Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyugtalan nem alvós csecsemők fórum

Nyugtalan nem alvós csecsemők (beszélgetős fórum)


2009. szept. 19. 07:02

sziasztok!!!

az én fiam 2,5 éves és most sem alszik éjszaka,,

de még szopik,,

a lányaim 3 évig szopiztak és addig ők se aludtak éjszaka..aztán végigaludták az éjszakát!!

15. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 14. - Debóra)
2009. szept. 19. 06:50

Igen!!!!!!Espumisan!:)Valóban!Nekünk segített.Sajnálom hogy nektek nem.:(

A nappali nem alvásnak is biztosan megvan az oka...én emiatt is sokat szenvedtem,mert állandóan nyűgös volt!Nekik még kell a 16-20óra alvás.

2009. szept. 18. 22:48

Mondjuk ezt az oxitocynos elméletet én is hülyeségnek tartom, egy ismerősöm mondta. Ő igy gondolja, de én nem. Mindegy nem vitatkoztam vele, de érdekelt azért a téma.

Juhaszcsalad3 Espumisan a neve, már azt is használtuk. Sokmindent kipróbáltunk hasfájásra, de igazából semmi sem segitett.

Már 10 hetesek elmúltunk, de pl. egy hétig nem fájt a pocak, ma meg egy picit megint. Szóval már alakul. Szerintem három hónapos korára el is fog múlni, mert már nem mindig fáj.

A nyugtalanságról, meg azért irtam, mert úgy nyugtalan, hogy napközben nem akar aludni. Éjszaka jól alszik, nappal van gond, de látom, hogy másnál is, igy megnyugodtam. Csak szundizik, babakocsiban, hintában, de mélyen nem alszik. Hát ez van.

2009. szept. 18. 09:28

A levendulát én is próbáltam,de egyáltalán nem vált be.az én fiam is sokáig mellettünk aludt,aztán egyszer csak kapott egy kis gyerek kanapét,és azóta abban alszik,igaz velünk egy szobában...

A hasfájós babáknak van egy bizonyos csepp,aminek a nevét sajna már elfelejtettem,de banánízű,és az orvos biztosan tudja melyik az,nekünk bevált,de a masszázs is nagyon jó nekik,amihez lehet olajakat is kapni...

2009. szept. 17. 21:15
Az én kisfiam három hónapig csak egyféleképpen tudott elaludni: a mellkasunkon. (éjjel-nappal) Értelemszerűen eddig egy ágyban is aludt velünk. Ahogy betöltötte a 12. hetet, egyszercsak "lemászott" rólam éjjel, mellettem töltötte az éjszakát, és pár napra rá már kiraktuk a saját kiságyába. Azóta ott alszik. Ha beteg, és megpróbálom magunk közé tenni, hátha megnyugszik, még jobban sír, és mászna vissza a helyére. Szóval szerintem lehet valami a pszichés okokban... Lehet, hogy a fiamnak 12 hétre volt szüksége a biztonságérzet kialakulásához, és én megadtam neki ezt az időt, bár sokat "kaptam" a családtól/ismerősöktől, hogy elrontom, elkapatom. Hát szerencsére nem romlott el. :)
2009. szept. 17. 12:45

Ez a téma engem is érdekelne én is oxytocint kaptam 5 dózist és mi is nagyon nyugtalanok vagyunk!

Bár hasfájósak is!

10. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Mimmo33)
2009. szept. 17. 09:56

Most néztem, hogy ő már a 3.babád;)

Akkor amiket írtam előbb, azt szerintem te is tudod;)

9. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Debóra)
2009. szept. 17. 09:55

Én is kaptam oxytocint, de nem tapasztaltam ilyen mellékhatást, sőt, nem is hallottam ilyet;)


Szerencsére mi viszonylag jó alvók voltunk.

Amikor Máté ennyi idős volt, én összebújtam vele és úgy aludtunk. Nem rég még a tested része volt, idő kell neki megszokni itt kint;)

Nem biztos, hogy valami gond van vele, elég csak magadra gondolni. Te is nyűgös, nyomott vagy pl. egy időjárás változásnál. Ezt ő ugyan úgy megérzi;)

8. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 7. - 4ca460d3e8)
2009. szept. 17. 09:31
Azt elfelejtettem, hogy azért olvass utána, hogy olyan pici babánál alkalmazható-e a krém vagy az illó olaj!
7. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 1. - Debóra)
2009. szept. 17. 08:59

Szia!


Próbáld meg, hogy este a fürdővizébe cseppentesz pár csepp levendula olajat, vagy levendulás krémmel megmasszírozod elalvás előtt a talpát! Nagyon jó nyugtató hatása van! Igaz Nekem már nem olyan kicsik a gyerekeim, (5 és 3 évesek) de este mikor masszírozom a talpukat, képesek a végére elaludni! Nekem kb egy fél éve ajánlotta egy természetgyógyász!

6. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 1. - Debóra)
2009. szept. 17. 08:54
Szia!Én sem hallottam ezt az elméletet,de ki tudja,lehet hogy van benne valami!Nekem is adtak valamit mert nem voltak fájásaim és a magzatvizem elfolyt,és az én fiam is napi 10perceket aludt óránként.2 éves koráig kínlódtunk,mondjuk napközben egyre többet aludt másfél éves korától,de a legtöbb másfél óra volt.Éjszaki 2éves koráig többször fenn volt,eleinte 2óránként,majd már csak kétszer kelt fel,aztán 2éves kora után mikor már csak napi egyszer aludt,a 3óra alvás megvolt,és éjszaka sem kel fel csak ha beteg.Most 3éves.Akkoriban mikor kisebb volt még nem ismertem a homeopátiát,de neked azt ajánlom nézz utána,keress egy homeopatát és szerintem megoldódik a gond,mert a homeopátia egy nagyon összetett orvoslás,ami testet lelket gyógyít,és biztosan találtok olyan szert,ami segít ebben.Sok embertől hallottam már hogy ez segít.természetes anyagról van szó,aminek semmilyen mellékhatása nincs,csak a megfelelő szert kell megtalálni!Szerintem érdemes kipróbálni.Nekünk már sok mindenben segített a homeo.
2009. szept. 17. 08:34
ja, én is cáfolom az oxis elméletet, nagyon nehéz szülésem volt, telenyomtak oxival, végül vákummal született. mégis végigaludta az éjszakát kezdetektől, 6 hetes koráig 2x kelt fel enni, és aludt is vissza, 6 hetes kora óta végigalussza az éjszakát evés nélkül, most fél éves, és 12-13 órát alszik egyben. szerintem más oka lehet, bár tudod, a babák is mások, kire így, kire úgy hatnak a dolgok. kitartást kívánok. még nagyon pici a babád, bármi lehet. kövezzetek meg, én a suttogó titkai c. könyvet ajánlom neked, és a napirend kialakítását már ilyen piciny korban is, én a kezdetektől nagyjából ezt alkalmazom, és nálunk nagyon bevált.
2009. szept. 16. 21:48
Jaj azt elflejtettem hogy nekem is indított szülés volt ami császár lett, és nekem még akkor is nyugodtan aludt a lányom mikor jöttek a fogai :))
2009. szept. 16. 21:46

Szia! Hát én biztosan nem hallottam erről a dologról amit írtál. Igat nekem a lányom most 16 hónapos de nekem 3 hetes kora óta végig alussza az éjszakákat és a nappalok is nagyon jól teltek vele.

Pontosan a mai napon beszélgettem a volt szobatársammal akivel együtt szültem: ő neki viszont ugyan ez a problémája mint neked. Ő arra tud gondolni hogy sajnos mások hibájából szegénykém végig idegeskedte a terhességét, és az hathatott ki a kisfiára amitől ilyen "eleven" lett.

2009. szept. 16. 21:43

Szia!

Én ezt az oxytocinos elméletet sose halottam.

De ki tudja?Talán van benne valami.

Az én lányon 22hós múlt és a mai napig nem túl jó alvó.Nekem is inditották a szülést mert nem volt fájásom.Ő is babakocsiban vagy cicin tudott aludni,nappal 5-6 alkalommal 15perceket.Az éjjelek még rosszabbak voltak 2óránként kelt kb. 8hós koráig.Most is fel kel még éjjel 1-2 alklommal.

2009. szept. 16. 21:34

Nagyon érdekel ez a téma, de szerintem nem csak én vagyok ebben a cipőben.

10 hetesek vagyunk és nappal alig alszunk olyan 15-20 perceket, azt is a mozgó babakocsiban, anyán, hintában.

A pocakunk már nem fáj, ezért nem lehet arra fogni.

Ismerős bogarat ültetett a fülembe, hogy amikor szülés alatt oxytocint kaptam /gyors szülés érdekében/ az ki tudja, hogy mit váltott ki a babában. Lehet, hogy épp akkor indultak el a méhösszehúzódások, amikor ő aludt és ezért fél elaludni, mert visszatérnek neki ezek a képek! Szerintetek van ilyen? Lehet ennek hatása miatt nyugtalan egy csecsemő?

Gondolom azért, mert még nincs kialakulva a biztonságérzetük, mivel 9 hónapot biztonságban töltöttek és hirtelen megszületnek különböző szerek hatására és nincs idő felkészülni nekik?

Várom minden olyan hozzászólást, akinek nem igazán alszik a babája napközben, hogy mit tesz vele, észrevételek, ötletek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook