Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyakcsigolya meszesedése fórum

Nyakcsigolya meszesedése (beszélgetős fórum)


8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - OldPinokkio)
2023. jan. 27. 13:44
Köszönöm a részletes tájékoztatást. :)
7. OldPinokkio (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 11:05

A nyaki gerinc meszesedése és a háti izmok letapadása valóban okozhat bizsergést és idegrángást a lábakban. A meszesedés a gerincvelőt szoríthatja, ami idegi károsodáshoz vezethet, míg a háti izmok letapadása fájdalmat és mozgáskorlátozást okozhat.


A nyaki gerinc meszesedése (cervical spondylosis) a gerincvelő öregedésével és a használatával járó degeneratív betegség. A gerincvelő körüli szövetek, ízületek és az intervertebrális lemezek elhasználódnak, ami a csigolyák közötti távolság csökkenéséhez vezet. Ennek következtében a gerincvelőt szorító idegek károsodhatnak, ami bizsergést, zsibbadást és fájdalmat okozhat a végtagokban. A nyaki gerinc meszesedése a karokban is okozhat tüneteket, ami különösen akkor fordul elő, ha a gerincvelőt szorító idegek a karokban futnak.


A háti izmok letapadása (myofascial pain syndrome) a hátizmokban jelentkező fájdalom, amelyet a hátizmokban található apró, merev, fájdalmas pontok ( trigger points) okoznak. A háti izmok letapadása fájdalmat okozhat a hátban, a vállban, a nyakban és a lábban is. A fájdalom általában fokozódik a mozgás közben, és csökken, ha pihen.


A nyaki gerinc meszesedésének és a háti izmok letapadásának kezelése általában fizioterápiával, gyógyszeres kezeléssel és/vagy műtét történhet. A fizioterápia segíthet a fájdalom enyhítésében, a mozgáskorlátozások megszüntetésében, valamint a gerinc és az izmok erősítésében. A gyógyszeres kezelés általában fájdalomcsillapítók, gyulladáscsökkentők és gyulladáscsökkentő injekciók alkalmazásával történik. Műtét csak akkor javasolt, ha a konzervatív kezelések nem voltak hatékonyak, vagy ha a meszesedés olyan súlyos, hogy a gerincvelőt szorítja, és idegi károsodást okoz.


A háti izmok letapadásának kezelése általában fizioterápiával, masszázzsal, izomlazító gyógyszerekkel, valamint trigger point injekciókkal történik. A fizioterápia segíthet a fájdalom enyhítésében, az izmok erősítésében, valamint a mozgáskorlátozások megszüntetésében.


Egyéb kezelési módszerek is használhatóak, mint például a jóga, a meditáció, a jóga, vagy a biofeedback, amelyek segítenek a stressz csökkentésében és a fájdalom enyhítésében.


Az orvosok általában javasolják a fizikai aktivitás fenntartását, és az egészséges életmód fenntartását, mint például a dohányzás abbahagyása, és a rendszeres testmozgás és a megfelelő táplálkozás, hogy csökkentsék a gerincvelő, az ízületek és a háti izmok kopásának kockázatát.


Forrás:


[link]

[link]

[link]

[link]

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Cicaanya)
2023. jan. 27. 09:54

Köszi! Neked is jobbulást!

Nekem mozgásra van derékfájás és nyakam fáj. De idegrángás van a lábamban emellett. Ülőmunka...

2023. jan. 27. 09:36

Ideg, szöveti gyulladás. Nekem ez van most! pokol kin...kaptam lazítót SIRDALUD 6mg és Movalis 15mg szedni !

Krémet lídókainost úgy keverték ki patikába mellé Reunol krémet vettem és örökvakuja felváltva kenni!

Több mint hónapja van, itthon nyújtó torna reggel este ülve.

Jobb ha görcsölten fáj rángások voltak, akkor Droteverint 6 szemet lehet naponta. Én 4 szedtem.

Van aki betud kenni naponta többx az jó!

Helyes testártás fontos(én elhanyagoltam sok sok sok x), meg székbe amin ülsz memoris háttámasz. Nagyon sokat segít!

Időjárás sem tesz jót most , jobbulást

4. Lufthansi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 08:48
Meg az érszűkület .
3. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 08:45
Meg a porckorongsérv okoz még lábzsibbadást, bizsergést.
2. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 08:38
igen
2023. jan. 27. 08:20
Nyakcsigolya meszesedés, háti izomletapadá okozhat lábon bizsergést, idegrángást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook