Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai csoportpénz beszedésére tud valaki legális megoldást? fórum

Óvodai csoportpénz beszedésére tud valaki legális megoldást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
18. Szilvamama (válaszként erre: 15. - Csillu77)
2009. okt. 8. 13:17
Szerintem csak a saját nevedre tudnál számlát nyitni, az meg elég visszatetsző. Hidd el, jó helye lesz annak a pénznek otthon, a bugyisfiókban :)!
17. 8559ed0e1b (válaszként erre: 10. - Csibike.)
2009. okt. 8. 13:17

Ez egy nagyon jó kérdés volt...

Én előre fizetem mindig a csoportpénzt szeptembertől-juniusig.És most még ceruzát ragasztót és tsit vehettem a saját pénzemen mivel a csoportpénzből nem telt rá...

Kirándulásra is fizetni kellett.

Engem "csak" az bánt hogy befizettem a pénzt,és nincs meg.

2009. okt. 8. 13:16
Az osztálypénz nevű csak iskolák és középiskolák számára van, a honlapjuk szerint. Mást eddig nem találtam.
15. csillu77 (válaszként erre: 11. - Csibike.)
2009. okt. 8. 13:15
Akkor most a bankosokat kérdezem, hogy milyen konstrukciót keressek? :-)
14. Szilvamama (válaszként erre: 9. - Csillu77)
2009. okt. 8. 13:15
Rendszeresíts egy dobozt otthon, és egy elszámoló füzetet, amiben dokumentálod, hogy ki-mikor-mennyit fizetett, és mikor-mire-mennyi ment el belőle.
13. uracsvivi (válaszként erre: 9. - Csillu77)
2009. okt. 8. 13:15
Nem értem miért kell cipelned a pénzt bárhová is.
2009. okt. 8. 13:15
Nálunk se volt korábban ebből semmi gond eddig, csak most az óvónéni (a másik semmi ilyesmivel nem foglalkozik) kérte, hogy nála ne legyen. Nem értem, mert simán van náluk sokkal több pénz, ilyen-olyan színházra, bűvészre, miegymásra gyűjtve...
11. Csibike. (válaszként erre: 9. - Csillu77)
2009. okt. 8. 13:14

Tedd be egy számlára..így még ha keveset is..de kamatozik!

Nálunk ez városi szinten az oviban is és a sulikban is így megy..

10. Csibike. (válaszként erre: 8. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 8. 13:13

Kérjen mindenről mindenhol számlát akár az ovi nevére..

Az ilyen szülőt miért nem váltjátok le???

2009. okt. 8. 13:12
Én se azon problémázom, hogy s mint szedjem be, az, hogy mire megy el, majd kiderül. De jópáran ideadták egész évre már szeptemberben a havi 500-at és én nem szívesen hurcolászok magamnál ekkora pénzt.
8. 8559ed0e1b (válaszként erre: 5. - Csibike.)
2009. okt. 8. 13:11
Nálunk az a baj hogy az Anyuka aki kezeli a pénzt nem tudott elszámolni vele.Hogy mikor mire mennyi lett fizetve.Én ezt nem tartom korrekt dolognak.
2009. okt. 8. 13:10
Az nem tünhet el csak úgy el.Nálunk a suliban én kezelem ezt a pénzt és minden bevétel kiadás dokumentálva van.
2009. okt. 8. 13:09

Sziasztok!

A fiam kiscsoportos és részben azért, hogy megértsem végre, hová lesz a csoportpénz, elvállaltam a szmk-tagságot és a csoportpénz beszedését. Ezzel nem is lenne baj, csináltam szép táblázatot, a szülők egész rendesen adogatják nekem, de mit kezdjek a pénzzel? Több 10e ft-tal nem szívesen mászkálok, de itthon se hagynám, az óvónéni pedig parázik, hogy nála se legyen, mert ha kap egy apeh-ellenőrzést, mi lesz...

Egyelőre nagyobbat költeni se akarnak, de azért csip-csup dolgokat már vettek, tehát értelmesebb lenne, ha náluk lenne, szerintem.

Utánanéztem, az otp-nél van egy lehetőség, de csak iskolások számára, különben is, mire értelmes összeg összegyűlik, már vennénk is ki, a kamat csak pár ft lenne, ellenben számlavezetési díjat meg vonnának.


Ti mit tennétek, hogy csináljátok?

5. Csibike. (válaszként erre: 2. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 8. 13:09

Nálunk vezetve volt egy füzet mire megy el a pénz..és mindenről számla volt, hogy el tudjuk számolni!

Így sosem veszett el egy forint sem!

2009. okt. 8. 13:08
Nem értem a kérdést igazából. Nálunk is van x Ft/hó, beszedik és kész. Teljesen bizalmi alapon megy a dolog.
2009. okt. 8. 13:07

Mi az oviban úgy csináltuk, hogy aki szedte a szülők közül a pénzt csinált minden gyerek nevére egy borítékot és havonta betette az öltözőszekrényekbe.

Ilyenkor mindenki tudta hogy mit kell tennie..beletettük a pénzt és az egyik óvónéninek adtuk aki továbbította a szülőnek!

Vagy ha találkoztunk vele reggel közvetlenül neki adtuk oda!

Táblázatban követtük ki hol jár a fizetéssel..sosem volt probléma egyik évben sem!

2009. okt. 8. 13:06

Nálunk csak beszedik,aztán a pénz eltünik...

kíváncsi vagyok milyen megoldásokat fogtok ide írni.

2009. okt. 8. 13:03
Óvodai csoportpénz beszedésére tud valaki legális megoldást?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook