Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olyan filmeket keresek, amelyek megtörtént eseteket dolgoznak fel fórum

Olyan filmeket keresek, amelyek megtörtént eseteket dolgoznak fel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
77. Gine
2011. márc. 28. 20:18
Kapj el,ha tudsz!
76. Gine (válaszként erre: 75. - 54840f0fce)
2011. márc. 28. 20:17
:D
2011. márc. 28. 20:15
Predátor. Izaura.
74. 9e32886f4a (válaszként erre: 73. - A97b9a4e4e)
2011. márc. 28. 20:12
Ismétlem egy remete nő ennyi az egész, a többi mind kitaláció jól felépített maszlag.
2011. márc. 28. 19:23

Ja, igazad van. Totálisan szkeptikus vagyok a boszorkányokkal, szellemekkel, meg minden földöntúli lényekkel kapcsolatosan.

Lehet, hogy élt és létezett ez a blairi füvesasszony, de kérdem én, hol van ez leírva? :D

Mert én egy pár éve azt olvastam, hogy egy riporter interjút készített a film kiagyalóival, és mikor megkérdezte a fiúktól az ibse, hogy mennyi a valós alapja a történetüknek, hatalmas röhögésben törtek ki, és azt válaszolták neki, hogy az egészet cakkompakk ők találták ki. Megszerkesztették a burkettsville-i erdőben kísértő boszorkány dokumentált történetét egészen 200 évre visszamenőleg, bizonyítékként pedig korhű fotókat, rajzokat, dokumentumokat kreáltak. Egyébként, minden elismerésem az övéké, mert ennek a nagyon középkategóriás filmnek(és akkor még jóindulatú voltam), ami szinte csak kameramozgásokból áll, olyan bravúros marketinget álmodtak meg, hogy az csuda. Még mielőtt levetítették volna a filmet a mozikban, már összehozták a film weboldalát, ahol minden hülyeségüket tényekkel, dokumentumokkal igazolták, és a legtöbb ember- és itt most főleg az amcsikról beszélek-úgy ültek be a moziba, hogy ez egy igazi "médiatörténeti esemény", és ez mindenkinek látni kell.:D Biztos, nem keveset kaszáltak a fiúk...

72. 9e32886f4a (válaszként erre: 70. - A97b9a4e4e)
2011. márc. 28. 16:47

Jaj de szkeptikus vagy :D

Nem a Blair boszorkány legendája simán egy egyszerü erdőben élő remete asszonyból indult ki akitől féltek, ennyi, se több se kevesebb aki az akkori korban értett a gyógynövényekhez.Abban a korban ugye minden olyan meg nem értett emberre aki egy kicsit is ismerte a gyógynövényeket rákiabálták hogy boszorkány..valós feljegyzések is vannak a gyerekek eltünéséről, de persze a 2 dolog nem függ össze csak az akkori emberek kapcsolták össze.Az hogy a film már mennyire színezi ki a történetet az megint más.

2011. márc. 28. 15:19

Bocs, Reardon asszony biztos nem volt időutazó, mivel a naplót Mrs. Rimbauer írta, de ő aztán nagyon :D

Teljesen behülyítetek ezekkel a boszorkányokkal, meg folyton átalakuló épületekkel, már azt sem tudom, ki vagyok én :)


Dócy, ha még nem láttad az Elitalakulatot, ami azt hiszem egy 5 részes minisorozat(a tv-ben is ment), nézd meg, az aztán tényleg a kőkemény valóságot mutatja be.

70. a97b9a4e4e (válaszként erre: 66. - 9e32886f4a)
2011. márc. 28. 14:53

Hja, a Yetiben is hisznek sokan, még sem látta még senki, vagy legalább is nincs róla semmi kézzel fogható bizonyíték. Mindenhol vannak legendák, de ezek csak szájhagyomány alapján terjedő mesék, semmi több.

1710.

A Siófok (akkor még Fok) mellett levő kis erdőben egy kolostor állt.A hely,mint később kiderült elátkozott.Egy ottani apáca elbeszéléséből tudhatjuk mi is történt. Katalin nővér az egyetlen túlélője annak a napnak.Naplójának csak néhány töredéke került elő.11 apáca tűnt el nyomtalanul.


Na akkor, ott meg a siófoki boszorkány tevékenykedett? :D

69. a97b9a4e4e (válaszként erre: 65. - Kevian)
2011. márc. 28. 14:35

Lehetséges, ha hiszel a reinkarnációban. Egyébként onnan tudom, hogy maga Stephen King vallotta be, hogy az egész csak kitaláció. Amikor elkészítette a Rose Red forgatókönyvét,kellett hozzá egy alapsztori, és hát innen jött az ötlet.

(This essay contains selected email queries received by HistoryLink concerning Rose Red, an ABC-TV mini-series which aired in January 2002 and was based on a story concept by Stephen King and a related Diary of Ellen Rimbauer: My Life At Rose Red (New York: Hyperion Books, 2001), in fact written by Ridley Pearson. These works of fiction claimed to tell the tale of an actual haunted Seattle mansion. The cachet of verisimilitude was reinforced by a seemingly legitimate “Beaumont University” Website, which included a link to HistoryLink and generated numerous emails from visitors seeking “the truth about Rose Red.” This sampling of queries sent to HistoryLink offers a case study in the power of media to mislead in the name of entertainment -- or worse.)- a szöveg lényege, hogy ez egy kitalált történet, amelyet egy Ridley Pearson nevű személy írt. Aki egyébként sokak szerint maga S. King.

Egyébként ha beszélsz némileg angolul, te is könnyen utánanézhetsz.Pl. itt: www.historylink.org/essays/output.cfm?file_id=4001

És íme a cáfolatok:

"a Beaumont Egyetemen dolgozó Joyce Reardon egy Everettben tartott árverésen régi, lelakatolt könyvet vásárolt 1998-ban, amely állítólag a XX. Században élt vagyonos üzletember, John Rimbauer feleségének naplója." - "A Beamont University nem létezik, a honlapján is érdekes módon csak ez az egy témakör elérhető, minden más "under construction"."

Ha olvastad a könyvet, akkor te is tudhatnád, hogy van benne egy mondat, ami már eleve megkérdőjelezi a történet valódiságát. Idézem: " És később is mindig így tettem! " Ha te naplót írsz, nem írsz bele egy ilyen böszmeséget. Előre megfogalmazódott benne az, ami még be sem következett?! De lehet, hogy időutazó is volt Reardon asszonyság, nem csak skizofrén...:D

Ja, és az épület sem létezik Seattle-ben a Spring Streeten, minden erre utaló kép csak Photoshop.

2011. márc. 28. 13:02
Utolsó megálló 174
2011. márc. 28. 10:35
Igaztörténet még az Amityville és a Kísértetjárás Connecticutban. Bár hozzá teszem a film igencsak kiszínezi a valóságot, de van valóságalapja.
66. 9e32886f4a (válaszként erre: 44. - A97b9a4e4e)
2011. márc. 28. 10:34
Ha utána olvasol igazából a boszorkánynak titulált néne létezett. Egy remete hölgy volt aki gyógyitással foglalkozott akit csúnya kinézete miatt kiközösítettek. Ennyi az igaz része a történetnek.
65. kevian (válaszként erre: 61. - A97b9a4e4e)
2011. márc. 28. 06:47
Te már akkor is éltél onnan tudod?
2011. márc. 27. 21:15
Túsztörténet
2011. márc. 27. 21:13
Laura végzete ( főszereplő: Brooke Shields)
2011. márc. 27. 21:11
Hidegvérrel - Tuti film, Capote rgényéből
2011. márc. 27. 21:05

Basszus, olyan jót röhögcsélek itt magamban. :D

Hogy az Ellen Rimbauer igaz lenne? Még a naplót sem az írta(aminek alapján a film készült), akinek tulajdonítják, hanem egy Ridley Pearson nevű személy, aki így akarta érdekessé tenni a könyvét. Lehet, hogy élt egy Ellen Rimbauer nevű nő, valamikor a huszadik század elején, de hogy naplót nem írt az tuti, vagy legalább is nem ezt.

2011. márc. 27. 21:05
Száguldó bomba fsz.:Denzel Washington
2011. márc. 27. 20:53
A texasi láncfűrészes
2011. márc. 27. 20:52
Ja, és a Gia(Kifutó a semmibe)című film, amelyben A. Jolie alakítja a híres modellt, Gia-t, szintén megtörtént eseményen alapul. Nagyon ütős, és rendkívül kemény a film, de megéri megnézni.
57. kevian (válaszként erre: 30. - Sálálálá)
2011. márc. 27. 20:49
Miért ne lenne jó Ellen Rimbauer naplója? Igaz történet.
2011. márc. 27. 20:46

1492 A paradicsom meghódítása...

Hát valakinek fel kellett fedeznie Amerikát

:-DDD

2011. márc. 27. 20:43
..és akkor még ott a Bakancslista, a Hét élet. a Gettómilliomos, az Életvonat, vagy épp a Rain Men. Szerintem ezek kihagyhatatlan filmek, mert többet adnak, mint egy pillanatnyi érzés. :)
2011. márc. 27. 20:43

Holt Költők Társasága (Robin Williams)

22 lövés (Jean Reno)

Nincs Bocsánat (Clint Eastwood)

A rettegés Háza

53. Tücke (válaszként erre: 52. - Dócy)
2011. márc. 27. 20:41
örültem hogy leadták mert nagyon nagyon rég asszem még videókazettán láttam :) mikor még a Téjkák is val voltak tele és elvétve volt 1-2 dvd lemez
52. Dócy (válaszként erre: 50. - Tücke)
2011. márc. 27. 20:39
Na, én viszont a vígjátékokat szeretem, a csillagok háborúja, meg Avatar típusúakat viszont nem.
51. Dócy (válaszként erre: 45. - Tücke)
2011. márc. 27. 20:36
Igen, azt mi is néztük, és épp ez indította el bennem, h igaz történeteket keressek.
50. Tücke (válaszként erre: 48. - Dócy)
2011. márc. 27. 20:34
én meg mindenféle filmet megnézek kivéve a vígjátékokat és a legtöbb magyar filmet
49. Tücke (válaszként erre: 46. - Da974971cd)
2011. márc. 27. 20:33
hölye:DDDDDDDDDDDDDD
48. Dócy (válaszként erre: 43. - A97b9a4e4e)
2011. márc. 27. 20:33
Igen ez is jónak tűnik, megnéztem a filmkatalógus.hu-n, és jó osztályzatot kapott, felveszem a listámra.Ritkán nézek filmet de úgy vagyok vele, ha megnézek egyet, akkor legalább adjon vmit.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook