Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Novella/elbeszélés címe fórum

Novella/elbeszélés címe (tudásbázis kérdés)


8. GNWN (válaszként erre: 1. - Gkreka)
2022. okt. 17. 00:13

A 2. történet egy Maugham novella. Egy gyöngy szakértő egy asztaltársaságban azzal dicsekszik, hogy méteres távolságból meg tudja mondani egy gyöngysor értékét és

észre veszi, hogy az asztalnál vele szemben ülő nő nyakán egy nagyon drága gyöngysor van.

Nagyon jó a novella mint ahogy Maugham legtöbb novellája. Sajnos nem tudom a címet és én is keresem. Biztosan nem a Gyöngysor és nem is a Gyöngyszem. De ezek is jók.

2020. ápr. 21. 21:08
Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember.
6. Sz123 (válaszként erre: 4. - Gkreka)
2020. ápr. 21. 09:35
Az oroszlanbőr című kötetben van.
2020. ápr. 20. 22:54

Hunyady Sándortól A gyöngysor címmel színdarabot találtam.


[link]

4. gkreka (válaszként erre: 2. - Sz123)
2020. ápr. 20. 20:03

Nekem is ez ugrott be elsőre, de így sem találtam rá. Lehet, csak nem volt elég türelmem. Mindenesetre, akkor folytatom ezen a vonalon a kutatást.


Köszönöm a tippet.

3. Sz123 (válaszként erre: 2. - Sz123)
2020. ápr. 20. 12:33
A gyöngysor, így keress rá, hátha!
2020. ápr. 20. 12:31
A 2.nem egy Somerset-Maugham novella?
2020. ápr. 20. 11:19

Általam nagyon régen olvasott műveknek a címét szeretném kideríteni. A tartalmakra emlékszem, hátha valaki tud segíteni a címben/szerzőben!


1. helyszín: vonat,

szereplők: szerelmespár


A nő, aki éppen elhagyni készül a férjét, amikor megtudja (újságcikkből?), hogy anyagilag tönkrement a férj, akkor erkölcsileg lehetetlennek tartja, hogy elhagyja.


2. helyszín: luxus óceánjáró

szereplők: egymásnak idegen emberek, akik között van egy házaspár és egy ékszerekhez értő utas


Vita alakul a feleség nyakában lévő ékszer (úgy emlékszem, gyöngysor) valódiságát illetően.



Előre is köszönöm a segítségeteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook