Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önállósodás. Hány évesen kell önálló életet élni, külön a szülőktől? fórum

Önállósodás. Hány évesen kell önálló életet élni, külön a szülőktől? (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. Idhikai (válaszként erre: 48. - Megi04)
2014. febr. 14. 19:54

Leválás... én se értettem sokáig... aztán igen. A leányom volt az első, csodálatos gyerek, öröm vele minden nap, együtt ragyogtuk teli a világot, aztán egyszer csak elváltak útjaink... ezerrel más irányt vett az élete, én egy táncos, színjátszos, kreatív, gyermekközpontú, humán beállítottságú emberke vagyok, így nevelődtek a gyerekeim is. A lányomból, leválása után egy harcos lett,.. aktív természet- és állatvédő (számomra túl aktív), rendkívül jó, rengeteg embert megmozgató szervező...

Ha velem marad, mellettem... egy kis én lettem volna, kis rózsaszín lelkű, álmodozó... holott neki más utat rendelt az Élet, és szerencsére járja is. :)

Nos... ezért... :)

48. megi04 (válaszként erre: 43. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 14. 19:49

Csakhogy ez már nem divat!:) Még pár év,és az lesz a menő,hogy oviból egyenesen koleszba mennek,és vissza se néznek!:)


Ez annyira nevetséges! Szerintem,akkor kell leválni,amikor az ember megteheti.HA NORMÁLISAN tudnak együtt élni,nincs gond,nem értem mi a fenének kell feleslegesen egy fizetésnyit arra költeni,hogy elmondhassa magáról valaki,hogy na én aztán külön lakom?


Egyik fiam elköltözött már(párkapcs.) a másik itthon lakik egy teremnyi saját szobában,jókat szoktunk ökörködni,ha meg magányra vágyik,elvonul.Csak azért fizessen albit,+rezsit,mert az itthonlakás ciki? (25 éves).Mert ha van valaki,akivel együtt tervezi az életét,akkor természetes...De egy hülye divathóbort miatt....?

47. Idhikai (válaszként erre: 40. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 14. 19:43
...nanna... sima panel, anyuka egyedül nevelte őket... de mindkét gyerekem dolgozott már középiskola mellett, és egyéb iskolákat is végeztek...
2014. febr. 14. 19:41
Nekem minbdkét gyerek 18 évesen levált..,. a fiam épp ebben a félévben... anyaként belehalós az biztos, de így egészséges. :)
2014. febr. 14. 19:39
minél előbb!!!!
2014. febr. 14. 16:43
*A masik szobaban is lehet onallo eletet elni, ha onmagat mindenben ellatja; mos-foz-vasal-takarit-rendet rak maga utan, stb.*ez folyamat*
43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - Bridemay)
2014. febr. 14. 15:49

Engem mondjuk még nem is igen engedtek el otthonról 18 évesen, nemhogy az került volna szóba, hogy elköltözzek.

Egyébként meg olyan a családunk, hogy igenis érdekli a szüleimet, hogy mi lesz velünk, lesz-e lakásunk, vagy tudunk-e férretenni.

Arról nem beszélve, hogy én még akkor tanultam, egyetemre jártam, szóba nem került, hogy elmenjek..

Aztán eljött annak is az ideje, anyagilag is, meg egyéb tekintetben is.


Persze nem kell mindenkinek így csinálni, szó sincs erről, de mondjuk már most úgy alakítom az életünket, hogyha házat nem is tudok venni minden gyerekemnek, arra legyen meg a lehetőségük, hogy fedél alatt legyenek nálunk.


Az erős családok általában nem egy generáció alatt lettek azok, hanem azért, mert a generációk egymást egészséges mértékig segítették.

2014. febr. 14. 14:54
És az otthon élő 30-as anyucikához viszi a barátot/barátnőt? Én biztos, hogy nem kezdenék olyannal, aki anyuci pecójába hív el... Akkor inkább az albiba, ahol akárhányan is laknak. De a maga ura. Én is elég öreg vagyok már ahhoz, hogy nem szeretnék reggel csókolomozni anyukáéknak, meg kerülgetni egymást a fürdőben... Ne már!
41. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - F94110ba4a)
2014. febr. 14. 14:47

Szólj már valamit, annyi mindent mondtunk.

Van amivel egyetértesz, vagy mást vártál? .)

40. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 38. - 5674644b5d)
2014. febr. 14. 14:15

Természetesen, nem tud mindenki elköltözni, az nem kötelező érvényű, hogy hány éves kortól.

Elhiszitek, hogy menne az a fiatal,szerintem nem lustaság,hanem pénz , pénz és megint az a r. pénz!

Milyen szar érzés lehet már várni a barátnőt -barátot ott, ahol a szülők is laknak.

Nem mindenki nagy házban, 2 szintesben, különbejáratuban lakik. A legtöbben jó esetben 3 -3 1/2-esben.:)

2014. febr. 14. 14:12
17 évesen költöztem el otthonról. Nappal suli,éjjel meló. Kis szobát béreltem egy néninél.
2014. febr. 14. 14:04

30+rezsi egy albéreltért Budapesten? Biztos nincs ennyiért max szoba. A legutolsó sötét lyukért is elkérnek 50+ rezsit, ha spórolós vagy, nem folyatod a vizet, megy feleslegesen a TV stb. akkor egy 20-25 ezer a rezsi és most tartunk ott, hogy 70-75 jó esetben. Még akkor nem ettél és nem vettél magadnak a lyukas zoknid helyett másikat. Arról nem is beszélve, hogy talán szórakoznál is egyszer legalább a hónapban, elmennél moziba vagy találkoznál a barátaiddal és meginni valamit stb.

Ha nincs párod vagy olyan barátod akivel közösködhetnél szinte esélytelen a mai kezdő fizetések mellett önállósodni.

Persze lehet közösködni idegenekkel, de engem ilyen szituban konkrétan nem egyszer megloptak és a kisebb gondom volt, hogy a kajámat megették...

Ténylegesen egyedül önállósodni nagyon nagyon nehéz és nem feltétlenül kell ferde szemmel nézni, mondjuk egy 30-as emberre ha képtelen önálló életbe kezdeni. Nagyon sok tényezős dolog ez és szerintem a kisebbik része a lustaság a nagyobbik a tehetetlenség.

2014. febr. 14. 10:39

És igenis meg kell tanulni, hogy a számlákkal nem késünk, a csekket nem dobjuk el, mert 1 év múlva is lehet be kellene muatni .

Rájönni, a pénztárca melyik üzleteket engedi. Mert eddig könnyű volt mondani hogy ilyen-olyan póló, nadrág kell, vagy semmi.

De belejöttek, és tudják, és a szülőnek ez jó visszaigazolás. És jó érzés boldognak látni a gyerekünket. Nincs is attól jobb!!!

2014. febr. 14. 10:27
20 évesen költöztem el otthonról a párommal,dolgoztunk mind a ketten.Én úgy gondolom ha valaki befejezte a tanulmányait,akkor törekedjen az önállóságra,ami nem feltétlenül azt jelenti,hogy költözzön el,de dolgozzon (vagy dolgozzon már egyetem mellett is,ha az olyan hogy 27 éves koráig tart) mert azért az elég ciki,mikor egy 30 éves embert a szülei tartanak el,úgy hogy nem is akar önállósodni semmilyen téren...
35. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 33. - Bridemay)
2014. febr. 14. 10:19
Hú, milyen igazad van! Mikor elment a gyerek (szerencsére egy városban de külön lakunk), csak néztem: kevesebbet kellett takarítani, nem volt ruapakolás a szobában, fürdőszobát és szobáját nem kellett napont 3x áttöröni, nem ragadt a kony köve. Ui. Mindíg tele kell önteni a poharat, hogy a fele megmaradjon, de legyen minek kilöttyennie.Na, ilyenek . Tudnak ám utána hiányozni, de naponta telefon, heti egy tuti, második bizonytalan " beszaladás" . Száz szónak is egy a vége, igen, 25-26 év után szusszan egyet a szülő.
34. jozsi.38 (válaszként erre: 33. - Bridemay)
2014. febr. 14. 10:14
pedig a legegyszerűbb akkor lenne félretenni, mert a rezsi+albérlet a fizetését elviszi, míg otthon van és beszáll a rezsibe, plusz bevásárol, az mellett könnyebben tesz félre
2014. febr. 14. 09:59
Nem azért mondtam, hogy elmondhassa vki, hogy külön lakik, de azért nem kell az anyuéknál maradást kereset mellett lakás-előtakarékossági lehetőségnek sem tekinteni. Nem gondolom, hogy ott kell spórolni. És havi 100-120-ból meddig kéne anyával lakni, hogy abból (még így is) meg tudjam spórolni egy lakás árát? Nem szabad így gondolkozni. Bizony, anyáék is szeretnének 20-25 vagy akárhány év gyerekpesztrálás után szusszanni kicsit, maguknak lenni.
32. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 10. - Nikk_1982)
2014. febr. 14. 09:57

Igen érdekes történetek vannak, minden elismerésem, aki pl 18-tól le tud válni.

Igaza van annak, hogy az elköltözés semmi, ha anyuka viszi másik városba utána a fagyasztott kaját, (29) meg ő is viszi mikor (nagyon sűrűn)itthon van és szinte ezért jön, mert 1 napot van itthon. Tisztítószereket is ugyanígy. Szóval szerintem ez nem önállóság. Az igen, aki írta, hogy kislányként egyedül maradt. Meg aki elköltözik, de megold mindent. Én megmondtam a gyereknek, itt nem lesz kifőzde, ha itt vagytok, van kaja esztek, kivétel az ünnepnapok. Jól látom?

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 30. - Bridemay)
2014. febr. 14. 09:48

Sok igazság van abban, amit írsz.


De azért azt is sokan meggondolják minden egyéb szemponttól függetlenül, hogy érdemes-e kifizetni a havi 30-70+ rezsit, vagy rezsi/2-őt a havi 100-120 nettóból csak azért, elmondhassa, hogy külön lakik. Ugyanis ezekből a keresetekből az ember az életben nem spórol össze lakást, de még dupla ennyiből sem..


Ezért döntenek sokan úgy, hogy inkább maradnak otthon, és azt, amit kifizetnének a "feelingre", azt inkább elteszik, így azért pár év alatt egy önrésznyi összejöhet...


A kérdés inkább ott van, - és ebben van igazad - hogy otthon "együtt lakik" valaki, vagy "igénybeveszi a mamahotel szolgáltatásait". No ez a nem mindegy...


Én öt évet laktam "otthon" már a családommal a kisszobában.. Nem volt könnyű, kívánt a dolog alkalmazkodást, de nem bántam meg, hogy nem rögtön hitellel, meg 100ezres albérlettel vágtam neki az életnek, hanem előbb megerősödött kiscsaládunk, és utána már más volt.. A számlákat meg befizettem gyakorlat nélkül is..


De az anyuka hülyének nézésének én se vagyok híve, bár anyám azért nem is hagyta magát hülyének nézni..

2014. febr. 14. 09:35
Szerintem nem az a lényeg, hogy hány évesen költözz el. Hanem az, hogy dolgozol-e már, vagy nem. Mert ha dolgozol, akkor elvileg képes vagy eltartani magad. Nem tudom opciónak elfogadni azt, hogy de hát nekem még nincs párom és én keveset keresek, így nem vagyok képes egyedül fenntartani egy háztartást. Nem vagy képes? Akkor hajrá, fogjál egy ismerőst, barátot, aki hasonló cipőben jár, mint te és máris lehet továbblépni egy albérletbe. Gyönyörűen megtanulni, hogy mi az, számla határidőket betartani, gázt bediktálni, magunk elmenni a boltba, ha elfogy a tej. Mert takarózhatunk azzal, hogy én adok anyunak a rezsibe, meg segítek otthon. De az mégiscsak anyu lakása/háza és ha elfogy a WC-illatosító, tuti, hogy anya veszi észre és ő veszi meg. Erről ennyit. Ha keresel, költözz!!!
2014. febr. 13. 23:36

l8 évesen költöztem el hazulról másik városba,. egyetem utolsó évében férjhezmentem és mindkketten dolgoztunk.

Ilyenről senki nem ír,de gondolom, hogy nem egyedi eset, amikor az első férjemtől elváltam és szűk 1,5 -évig a szülői házban laktam ( ekkor próbáltak szüleim ujra " kiskorúsitani, " de szerencsére gyorsan férjhezmentem ismét )

28. csengu
2014. febr. 13. 23:27

Én 17 évesen kénytelen voltam önellátó lenni..

ugyanis ennyi voltam, mikor anyukám is meghalt apukám után

2014. febr. 13. 23:12
18 evesen koltoztem ossze a jelenlegi ferjemmel az anyukaja lakasan. Aztan 20 eves voltam, mikor teljesen kulon valtunk anyukajatol is.
26. Dodi44 (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2014. febr. 13. 21:35
(Koszonom)
25. simple (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2014. febr. 13. 21:33
Nekem egy fillérem sem volt amikor leléptem, de nem volt más választásom.
2014. febr. 13. 21:15
Én 18 évesen költöztem a szülői házból. Fősulira mentem a szülőktől 80 km-re- Eleinte nehéz volt, de nem bántam meg azt az időt. 9 évig éltem tőlük külön, majd haza kellett költöznöm egy pár hónapra, és utána párommal vettünk egy kis házikót. Nem azért költöztem el másodszor,mert nem éreztem magam jól otthon, de a 9 év tőlük külön megedzett, és már teljesen hozzászoktam, hogy önellátó lettem. Persze egy pár évig ők finanszírozták a tanulmányaim,de aztán diákmelót vállaltam, és onnantól kezdődött az önellátás.
2014. febr. 13. 21:14

kell??


ó, ha a mai fiatalok csak úgy hipphopp elköltözhetnének otthonról, mert kell és azonnal meg is van a rávaló...

22. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Dodi44)
2014. febr. 13. 21:11
saJát
21. Zamila
2014. febr. 13. 21:09
Én 17 évesen költöztem el teljesen a szüleimtől,akkor kezdtem dolgozni.100 km-re tőlük.Mondjuk már 14 évesen is kollégiumban laktam,így nem volt olyan nehéz a "leválás" ,legalábbis lelkileg.
2014. febr. 13. 21:09

itthon lakom még mert nem keresek annyit h eltartsam magam, de mindent magamnak fizetek (kaját is, mindent), és adok bele a rezsibe is. Nem függök anyámtól, csak együtt lakunk.

Amikor olyan állásom lesz hogy végleg el tudok költözni, megyek. 24 vagyok

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook