Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nálatok meddig elég egy doboz mosópor? fórum

Nálatok meddig elég egy doboz mosópor? (beszélgetős fórum)


1 2
53. grizus
2013. okt. 27. 00:31
mittomén(:
52. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Adfa0d8bdb)
2013. okt. 25. 17:12
Nem, sőt, a szappan kocsonyásodik hamar, ezért kell kevergetni, máskülönben meg is keményedhet. Mikor főzöd, híg, lehűléskor egyre kocsonyásabb.
51. adfa0d8bdb (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2013. okt. 25. 14:31

De mitől lesz gél állagú?


Ez a keverék amit leírsz, simán folyékony halmazállapotú és elég híg, nem?

50. feb96fdf3a (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2013. okt. 25. 13:07

Értem ,köszönöm .Tök jó ,kipróbálom .

Úgy is általában itthon történnek a leevési ,olajos balesetek:))

2013. okt. 25. 11:34

Sok mosással is elég több hónapra a kis dobozos mosógél, csak fele annyit kell használni, mint amennyit ír. Így is tiszta lesz még a koszos ruha is. A foltos meg több mosószertől sem lesz tiszta, ahhoz valamilyen folttiszító kell előtte.

Kb. 6-7 mosás van hetente átlagban.

48. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Forrest2010)
2013. okt. 25. 10:42
Ablaktisztító: ha véletlenül kimostad a gyapjút és összement, azonnal beáztatod színtelen ablaktisztítóba (ammóniák alapú), amit 1:1 arányban higítasz vízzel. De töményen is lehet, attól függ, mekkora a baj, ráöntöd. Kis idő múlva, fél óra, húzgáld az anyagot eredeti méretre, az ammóniák újra megpuhítja a gyapjút (mint a dauervíz a hajat), és valamennyire visszanyeri az eredeti puhaságot, méretét félig-meddig. Hideg vízzel kiöblíteni, megszárítani:)
47. gribedli*** (válaszként erre: 45. - Feb96fdf3a)
2013. okt. 25. 10:36
Ezt anyóstól koppintottam. Van egy folttisztító spray, ami por lesz azonnal, ezt az olyan anyagokra használják, amit csak tisztítóba lehet vinni, vagy mosható, de kényes dolgokra. Egyszer elfogyott, és hirtelen pont akkor kellett (mikor máskor?) erre mondta, hogy régen nem volt ez a spray, tegyek rá hintőport. Hát totál ugyanaz:) lényeg, hogy azonnal kell, mert így nincs ideje beszívódni az anyagba a zsiradéknak, később egy kefével leporolhatod, mielőtt kimosod. Ha tisztítóba viszed, akkor is könnyebben elbánnak vele.
2013. okt. 25. 10:29
....jó pap is hóttig .....! Legalább annyi haszna van a nyomorúságnak , h mindenféle praktikákat kénytelen előszedni az ember lánya és hálistennek , h van internet , legalább megoszthatók a dolgok !
45. feb96fdf3a (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2013. okt. 25. 10:25

Nem mondod?:))

Micsoda praktika ,nem tudtam .:))

2013. okt. 25. 10:25
Hát .... ami a mosogatószert illeti , ha nem volt másom , már minden elfogyott , mostam már azzal is , meg samponnal is ! csak még ablaktisztítót nem használtam erre a célra ! :)
43. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Forrest2010)
2013. okt. 25. 10:19

Én a zsíros foltokra, bámilyen mosószert használok, teszek pár csepp mosogatószert a foltra. A más jellegű foltokat pedig egy picit benedvesítem és szappannal megdörzsölöm csak a foltnál. Ha tényleg sietek akkor meg semmi előkezelés, csak egy ima:)))) de nagyjából minden folt kijön a paradicsomon kívül. A paradicsomra még semmilyen szert nem talaltam ami teljesen kiviszi, ezért előszeretettel adok a lánykáimra piros dolgokat, mert maga zsírfolt kijön, pl bolognai, pizza stb. De a parifolt nem, viszont a piroson nem látszik, tök jó!:) sőt, bírja még az epres, barackos, sáfrányos rizottó foltot is


Kipróbáltam a piacon létező összes vegyszert, szerintem mind akkora átverés. A legnagyobbat a vanishben csalódtam mindig. Kényes cuccokra, ha a férjem vagy én leesszük magunkat, zsírfoltra AZONNAL hintőpor, ezzel mosásig sem ivódik bele a folt. Ezt olyan cuccokra, ami még a mosogatószert sem bírja

42. forrest2010 (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2013. okt. 25. 09:57
Tudom , h a mai ruhák nem bírnák azt a mosást , régen több természetes anyagból készült volt . Ha mosás előtt odapöttyentesz a foltra , akkor se viszi ki ? Igaz , h ami füves v gazos foltom lett a kertbe , azóta se tudtam kimosni a göncből .
41. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Forrest2010)
2013. okt. 25. 08:54
Igen, de maga a mosószer, amit csinálunk belőle, már nem ilyen tömény, nem tisztít annyira, de a régi szövetek nem is voltak ennyire kényesek, ma enyhébb kell, de nem visz ki minden foltot és nem lehet főzni plusz nálam a fehérség nem patyolat, mert a víz vastartalma kicsapódik, nekem kell a hipo is, ha tényleg fehérre akarom. Viszont összehasonlítva a bolti folyékony mosószerrel nem látok különbséget, most már maradok ennél. Még előfordul, hogy ha épp kifogyok, használok elvétve boltit is. De mindig egy nagy csalódás. Jó illat, kis változás az én citromos-marsigliás mosószeremhez képest, de a foltot nem viszik ki előkezelés nélkül ezek se, így újra és újra meggyőződöm arról, hogy a házi, ha jól van elkészítve, jobb és olcsóbb (kb 80%al kevesebbe kerül nekem)
40. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Forrest2010)
2013. okt. 25. 08:44
Igen, a türik, meg a plüss dolgok, pl a rugdalózók, gyerekek plüss szabadidő ruhái stb. Mintha vadiúj lenne:)
39. forrest2010 (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2013. okt. 25. 02:44
Nincsen szárítógépem , a mosodába volt , ahol dolgoztam , a törölközők csodálatosan klasszak lettek benne , még újkorába se volt olyan finom tapintású szárítás után . Meg ha véletlenül papírzsepi került valamibe , akkor teljesen lefújta a ruháról . Nagyon klassz dolog .
2013. okt. 25. 02:39
Meg volt valamilyen ruhafogó csipesz is , amivel ilyesmit ki lehetett emelni a hamulúgos vízből , olyan kb , mint amivel ma pl lángost v a rántott husit szedik ki a forró olajból .
37. forrest2010 (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2013. okt. 25. 02:35
Agyik kolleganőm mesélte hajdanán , h hamulúggal fehérítették a fehéret , nem emlékszem pontosan lehet , h főzték vele ? de azt tudom , h nagyon mar , még a fazékból is fakanállal szedték ki , ha lehet nem igazán nyúlkáltak abba bele ,még a hideg vizébe se ! mosni meg mosószappant használtak .
36. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2013. okt. 24. 15:22

Nekem elszakadt a gumikesztyu mikozben kinyomkodtam a hamubol a nedvesseget, mar fozes utan, szoval a reakcio mar megvolt, es nem torodtem vele, gondoltam, ugyis 5 perc...


De emlekszem, anyamnak a sima tomi vagy bip (mar nem emlekszem) mososzertol ugyanilyen keze volt anno, mikor meg kezzel mostak egy csomo mindent, csak centri volt, meg forgotarcsas mosogep. Tudnam, azokat mibol gyartottak??:)))

35. andi6020 (válaszként erre: 34. - Gribedli***)
2013. okt. 24. 14:01
Tavaly rákentem a kezemre a gyerek összes ekcémára való krémét, de semmi. Aztán most ősszel, az első hamuzásnál esett le, hogy hol a bibi (a kezemen kívül). Nagyon durva. :S
34. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2013. okt. 24. 13:52
Igen, a hamulúg nagyon tömény (a jó minőségű), ezért én is csak gumikesztyűt használok, még a hamus cuccokhoz se nagyon szeretek hozzányúlni, egyszer nekem is kicsípte a kezem. Nemhiába, ez egy vegyszer erősségű folyadék akkor is, ha természetes alapú
33. gribedli*** (válaszként erre: 29. - 39dbe380da)
2013. okt. 24. 13:49

Kertes házban lakunk és van 3 erkély, az egyik fedett is, szóval nem ázik meg, és van egy központi fűtés helyiség, ahol télen jó meleg is van plusz szellőzik is, télen ott, 2 teli szárító 1 nap alatt:)


Van szárítógépem de csak vasalás helyett használom, amit lehet, átforgatom benne, így extra puha, hajtogathatom azonnal és azt nem kell vasalni, fogyasztás ugyanannyi, 20 perces progi, mint 1 óra a vasalóval.


Az egészet lakótelepen nehezen tudom elképzelni, ezért minden elismerésem, akik nem lesznek idegbajosak 5 ember szennyesétől kis lakásban, hogy megszáradjon, de hely is legyen közlekedni stb. A szárítógép is kidob egy csomó párát, az is megoldás, de csak ott, ahol van ablak a fürdőben

2013. okt. 24. 13:48

Napi min. 2-tőt pörög a gép. A 450gr-os kb. 3 napig.

Asszem, mániás vagyok

31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2013. okt. 24. 13:45
Van kandallónk, én a hamuval tisztítom a kandalló üvegét, de meglepő módon allergiás vagyok a hamura. Tiszta seb lesz tőle a kezem :(
30. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2013. okt. 24. 13:40

Én a hamutól indítok, vagyis a recept amit használsz, mosószódával készül, ami por alakban ugyanaz, mint a hamulúg, ami folyékony, én ezt főzöm házilag, de végülis ugyanaz:)


Akinek van kandallója és jó minőségű fával fűt, azoknak érdemes kipróbálni, sőt, az első hamulúgomat grilles hamuból csináltam, és az is megteszi, de a kandallósból tényleg tökéletes lett (kristálytiszta, mint a víz)

29. 39dbe380da (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2013. okt. 24. 13:36

Hova tereget aki ennyit mos? Mennyi idő alatt szárad egy adag?


Volt - már nincs - szárítógépem, de én még utána is kiteregettem, mert kicsi nyirkos volt.

28. gribedli*** (válaszként erre: 1. - D4747860fa)
2013. okt. 24. 13:35
Házi mosógélt használok, esetleg, ha nagyon ragaszkodsz a saját mosóporodhoz, mosószeredhez, fele-fele arányban is használhatod ugyanannál a mosásnál, még így is megtakarítás:)
27. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Mazsinka)
2013. okt. 24. 13:31

Deee, tudni akarjuk!!! És szégyelld magad!:DDDD


Mi 5-en vagyunk, heti 9 adag van, vagy 10. Igyekszem 9-et nem túllépni.

26. andi6020 (válaszként erre: 24. - Lara1984)
2013. okt. 24. 13:12
Fehér ruhák mosásakor dobj hozzá 1-2 evőkanál szódabikarbónát, bár csodák nincsenek.
25. ubi pretium (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2013. okt. 24. 13:08
Én is ilyesmit használok.Picit más az arány,de sztem én rontom el,ezt látom az állagon.Se mosópor,se öbíltő,hálás is a mosógépem :))
24. Lara1984 (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2013. okt. 24. 13:04
De jó! Ezeket "lopom". Köszi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook