Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ORIGO szóbeli nyelvvizsga, német fórum

ORIGO szóbeli nyelvvizsga, német (beszélgetős fórum)

2011. márc. 31. 14:58

Sziasztok!


Én is arra szeretnélek kérni titeket, hogy, segítsetek. Szeretném össze gyűjteni milyen képek s szituációk vannak a rigó utcában középfokú német szóbelin. Márciusban voltam s sajnos nem sikerült csak 55%- os lett :(


Nekem az egyik képen fodrászat volt, a másikon egy parkolóban három autó, mely közül az egyiket épp egy fickó szerelt.


Szituáció: Egy hotel vendége vagyok, panaszkodnom kell hogy a szemben lévő építkezés nagyon hangos. Egy olyan szobát kell kérnem mely nem az építkezésre néz. Ha ilyet nem adnak azt kell mondanom keresek egy másik hotelt.


Előre is köszönöm a segítségetek!

Sok sikert mindenkinek!

19. Piroo
2010. ápr. 25. 08:50
Szia! Már biztos van eredményed! Hogy sikerült?
18. azxy
2010. márc. 13. 21:57

köszi:P

középfokú, igen:) de a szóbelin nem volt fordítás szerencsére...

17. Piroo (válaszként erre: 16. - Azxy)
2010. márc. 10. 20:10

Remélem meglesz! Azért majd írd meg! :) És nincs mit, szívesen!


Amúgy középfokún voltál, kétnyelvű? Vagy milyen? Környezetvédelmes az komoly! :S

16. azxy
2010. márc. 10. 19:51

Szia!

32 pontom lett, a magnót majd három hét múlva tudom meg:) de nagyon nehéz volt... környezetvédelmes szöveget kaptunk... majd eldől, de reménykedek:) köszi mindent!

15. Piroo
2010. márc. 9. 13:13

Szia!

Na hogy sikerüt a nyelvvizsga?

14. Piroo (válaszként erre: 13. - Azxy)
2010. márc. 4. 11:10

Szókincs! :S

Remélem azért ezzel nem ijesztettelek meg! Amúgy, ha minden oké és csak a szituval vannak nehézségek, attól még nemlehet a nyelvvizsga. De tutti segítenek, rávezetnek a dolgokra.

Vagy ilyen esetben pl. nem azt mondod, hogy hajszárító, hanem, hogy diese Produkte... stb.

13. azxy
2010. márc. 3. 09:38
hűjajj, hát ez nem hangzik jól:S erre honnan lehet egyáltalán készülni?
12. Piroo
2010. márc. 3. 09:15
Nah, valami olyasmi volt, hogy egy barátom panaszolta, hogy nincs a munkahelyén ebédidő és nem tud rendesen étkezni, és hogy én mit tanácsolok neki?! De nem teljesen ez volt, mert tudom, valami olyasmi is volt, hogy este együtt futunk... Nem tom. De nem lehetetlen, de azt hiszem itt kell leginkább a szókincs, mert bele lehet húzni olyan témába, hogy pl. elromlott a hajszárítód, de garanciás és elmész a boltba...
11. Piroo
2010. márc. 2. 19:43

Fúúú, hát ezzel megfogtál. :S Sajnos erre nem emlékszem.

Ha mégis eszembe jutna, majd még írok!

10. azxy
2010. márc. 2. 10:40

Most szombaton, Debrecen :S ( egyébként szolnoki vagyok, csak a Rigó u.-ra akartak beírni..)

Még nincs meg az írásbeli, mert kavarás volt:D az írásbelit az ECL-en csinálom majd, mert a fogalmazás jobban fekszik, mint a nyelvtani feladatok, és az időbeosztás így jött ki... csak sikerüljön:)

szerencsére még mindig "itt vagy", úgyhogy még 1 kérdést feltennék, ha nem gond: a szituáció mi volt neked? ezen se tudok kiigazodni, sehol sem találok róla anyagot:S

9. Piroo (válaszként erre: 8. - Azxy)
2010. márc. 2. 09:13
Igazán nincs mit! Nagyon szívesen! Mikor mész vizsgázni? Az írásbelid megvan már?
8. azxy
2010. márc. 1. 20:14
köszönöm, nagyon sokat segítettél!:)
7. Piroo (válaszként erre: 6. - Azxy)
2010. márc. 1. 20:08
Az én tapasztalatom az, hogy ilyen egyszerű. Szinte csak személyes kérdések vannak. Magadról kell beszélned!
6. azxy
2010. márc. 1. 19:46

És az irányított beszélgetés nálad hogy nézett ki?

Volt, ahol azt olvastam, hogy a vizsgáztató a személyről és a hobbijáról kérdezgette... mindig ilyen egyszerű, vagy csak épp belecsöppent a legjobb témába?:)

5. Piroo (válaszként erre: 4. - Azxy)
2010. márc. 1. 19:18
Igen, végülis te irányítod a "beszélgetést". Mert ha elkezdesz a képről beszélni és neked egy bizonyos téma jut eszedbe róla, ami érdekes is, akkor még örülnek is neki és végül teljesen más témáról fog szólni az egész.
4. azxy
2010. márc. 1. 19:14
köszi szépen:) gondolom a festékes a Beruf téma lett volna.. de ennek örülök, mert gyakorlatilag bármit bele lehet látni a képbe, ha te úgy akarod... lehetne ebbe akár a művészetet, ezáltal a kommunikációt is beleképzelni.. remélem:)
2010. márc. 1. 19:08

Nekem az egyik képen három ember volt hátúlról festékes ruhába és mindegyiknek a hátsóján volt egy festékes tenyérnyom. Ezen kívül nem volt semmi a képen csak egy fal. :S


A másikon egy kis pályaudvar volt, vonattal és sok emberrel, hegyes tájon. Hát én ezt választottam. :)

2010. márc. 1. 19:06

Szia!

Minden kép külön egy lapon van és te húzol 2-t.

1. azxy
2010. márc. 1. 19:02

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy aki részt vett ilyen nyelvvizsgán ( közép), milyen szituációt és milyen képelemzést kapott? ( próbálom felmérni a terepet:) )

Igazából az érdekelne, hogy a képpárokat hogyan szokták összeállítani? 1 könnyű 1 nehéz, vagy szúrjunk ki a vizsgázóval-módszerrel? :)

példáknak nagyon tudnék örülni... előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook