Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem szól, ha pisilni kell, pedig nincs gond a WC-vel fórum

Nem szól, ha pisilni kell, pedig nincs gond a WC-vel (beszélgetős fórum)


1 2
8. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Arel)
2014. okt. 2. 13:26
nekem a kislányom 2,5 évesen nyáron tökéletesen a bilibe pisilt-kakilt, aztán jött a rossz idő, becsurrantott, stb...több, mint 3 évesen lett teljesen szobatiszta. nincs ezzel gond, majd szól, ne sürgesd, nem gond a pelus sem, ha megérik rá, úgyis kérni fogja hogy ne legyen pelus.
7. Arel (válaszként erre: 4. - Emi75)
2014. okt. 2. 13:25
Persze, hogy folyton játszik, és nem ér rá. De korábban azért valamennyire működött a dolog, és ezért furcsálom.
6. Arel
2014. okt. 2. 13:24
Az az érdekes, hogy a nyári időben ment saját maga a bilire, szépen levette a rövidnadrágját, és/vagy a bugyiját, és elintézte. Most csak úgy működik valamennyire a dolog, hogy rendszeresen viszem, ha ivott, akkor sűrűbben. Így is vannak balesetek. És ha a férjem, vagy a nagylányom vigyáz rá, akkor meg szinte biztos, hogy bepisil, mert ők kevésbé tudnak rá figyelni. Viszont a férjemet ez idegesíti, és inkább pelust húz rá (úgy kényelmesebb neki), amin meg vita van, mert szerintem azzal csak visszafejleszti azt a keveset is, ami már van.
2014. okt. 2. 13:19
Az én gyerekem nagyon korán elhagyta a pelust.20 hónapos volt amikor szoba- és ágytiszta lett.Nappal eleinte ugyanígy rátettem a bilire,de egy hét múlva már magától ment.Éjjel pedig ha 8-kor elaludt akkor 11 óra fele leültettem a bilire /nem ébredt fel rá!!/ majd hajnali 3-4 fele megint.Ez is kb egy hét volt,aztán felébredt és jelezte hogy pisilnie kell.
4. emi75 (válaszként erre: 1. - Arel)
2014. okt. 2. 13:15

Szia!


Nem azért van, hogy nem szól mert "nem ér rá" ? (játszik stb) :)


Én rendszeresen ráültetném a bilire, ha szól ha nem szól, és pisiljen bele mondjuk két óránként, vagy ha tudod hogy ivott több folyadékott akkor óránként..?


az én fiam most 4 éves, és vele úgy kezdtük itthon, hogy mikor gondoltam hogy már eltelt annyi idő, hogy kellhet pisilnie, ráültettem, közben kisautózott :) Nekünk annyival könnyebb volt, hogy ő bölcsibe is járt, és a gondozónőkkel egyezetettünk, (mert ők sok ilyet látnak) hogy szerintük mikor érdemes elkezdeni, és párhuzamosan csináltuk, mi itthon, meg hétvégén, ők meg a bölcsiben.


Ő például nem nagyon szólt sosem, hanem egy idő után megkereste a bilit magától. De sokáig ment így, hogy rendszeresen ültetgettük a bilire.

2014. okt. 2. 13:14

sehogy nem próbálkoztunk. vagyis igen, de nem bírtam kisgatyával, mert amint lekerült a pelus, képes volt 5percenként kipréselni egy kicsi pisit :D


aztán egyszercsak szólt, hogy pisilni kell. bő 2,5 éves volt akkor. 2 hónasp múlva éjjelre sem volt pelus. 1 év alatt 3 v 4 balesetünk volt éjszaka összesen.


ha megérik rá, szólni fog.

2. L.Ann (válaszként erre: 1. - Arel)
2014. okt. 2. 13:09
szia, szerintem a legtöbb gyerek nem szól eleinte, sőt, van aki nagyon sokáig. nálunk ugyanez volt a helyzet. mivel mindig láttam a gyereken, ha pisilnie, kakálnia kellett, egyszerűen elküldtem a wc-re. általában tagadta, hogy kell neki (hiába ugrált, meg összeszorította a lábát kínjában), de aztán egy idő után megszokta, hogy ott kell elvégeznie a dolgát, aztán szép lassan (hónapok) alatt leszokott arról, hogy rá kelljen szólni. most már megy magától, ha kell. persze most is úgy, hogy ha véletlenül rákérdeznék, miközben úton van a wc felé, hogy "kell pisilni/kakálni?" akkor letagadná, és inkább visszafordul. :)
1. Arel
2014. okt. 2. 12:55

Sziasztok tapasztaltabb anyukák!

2,5 éves múlt a kislányom, és most már hónapok óta próbálkozunk a szobatisztaság kérdésével. Nyáron mondhatni nem volt gond, mert többnyire bugyiban vagy anélkül, sokszor a kertben kint úgy tűnt, hogy lassacskán vége a pelus korszaknak - legalábbis nappal. Most, hogy újra fenn a nadrág napi szinten bepisil, mégpedig azért, mert nem szól (pedig mindig elől van a bilije), vagy már csak akkor, mikor már becsurrant. Férjem szerint le kéne venni a nadrágját (meg befűteni), hátha akkor újra rászokna. Én inkább rendszeresen (fél-háromnegyes óránként) elviszem WC-re, de igazából egyik megoldás se tetszik, mert ha majdan oviba megy, akkor egyik megoldás se lenne nyerő.

Ti hogyan próbálkoznátok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook