Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem értem hova tart a világ! Visszasírom a régi... fórum

Nem értem hova tart a világ! Visszasírom a régi... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
31. Alnisa
2023. aug. 23. 09:43
Nekem múltkor egy közel tenyérnyi folt lett a csípésből és jó egy hétig piros volt. Bár kezdtem izgulni, hogy szúnyog volt e egyáltalán és nem e kullancs.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 19. 16:55

Az unió összemutyizik a gyógyszeriparral.

Őket majd védi a sok pénz, amit a sok kórságra kapott gyógyszerre ki fogunk perkálni, ha valamit összeszedünk az új fajoktól.

Lásd a kutyák szívférgességét, ami más módon okoz problémát az embernél.


[link]


Pont most kellene erőteljesebben irtani, mert a maszatolással csak ezt érik el, ami most van.

2023. aug. 19. 15:59

Ja még annyit,,tudom hogy a méreg nem jó.

Régóta nem irtanak kullancsot sem.

Lassan felzabálnak bennünket egy olyan korban,ahol már minden szirszart kitalálnak,csak erre nincs megoldás.

2023. aug. 19. 15:02

Marad a csapkodás,anyázás🤪

Tudtam hogy ide is elér az invázió az áradások után.

Kiborító,telefújtam a ruhámat srayvel,,így is jönnek.

Ha elvégeztünk a kertben húzunk haza.

27. Myra
2023. aug. 19. 09:35
Amikor először elkezdték a szunyogokat írtani, tele voltak a szabad terek katica hullákkal. A szúnyogok rezisztensek lettek ezekre a mérgekre, viszont a katicák, a természetes ellenség kipusztult. Pedig egyéb növények kártevőit is pusztították és kevesebb vegyszer kellett a mezőgazdaságban is. Így ne csodálkozz, hogy egyre agresszívabbak a szúnyogok, ráádásul a globalizáció folytán idegen invazív fajok is bekerültek a körforgásba.😡
2023. aug. 19. 07:30
És milyen agresszivak, jönnek bele az arcomba.
25. kannanana (válaszként erre: 3. - Simple)
2023. aug. 19. 07:27

Szintén zenész

Ég, viszket, fáj

Feldagad

Néha sírni tudnék, annyira rossz

Régen 1-1 kis viszkető pötty volt

24. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - 69fcad429e)
2023. aug. 18. 23:11
Ebben lehet valami. 4 éves fiam van hogy 8-10 csípéssel ébred, nekem kb havi 1-2 van. Együtt alszunk. Igaz én takarózok valamennyire, ő nem. Vércsoportunk ugyanaz. Min múlik nem tudom🤷‍♀️
23. Ágio8405 (válaszként erre: 3. - Simple)
2023. aug. 18. 23:06
Akkor valami egyéni érzékenység vagy allergia lehet rá. Nekem ha viszket is pár perc és elmúlik. Ez amit leírsz durva reakció, simán lehet hogy nem a szúnyog más, hanem te reagálsz rá rosszul.
22. SoulfulMelody (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. aug. 18. 21:44
Juj, nekünk pontosan ilyen volt a helyzet régen, amíg a Duna-part közelében éltünk! Számtalan fióka tanult nálunk repülni, imádtam őket lesni kiskoromban! :)
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. aug. 18. 21:42
De jó neked saját fecske, saját denevér. Nálunk alkonyat után, este az udvaron köröznek, hol laknak fogalmam sincs.
20. timycat (válaszként erre: 17. - Globus)
2023. aug. 18. 21:19
Nálunk rengeteg van, pedig itt többször irtották is őket. Víz parti város, nagyiéknál telek határ patak part, nálunk a nyaraló Duna part, Gemenc.... a tűző napon megesznek,engem különösen imádnak. Viszont lehet ennek is köszönhető, hogy egyre gyarapodik nálunk a fecske és denevér állomány. Idén 2 új denevér dobozt "kellett" felszerelni, inkább oda cuccoljanak, mint a redönytokba, eresz és fal közé. A fecskék is bőszen építkeztek idén, 3 új fészekkel gazdagodtunk és úgy néz ki idén sikeresen lemegy mindkét költés.
2023. aug. 18. 21:15
Most is itt döng a fejem körül egy, csapolni szeretnè a vèremet. Biztos finom ès jól jár vele. Cukros is meg nyugtatós is .
2023. aug. 18. 21:14
Nem láttam még idén szúnyogot.
17. globus
2023. aug. 18. 21:11
Lakóhelyemen nincs, de ha elutazunk vidékre, na ott még a szánkba is repülnek, ha beszélünk. Erdő, víz, rét, nádas, ideális környezet nekik.
16. SoulfulMelody (válaszként erre: 15. - SoulfulMelody)
2023. aug. 18. 21:08
Jav.: Zéró.
2023. aug. 18. 21:07

Amúgy ez az egész számomra tök fura. Kiskoromban a Duna közelében éltünk, alapvetően imádtak a szúnyogok, hadd ne mondjam mit szenvedtem minden nyáron. Kb. 25 éves koromig minden baráti nyaraláson este miattam kellett a létező összes szúnyogűzési technikát bevetni, mert egy játékot nem tudtunk anélkül befejezni normálisan, hogy ne támadott volna meg a környék összes vadállata. :D

Aztán egyszer csak "leszoktak" rólam, pedig nem lettek kevesebben. Nézzük csak ezt a mostani nyarat: eddig összesen 3 darab szúnyoggal találkoztam. Záró csípés.

Sokszor hallottam, hogy valószínűleg a vérszegénységem miatt lehet. Aztán igazán nem tudom. Addig örülök, amíg békén hagynak. :D

2023. aug. 18. 21:01
Az idén még nem találkoztam szúnyoggal.🦟😀
2023. aug. 18. 20:28

Olvastam egy cikket, hogy bizonyos embereket jobban szeretnek a szúnyogok, másokat messzire elkerülnek.


Ismerős 4 tagú családban az összes szúnyog az 5 éves kicsit csípi össze éjszaka 😥 pedig elektromos riasztójuk is van.

2023. aug. 18. 19:48
Engem mindig is szerettek. A mostaniak picik, és szinte láthatatlanok. Oké, hogy ártalmas a légi irtás, de azért az sem járja, hogy ne tudjon kimenni valaki a szabadba. Csak úgy, hogy bekenem v. befújom magam szúnyogriasztóval. Ebben az esetben csak magamra ártalmas.
11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 18. 19:31
Allergia, én is feldagadok tőlük, meg begyullad a csípés helye. Szerintem nem feltétlenül csak a szúnyogok változtak mi emberek is egyre érzékenyebbek vagyunk minden carra.
10. SoulfulMelody (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 18. 19:15
Úgyszintén. :'D
2023. aug. 18. 19:00
Nem tudom. Én itt vagyok a Balatonon, de alig van 1-1 szúnyog. A csÍpésük sem vészes, szerintem egy kis idő múlva nem is érzem.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 18. 18:44

Mi a gondod ezzel? Betiltották, mert mérgező volt az emberekre, ezt sírod vissza?


"Nem a szúnyogokat, hanem a környezetet és az embert védi a légi kémiai irtást betiltó uniós rendelet."


"A 2020-ig használt légi kémiai szerek lényegében idegmérgek, ezért veszélyesek voltak más rovarokra, sőt, nekünk, embereknek sem tett jót."

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Simple)
2023. aug. 18. 18:08
Ecettel kezeld le rögtön a csípés után. Nekem bejött. A drága patikai készítmények nem használtak.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2023. aug. 18. 18:04
1-et lecsapsz, 8 rajtad van még
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 18. 18:03

Rosszul gondoltad.

[link]

2023. aug. 18. 17:28
Nem vagy egyedül. Pár perc alatt annyian megcsípnek, hogy ég az egész lábam. Régen kint aludtam délutánonként a kertben, most meg csak akkor megyek ki, ha muszáj. Sajnos, így nem is tudom élvezni a nyarat.
2023. aug. 18. 17:20
Nekem a mai szúnyogcsípések hatalmasra dagadnak, mintha méh csípett volna meg. Gennyesek lesznek, némelyiken vízhólyag is kialakul, majd végül hatalmas sebbé alakulnak, ami két hónap alatt múlik csak el. Nem tudom mi ez, de egész nyáron ezzel szenvedtem, mert sajnos imádnak a szúnyogok. Régen is csíptek, de régen egy kis piros pont maradt a helyén, ami egy-két napig viszketett, de utána szépen elmúlt.
2023. aug. 18. 16:54
Én meg már a klímaváltozásra, háborúkra gondoltam.... nem holmi szúnyogokra. 😂
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook