Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem jön a baba fórum

Nem jön a baba (beszélgetős fórum)


28. Ágenc
2020. máj. 20. 20:26
Sziasztok! 7 hónapja próbálkozunk. Tapasztalat érdekelne. 3 nap van menstruációig. Ma reggeli teszt halvány, de határozott pozitív. Reménykedtek? Van valakinek tapasztalata ilyen tesztelessel?
2020. máj. 19. 11:16

Szia! Nekem anno majd egy év sikertelen próbálkozás és egy komplett hormonvizsgalat( teljesen jó eredményekkel) után az Inofolic port és a D vitamint ajánlotta a nőgyógyász. Plusz a Q10 kapszula. Ezeket 1 hónapig szedtem és összejött a babó. Nem állítom hogy teljesen ennek hatására, mert Addigra lettünk túl a lakasfelújításon és ezzel sok idegeskedés is megszűnt. De egy próbát megér!

Drukkolok!

15 hónapos baba anyukája

26. 312b9aa1b9 (válaszként erre: 25. - Matyera)
2020. máj. 18. 09:36
Ki sértődött meg? Jézusom. :D na szia :D
25. matyera (válaszként erre: 24. - 312b9aa1b9)
2020. máj. 15. 14:59
Inkább fogalmazz úgy, hogy nem akarod érteni. Semmi szörnyűséget nem írtam, mit kell megsértődni???
24. 312b9aa1b9 (válaszként erre: 20. - Matyera)
2020. máj. 15. 14:44
Haha, vicces vagy. :D Végülis senki nem ad neked igazat itt de én nem értem. :D
23. 621bb5db60 (válaszként erre: 22. - 621bb5db60)
2020. máj. 13. 14:28
Ja és nekünk a 8. ciklusban sikerült, már én is kezdtem félni, h. valami nem ok. Szóval nyugiiii, meglesz az, bár idegtépő a várakozás, tudom.
22. 621bb5db60 (válaszként erre: 1. - Szöszi92)
2020. máj. 13. 14:26
Ne aggódj, ennyi idő még bőven ok. Ha a hőgörbéd alapján úgy látod, hogy van peteérésed, akkor lehet, hogy jobb ha szünetet tartasz a hőmérőzésben. Én három hónap mérés után már nem csináltam tovább, idegesített. És lám, abban a hónapban össze is jött. :) Az LH teszt viszont tényleg hasznos, javaslom, hogy szerezz be párat. ;)
21. 621bb5db60 (válaszként erre: 20. - Matyera)
2020. máj. 13. 14:19
Hát, szerintem éppen hogy te nem érted. A legtöbb fórumról igyekeznek elzavarni téged az "emeletes" megnyilvánulásaid miatt, de valahogy neked sosem esik le, hogy nem szívesen látnak. És itt nem feltétlen azzal van a baj, amit írsz, hanem ahogyan.
20. matyera (válaszként erre: 19. - 312b9aa1b9)
2020. máj. 13. 13:38
??? Talán ha értenéd amit leírtam, nem írnál ilyeneket.
19. 312b9aa1b9 (válaszként erre: 14. - Matyera)
2020. máj. 13. 09:04
Te mennyire közönséges egy "nő" vagy atyaég. Menj már innen.
18. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 14. - Matyera)
2020. máj. 12. 17:30

Dugni a nyulak szoktak, meg maximum Ti.

Sajnálom, hogy a gyereked ezt a példát és stílust látja.

Tedd össze a két kezed és menj erről a fórumról, jól megmondtad, hogy te a termékeny ősanyák közé tartozol, van akinek ez nem ilyen egyszerű.

De kár is magyarázni neked bármit, úgysem értenéd.

17. matyera (válaszként erre: 16. - Szöszi92)
2020. máj. 12. 16:20

Nem írtam hülyeséget. Te kaptál olyan választ, hogy a fél év az még semmi. Szerintem pedig egyáltalán nem semmi, hanem igenis el kell menni a dokihoz,ha akartok gyereket.

Ennyit írtam. Azt hiszem ha tudsz olvasni, látod. Nem tudom most hova lehet fordulni, működnek-e ezek a dokik, de járj utána, mert félév nem semmi.

16. Szöszi92 (válaszként erre: 14. - Matyera)
2020. máj. 12. 16:15

Most komolyan ha nem tudsz normális hozzászólást írni akkor minek írsz bárhova is?

Igen persze ha dug valaki valakivel abból biztos lesz baba... Biztosan...

Gondolom akkor csak viccből vannak a meddőséggel és bármilyen más problémával vizsgálatok, klinikák,azoknak akik már nem tudják hova költeni a pénzüket..

15. NomNom (válaszként erre: 13. - 312b9aa1b9)
2020. máj. 12. 16:02
🤷 ez egy ilyen nap
2020. máj. 12. 16:00
Köszi, fogom is. 😉 Nekem már van gyerekem, köszönöm nem kérek megegyet.😂 De hülyeséget nem kell írni. Mert elvileg ha dugunk, abból bizony baba lesz, ha nem védekezünk.
2020. máj. 12. 14:41
Én se úgy értettem mégis le lett harapva a fejem. :D
12. NomNom
2020. máj. 12. 14:02
Igen, ha nem értelmetlenül szedi az ember. De mikor valaki kitalálja magának ilyen-olyan weboldalakról, hogy mit kell szednie, az nem hogy nem hasznos, de ártalmas is lehet.
11. Sz123
2020. máj. 12. 13:55
A vitamin nem sz@r :) Teherbeeséstől függetlenül is hasznos.
10. NomNom (válaszként erre: 9. - FuriosoNorthStar)
2020. máj. 12. 12:57

Igen, ahogy írod 1 év alatt ezeket nem végzik el.

De az alap nőgyógyászati szűrésen rá lehet kérdezni hogy addig is tehet-e vmi egyebet az ügy érdekében.

De ha a citológia és UH rendben van akkor majd mondja, hogy tessék próbálkozni.

9. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 8. - Szöszi92)
2020. máj. 12. 12:47

A szakértők szerint a tankönyvben "gyermektelenségnek, meddőségnek nevezzük, ha egy év rendszeres, ovuláció idejére eső, 2-3 naponta történő nemi élet ellenére sem sikerül elérni a kívánt várandóságot. A teherbeesés esélye a harmincadik életévtől folyamatosan csökken, a harmincas évek végétől a fogamzó képesség romlása felgyorsul és negyven éves kor felett minimálisra csökken az esélye a sikeres terhességnek. Érdemes megkülönböztetni az infertilitás és a sterilitás fogalmát. Sterilitásról, teljes nemzőképtelenségről akkor beszélünk, ha a pár valamelyik tagjánál olyan definitív, végleges ok áll fenn, mely miatt a megtermékenyülés/teherbeesés lehetetlen, ide sorolhatók bizonyos veleszületett fejlődési hibák, bizonyos műtéttel előidézett állapotok, ivarsejtek nagyfokú vagy teljes hiánya és rendellenessége. Infertilitásról akkor beszélünk, amikor bizonyos kevésbé vagy közepesen súlyos okok nehezítik a teherbesést vagy a megfogant terhesség, a korai szakaszban ismétlődő jelleggel megszakad."


Ha elmész szakemberhez, kb. ez lesz a menetrend:


NŐI KIVIZSGÁLÁSI PROTOKOLL:

Vérvételek:

2-5 ciklusnapi hormonok (FSH, LH, ösztradiol, AMH, TSH,)

18-21 napi hormonok: progeszteron, prolactin, testosteron

Szerológiai vérvizsgálat (HIV I-II., Hepatitis B vírus, Hepatitis C vírus, Rubeola vírus, Syphilis (Lues), Toxoplasma gondii)

Vércsoport és ellenanyag szűrés


Emlő vizsgálat

Emlő bimanuális és UH (40 éves kor alatt)

Szükség esetén mammographia (40 éves kor felett)


Nőgyógyászati mintavételek:

Méhnyakból STD szűrés 4-es panel (Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma urealyticum/parvum)

Hüvelyváladék tenyésztés gomba/baktérium

Cytológia


Választható/javasolható vizsgálatok

Inzulinrezisztencia

Haematológiai szűrővizsgálat

Immunológiai szűrővizsgálatok

NK sejt

Kariotipizálás


Első vizitet követően szakorvos dönti el, az alábbi vizsgálatok közül mely szükséges:

Hycosy: petevezető átjárhatósági vizsgálat

Sonohysterogram (SHG) méhüreg vizsgálat

Laparoscopia (LSK)

Hysteroscopia (HSK)


FÉRFI KIVIZSGÁLÁSI PROTOKOLL:


Vérvételek:

Szerológiai vérvizsgálat (HIV I-II., Cytomegalovírus (CMV), Hepatitis B vírus, Hepatitis C vírus, Syphilis (Lues)


Férfi mintavételek:

Ondóból: STD szűrés 4-es panel (Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma urealyticum/parvum)

Ondóváladék tenyésztés gomba/baktérium

Spermiogram (3-5 nap önmegtartóztatás!)


Választható/javasolható vizsgálatok:

Haematológiai szűrővizsgálat

Immunológiai szűrővizsgálatok

Kariotipizálás

8. Szöszi92 (válaszként erre: 7. - FuriosoNorthStar)
2020. máj. 12. 12:32
Én 28, párom 35
7. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 1. - Szöszi92)
2020. máj. 12. 12:27
Mennyi idősek vagytok a pároddal? A válasz szempontjából nagyon nem mindegy.. (huszonévesen még belefér egy kis időhúzás meg próbálkozás, de később már nem annyira.)
6. matyera (válaszként erre: 4. - NomNom)
2020. máj. 12. 12:01

Így van. Baromság. Gyógyszer biznisz. Ennyi.

Nem kell terhesség előtt tömni a vitaminokat.

Ha bekaptad a legyet, jót tesz a folsav. A többi -szerintem-tök nagy humbuk. Illetve a végén a magnézium, mert "szétrobbant" a béjbi.

5. matyera (válaszként erre: 2. - 312b9aa1b9)
2020. máj. 12. 11:59

Fel év semmi? De jó lenne ha ez igaz volna! Ha nem szednék fog.gátlót, valószínű akkor is teherbeesnék, ha csak rám nézne egy pasi 😂😂😂

Szóval szépek ezek a biztató szavak, de tessék orvoshoz menni. Vagy ahogy a tinilányok csinálják: jól berúgni és dugni! 😂😂😂 Abból biztos baba lesz 😁😁😁 (ez vicc volt)

4. NomNom (válaszként erre: 2. - 312b9aa1b9)
2020. máj. 12. 11:50

Sztem feleslegesen vitaminokat szedni sem szabad ha doki nem mondja. Kerhetsz még vérképet is, azon látszik ha valamire szükséged van.

A reklámok azt sugallják ugyan, hogy tömjük magunkat a mindenféle vitaminnal de nem szabadna azt sem össze-vissza saját diagnózis alapján.

Terhesvitamint pláne, meglesz annak is az ideje.:)

2020. máj. 12. 11:48

Szia,

egyrészt fél év az még semmit sem jelent, 1 év sikertelenség után érdemes (és lehet) nőgyógyászhoz ilyesmivel menni.

Persze ha általános szűrésen régen voltál akkor az mindenképpen időszerű most.

UH, citológia és akkor egyúttal megemlítheted neki, hogy próbálkoztok és tehetsz-e még valamit az ügy érdekében.

Leginkább a görcsös hőmérés és egyebek helyett élvezzétek egymást.;)

Ja és próbálj esetleg olyankor menni dokihoz mikor esedékes a peteérés mert akkor látja hüvelyi UH-n ha van érett petéd.

2. 312b9aa1b9 (válaszként erre: 1. - Szöszi92)
2020. máj. 12. 11:45

Fél év még semmi. Egészséges pároknál az 1-2 év simán belefér. Próbáld meg az ovulációs tesztet mert lehet nem pont akkor van peteérésed amikor a hő és a nyák mutatja.

Esetleg szedj terhes vitamint, vagy folsavat és D vitamint.

2020. máj. 12. 11:35

Sziasztok! 🙋‍♀️

Párommal lassan fél éve próbálkozunk, eddig sikertelenül... Figyelünk az ovu idejére, akkor többet vagyunk együtt. Ciklusaim rendszeresek, 27 napos átlaggal. Hőgörbe és nyák alapján van peteérésem.


Gondolkodom hogy a következő lépés egy nőgyógyász felkeresése. Milyen vizsgálatokra kell, érdemes elmenni?

Köszönöm a válaszokat előre is 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook