Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyaraljunk? fórum

Nyaraljunk? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nyaraljunk?

12. Ami.
2011. júl. 19. 15:15
Szelidi-tónál 2szer nyaraltam családdal,mindenki élvezte,kisgyerekek,nagy gyerekek,szülök.Nagyon szép.
11. caravell (válaszként erre: 11. - Eszter1981)
2011. júl. 17. 19:01

Naagyon sok szálloda, szállásadó vállal transzfert, kereshető pl. a bukingpontkomon.

Balaton van olcsóbb és dágább meg luxus árfekvés, az is szervezés, igény de legfőképpen pénz kérdése.

10. Gaby76 (válaszként erre: 9. - Db78bacc4f)
2011. júl. 14. 18:13
Szia! Milyen ez a tó? mély? mennyire lehet benne úszkálni, esetleg átúszni?
2011. júl. 11. 13:13
Én most hétvégén voltam a Szelidi-tónál, egy kis tó Bács megyében és nagyon élveztem. Szuper volt a strand, az esti kis utcabál, az egyszerű, de nagyszerű nyaraló, ahol megszálltunk, szóval teljesen kikapcsolt és jól sikerült, pedig nem egy tengerpart. Jah, és olcsó is volt.
8. caravell (válaszként erre: 6. - Bettike2007)
2011. júl. 11. 11:58

Szerintem sokn választják a hazai nyaralást anyagi okok miatt. Az biztos, ha annyi pénzem lenne, hogy itthon egy szállodában nyaraljak ellátással, akkor inkább ugyanebből a pénzből világot látnék akkor is, ha a tengerparton ez csak sátorozásra elég. De az igények nem egyformák.


Mellesleg hová tűnt a topiknyitó? Érdekelne, hogy konkrétan mi volt a célja a cikknek, miről is szeretne beszélgetni?

7. caravell (válaszként erre: 5. - Gaby76)
2011. júl. 11. 11:53

Igazad van, ezért az első szempont, hogy mennyi pénz van.

Minden nyaralás lehet jó, és a luxusnyaralás is lehet rossz, hozzáállás kérdése. A lényeg, hogy az ember kikapcsolódjon, környezetváltozás legyen és a családtagok egymásra figyeljenek. A magyarországi magánszállásokat én is favorizálom, szép helyek vannak itthon is és különlegesek pl. nagyon kevesen hallottak a Megyer hegyi Malomkő bányáról, a bányatóról: nézzetek utána, gyönyörű! (Zemplén)

Horvátországi és egyéb külföldi nyaralást is meg lehet kevésből meg sokból oldani, ezt kissé hiányoltam a cikkből. A cikk által említett fapados repülőkkel saját szervezésben pl. egy hét Törökország feleannyiba kerül, mint utazási irodával és charter járattal.

2011. júl. 11. 07:56
Sziasztok.Mi nem járunk nyaralni,nincs rá keret,de ha már mennék vagy a hegyekbe vagy külföldre mennék,a Balaton rég nem olyan mint rég.Nem is agyalnék mit tervezzek vagy ne mennék ha lehetőség adódna rá.
2011. júl. 10. 23:29
Sziasztok! A cikket nem olvastam végig, ugyanis nem említette a Balatont, ahonnan mi ma jöttünk vissza! Idén nem volt sok pénzünk nyaralásra, sőt, a leginkább semennyi sem, de mivel 6 éve nem voltunk sehol, ezért összedobtunk, amit tudtunk, és nekivágtunk. 7 éjszakát töltöttünk egy házban, ahol éjszakánként 5 ezer forintot fizettünk (egész hétre 35). Tudtunk sütni-főzni, ezzel rengeteg pénzt megtakarítottunk, a kocsi tetején magunkkal vittük a kerékpárjainkat, így nem kellett mindenhova kocsival menni, benzint pocsékolni és 400 ft/óra parkolódíjat fizetni. Az olcsóbb, de kiépített strandokat választottuk, és ettünk is persze, nem főztem napi 3x. Így se mondhatnám, hogy nagyon olcsó nyaralás volt, de elmehettünk sétahajókázni, komppal átkeltünk a Balatonon, és múzeumban is jártunk. Nekünk csak erre futotta, ha Horvátországba mentünk volna, a pénz kétszeresére lett volna szükségünk, és 3 óra helyett inkább 13-at utaztunk volna, ami fárasztó és a mai benzinárak mellett nagyon drága is. Nekem csak az az álmom, hogy néha elfeledhessük a gondokat és lássunk más helyeket, embereket. Jó volt hazajönni is.
4. caravell (válaszként erre: 2. - Sunshine24)
2011. júl. 10. 11:20

Maximálisan egyetértek, a nyaralás nagyon sokféle lehet, hegyekről, túrázásról nem esett szó. Erdély, Fogarasi havasok, Alpok, Tátra... Továbbá a tengert is össze lehet kötni túrákkal, vagy egyes helyeken nagyszerű kerékpáros lehetőségek vannak. Kiucsit talán sokat szerettél volna írni és így lett kevés...


A magánvéleményt kár volt belekeverni, van, akinek éppen ott van a nyaralás határa, hogy nem kep legalább reggelit vagy bármilyen ellátást, s ha már személyes vélemény: nem éretem mi olyan borzasztó egy egész napos lazítás mellett egy óra főzésben? Megfelelő rákészüléssel ennél több nemkell a napi két fogásos főtt ételhez, ami egy család esetében nem kis kiadás. Hozzáteszem én is örömmel venném a helyi tavernákban a vacsorázgatást, de sokminden mást is, így inkább a programokra költöm ugyanazt a pénzt. De ez is csak egy magánvélemény.


Nem magánvélemény viszont, hogy Horvátországban nagyon sok helyen van homokos starnd, nem feltöltött homokos, hanem igazi, az öblökben a természet töltötte fel. Legalább tíz helyen láttam a saját szememmel.

Valóban nem érdemes Isztrián megállni, de akkor a Krk szigetet se ajánlgassuk. Azért sem, mert Közép- vagy Dél-Dalmáciába ugyan kicsit hosszabb idő lejutni, több a benzinköltség és (aki arra megy) az autópálya díj, de olcsóbbak a szálléások és a gyönyörű mediterrá környezet össze sem hasonlítható az északi résszel.


Végül azt ajánlom mindenkinek, aki a mai szűkös anyagi helyzet mellett is utazni tud/szerete, hogy használja ki az internet adta lehetőségeket, járja körül a témát, a helyet, a látnivalót, az útvonalat, mert könnyen lehet, hogy hihetetlen csodák mellett megyünk el, mert nem tudjuk, hogy ott van.


Ami szempont szerintem

1: mennyi pénzünk van

2: mennyi szabadságunk van

3: mekkora és milyen korosztályú társaság nyaral együtt (gyerekek, öregek!)

4: mit szeretünk (vízpart, aktív vagy passzív nyaralás, bulizás vagy csend, városnézés múzeumok vagy búvárkodás kajakozás, bringázás, hegymászás)

5: egyes fontossági sorrendek (pl. ragaszkodunk az extra szálláshoz, kényelemhez, ellátáshoz vagy bevállaljuk a nomád életmódot, főzünk)

6: miilyen utazási lehetőség van (repülő, busz,vonat, autó... a nyaralás során egyhelyben lennénk vagy utazgatnánk, vagy az egész nyaralás egy vándortábor vagy körutazás jellegű..)

7: bevállalósak vagyunk és szervezünk mi, vagy szívesebben vesszük, ha megszervezik helyettünk (ez természetesen drágább)


Ha az ember ezeket végiggondolja, már egészen könnyű kiválasztani, hogy hova, mennyi időre és milyen igényekkel, feltételekkel.

2011. júl. 10. 11:14

Nekem tetszett a cikk.

Igen, nekem a nyaralás egyenlő a tengerparttal, de nem azért, hogy süttesem a hasam mellette, hanem az élővilága miatt, ugyanis imádok búvárkodni. A Balcsi erre nem jó, meg amúgy sem szeretem....

Én személy szerint Horvátországra tenném a voksom, már jó ideje kijárunk a párommal, de most van egy 4 hónapos kisbabánk, így idén nem jutunk ki sajnos. :)

2011. júl. 10. 10:36
Tetszik is meg nem is a cikk. A nyaralás miért egyenlő sokaknak a tengerparttal? Sokan nem csak süttetni akarják a hasukat egész nap, meg punnyadni a napozóágyban, hanem látni is valamit. Nekik is lehetett volna pár úticélt javasolni.
2011. júl. 10. 10:08
Hát persze! Hangzik szinte rögtön, minden nő szájából a válasz. Álmainkban/gondolatainkban pedig már valahol a fehér homokos tengerparton fekszünk, vagy a parti bárban isszuk a koktélt.
Egyre többeknek azonban ez csak álom marad... Akinek azonban mégsem, gondoltam összeírom, mire is kell figyelni, egy-egy nyaralás megkezdésekor.

Ugrás a teljes írásra: Nyaraljunk?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook