuhant, hogy sokszor úgy éreztem, mintha én lennék az Ő anyukája. Annyira nehéz volt mindig csak őt vigasztalni, talpraállítani, hogy úgy éreztem, bennem meg senki nem tartja a lelket. Nem is akkor jött ki ennek a negatív hatása, hanem késleltetve. Talán mostanában sikerült valamennyire feldolgozni.

Most pedig azt látom Anyukámon, mintha már nem is fájna neki, és ez olyan rossz.

3. écsanya (válaszként erre: 2. - Klimpírozi)
2009. aug. 17. 13:50
Együtt érzek Veled, annál is inkább, mert én szintén 38 évesen vesztettem el a párom. Két fiam van az egyikük még nem volt 18, az írásbeli és a szóbeli érettségi között volt, a kicsi pedig 10 éves. Miattuk próbálom tartani magam több-kevesebb sikerrel. Mindhárman imádtuk a férjemet, soha nem tudnék mást a helyébe képzelni.
2. Klimpírozi (válaszként erre: 1. - Écsanya)
2009. aug. 17. 13:44
elfogadással, higgadtan és méltósággal..a külvilágra nem tartozik, mennyire fáj és nehéz a túlélés..38 évesen kellett ezt megtapasztalni, egy 14 éves apaimádó leánnyal , aki 3 hónappal rá a nagyapját is elveszítette..szóval azt mondom, méltósággal!
2009. aug. 17. 13:32
Hogyan élitek mindennapjaitokat elvesztett párotok nélkül? Hogyan viselitek a magányt az elkövetkezendő életetek során?
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook