Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Neked mire van/jut időd? fórum

Neked mire van/jut időd? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 21. 09:46
mindenre
32. access
2013. febr. 21. 07:23
sok mindenre
31. ronka
2013. febr. 20. 21:37
amire csak akarom :)
2013. febr. 20. 08:41
mindenre
2013. febr. 20. 07:21
mindenre
2012. márc. 13. 20:48
el töltöm úgy az időt, hogy észre sem veszem a 64 évemet...
2010. máj. 13. 16:17
a hoxát mindig át böngészem
2010. febr. 9. 18:58
Semmire! Keine Zeit. :)
2009. júl. 17. 10:58
Nálam abszolút első a kislányom. Ha valami fontosra nem jut idő, akkor az amiatt van, hogy mindig őt teszem az első helyre. Nekem ő a saját boldogságomnál is fontosabb - azaz inkább úgy fogalmaznék: a boldogságom előfeltétele, hogy elsősorban a kislányomnak mindent megadjak. (A 'mindent' nem tárgyi / anyagi értelemben, hanem szeretet, odafigyelés, törődés, gondoskodás, közös élmények értelemben használtam.)
24. syria (válaszként erre: 22. - Ronita17)
2009. jún. 8. 20:04
Igaz! Ez nagyon fontos!
2009. jún. 7. 21:23
Amit nagyon szeretnék, arra mindíg szakítok egy kis időt,pl. az internet, vagy olvasás, azt mondják, a munka megvár, és igaz is!
2009. jún. 7. 14:47
arra mindig szakítok időt,hogy szétnézzek a Hoxán
21. syria
2009. jún. 7. 14:39

Mindenkinek arra van ideje, amire szakít. Tényleg fontossági sorrendet kell felállítani.

Nálam (mivel a fiaim már nagyok és önállók) első a munka, mert ugye élni kell valamiből.

Aztán a háztartás (ebbe beletartozom én is, mint rendbe tartandó rendben tartó).

Családtagokkal, barátokkal többnyire telefonon tartom a kapcsolatot.

Ezeken túlmenően mindig azt csinálom, amihez éppen kedvem van, de vigyáznom kell, hogy a kötelezően elvégzendő feladatok nehogy elmaradjanak azért, mert nincs hozzájuk kedvem.

20. Tidike
2009. máj. 5. 10:39
Én rendszeresen tornázom otthon CD-re, de közben úgy csinálom, hogy a másnapi ebéd is meglegyen:)
2009. máj. 4. 09:48
Ugy csinálom, hogy mindenre jusson időm:)))
18. Anshal
2009. máj. 4. 09:46

Aki inkább tv-zik otthon, a torna helyett, annak azt javaslom, hogy vegyen a kezébe 2 súlyzót, és miközben gyakorlatokat végez (interneten sok programot lehet találni kézisúlyzókhoz), nézheti a tv-t is:))

Persze, csak ha van indíttatása a mozgáshoz.:)

17. Anshal
2009. máj. 4. 09:45

Nekem a három pici gyerek mellett akkor van idöm "magamra", amikor délután alszanak, vagy miután este lefeküdtek.

Napközben persze a házimunka, fözés, rengeteg mosás, séta, játék az udvaron, stb...

Aztán este tíz után írok (most írom a második könyvemet), vagy tanulok. Nemrég voltam nyelvvizsgázni, hamarosan megyek a következö fokozatra. Mivel tanárhoz nincs sanszom eljutni (nincs kire hagyni a gyerekeket addig), egyedül tanulok, de ahogy látom sikeresen.

Napközben igyekszem néha tornázni, most már kismamatornát, mivel kiderült, hogy itt a negyedik baba a pocimban. S terveim szerint hetente háromszor, reggel fél 7kor elmegyek legalább fél órát úszni. Akkor még alszanak a gyerekek, és az apukájuk is itthon van, ha felébredne valamelyik.

Én is abban hiszek, hogy az embernek arra van ideje, amire akarja! Lehet, hogy alkalmazkodni kell mindig az adott körülményekhez, de mindent meg lehet oldani valahogy. Lehet otthon sportolni, vagy otthon tanulni, vagy otthon dolgozni, akármit.

Csak optimista hozzáállásra van szükség.:))

16. Tidike (válaszként erre: 14. - 099c0bed40)
2009. máj. 4. 09:36
Ebben egyetértek veled. Én is azt vallom, hogy mindenkinek arra van ideje amire akarja.
15. c3194ec9c7 (válaszként erre: 12. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 23. 19:52
::))))
2009. ápr. 23. 19:49
Nekem mindenre van időm amire csak akarom hogy legyen. Szervezés kérdése az egész..:)
13. MMea
2009. ápr. 23. 15:03
Amire nagyon szeretném vagy muszály arra van. Hétközben szinte egész nap dolgozom, este van egy kis szabadidőm amit barátokkal vagy a párommal töltöm, hétvége pihenés, családi programok, kell egy kis feltöltődés. Néha érzem, hogy kicsit kimerülök, akkor előbb lefekszek aludni.
2009. ápr. 23. 13:58
Lehet, hogy hiperaktiv vagyok:-)))
2009. ápr. 23. 13:57

Tehát van férjem és egy nagy fiam, de amíg kicsi volt is így csináltam.

Reggel 5-1/2 6 között kelek általában, hétvégén 7-kor. Minden reggel vasalok (ez betegség: nem tudom felvenni a ruhát vasalatlanul), aztán munka du.6-ra érek haza. Utazás közben olvasok, esténként tornázok (35-40 perc), fürdés vacsi, beszélgetés, teszek-veszek, TV-t nézni csak úgy tudok, ha közben mást is csinálok (mosogatás, rejtvényfejtés, játszok a számítógépen), önmagukban nem kötnek le. kb. este 11-kor fekszek le aludni. Karácsony előtt voltam olyan elvetemült, hogy munka előtt és után is karácsonyi gömböket, díszeket gyártottam (kézzel bevont golyók, gyönggyel, festéssel díszítve). Nem volt kis munka. Annyit csináltam, hogy tele volt a fa saját készítésű dísszel. Barátokkal is aránylag sűrűn találkozom. Általában munka után szoktunk összefutni. Beülünk valahova beszélgetünk, illetve hétvégén szoktak eljönni hozzán, vagy mi megyünk.

Tehát az embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen.

Amikor kicsi volt a gyerek, akkor is mindent megtudtam csinálni. Akkor is olvastam, kreatívkodtam (a gyerekkel), dolgoztam, stb....

2009. ápr. 23. 13:46

Túlságosan maximalista vagyok és mióta gyermekem van azóta kezdtem lejjebb adni.A lányom elveszi minden időmet,mert hiperaktív a drága és beteg is.Így elég jó kis húzós időbeosztásom van.Ha napközbe elfoglalja magát akkor tudok kicsit lomolni,főzni..Ha nem,akkor az udvaron vagyunk,vagy bent játszunk rossz idő esetén és mikor alszik,Neki akarok esni mindennek egyszerre,kész káoszba vagyok néha...Még mindig nehéz elviselnem,ha valamit nem tudok befejezni :(

A poén az,hogy most vagyok 7hetes kismama,nem is tudom,hogy lesz majd a Tesó mellett valamire is idő...Mondjuk,hogy itt legyek!Pedig igeni is valahogy néha fel kell töltődni,kell a kikapcsolódás,és magunkra is kell szánni időt,muszáj!!! :D

9. c3194ec9c7 (válaszként erre: 7. - Nagyreni)
2009. ápr. 23. 13:06
ez ismerős:)))) mennél nagyobbak annál könnyebb dolgod van:)
2009. ápr. 23. 13:01

Hát. Nekem otthoni tornázásra sosincs időm:D Inkább tvzek.

Inkább a batárok azok, akikre nem sok jut. Mondjuk úgy, vagy neki jó az időpont, vagy neked, nehéz összehozni.

2009. ápr. 23. 13:00
Mindig felállítom a fontossági sorrendet, ami nem feltétlenül tükrözi a dolgok valódi fontosságát. Első helyen természetesen mindig a gyerek áll, azután pedig váltakozik egymással a többi. Általában amihez van kedvem. Van, hogy elcsúszik a portörlés egy kis kreatívkodás miatt, de ha tudom, hogy jön valaki, nem állok neki a játékhalom tetején gyöngyöt fűzni. Régen nagyon sokat maradtam fenn éjszaka, sajnáltam alvásra az időt, hiszen magamra és a kis dolgaimra csak akkor volt időm. Most már próbálok napközben is beszorítani ezt-azt, többnyire sikerül, amikor a gyerekek egymással eljátszanak.
6. agis (válaszként erre: 5. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 23. 12:58
...és hogyan...? :) mi mindenre?
2009. ápr. 23. 12:52

Amire akarok, arra mindig van időm:-))

Ismerőseim mindig azt kérdezik: hogy van neked ennyi mindenre időd?

2009. ápr. 23. 12:50
Amire akarok illetve kell arra azért mindig sikerül időt szakítani ;o)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook